Šumperk – Kopřivnice 5:0 (kon.) | Nový Jičín – SHK Hodonín 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Opava 4:6 (kon.)
Nymburk – Tábor 3:1 (kon.) | Řisuty – Trutnov 3:6 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Kobra 4:3 (kon.)
Kolín – Klatovy 2:3 (1:2 po s.n.) | Sokolov – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Žďár n/S – David Servis 3:4 (po pr.)
Písek – Havlíčkův Brod 2:9 (kon.) | Bílina – Vrchlabí 5:2 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 5:2 (kon.)
Letňany – Most 5:0 (kont.)
HC Baník Sokolov
4:2 (0:1, 2:0, 2:1)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
Sobota 13.01.2018, 17:30 • Sokolov • 2. liga skupina Západ • 33. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Partnerem utkání 33.kola 2.ligy mezi HC Baník Sokolov a HC Vlci Jablonec n/N, které se hraje v sobotu 13.1.2018 od 17.30 hodin, je společnost LUMA Computer, spol. s r.o. – pan Luděk Makovec.

Ve 33. kole se střetnou v bitvě o 1. místo v tabulce celky HC Baník Sokolov (1) a HC Jablonec (2). Oba týmy od sebe dělí pouze bod v ligové tabulce.

Vzájemná utkání 2017 – 18:

Sokolov – Jablonec 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)

Branky: 5. Kašpar, 10. Trapl, 28. D. Hruška, 43. Šik – 7. Bříška, 28. Brokeš, 33. L. Tondr, 46. Pilař, 52. Babec

Jablonec – Sokolov 4:7 (2:3, 2:1, 0:3)

Branky: 6. Havlas, 13. Gecko, 30. M. Tondr, 40. Víšek – 31. a 59. Šik,58. a 60. D. Hruška, 5. Trapl, 9. Strunz, 16. Čejka.

Opory Jablonce: Obránci: Jiří MORAVEC (1980) – (Liberec, M. Boleslav, Benátky n/J, České Budějovice, Žilina – Slovensko, Ferencvároš Budapešť – Maďarsko), Jan HOLUB (1983) – (Liberec, Beroun, Vrchlabí, M. Boleslav, Litvínov, Slavia Praha), Michal PAVLŮ (1987) – (Liberec, H. Králové, Chrudim, Kladno, Benátky n/J, Most, Telford Tigers – Anglie), Útočníci: Lukáš TONDR (1988) – (Liberec, Mladá Boleslav, Benátky n/J, Nymburk), Michal NEVYHOŠTĚNÝ (1987) – (Liberec, Benátky n/J, Vrchlabí, Most), Jan VÍŠEK (1981) – (Liberec, Beroun, Benátky n/J)

Poslední utkání Jablonce:

HC Jablonec– HC Rodos Dvůr Králové nad Labem 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 29. a 45. L. Tondr – 15. Valášek, 20. Uchin, 24. Karlík, 60. Kocián.

Rozhodčí. Jan Jaroš – Bc. Jan Gabriel, Ing. Jakub Zmeškal.

Vyloučení: 6:9, Využití: 2:0, Oslabení: 0:1.

Sestava Jablonce: Hosnedl – Zeman, Moravec, Ćechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr, Korecký – Babec, Bříška, L. Tondr, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mualč, Brokeš, Gecko, Peřina.

5. Michael ČEJKA 19 (9+10)

HC Baník Sokolov: Kuchař (P. Hruška) – Kvapil, Gombár, Michálek, Rulík, Přindiš (A), Šik (C), Hohl – Račanský, Kuběna, Strunz, Ćejka, Šmejc, Trapl, Zadražil, D. Hruška, T. Rohan, Sus. Trenér: Michal Jäger.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr – Babec, Bříška (A), L. Tondr (A), Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina. Trenér: Tomáš Demel.

Rozhodčí: Jakub Šindel (Plzeň) – Petr Fiala (Sokolov), Bc. Patrik Goltsch (Teplice).

