Olomouc – Prostějov 5:0 (kon.) | Karviná – Zabrze 2:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Zápy 2:0 (kon.)
Senica – Dunajská Lužná 1:0 (kon.) | Vyškov – Brno 1:6 (kon.) | Žilina – Pohronie 0:0 (kon.)
Olomouc – Hlučín 7:0 (kon.) | Bardejov – Michalovce 1:3 (kon.) | Trnava – Opava 3:5 (kon.)
Ostrava – Trenčín 3:0 (kon.) | Plzeň – Sokolov 6:0 (kon.) | Dukla Praha – Neugersdorf 2:0 (kon.)
Žilina B – Dubnica 1:1 (kon.) | Trnava – Opava 3:2 (kon.) | Rapid – Zlín 1:1 (kon.)
FC Viktoria Plzeň
6:0 (2:0)
FK Baník Sokolov
Sobota 13.01.2018, 14:00 • Doosan Arena, Plzeň • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Hezký den Vám přeji od onlajnového přenosu z přátelského fotbalového klání, ve kterém proti sobě nastoupí FC Viktoria Plzeň a FK Baník Sokolov.

Viktoria Plzeň jakožto aktuálně nejlepší český celek zahájil společnou přípravu 5.1.2018. Hráči však již nyní mají v nohách naběháno nespočet kilometrů z individuální přípravy, kterou jim Pavel Vrba naordinoval. Již během týdne Plzeňští odehráli vítězně první přípravné zápasy, když porazili Ústí nad Orlicí 3:0 a Domažlice 7:4. Přestupové období bylo pro západočeský celek poměrně klidný. Její řady především do budoucna posílil olomoucký Tomáš Chorý. Opačným směrem pouze na hostování putuje Jakub Řezníček. V posledních dnech Plzeň získala ještě z Jablonce stopera Luďka Pernicu, který však ještě na jaře bude hájit zelenobílé barvy.

Již 4.1.2018 zahájil přípravu na jarní sezonu FK Baník Sokolov, který zatím bude nejtěžším přípravným testem Viktorie. Pro Sokolov se však jedná o první přípravné utkání. Ještě klidnější přestupový kolotoč než u plzeňské Viktorie, byl u týmu FK Baník Sokolov, jehož soupiska zatím, dle našich informací, zůstává beze změn. Před plzeňskými diváky se tak v dresu Sokolova představí hned několik Viktoriánů, kteří do Sokolova přestoupili, či v Baníku pouze hostují. Mezi nejznámější jména určitě patří brankář Petr Bolek nebo trenér Pavel Horváth.

FC Viktoria Plzeň: Sváček – Řezník,Hubník, Hájek,Limberký – Hořava, Hrošovský – Kopic,Kolář,Pilař – Krmenčík

FK Baník Sokolov: Belaň – Mejdr, Ševčík, Mráz, Končal – Machek,Hlavatý – Kosak,Glaser,Havel – Dvořák.

1

2
    O úvodní výkop se postarali hosté.

3
    A Sváček hned musel zasahovat po střele Hlavatého.

4
    Po faulu Hájka budou zahrávat přímý kop hosté ze 17 metrů.

5
    Míč končí v boční síti.

6
    První rohový kop bude zahrávat Viktorie.

8
    Domácí poměrně často chybují při rozehrávce ve středu pole.

10
    Hráči Plzně uplatňují vysoký pressing.

12
    Plzeň právě vstřelila branku!
    DANIEL KOLÁŘ nejprve sám rychle vyvezl míč a v rámci rychlého protiútoku, jej posunul k lajně Kopicovi. Ten zavezl míč do vápna, kde míč našel právě Kolář a odrazem o tyč poslal míč do branky.

