Slavia – Benátky n/J 5:0 (kon.) | Motor ČB – Přerov 3:1 (kon.) | Prostějov – Kladno 6:3 (kon.)
Kadaň – K. Vary 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Havířov – Litoměřice 5:4 (kon.)
Vsetín – Třebíč 1:4 (kon.)
konec
VHK ROBE Vsetín
1:4 (0:1, 0:3, 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 13.01.2018, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • WSM Liga • 39. kolo
Předzápasové kurzy: 1.75 4.2 3.6
Partner:
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
   
  Hezkou sobotu ze Vsetína. Valaši se dnes v rámci 39. kola střetnou na domácím ledě proti Třebíčí. Celek z Vysočiny zatím ovládl oba vzájemné zápasy letošní sezony, v souboji tabulkových sousedů se Horáci budou snažit o upevnění 7. místa v tabulce WSM Ligy. Výsledkový progres zaznamenal také Vsetín, jenž se drží na 8.místě. Na Třebíč ztrácejí Valaši čtyři body a v denšním utkání budou usilovat poprvé v sezoně o vítězství nad třebíčským konkurentem a zároveň možnosti stáhnout náskok konkurenta na jediný bod. V dnešním utkání navíc vsetínský klub uctí památku legendárního trenéra Zdislava Tabary, jenž Vsetín dovedl ke všem jeho šesti mistrovským titulům, v rámci této pocty nastoupí vsetínští hráči ve speciální sadě dresů, která následně půjde do dražby, jejíž výtěžek poputuje na dobročinné účely.
   
  SK Horácká Slavia Třebíč: Druhá polovina základní části se zatím Třebíčí daří mnohem lépe než ta první. Horáci se postupně probojovali do elitní osmičky, kde aktuálně okupují 7.místo se ziskem 60 bodů a čtyřbodovým náskokem na dnešního soupeře ze Vsetína. Třebíč momentálně trápí hlavně venkovní bilance, zatímco v domácím prostředí se Bílé hvězdy chlubí sérií trvající 12 vítězných zápasů v řadě, venku to skřípe. Třebíč dokonce padla i na ledě poslední Kadaně. Ve Vsetíně se tak pokusí klub z Vysočiny zlomit venkovní nepřízeň.

  Třebíč touží Vsetín porazit i potřetí a k tomu ji z pozice nejproduktivnějšího hráče povede zkušený Roman Erat, jenž se vyznačuje hlavně přesnými asistencemi, jeho bilance momentálně činí 4+24. Nejlepším střelcem týmu je brněnský talent Silvestr Kusko, jenž zaznamenal devět přesných tref a deset asistencí. Druhým nejproduktivnějším mužem Třebíče je zkušený David Dolníček (8+16). Záležet bude také na domluvě mezi trenéry Třebíče a Komety, je otázkou , zda extraligový partner, který v pátek hraje utkání v Litvínově, pustí Třebíčí další produktivní borce typu Luboše Horkého či Radima Zohorny. Kádr Třebíče má ve svých řadách také klenot na proměnování samostatných nájezdů, jde o Tomáše Havránka o jehož kvalitách v dovednostní disciplíně už se přesvědčili i soupeři Komety v rámci Tipsport extraligy.

  Třebíčská hra se vyznačuje urputnou defenzívou v čele s vynikajícími brankáři. Obránu Třebíče umí ofenzivně podpořit Karel Nedbal (5+6). Do utkání ve Vsetíně určitě nezasáhne druhý nejproduktivnější obránce Lukáš Vágner, jenž je momentálně na marodce. Vzpomenout bychom ještě mohli Václava Půžu (1+7). Velkou sílu má Třebíč v brankovišti, vzájemné zápasy proti Vsetínu vždy rozhodl skvělým výkonem Pavel Jekel, jenž drží úspěšnost zákroků nad 91 % a průměrně inkasuje 2.31 branky na zápas. O nic horší není ani telantovaný junior brněnské Komety Lukáš Dostál, jenž je s úspěšností zákroků těsně pod 92 %. Díky přetlaku v brankovišti Komety můžou trenéři Třebíče nasadit na Lapači také Karla Vejmelku, jenž během loňské a letošní sezony dělal dvojku u extraligového partnera a jeho zkušenosti z nejvyšší soutěže jsou již nyní velmi dobře znát.
   