Rozbruslení skončilo, Sokolov bude hrát ve žlutých dresech, Jablonec si zahraje v modrobílých barvách.

00:01

00:16
    Zakázané uvolnění Jablonce.

00:22
    Martin Tondr (Jablonec) – 2 minuty za hru vysokou holí.

00:57
    Ležícího Hosnedla nikdo ve žlutém nepřekonal.

01:41
    Kuběnova střela od modré minula hostující branku.

01:58
    Střela Rulíka sražená obranným hostujícím klubkem hráčů.

02:22

02:47
    Ofsajd hostujícího celku.

03:08
    Puk v hledišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

03:51
    Přindišova střelu likviduje Hosnedl rozklekem.

04:38
    Skákající puk krotí ochránce domácí branky Kuchař.

05:07
    Michálek u mantinelu tvrdě, ale čistě dohrál Nevyhoštěného.

05:42
    Tomáš Rohan svou střelou míjí odkrytou branku Jablonce a ta končí na zadním mantinelu za hostující brankou.

06:26
    Kvapil měl kopec smůly první střela sražená hostujícím bekem, druhá střela šla mimo tři tyče.

07:00
    Bříška se dobře zmocnil puku, předal ho spoluhráči a Kuchař jeho střelu sráží do rohu kluziště.

07:45
    Kuchař čestně ukazuje rozhodčímu, že tečoval puk do ochranné sítě.

08:37
    Hosnedl kryje celou situaci rozklekem.

09:23
    Hosnedl vyráží puk k mantinelu a následuje zakázané uvolnění Jablonce.

10:02
    Kuchař má ve své moci puk.

10:54
    Trapl byl osobně ubráněn v útočném pásmu.

11:26
    Střela Hrušky byla sražena.

11:49
    Tohle byl velmi viditelný faul Tomáše Rohana (Sokolov), který rozhodčí dobře posoudil – 2 minuty za hákování.

12:35
    Hráči Sokolova se dokázali ubránit a vyhodit puk do středního pásma.

13:49

14:29
    Lukáš Tondr (Jablonec) – 2 minuty za hru vysokou holí.

15:02
    Michálek si splnil své defenzivní povinnosti na jedničku.

15:44
    Vlci právě vstřelili branku!
    Strunz ztratil kotouč na útočné modré čáře Jan Víšek dlouze potáhl puk, pak ho předložil v brejku 2 na 1 volnému VOJTĚCHU HAVLASOVI, který propaluje Kuchaře ve vlastním oslabení – 0:1!

18:14
    Lukáš Tondr neprocedil puk přes betony Kuchaře.

18:23
    Petr Přindiš (Sokolov) – 2 minuty za hru vysokou holí.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:54
    Posunutá domácí branka.

20:00

Ačkoliv je Sokolov aktivnější domácí celek, vedou hosté z Jablonce díky proměněnému úniku Havlase ve vlastním oslabení. Druhá třetina začne cca v 18:20 hodin.

Přestávkový program zpestří svým vystoupením osmiletá Kamila Jírovcová z Krasa Sokolov. Povedené vystoupení.

20:01

20:23

20:47
    Puk v ochranné síti vhazuje se před Hosnedlem.

21:22
    Rulíka křižná střela prošla bez teče protihráčů či spoluhráčů.

21:57
    Pilařovu střelu zastavila až ochranná síť za Kuchařem.

22:40
    Kuchař tlumí puk a rozehrává ho na svého obránce.

23:25
    Trapl byl podražen, ale hraje se kupodivu dál.

23:37

23:42
    Podražení Dominika Hohla (Sokolov) však už hlavní rozhodčí viděl – 2 minuty za podražení.

24:18
    Domácí hráči se osvobozují a vyhazují puk ze své obranné třetiny.

24:42
    Ofsajd Jablonce.

