Chomutov – Liberec 1:5 (kon.) | Třemošná – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kometa Brno 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Litvínov – HC Plzeň 3:6 (kon.) | Warriors Brno – Poruba 0:1 (kon.) | HK MD Šumperk – Třinec 7:4 (kon.)
Přerov – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Žďár n/S – Letňany 5:1 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 2:0 (kon.)
K. Vary – Kladno 0:1 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 8:4 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 3:4 (po pr.)
HC Slavia Praha
3:4 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
PZ Kladno
Sobota 13.01.2018, 18:15 • ZS Eden • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina C

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Přeji příjemný podvečer všem příznivcům mládežnického hokeje. ELIOD extraliga mladšího dorostu nabízí i o víkendu další zápasy. HC Slavia Praha bude v Edenu v rámci skupiny C hostit mladíky týmu PZ Kladno.

Šest odehraných kol v rámci skupiny C, II. části extraligy mladšího dorostu přineslo sešívaným tři výhry, dvě porážky po základní hrací době a jednu prohru. Náleží jim tak ve skupině třetí pozice, na první Rytíře však ztrácí šesnáct bodů. To PZ Kladno se aktuálně nachází těsnem nad sestupovými vodami. Na svém kontě má 18 bodů, jen o tři více než poslední Ústí. Uspěje Slavia v duelu, ve kterém je papírovým favoritem?

HC Slavia Praha: Němeček (Pittr) – Horáček, Moravec, Srdínko, Němeček, Kluch, Čapka, Palát, Kučera – Burda, Černý, Sarkisyants, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Slavíček, Rulc, Jágr.

PZ Kladno: Burda (Pulec) – Vyhnal, Horák, Hříbal, Krejžík, Vinš, Brejcha – Strand, Rejna, Štrombach, Hurta, Karamazín, Votoupal, Šťastný, Šugár, Darsa, Pulda, Vimmer, Hanousek, Adam.

Rozhodčí: Vojtěchovský – Kučera, Nekvapil.

Po před několika minutami skončeném utkání WSM Ligy Slavia – Benátky (5:0) je v Edenu vše připraveno na další hokejovou štaci. Slávisté s kladenskými dorostenci se už prohánějí po ledě na předzápasovém rozbruslení.

00:01

00:28
    Jako první se do útoku vydali hosté. Šťastný pálil z dobré pozice po pasu. Němeček zasahovat nemusel.

01:13
    Kladenští ale poslali další puk na zakázané uvolnění. Hra se přesune před Burdu.

01:52
    Několik ztrát puku ve střední třetině zapříčinilo, že se ani jeden z celků nedostal do šance.

02:38
    Slavíček zkusil pěknou kličku. Ke střele se ale nakonec nepropracoval.

03:27
    Obránce Němeček nahodil puk na branku. Nikdo z útočníku na brankovišti nedokázal dorazit.

03:55
    Sešívaný brankář raději kryje nahození vyslané z velké vzdálenosti.

04:16
    Kladno v první přesilovce. Srdínko si odpyká menší trest za faul loktem.

05:05
    Jen velmi těžko hledají hosté cestu k zakončení. Slavia brání dobře.

05:34
    Puk znovu putuje do třetiny hostů.

06:12
    Pulda měl puk ideálně předložený mezi kruhy. Vypálit přesně ale nedokázal.

06:16

06:56
    Kladenské v dalším rozletu přibrzdil ofsajd.

07:46
    Jágr si dobře sjel před branku a chtěl tečovat střelu z modré. Burda na puk moc neviděl, zasahovat ale nemusel. Puk letěl mimo branku.

07:46
    Slavia měl výhodu. Hostující Karamazín si odsedí dvě minuty za hákování.

08:25
    Slavia kombinuje. Dlouhá kombinace ale ovoce nepřináší, Burda zasahovat nemusel.

09:02
    Hraje se před Němečkem. PZ dokázalo vyvézt puk a snaží se ukrojit z trestu cenné sekundy.

09:36
    Rulc zkoušel pálit z levé strany. Burdova vyrážečka byla na své místě.

09:46

10:49
    Dobrý tlak slávistů. Zakončit ve skrumáži těl však nedokázal jak dorážející Jágr, tak Slavíček. Dobrou práci před gólmanem odvedli obránci.

11:37
    Slávisté nahodili do pásma. Nyní se ale musí bránit akci, kterou se ve vlastní třetině pokouší nastartovat soupeř.