  Vzájemné utkání v letošní sezoně:

  Vsetín – Třebíč 1:3

  Třebíč – Vsetín 2:0
   
  VHK ROBE Vsetín: Vsetín dokázal v uplynulém týdnu zvládnout hned dvě utkání v řadě, které sehrál na ledě Benátek nad Jizerou a v obou případech si připsal tři body. Valaši ve třetí čtvrtině základní části dokázali smazat manko na elitní osmičku a dokonce se v ní i usadit. O upevnění pozic však musí Dopitovi svěřenci nadále urputně bojovat, neboť hned trojice konkurentů ztrácí na Valachy pouhé tři body. Proti Třebíčí chtějí Vsetínští poprvé v sezoně uspět a na její úkor se přiblížit 7.místu a upevnění pozic zaručující účast v play-off.

  Vsetínskou produktivitu nadále vede David Březina, jenž zaznamenal 18 přesný tref a stejný počet asistencí. Druhým mužem vsetínské produktivity je kapitán týmu Jaroslav Markovič (8+19). Následuje zkušený Radim Kucharczyk (7+18) a druhý nejlepší střelec týmu Tomáš Vávra (12+11). Defenzívu Vsetín zvedá v posledních utkáních Filip Dundáček, jenž z pozice obránce zaznamenal úctyhodných 20 kanadských bodů. Vedle něj podporují vsetínský útok také Tomáš Frolo (4+14) a Radim Ostrčil (4+13). Do brankoviště se s největší pravděpodobností postaví jeden z dvojice Jaroslav PavelkaLuboš Horčička.
   
  Úvodní sestavy:

  VHK ROBE Vsetín: Šurý (Horčička) – D. Krenželok, Janáček, Ostrčil, Frolo (A), Dundáček, Holomek, Žák – Markovič (C), Kopta, Březina – Illéš, Kucharczyk (A), P. Beránek – Slováček, Podešva, Vávra – Vítek, Pokorný, Karafiát.

  SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – D. Mikyska, Nedbal, Čejka, Hort, Půža, Kaláb (A) – R. Erat (A), Dolníček (C), P. Kratochvíl – Kusko, Tadeáš Král, T. Havránek – Jan Wasserbauer, Mlynář, Paták – Gajarský, Süss, Kristl.

  Rozhodčí: Barek, Veselý – Lučan, Maštalíř..
   
  Hezký podvečer ze Vsetína, místní stadion na Lapači je opět slušně zaplněn a utkání tabulkových sousedů se zcela jistě ponese opět ve výborné atmosféře.
   
  Vsetínský tým dnes nastupuje ve speciální sadě dresů, kterým dominuje šedá barva doprovozena zelenožlutými motivy, právě těmito dresy uctí Valaši památku legendárního trenéra Zdislava Tabary, jenž se Vsetínem zvedl nad hlavů všech šest pohárů pro mistra české extraligy.
   
  Lapač ve stoje vzdal hold Zdislavu Tabarovi, vzpomínku na něj obstaralo video promítající se na obrazovce za brankou hostů. Fanoušci skandují jméno legendárního trenéra a osobnosti nejen vsetínského hokeje.
   
  Slavnostní buly dnešního utkání obstará mentor Zdislava Tabary a rovněž legendární osobnost vsetínského hokeje pan Horst Valášek, jenž Valachy dovedl do extraligy a poté s nimi senzačně vyhrál titul hned v nováčkovské sezoně na mimořádnhý úspěch navázal trenérský tandem Valášek – Tabara i o rok později, a Vsetín se tak stal prvním klubem v historii českého hokeje, jenž dokázal obhájit titul při systému play-off.
   
  00:01
  Utkání právě začalo.
   