24:42
    Za potlesku tribun je ošetřován MUDr. Makovcem druhý čárový rozhodčí Goltsch, je ledován v oblasti krku.

25:00
    Hra pokračuje, Jablonec v útočné třetině.

25:42

26:38
    Tvrďák Přindiš byl faulován, bez zájmu hlavního rozhodčího, který tradičně podává slabý výkon po překvapivě dobré první třetině.

27:02
    Kuchař vyjel daleko ze své branky, tím pádem se signalizovaný icing ruší.

29:42
    David Hruška z dobré pozice přestřeluje odraženým pukem branku Jablonce!

30:18
    Račanského nahození Hosnedl tlumí.

30:42
    Kuchař přerušuje hru a bude se vhazovat před jeho brankou.

31:28
    Další faul na Trapla na útočné modré čáře není odpískán.

31:38
    A překvapivě je vyloučen hostující hráč a zkušený exliberecký matador Jiří Moravec (Jablonec) – 2 minuty sekání.

31:42
    Časomíra musí stát 4 vteřiny.

32:38
    Tomášovi Rohanovi nevyšla střela po hezké kombinace, hosté sice zvládli přechod do brejku, ale radost jim zkazil svým zásahem Kuchař.

33:38

34:25
    Kuběnovu střelu obětavě zablokoval zkušený obránce Jiří Moravec.

35:09
    Hosnedl je opět v ostré permanenci střel.

35:35
    Baník právě vstřelil branku!
    skákající puk na brankovišti doráží za brankovou čárou důrazný PETR RAČANSKÝ a rozhodčí jasně ukazuje, že branka je regulérní 1:1! Asistence: Michael Čejka, Matěj Zadražil.

36:24

38:05
    Tomáš Čechura (Jablonec) – 2 minuty za podražení.

38:14
    Jablonec dostal puk až k brance Kuchaře.

38:50
    DAVID HRUŠKA předvedl neskutečný bekhendový blafák a zavěsil puk do šibenice v přesilové hře – 2:1! Asistence: Tomáš Rohan, Vojtěch Šik.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:21
    Hosnedl svým zákrokem posílá kotouč do obecenstva.

39:54
    Nahozený puk Jablonce stav druhé třetiny těžko změní.

40:00

Ve druhé třetině Sokolov našel recept na skvělého Hosnedla a díky brankám Račanského z dorážky a nádherné trefy Davida Hrušky vedou nad Jabloncem 2:1 po 40 minutách. Poslední třetina začne cca v 19:05 hodin.

A i nyní vidíme podstatně těžší a složitější jízdu v podání Terezy Čtvrtečkové taktéž z oddílu Kraso Sokolov.

40:01

40:52
    Nevyhoštěný z úhlu nepřekvapil brankáře Kuchaře.

41:36
    Kuchař vyrazil puk za svou branku, JAN VÍŠEK šikovně objel branku a zavěsil puk za ležícího Kuchaře – 2:2! Asistence: Jan Peřina.

42:16
    Petr Pilař (Jablonec) – 2 minuty za hákování.

43:05
    Hruškova přihrávka zpoza branky končí ve středním pásmu.

43:42
    Zadražilova bomba končí na zadním mantinelu za brankou hostí.

44:16
    Hosté v plném počtu. Ale ne na dlouho rozhodčí signalizuje další trest pro hosty pravděpodobně podražení.

44:20
    Jiří Babec (Jablonec) – 2 minuty za podražení.

45:07
    Sokolov se sice vytvořil velký tlak střelu Kvapila však kryje Hosnedl do lapačky.

45:48
    Tribuny sice povzbuzují domácí celek, ale střelu Račanského mezi obránci z dobré pozice kryje připravený Hosnedl.

46:10
    Hostující hráči dostali puk od své branky, toto oslabení Jablonec zvládne.

46:20

46:50
    Zakázané uvolnění Sokolova.

47:12
    Rozhodčí Goltsch poznal na vlastní kůži tvrdost místního ledu.