12:26
    Kluch měl dobrou šanci. Nadvakrát se snažil zakončit z levého kruhu. Burda odolal.

12:45
    Buly na druhé straně kluziště. Němeček lapil puk vyslaný v rychlé akci Kladna.

13:38
    Puk byl dlouho v rohu pásma hostů. Až Jágr ho dokázal vyvézt před branku. Na Burdu dokázal i vypálit. Ten zasáhl.

14:18
    Další střela na brankáře hostů. Burda se musí hodně otáčet. Jeho obránci dokázali vyhodit jen na zakázané uvolnění.

14:49
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní jdou do vedení. Kluch z modré nahazoval a před brankovištěm si skvěl počínal TOMÁŠ LABUZÍK. Vysokou střelu dokázal tečovat a perfektně sklepnout za bezmocného Burdu. Asistence: Tomáš Kluch.

15:49
    Chyba v obraně Kladna. Jágr zachytil puk a z otočky i vypálil. Mířil nad.

16:23
    Vimmer ujel obraně a jel na Němečka sám. Ten ho vychytal betonem.

16:40
    Jágr zůstal ležet u mantinelu. Hanousek mu dal krosček, za který míří na trestnou lavici. Slavia v přesilovce.

17:18
    Štrombach zachytil puk a ujížděl na Němečka. Ten zasahovat nemusel, jelikož kladenský hráč se ještě pokoušel o přihrávku, která nebyla přesná.

17:40
    Labuzík to zkoušel z pravého kruhu. Brankář Kladna připraven.

18:40

18:57
    PZ strávilo závěr přesilovky jen ve vlastní třetině. Unavená čtveřice (po návratu Hanouska pětice) byla ráda, že se vzmohla na vyhození přes všechny čáry.

19:40
    Černý předvedl pěknou individuální akci. Prokličkoval kolem obránců a stanul před Burdou sám. Stačilo zvednout puk přes beton, což se nepovedlo.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19:00.

První část přinesla jedinou branku. Radovali se sešívaní, kteří byli výrazně střelecky aktivnější. Z počtu střeleckých pokusů vytěžili jedinou branku, kdy se trefil Labuzík. Kladno tak nebezpečné nebylo, Němeček všechny pokusy soupeře bez obtíží lapil.

20:01

20:27
    Slavia začala po buly v útoku. Chyběla však přesnější střelba.

21:10
    Kluch se nebál nahodit z modré čáry. Burda měl svůj beton na místě. Odpravil puk do rohu.

21:23
    Labuzík si sjel do prostoru mezi kruhy. Jeho střelu dokázal Burda udržet ve své moci.

21:47
    Další zákrok kladenského brankáře. Ten sice řešil jen pomalejší nahození, úspěšný zákrok si ale připsal.

22:20
    Nepřesnost v obraně sešívaných. Vimmer a Pulda pálili z bezprostřední blízkosti. Ani jedna ze střel se však neujala. Němeček předvedl pěkné zákroky.

22:43
    Další zásahy pro červenobílého muže s maskou. Ten se musí otáčet. Jeho spoluhráči totiž vyhodili jen na zakázané uvolnění.

23:20
    Sešívaní se záhy dočkali dalšího zásahu. Burda už musel proti dorážkám zasahovat vleže. Několika pukům odolal. Na ten, který vyslal VIACHESLAV SARKISYANTS, už ale nedosáhl. Asistence: Šimon Rulc.

24:33
    PZ Kladno se ale nevzdává. Němeček se musí držet na pozoru. Soupeř operuje v pásmu sešívaných.

25:05
    Palát to chtěl zkusit z modré. Puk ale neprošel.

25:23
    Vyloučení v týmu PZ Kladno (Rejna – 2 min., nesportovní chování).

25:59
    Strnad měl dobrou šanci před Němečkem. Střelu z mezikruží ale slávista v bance lapil.

26:39
    Slavia v přesilovce moc střel nevyslala. Burda musel zasahovat proti jediné střele.

27:23

28:02
    Pěkná akce sešívaných a další branka je na svěře. ŠIMON RULC si v rychlé akci domácích sjel šikovně před branku. Dostal pas, vypálil a Burdu prostřelil. Asistence: Jakub Hofmann a Viacheslav Sarkisyants.

28:59
    Slavia kombinuje šikovně v útoku. Ke střele se ale zatím nikdo nemá.

29:28
    Až Kluch se do puku pořádně opřel. Burda dokázal puk vyrazit. V rohu puk jako první znovu dojeli Pražané.