  00:15
  Vsetínští se ihned po buly natlačili do útočného pásma, jejich první akci ovšem rozhodčí přerušil pro vysokou hůl.
   
  00:38
  Rozehrávka Janáčka je nepřesná, zakázané uvolnění Vsetína.
   
  00:49
  Po vhazování v obranném pásmu Vsetína vypálil hostující Hort a Šurý si připisuje první zákrok.
   
  01:20
  Utkání je v úvodu zatím plné nepřesností, tentokrát se neuspěšné rozehrávky dopustila Třebíč a zakázané uvolněn stěhuje hru před Jekela.
   
  02:05
  Vsetínu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu a zahájit kombinaci, Třebíč zatím výborně brání, ostatně přesně to se od ní v tomto utkání očekává.
   
  02:47
  Frolo poslal kotouč na Žáka, ten si s kotoučem sjel do hloubky pásma na hranici pravého kruhu, odkud vypáli, Jekel jeho střelu zkrotil ve své výstoroji a vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.
   
  03:24
  Janáček nahodil kotouč na třebíčskou branku, kde clonil Kopta, druhý jmenovaný se dostal k dorážce, ale Jekel se štěstím jeho koncovku zneškodnil, kotouč se následně dostal na hole Třebíčských a ti okamžitě posílají hru do středního pásma.
   
  04:05
  Slibná střela v podání Frola končí v pohotové lapačce Jekela.
   
  04:32
  Ostrčil nepřesný v přihrávce na Podešvu, píská se zakázané uvolnění Vsetína.
   
  04:50
  Pas Frola propadl na Vávru, jenž se do útočného pásma dostal společně se Slováčkem, vsetínští borci měli v cestě už pouze brankáře Jekela, Vávra poslal kotouč na Slováčka, jenž z voleje vypálil, ale Jekel se stačil přemístit a výborným zákrokem podržet Třebíč!
   
  05:19
  Držení kotouče je zatím vysoce ve prospěch Vsetína, ovšem při okamžité snaze vrátít se do útočného pásma se zelenožlutí opět dopustili zakázaného uvolnění.
   
  05:45
  Hostující Kaláb se dostal ke střele v útočném pásmu, ale než puk stačil doputovat k Šurému, zblokovali jej vsetínští obránci.
   
  05:59
  Kopta stačil zachytit kotouč na modré čáře a okamžitě jej směřoval na Jekela, ten jej raději přikryl pod svou rukavicí a vhazuje se po jeho pravici.
   
  06:17
  Ostrčil úspěšně odzbrojil útočný výpad Havránka a ke kotouč se opět dostávají Vsetínští.
   
  06:54
  Janáček zachytil třebíčskou rozehrávku ve středním pásmu, s kotoučem se vydal do útočného pásma, kde ke střele vyzval Vávru, jeho pokus z mezikruží Jekel vychytal.
   
  07:00
  Jekel si nyní poradil i s nepříjemnou střelou v podání Frola a zdá se, že třebíčský brankář bude i dnes trápit vsetínské střelce.
   
  07:34
  Třebíč pouze posunula kotouč do středního pásma a nadále čeká, s čím se Vsetín předvede.
   
  08:15
  Markovič našel v útočném pásmu najetého Březinu, jenž okamžitě napřáhl, na poslední chvíli vložil do jeho rány hůl jeden z třebíčských obránců a Jekel tentokrát zasahovat nemusel.
   
  08:50
  Po delší době zahrozila Třebíč, ale se střelou Krále neměl Šurý žadný problém.
   
  09:09
  Horácká Slavia právě vstřelila branku!
  Třebíč se z ničeho nic dostává do vedení! Kaláb zachytil kotouč v útočném pásmu a dostal se před Šurého, kotouč následně doputoval na hůl TOMÁŠE MLYNÁŘE a ten dokázal puk procpat pod ležícím vsetínským brankářem. Asistence: Tomáš Kaláb.
   
  10:16
  Bíle hvězdy úvodní branka nakopla a v útočném pásmu se snaží vyčkat na další vsetínskou chybu.
   