13
    Plzeň je opět na míči.

16
    Limberský našel dloubáčkem Pilaře ve vápně. Ten zpracoval míč hrudí do zámezí.

19
    Kopic zpracoval míč v ofsajdovém postavení.

20
    Sváček nyní musel na zem, při střele Hlavatého z vápna.

23
    Krmenčík se propracoval až k brankové čáře. Přihrávku před bránu uklidil do rukavic Belaň.

25
    Kopicova střela z vápna se jen zakroutila jen těsně vedle levé šibenice.

26
    Limberského střelu Belaň pouze vyrazil. Dorážka Hrošovského však letěla vysoko nad branku.

27
    Kolářova hlavička míří mimo branku.

29
    Horošovský se opět dostal ke střele. Tu Belaň vyrazil mimo tyče.

31
    Plzeň má výraznou převahu a už zhruba 10 minut má míč pod kontrolou téměř pouze na útočné polovině.

33
    Řezník propasíroval míč do vápna a po několika odrazech uklidil míč téměř z metru do prázdné branky JAN KOPIC.

36
    Plzeňští si ťukají míč pouze mezi sebou. Hráči Sokolova pouze běhají.

38
    Belaň musel nyní vyrazit na zemi střelu Koláře.

40
    Plzeňští opět předvedli ťukes na jeden dotek.

41
    Díky chybě při rozehrávce domácích se dostal ke střele Dvořák. Sváček vyráží míč na roh.

43
    Domácí roh ubránili a dokonce si vykoledovali faul.

45

46

49
    Do druhého poločasu nastoupily týmy v těchto sestavách:
    Plzeň: Šiman – Havel, Živulič, Piroch, Kovařík – Čermák, Ivanschitz – Petržela, Bakoš, Zeman – Chorý
    Sokolov: Bolek – Ševčík, Tkadlec, Mráz – Rychnovský, Machek, Glaser, Vacovský, Kosak – Dvořák, Ševčík

52
    Bolek si připisuje první zákrok.

53
    Byla nařízena penalta.

54
    Po faulu na Čermáka proměňuje pokutový kop MAREK BAKOŠ.

57
    Po centru Zemana z brankové čáry se do vzduchu pověsil TOMÁŠ CHORÝ vstřelil svůj druhý gól v dresu Viktorie.

59
    Další útočnou akci domácích zastavil ofsajd.

62
    Ze hry má nyní více Sokolov. O držení míče však přišel zásluhou faulu.

65
    Chorý mohl přidat další branku. Z malého vápna však poslal míč těsně vedle tyče.

68
    Po faulu na Bakoše budou mít domácí přímý kop z půlkruhu.

70
    ANDREAS IVANSCHITZ střelou po zemi obstřelil zeď a střelou k tyči skóroval.

71
    Plzeň má míč opět na kopačkách.

74
    TOMÁŠ CHORÝ přetlačil soupeře ve vápně a dnes podruhé skóroval.

78
    Sokolov nyní dostal na chvíli míč pod kontrolu.

85
    Plzeň má nyní značnou převahu.

90

Domácí Viktoria odehrál zatím nejvydařenější přípravný zápas v zimní přípravě, kdy druholigový Sokolov porazila 6:0. Dvakrát skórovala nová zimní akvizice Plzně Tomáš Chorý. Tímto se s Vámi loučím a těším se u dalšího sledování onlajn přenosů. (15:49:51)

Otto Slabý

Branky: 12. Kolář, 33. Kopic, 54. Bakoš (pen.), 57. Chorý, 70. Ivanschitz, 74. Chorý

FC Viktoria Plzeň: 1. poločas: Sváček – Řezník, Hubník (C), Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, Kolář, Pilař – Krmenčík.
    2. poločas: Šiman – Havel, Živulič, Piroch, Kovařík – Čermák, Ivanschitz – Petržela, Bakoš, Zeman – Chorý.

FK Baník Sokolov: 1. poločas: Belaň – Mejdr, O. Ševčík, Mráz, Končal – Machek, Hlavatý – Kosak, Glaser (C), Havel – Dvořák.
    2. poločas: Bolek – O. Ševčík, Tkadlec, Mráz (60. Mejdr) – Rychnovský, Machek, Glaser (60. Hlavatý, 79. Vokáč), Vacovský, Kosak (60. Havel, 71. Stockner) – Dvořák (60. Končal), A. Ševčík.