30:11
    Kladno zahrozilo v ponechané výhodě. Štrombach pálil z pravé strany. Němeček zasáhl.

30:11
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Labuzík – 2 min., podražení).

31:16
    Jágr ujel v oslabení a hnal se na Burdu sám. Klička do forhendu mu ale před brankovištěm nevyšla.

31:35
    Slavia znovu vyhazuje.

31:59
    PZ se konečně usadilo v útoku. Dlouhá kombinace trápí sešívanou čtveřici.

32:11

32:55
    Pěkný tlak Slavie na brankovišti. Burda lapil několik střel, obstál vleže i proti dorážkám.

33:20
    Do puku se slušně opřel Jágr. Dělovka ale nebyla přesně zamířená.

34:01
    Buly před Němečkem. Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

34:01
    Oddechový čas pro domácí.

34:09
    Přečíslení 3 na 2 řešil střelou slávista Martinec. Burda dokázal zasáhnout lapačkou. Puk sice nelapil, ale alespoň vyrazil nad.

35:29
    Slavia měla dlouho puk na hokejce, bohužel pro domácí z jejich počínání nevzešla žádná nebezpečná střela.

35:59
    Až Jágr dokázal vypálit. Z otočky to myslel dobře, Burdu ale nepřekonal.

36:39
    Kladenští chtějí ještě s výsledkem něco ve druhé třetině udělat. Mají puk na hokejkách v útoku a snaží se být hodně aktivní.

37:20
    Vyhnal se opřel do puku z modré. Němeček neměl dobrý výhled, přesto dokázal zasáhnout.

37:42
    Hra se přesouvá zpět před branku hostů. Ti zahráli na zakázané uvolnění.

38:10
    Rulc s Sarkisyantsem v přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný chtěl vypálit, přesný ale nebyl.

38:28
    PZ Kladno právě vstřelilo branku!
    Ještě v prostřední části se hosté dočkávají první branky. Chybu v obraně dokázal potrestat ŠTĚPÁN VIMMER. Ten se před brankovištěm dostal k puku a prostřelil Němečka. Asistence: David Vyhnal a Marek Darsa.

39:01
    Zakázané uvolnění Kladna. Hra se přesune před Burdu.

39:27
    Moravec pálil z modré čáry. Burda zasáhl a nasměroval kotouč do rohu.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:48.

Druhá třetina nabídla obdobný obrázek. Sešívaní byli aktivnější, dočkali se také navýšení vedeni. Přesto se branky radovali i Kladenští, ač i v prostřední části tahali za kratší provaz. Slavia tak má před druhou částí náskok „jen“ dvou branek. Co přinese závěr klání?

40:01

40:44
    Kladno nastupuje do třetiny aktivně. Pálit chtěl Šťastný, úspěšný ale nebyl.

41:05
    Na druhé straně se do puku opřel Míšek. Burdu ale nepropálil.

41:53
    Burda viděl nahození ze střední třetiny velmi dobře. Raději se ho rozhodl podržet v lapačce. K brance už se sjížděli útočníci.

42:27
    Hofmann se do puku slušně opřel. Dělovka zamířila těsně mimo tyče.

43:14
    Martinec chtěl potrestat chybu obrany Kladna. Puk zachytil mezi kruhy a ihned vypálil. Burda dokázal puk vytěsnit nad branku.

44:20
    Dobrá práce Darsy. Ten nejdříve zavezl puk a vystřelil. Zkoušel i dorážet z mezikruží. Němeček ale dokázal vytáhnout zákrok i proti nebezpečnější střele.

44:54
    Slavia zahrála na zakázané uvolnění. Kladno si vytvořilo kratší tlak a pokus o rychlé přenesení hry sešívaným nevyšel.

45:26
    Karamazín vezl puk k Němečkovi a pokoušel se ho prostrčit mezi betony. Sešívaní obránci mu to ale těsnou obranou nedovolili.

46:10
    Jágr zavážel puk a namísto střely se rozhodl najít Slavíčka. Ten dokázal vypálit, ale jeho pokus srazili obránci mimo branku.

47:38
    Rulc dostal puk mezi kruhy. Střela z první mu ale nesedla. Kladenský brankář zasahovat nemusel.

47:46
    Hosté přidávají na agresivitě. Němeček musel odolat skrumáži na brankovišti. Kladenští se tlačili do brankoviště, seč mohli.

49:06
    Hosté jsou teď hodně aktivní. Slavii se alespoň nakrátko povedlo usadit se v útočné třetině.