  10:30
  Vsetín ovšem žádný tlak Třebíčí nepovoluje a opět se na puku ocítají především hráči domácího týmu.
   
  10:51
  Zakázané uvolnění Třebíče.
   
  10:58
  Po vhazování pálil od modré čáry Beránek, ale Jekel měl na jeho pokus až příliš dobrý výhled a bez problému střelu vyrazil.
   
  11:11
  Další pokus Vsetínských nyní přerušil ofsajd.
   
  11:14
  Vsetín bude mít možnost vyrovnat, dvě minuty za podražení fasuje třebíčský Tadeáš Král.
   
  11:17
  Třebíč okamžitě vyhazuje.
   
  11:44
  Frolo vypálil od modré čáry z voleje, Jekel vyrazil, Frolo se dostal ke střele záhy znovu, ale tentokrát byl jeho pokus zablokován třebíčskou obranou.
   
  12:10
  Bíle hvězdy znovu posílají kotouč až k Šurému.
   
  13:14
  Třebíč kompletní.
   
  13:30
  Kopta připravil slibnou střeleckou pozici pro Březinu, ten pálil z mezikruží z voleje, ale Jekel byl opět připraven jeho střelu zneškodnit, hostující brankář ve Vsetíně znovu drží svůj tým.
   
  13:39
  Ostrčil napřáhl od modré čáry, Jekel kryje kotouč ve své lapačce, obléhání třebíčského pásma vsetínskými hráči pokračuje.
   
  13:48
  Útočná akce Třebíče opět troskotá už ve středním pásmu, Bíle hvězdy budou znovu čekat na chybu Valachů, v opačném případ bude následovat opětovné postavení červenobíle hradby v čele s Jekelem.
   
  14:31
  Kotouč opět v obranném pásmu Třebíče, vhazovat se bude po levici Jekela.
   
  14:52
  Třebíč posílá kotouč přes všechny čáry, ale jelikož byl Gajarský rychlejší než domácí Janáček, rozhodčí icing nepíská.
   
  15:16
  Z protiútoku se do střelecké pozice dostal Podešva, mířil mezi nohy, ale Jekel zatím drží hubený náskok svého týmu.
   
  15:34
  K zakončení v předbrankovém prostoru se dostal i Vítek, trefil však pouze Jekela.
   
  16:38
  Kusko vyvezl kotouč a vypálil z pravého křídla, Šurý bez problému vyrazil.
   
  16:54
  Krenželok vystřelil od modré čáry, před Jekelem číhal Kucharczyk, ale třebíčský brankář si kotouč znovu se štěstím našel a vyrazil.
   
  17:13
  Jekel kryje další tvrdou ránu v podání Krenželoka, jen díky němu Třebíč drží těsné vedení.
   
  17:32
  Vsetín kombinuje v útočném pásmu.
   
  17:40
  Vsetín si vynutil druhou početní výhodu v dnešním utkání, jejím viníkem je Tomáš Mlynář, dvě minuty za podražení.
   
  17:53
  Kusko vystihl kombinaci Vsetínských a vyváží kotouč do bezpečí.
   
  18:18
  Čejkovi se úspěšně podařilo vyhodit a Valaši musejí znovu vyklidit útočné pásmo.
   
  18:39
  A znovu je kotouč až u Šurého branky, Třebíč zatím oslabení zvládá velmi dobře.
   
  18:58
  Ostrčilova střela od modré čáry orazítkovala tyč!
   
  19:22
  Kucharczyk našel přihrávkou přes šíří pásma Koptu, tomu ale střela vůbec nesedla a Třebíč znovu vyhazuje.
   
  19:40
  Třebíč ustála i druhé oslabení v dnešním utkání.
   
  20:00
  První třetina skončila.
   
