Chomutov – Liberec 1:5 (kon.) | Třemošná – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Litvínov – HC Plzeň 3:6 (kon.) | Warriors Brno – Poruba 0:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Třinec 7:4 (kon.)
Přerov – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Letňany 5:1 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 2:0 (kon.)
K. Vary – Kladno 0:1 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 8:4 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 3:4 (po pr.)
Piráti Chomutov
1:5 (0:2, 0:2, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 13.01.2018, 12:00 • Pirátská Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Piráti Chomutov: Stuchlík – Němec, Petrásek, Pöschl, Vaněk, Matějka, Kovár, Martínek, Klika, Spudich, Králíček, Urych, Príhoda, Kulich, Svoboda, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Gut, Vrhel.

Bílí Tygři Liberec: Čajan – Hladík, Böhm, Šedivý, Starý, Kollert, Tůma, Trunda, Pray, Jansa, Jiruš, Měchura, Folda, Nezbeda, Gajda, Vodlan.

Rozhodčí: Šimon Glanc – Martin Kopáč, Rudolf Tichý.

00:01

00:31
    První závar před brankou Liberce. Koláček objel bránu a pokusil se zakončit, Čajan přikryl puk u své pravé tyče.

00:54
    První útočná snaha hostů končí ofsajdem.

01:01
    První testovací zákrok pro Stuchlíka, který lapil střelu Foldy.

02:15
    Čajan raději podržel puk po nahození Pöschla.

02:26
    A další přerušení na druhé straně hrací plochy po zákroku Stuchlíka.

02:56
    Prayovu střelu vyrazil Stuchlík do rohu.

04:30
    Čajan kryje puk poté, co ho k němu přivezl Ondřej Čech.

04:52
    Zakázané uvolnění Liberce.

05:13
    Velká příležitost pro chomutovského Koláčka, který sám před bránou po přihrávce z rohu zakončil nedůrazně po ledě.

06:49
    Stuchlík přerušuje hru po teči Nezbedy.

07:07
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení. Přihrávku před bránu dostal WILLIAM PRAY a našel skulinku v podpaží gólmana Stuchlíka. Asistence: Adam Měchura.

10:08
    Spudichova střela našla Čajanovu vyrážečku.

10:54
    Králíčkovu střelu přizvedl bránící hráč Liberce do ochranné sítě.

11:32
    Zmatek u liberecké střídačky trestá rozhodčí vyloučením Tomáše Trundy za příliš mnoho hráčů na ledě.

12:42
    Koláčkovi střela z první vůbec nesedla a mířila hodě mimo.

13:35
    Hosté přečkali oslabení, Čajan nemusel zasahovat.

14:37
    Tentokrát je potrestána hráčská lavice Chomutova, rovněž za příliš mnoho hráčů. Na trestné sedí Pöschl.

14:50
    Hosté bleskově využívají přesilovku. Na levé křídlo dostal přihrávku JAKUB ŠEDIVÝ a zamířil přesně po ledě na vzdálenější tyč. Asistence: Adam Starý, Vojtěch Jiruš.

16:19
    Bekhendovou střelu Trundy chytá Stuchlík.

17:03
    Ránu Martínka od modré chytil liberecký gólman pohodlně do lapačky.

17:36
    Jansa pálil zblízka do zakleknutého Stuchlíka.

18:17
    Další jistý zákrok Čajana po střele Vrhela.

19:53
    Pray vjel do útočného pásma moc rychle, pískán je ofsajd.

20:00

První část hry je za námi. Piráti sice byli na puku častěji, ale zmatky v obraně dovolily Bílým Tygrům dvakrát skórovat. Nejprve se v osmé minutě prosadil zblízka Pray a v 15. minutě využil rychle přesilovou hru střelou po ledě Šedivý. Liberečtí brání mnohem lépe a Piráty do šancí téměř vůbec nepouštějí.
    Druhá třetina začne zhruba ve 12:45.

20:01

20:24
    Piráti začínají druhou třetinu zostra. Matějka pálí dvakrát od modré tvrdě mimo.

20:51
    Vyloučen autor první branky William Pray za nedovolené bránění.

22:10
    Ani druhou přesilovku nehrají Piráti nijak oslnivě. Koláčkovi sjel puk z čepele a střelu nevyprodukoval.

22:16
    Síly na ledě se srovnají, Vyloučen Jan Klika (CHM) za podražení.

22:54
    Hosté jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.

23:42
    Jirušova střela od modré nebyla nijak razantní.

24:12
    Hosté si přihráli rukou. Vhazuje se ve středovém kruhu a je skoro po přesilovce.

24:34
    Rychlá rána Martínka od mantinelu a Čajan přerušuje hru.

24:55
    Spudich hezky vystřelil z pravého křídla, Čajan jeho ránu vytěsnil.

25:46
    Liberecký gólman raději kryje puk před dojíždějícím Príhodou.

26:09
    Rychlá rána Koláčky z otočky a další zákrok Čajana. Domácí jsou při chuti.

26:36
    Vaněk pálil pouze do bránícího Jiruše.

27:12
    Vodlan přisprintoval k Stuchlík a bude se vhazovat v útočném pásmu hostů.

27:57
    Prayovu střelu vyrazil Stuchlík vyrážečkou.

28:50
    Jiruš pálil z pravého kruhu, ránu přizvedla některá z holí do břevna!

29:56
    Vodlanovu ránu vyrazil Stuchlík do rohu. Teď jsou aktivnější Bílí Tygři.

30:59
    Koláček zamířil do útoku a tečovaná rána přeletěla před ležícího Čajana. Bránu ale minula.

31:16
    Lukáš Nezbeda je vyloučen na dvě minuty za vystřelení puku mimo hřiště. Další přesilovková příležitost pro Piráty.