49:52
    Karamazín neuspěl ani nadvakrát dorážkou na brankovišti. Důležité zákroky pro Němečka.

49:56
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Burda – 2 min., nedovolené bránění).

50:10
    Drama je na světě. Kladno snižuje na rozdíl jediné branky. PZ se usadilo v útoku a kombinovalo. Výsledkem útočného snažení byla střela. Do dráhy puku nejspíše ještě vložil hůl ADAM ŠŤASTNÝ, který puk tečoval. Němeček zasáhnout nedokázal. Asistence: Filip Štrombach a Marek Darsa.

51:18
    Kladno najednou ožilo. Němeček musí řešit jednu ránu za druhou.

51:44
    Slavii v dalším rozletu zastavuje ofsajd.

52:36
    Až nyní se Slavia dostala do zakončení. Z modré pálil Čapka a jeho pokus nebyl vůbec špatný. Nicméně se neujal.

52:59
    A mohlo být vyrovnáno. Štrombach se hnal na branku zcela sám. V rozhodující chvíli ale proti Němečkovi neuspěl.

53:37
    Další přerušení hry kvůli ofsajdu Slavie.

54:04
    Hra se přesune do útočného pásma Slavie. Kladno zahrálo na icing.

54:18
    Jágr to zkoušel z dobré pozice. Jeho pokus ale srazil obránce. S pukem hraje Kladno.

54:34
    Po pravé straně se prohnal Štrombach. Němečka pěkně protáhl, lapačkou ale zasáhnout dokázal.

55:26
    Míšek s pukem dobře vybruslil před branku. Němečkovu branku o pár centimetrů přestřelil.

56:31
    A je vyrovnáno! Kladno za aktivitu sklízí ovoce. FILIP ŠTROMBACH toho moc nevymýšlel. Prudce vypálil a trefil se pod vyrážečku brankáře Němečka. Asistence: Adam Šťastný a Marek Darsa.

57:11
    Icing Kladna. Bude se vhazovat před Burdou.

57:47
    Kladno je hodně rozjeté. Následuje další buly ve slávistické polovině kluziště.

58:21
    Slavíček zkoušel pálit. Mezeru mezi tyčí a betonem brankáře Burdy nenašel.

58:31
    Šance jako hrom. Vyhnal si odsedí menší trest za sekání. Slavia má šanci rozhodnout v přesilovce.

59:06
    Hosté dokázali vyhodit a snaží se ukrojit sekundy z oslabení.

59:41
    Labuzík se snažil dorážet na brankovišti. Neúspěšně.

59:42
    Navíc inkasuje od rozhodčích menší trest (krosček). To je pro domácí velká škoda.

60:00

Třetí část je u konce. Vítěze jsem zatím nepoznali. Kladno dokázalo dotáhnout ztrátu a skóre před prodloužením, které začne za pár okamžiků, je 3:3.

Prodloužení vzhledem k vyloučeným hráčům na obou stranách začnou oba celky se třemi bruslaři v poli.

60:01

60:25
    Hlavně neudělat chybu. Oba celky začínají opatrně.

60:31
    Hosté v plném počtu. Kladno v přesilovce 4 na 3.

60:52
    Obrat dokonán. DAVID VYHNAL v přesilovce dostal hodně prostoru. Důkladně zamířil a trefil se přesně na bližší tyč. Právě od brankové konstrukce se puk odrazil za Němečkova záda. Asistence: Filip Štrombach.

Slavia do zápasu vstoupila aktivněji. Dočkala se i vedení, hosté ale dokázali skóre otočit. Rozhodující branku stihli až v prodloužení.

To je z Edenu vše. Přeji hezký zbytek dne. (20:25:39)

David Soumar

Branky a nahrávky: 15. Labuzík (Kluch), 24. Sarkisyants (Rulc), 29. Rulc (Hofmann, Sarkisyants) – 39. Vimmer (Vyhnal, Darsa), 51. Šťastný (Štrombach, Darsa), 57. Štrombach (Šťastný, Darsa), 61. Vyhnal (Štrombach)

HC Slavia Praha: J. Němeček (Pittr) – Horáček, Moravec, Srdínko, D. Němeček, Kluch, Čapka, Palát, Kučera – Burda, Černý, Sarkisyants, Martinec, Brummel, Hofmann, Labuzík, Míšek, Slavíček, Rulc, Jágr.

Rozhodčí: Vojtěchovský – Kučera, Nekvapil