  První třetina končí a jediným úspěšným střelcem v úvodní periodě se stal třebíčský Tomáš Mlynář. Hosté zatím na Lapači vytěžili z minima maximum, vládci kotouče jsou Vsetínští, ale zatím se jim nedaří najít recept na jistého Jekela. Třebíč se po většinu první třetiny bránila ve svém obranném pásmu a pouze posouvala kotouče do středního pásma, kde trpělivě čeká na chyby Vsetínských. Domácí měli rovněž možnost dvou přesilových her, ale když už Jekel nestačí, odrazí vsetínskou střelu tyč jeho branky. Vsetínští budou muset přidat na důrazu a práci Jekelovi ztížit, jinak se proti urputné obraně Bílých hvězd budou nadále trápit. Prostřední dějství vypukne na Lapači v v 18:26.
   
  20:01
  Začala druhá třetina.
   
  20:03
  Úvodní vhazování ve 2. třetině vyhrál hostující kapitán Dolníček, Třebíč nahazuje kotouč do útočného pásma.
   
  20:56
  Třebíč v útočném pásmu nic koloudného nevymyslela, ale daří se jim zde držet vsetínské hráče, kteří nemohou rozehrát.
   
  21:24
  Třebíč si zahraje první početní výhodu v dnešním utkání, dvě minuty za krosček pro Jakuba Illéše.
   
  21:27
  Vávra se po vhazování zmocnil kotouče a osvobozuje Vsetín.
   
  21:56
  Krenželok vystihl kombinaci hostů a znovu vyhazuje.
   
  22:06
  Třebíčí zatím početní výhoda nesedí, její útočná snaha končí postavením mimo hru.
   
  22:19
  Valaši zásluhou Dundáčka znovu vyhazují.
   
  22:56
  Erat si několikrát vyměnil kotouč s Dolníčkem, třebíčský kapitán následně směřoval kotouč před branku, kde však jeho přihrávku zachytil Vítek a Vsetín se osvobozuje.
   
  23:23
  V samotném závěru oslabení se do útočného pásma rozjel Březina, z hranice pravého kruhu vypálil, Jekel kotouč ukryl ve své moci a vhazuje se před brankou Třebíče.
   
  23:24
  Vsetín hraje v plném počtu.
   
  24:03
  Třebíč se zatím ve druhé třetině nenchává zatlačit a okamžitě vyváží nahozené kotouče Vsetínských do středního pásma.
   
  24:41
  Valaši se nyní vlastní chybou v kombinaci připravili o útočné pásmo a musejí znovu o puk bojovat.
   
  25:33
  Vsetínu se nyní příliš nedaří rozehrávka, Třebíř rozbíjí útočné naděje Valachů již ve středním pásmu.
   
  26:38
  Markovič se nyní vydal do útočného pásma, kde mohl ještě přihrát Březinovi, nakonec vzal zakončení na sebe, najel si do výhodné střelecké pozice, ale trefil pouze brankáře Jekela.
   
  27:06
  Kopta nyní ostřel atakoval Krále, rozhodčí však vylučovat nebudou.
   
  27:23
  Paták si z protiútoku najel do mezikruží, Šurý nepříjemnou střelu vyrazil.
   
  27:50
  Horácká Slavia právě vstřelila branku!
  Třebíč opět těží z minima maximum. Gajarský objel s kotoučem Šurého branku a našel dobře postaveného JANA SÜSSE, jenž dokázal kotouč procpat za záda vsetínského brankáře. Asistence: Adam Gajarský.
   
  28:21
  Ostrčilovu ostrou střelu Jekel vyrazil, navíc se píská postavení útočícího hráče v brankovišti, hra se tak stěhuje do středního pásma.
   
  28:59
  Vsetín se zatím marně snaží dostat do útočného pásma, urputna obrana Třebíče startuje už ve středním pásmu.
   
  29:43
  Rozhodčí píská sporné zakázané uvolnění Vsetína.
   
  29:56
  Kucharczyk poslal přihrávku na Březinu, jenž po přejetí modré čáry na nic nečekal a okamžitě vypálil, jeho dělovou ránu však Jekel vyrazil do ochranné sítě.
   
  30:58
  Horácká Slavia právě vstřelila branku!
  Typický třebíčský hokej, Vsetín útočil a jedna chyba poslala do samostatného úniku TADEÁŠE KRÁLE, jenž dokázal kotouč zavěsit pod horní tyč. Asistence: Tadeáš Král, Václav Čejka.
   