32:11
    Piráti zatím vyslali dvě rány, Čajan ale zasahovat nemusel.

32:22
    Za Stuchlíkovou bránou zůstal ležet jeden z libereckých, na nohy se mu zatím moc nechce.

32:22
    Otřeseným hráčem je Petr Gajda, hřiště opustil za podpory kustodky. Na tvářích realizačního týmu jsou úsměvy, snad tedy nepůjde o nic vážného.

33:19
    Hosté jsou kompletní. Upřímně jsem zapomněl, že měli domácí přesilovku. Na ledě to tak nevypadalo.

33:50
    Liberecké v útočné akci zabrzdil ofsajd.

34:12
    Králíček vyslal tvrdou střelu, do jejíž cesty se postavil konec hole gólmana Čajana.

34:32
    Další nebezpečí pro domácí. Vyloučen je Ondřej Príhoda (CHM) za sekání.

35:12
    Piráti se po dvou zablokovaných střelách osvobozují.

35:48
    Vaněk v šanci mířil moc vysoko.

36:26
    Zakázané uvolnění Liberce, útočník podklouzl na modré čáře. Až na úvodní tlak byla přesilovka Liberce neškodná.

36:52
    Böhm mířil moc vysoko.

37:14
    Přihrávku mezi kruhy z rohu dostal LUKÁŠ NEZBEDA a zamířil přesně k levé tyči gólmanovy brány. Asistence: Tomáš Trunda, Vojtěch Jiruš.

38:20
    Další nešikovnost v obraně Pirátů potrestal TOMÁŠ KOLLERT. Bránícímu hráči se nepovedlo odpálit kotouč a liberecký obránce ho hbitě doklepl do brány. Asistence: Adam Měchura.

40:00

Obraz hry byl ve druhé třetině velmi podobné té první. Piráti jsou střelecky aktivní, ale nejsou schopni si vypracovat gólovou příležitost. Naopak dělají chyby v obraně a dovolují skórovat soupeři. Na 3:0 zvyšoval ve 38. minutě střelou z mezikruží Nezbeda a o minutu a půl později přidal čtvrtou branku Kollert.
    Třetí třetina začne zhruba ve 13:30.

40:01

40:17
    Stuchlík na poslední chvíli zasáhl betonem proti tečované střele Starého.

40:44
    Ze zajímavé pozice pálil chomutovský Štefančík, Čajan zasáhl lapačkou.

41:50
    Po střetu u mantinelu zůstal na ledě ležet Príhoda. Vyloučen je Šedivý (LIB) na dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

43:53
    Domácí během přesilovky znovu nezahrozili.

44:45
    Kulich přihrál v tandemu Urychovi za paty, šanci si proto domácí nevytvořili.

45:48
    Další přesilová hra pro Piráty. Tentokrát je vyloučen Vojtěch Jiruš na dvě minuty za hrubost,

46:13
    Piráty v rozletu zastavuje ofsajd.

47:01
    Nezbeda ujel sám do brejku v oslabení, pálil ale nepřesně.

47:20
    Piráti právě vstřelili branku!
    V klasické situaci nedáš – dostaneš se prosazují Piráti a využívají přesilovku. Ze střední vzdálenosti pálil ONDŘEJ ČECH a puk se o tyčku dostal do branky. Asistence: Josef Koláček.

49:00
    Štefančík servíroval přihrávku před bránu Vrhelovi, ten ale v klíčovém okamžiku ztratil balanc.

49:20
    Naděje Pirátů na vyrovnání se opět zmenšuje. Další nepozornost v obraně a volný puk před brankou našel VOJTECH JIRUŠ a bekhendem rychle prostřelil Stuchlíka. Asistence: Lukáš Nezbeda.

51:06
    Gutova střela byla zblokovaná.

51:25
    Němec v šanci přihrával Čechovi, ten před sedícím Čajanem minul bránu.

52:07
    Stuchlík uklidní hru a podrží kotouč v rukavici.

52:49
    Další nepozornost při bránění a Starý byl sám před brankářem. Se zakončením si neporadil.

53:51
    Za drobnou šarvátku jsou vyloučeni hráči obou týmů. Z Liberce Tomáš Kollert a z Chomutova Stanislav Vrhel.

55:03
    Stuchlík přikryl kotouč před dojíždějícími hráči.

55:17
    Trunda obral v roku obránce o puk a přihrával do dobré pozice Jirušovi. Tentokrát se dobrým zákrokem ramenem zaskvěl Stuchlík.

55:53
    Hraje se v pěti na obou stranách.

57:10
    Jansa nezachytil přihrávku, která by ho poslala do brejku.

57:36
    Po zmatku v brankovišti Stuchlík našel kotouč a přikryl ho.

59:05
    Čech přihrával Štefančíkovi, ten netrefil puk ideálně.

59:51
    Tečovaná rána končí v ochranné síti za Stuchlíkovými zády.

Piráti po snížení ve 48. minutě sice živili naději na srovnání, ale tu utnul pátou brankou v 50. minutě kapitán hostů Jiruš. Utkání tak bylo prakticky rozhodnuté už v první třetině, vítěznou branku si připíše Jakub Šedivý. Piráti dopláceli na nepozornou obranu, Bílí Tygři dokonale trestali chyby a z toho pramení jasné vítězství.

Děkuji vám za pozornost. Přeji co nejsnesitelnější zbytek volebního dne a zase někdy na shledanou. (14:03:43)

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 48. Čech (Koláček) – 8. Pray (Měchura), 15. Šedivý (Starý, Jiruš), 38. Nezbeda (Trunda, Jiruš), 39. Kollert (Měchura), 50. Jiruš (Nezbeda)

Rozhodčí: Šimon Glanc – Martin Kopáč, Rudolf Tichý