47:39
    Zakázané uvolnění domácích.

48:22
    Víškova přihrávka před branku nikoho v modrém nenašla následná střela Čechury je zlikvidována pohotovým Kuchařem.

49:05
    Domácí celek neumí využít střelecky svou herní převahu.

49:21
    Petr "Pes" Přindiš si připsal další zákrok na hraně hokejových pravidle.

49:34
    Ležící Ondřej Kuchař skvěle zlikvidoval tutovou šanci Lukáši Tondrovi!

49:34
    Oddechový čas pro domácí.

50:17

50:48
    Rozhodčí Goltsch píská ofsajd Davidu Hruškovi.

51:37
    Michael Čejka nedokázal procpat puk za Hosnedla, poté musel odrazit atak Zemana.

51:58
    Hosnedl ukryl puk do své lapačky.

52:44
    Kuchař si připisuje další zásah.

52:57
    Kuchař předvedl krkolomný a bolestivý zákrok ramenem či klíční kostí.

53:05

53:42
    Brokeš nepřetlačil Kvapila.

54:14
    Ondřej Kuchař předvedl další solidní zásah, vzápětí byla posunuta jeho branka.

54:42
    Šik za pomoci drobného držení ubránil hostujícího hráče u mantinelu.

55:44
    Petr Přindiš vystavil ukázkovou stopku na obranné modré čáře Michalu Nevyhoštěnému.

56:26
    Další zásah domácího brankáře.

56:42
    Babec se neprosadil proti Kuchaři, vzápětí byla domácí klec posunuta.

56:42
    Tradičně musí přijít úprava ledové plochy za pomoci rolbařů.

56:55
    Další střela směr domácí branka končí u brankáře Kuchaře.

57:19
    Patrik Michálek vystřelil od levého mantinelu a jeho střelu šikovně tečoval FILIP ŠMEJC za záda Hosnedla! Asistence: Patrik Michálek, Martin Trapl.

57:51
    Bitka Vojtěch Šik vs. Kamil Bříška.

57:51
    Vojtěch Šik (Sokolov) – 2+2 minuty za hrubost.
    Kamil Bříška (Jablonec) – 2+2 minuty za hrubost.

57:51
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:22
    Trapl unikla hostující obraně ovšem ani tentokráte se hákování na tohoto hráče nepíská.

58:57
    Kuchař přerušuje hru a domácí hráč je vykázán z vhazování.

59:01

59:01
    Hosté hrají power – play!

59:13
    Petr "Pes" Přindiš vybojoval kotouč, nabídl ho DAVIDU HRUŠKOVI a ten podél levého mantinelu dojel až tři metry za modrou čáru a zavěsil puk do prázdné klece!

59:50
    Čejka se Zadražilem si již dobře hlídali puk a světelnou tabuli.

Jablonec porážkou 2:4 prodlužuje svou černou sérii, zatím co Sokolov potvrdil své první místo a navýšil náskok na své pronásledovatele v tabulce. Viděli jsme velmi kvalitní duel. Děkuji všem čtenářům za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:52:56)

Rostislav Králik

Branky a nahrávky: 36. Račanský (Čejka, Zadražil), 39. D.Hruška (T.Rohan, Šik), 58. Šmejc (Michálek, Trapl), 60. Hruška (Přindiš) – 16. Havlas (Víšek), 42. Víšek (Peřina)

HC Baník Sokolov: Kuchař (P. Hruška) – Kvapil, Gombár, Michálek, Rulík, Přindiš (A), Šik (C), Hohl – Račanský (A), Kuběna, Strunz, Čejka, Šmejc, Trapl, Zadražil, D. Hruška, T. Rohan, Sus. Trenér: Michal Jäger.

Rozhodčí: Jakub Šindel (Plzeň) – Petr Fiala (Sokolov), Bc. Patrik Goltsch (Teplice), Delegát: Sentenský