  31:11
  Přesilová hra pro Vsetín, dvě minuty za faul kolenem odsedí Karel Nedbal.
   
  31:22
  Třebíčí paradoxně oslabení sedí více než hra pět na pět, mohou v poklidu vyhazovat kotouče bez sankce zakázaného uvolnění, což ostatně s opatrností dělají i při hře pět na pět.
   
  31:54
  Frolo podcenil situaci ve středním pásmu a Kusko se dostal k bekhendovému zakončení, které Šurý vychytal, na druhé straně to zkusil z ostrého úhlu Podešval, ale Jekel vůbec zasahovat nemusel.
   
  32:12
  Janáček vypálil, před brankou číhal Markovič, ale Jekel se štěstím opět drží kotouč ve své moci.
   
  32:23
  Třebíč opět vyhazuje.
   
  32:51
  Kopta nyní nadvakrát zkoušel prostřelit Jekela, ten nejprve sevřel betony a podruhé jeho střelu vyrazil.
   
  33:06
  Tresty se nyní udělují na obou stranách. Za Vsetín Ondřej Kopta, dvě minuty hrubost a hostující Tomáš Kaláb rovněž dvě minuty za stejný prohřešek.
   
  33:39
  Podešva zkoušel najít recept na Jekela, ten zatím drží naděje třebíčských nad vodou.
   
  33:51
  Znovu vyloučení na obou stranách, dvě minuty za podražení fasuje Tomáš Frolo, pád přifilmoval Petr Kratochvíl, rovněž dvě minuty.
   
  34:37
  Hra ve čtyrech na obou stranách zatím sedí více Třebíčí, která drží kotouč, nic hokejového však zatím nevymyslela.
   
  35:03
  Zakázané uvolnění Třebíče.
   
  35:51
  Vsetín se snaží, ale třebíčský beton zatím drží.
   
  36:11
  Přesilová hra pro Třebíč, s obrannou hrou to nyní přehnal Tomáš Frolo, jenž fasuje 2+10 za zásah do oblasti hlavy a krku, menší trest odsedí Karafiát.
   
  37:14
  Gajarského střela pouze orazítkovala zadní plexisklo, Vsetín se osvobozuje.
   
  38:09
  Horácká Slavia právě vstřelila branku!
  Třebíč využívá přesilovou hru! Snad první opravdu hezky sehraná hokejová akce v podání hostů. Havránek si vyměnil kotouč s PETREM KRATOCHVÍLEM, jenž dokázal střelou z voleje překonast Šurého. Asistence: Tomáš Havránek, Roman Erat.
   
  38:43
  Žákovo nahození zastaveno ve skrumáži těl před Jekelem.
   
  39:19
  Beránkova střela trefila Jekela do masky, třebíčský brankář se přihlásil o přerušení hry.
   
  39:22
  Vsetín si zahraje přesilovou hru, a pokud se mu ji nepodaří využít, přenese si její průběh i do závěrečné třetiny, vyloučen Petr Kratochvíl, dvě minuty za nedovolené bránění.
   
  39:34
  Třebíč vyhazuje.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  Totální defenzíva a trpělivé vyčkávání na vsetínské chyby se zatím Třebíčí maximálně vyplácejí. Je až neuvěřitelné s jakou efektivitou dnes Třebíč stříli branky. Mimo obrovský kus štěstí drží Třebíč také spolehlivý výkon brankáře Jekela, jenž opět trápí vsetínské střelce. Pro Vsetín musí být momentální výsledek frustrující, protože jsou to právě Valaši, kdo jsou tvůrci hry a hokejový um je jednoznačně na jejich straně, bohužel pro ně, dnes se daří šťastnějšímu týmu. Třetí třetina začne ve Vsetíně v 19:25.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  40:03
  Začala třetí třetina, Vsetín pokračuje v početní výhodě.
   
  40:40
  Krenželok vyslal v krátkém sledu dva střelecké pokusy, které však výborný Jekel znovu zlikvidoval.
   
  40:57
  Král zasáhl holí do vsetínské kombinace a kotouč putuje do středního pásma.
   
  41:21
  Třebíč hraje v plném počtu.
   
  41:23
  Dnešní utkání sleduje 3744 diváků.
   
  41:30
  Vsetínské marné dobývání třebíčské brány pokračuje, Jekel byl nyní lehce dezorientován, ale přeci jen stačil postřehnout bekhendovou dorážku v podání Kopty, vhazuje se po jeho levici.
   
  41:55
  Dolníček zachytil vsetínskou kombinaci a vyvezl kotouč, poslal přihrávku do křídla Eratovi, jeho střelu Šurý vyrazil.
   
  42:26
  Střela Illéše byla ztlumena a kotouč pouze doplachtil do lapačky Jekela.
   
  42:36
  Slováček autorem dalšího neúspěšného střeleckého pokusu, který Jekel tlumí ve své výstroji.
   
  43:31
  Třebíč po delší době dokázala Vsetín vyhnat z vlastního obranného pásma a hra se momentálně převážně odehrává ve středním pásmu.
   
  44:12
  Třebíč hraje chytře, po vyvezení kotouče z obranného pásma už pouze nahazuje na Šurého, vzhledem k výsledku je tato hra ze strany hostů logická, Vsetín musí neúnavně bořit hradby třebíčské defenzívy.
   
  45:11
  Kusko si vynutil faul vsetínského Podešvy, jenž odchází na trestnou lavici na dvě minuty za držení protihráče.
   
  45:19
  Vsetín se osvobozuje.
   
  45:33
  Gajarský postaven v brankovišti, Třebíč vykázaná do středního pásma.
   
  45:54
  Vsetínským se daří držet Třebíč mimo obrannou třetinu, hosté se zatím nedostali ke kombinaci.
   
  46:07
  Další pokus o průnik do útočného pásma končí postavením mimo hru na straně hostů.
   
  46:12
  Krenželok posílá kotouč až k Jekelovi.
   
  46:47
  Valaši zaútočili i v oslabení, Vávra vyvezl kotouč a snažil se vylepšit střeleckou pozici pro Illéše, pokus druhého jmenovaného byl zblokován.
   
  46:49
  Přesilová hra Třebíče končí, dvě minuty za sekání fasuje Adam Gajarský.
   
  47:11
  Vsetín kompletní, startuje jeho početní výhoda.
   
  47:48
  Kusko osvobozuje Třebíč.
   
  48:06
  Nahození Dundáčka se snažil usměrnit za Jekela Markovič, do kotouče však vložil hůl i bránící hráč Třebíče a ten skončil v ochranné síti.
   
  48:15
  Vsetín už provází také pořádná dávka smůly! Nahození Krenželoka Jekel pouze vyrazil na hůl Kopty, jenž se nadvakrát marně snažil propasírovat kotouč do třebíčské branky.
   
  48:49
  Třebíč hraje v plném počtu.
   
  49:16
  Vsetín je mimořádně aktivní v útočném pásmu, Třebíčští však výborně blokují střelecké pokusy a srdnatě brání.
   
  50:32
  Vsetín v úmyslném ofsajdu.
   
  51:18
  Hra rychle utíká, Třebíč vyhazuje kotouče tak, aby neskončily na zákazaném uvolnění a Vsetín se zase marně snaží najít cesty k překonání Jekela.
   
  51:49
  Třebíčští se nyní odhodlali k forčekingu hluboko ve vsetínské třetině, čímž znemožňují domácím zaútočit.
   
  52:30
  Vsetín právě vstřelil branku!
  Valaši konečně dokázali prolomit kouzlo brankáře Jekela. Mezi hradbou třebíčských obránců se prodral JAROSLAV MARKOVIŠ, jenž kotouč zavěsil pod horní tyč třebíčské branky. Asistence: David Březina, Martin Podešva.
   
  53:36
  Obraz hry však zůstává nadále stejný, vyhazování Třebíče a neúnavné útočení Valachů.
   
  53:51
  Vsetín byl blízko další kontaktní brance! Kucharczyk poslal kotouč na Koptu, jenž okamžitě pálil z voleje, ale Jekel se k údivu všech stačil přemístit! I přes fakt, že dnes čisté konto neudržel, je to znovu jeho zápas a dokazuje, že na Vsetín umí.
   
  54:23
  Zakázané uvolnění Třebíče.
   
  54:35
  Březina vyzval ke střele Dundáčka, ale jeho pokus skončil mimo Jekelovu bránu.
   
  55:12
  Nahození Dundáčka Jekel raději ukryl ve své rukavici, Vsetínu však čas rychle utíká a Třebíč brání, co ji síly stačí.
   
  55:17
  Pokorného střelu Jekel s menšími problémy vyrazil, po dorážce se marně natahoval Kopta, Třebíč okamžitě odpálila kotouč mimo obranné pásmo.
   
  56:01
  Třebíč mohla znovu vyšperkovat svou efektivitu, kotouč vyvezl Gajarský a mohl ještě přihrát najíždějícímu Süssovi, nadějný mladíček Komety však vzal zakončení na sebe, které však Šurý bez větších problému vyrazil.
   
  57:02
  Dundáček vyslal projektil od modré čáry, který však pouze otestoval pevnost vsetínských mantinelů.
   
  57:09
  Nyní to ovšem Dudnáček v útočném pásmu přehnal a ostře sestřelil Kratochvíla, otřesený hráč Třebíče za doprovodu svých spoluhráčů putuje na střídačku a vsetínský obránce fasuje trest 5 minut + OK.
   
  57:31
  Třebíč dnes dohraje utkání v početní výhodě a zdá se, že veškeré vsetínské naděje pomalinku ale jistě zhasínají.
   
  58:03
  Třebíč se nikam nežene a s ubývajícími vteřinami drží kotouč na svých holích.
   
  58:42
  Kotouč po zásahu Havránka končí na vsetínské střídačce, vhazuje se ve střdním pásmu.
   
  59:17
  Půža zkusil Šurého zaskočit střelou švihem z pravého kruhu, Šurý střelu lapil ve své lapačce.
   
  59:53
  Za Vsetín zkusil skóre ještě zmírnit Slováček, ale Jekel takové střely dnes za svá záda nepouští.
   
  Konec zápasu.
   
  Souboj tabulkových sousedů je u konce. Třebíč se i potřetí v sezoně raduje z vítězství nad Vsetínem. Týmu z Vysočiny se dnes opět vyplatila taktika založená na propracované defenzívě a trpělivému vyčkávání na chyby Vsetínských, to vše navíc podpořené spolehlivým výkonem brankáře Pavla Jekela. Já se s vámi pro dnešek loučím, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a ze Vsetína vám přeji příjemný sobotní večer i zbytek víkendu.
   
  Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

  Pavel Jekel (TRE)

  Ondřej Holomek (VSE) (20:00:18)

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 53. Markovič (Březina, Podešva) – 10. Mlynář (Kaláb), 28. Süss (Gajarský), 31. Tadeáš Král (T. Havránek, Čejka), 39. P. Kratochvíl (T. Havránek, R. Erat)


  VHK ROBE Vsetín: Šurý (Horčička) – D. Krenželok, Janáček, Ostrčil, Frolo (A), Dundáček, Holomek, Žák – Markovič (C), Kopta, Březina – Illéš, Kucharczyk (A), P. Beránek – Slováček, Podešva, Vávra – Vítek, Pokorný, Karafiát.
  SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – D. Mikyska, Nedbal, Čejka, Hort, Půža, Kaláb (A), Jiří Wasserbauer (A) – R. Erat (C), Dolníček, P. Kratochvíl – Kusko, Kristl, T. Havránek – Jan Wasserbauer, Mlynář, Paták – Gajarský, Süss, Tadeáš Král.

  Rozhodčí: Barek, Veselý – Lučan, Maštalíř.

  Diváci: 3744