Cardiff – Sunderland 4:0 (kon.) | Birmingham – Derby 0:3 (kon.)
Cardiff City FC
4:0 (0:0)
Sunderland AFC
Sobota 13.01.2018, 13:30Anglická Championship • 27. kolo

Po prvním poločase jsme sledovali velmi vypjatý 2. poločas, který nám přinesl jednu červenou kartu a hned 4 góly pro domácí City, který se konečně dostala ze špatné formy a je zpět o přímý postup do Premier League. Za domácí skórovali 2x Paterson, Ralls a střídající Pilkington. Za hosty dostal ve 49. minutě červenou kartu Ndong. (15:28:07)

90+5
    Gól - 4:0

90+4
    Cardiff právě vstřelil branku!
    V poslední minutě utkání vstřelil čtvrtý gól domácích střídající Anthony PILKINGTON – 4:0

90+2
    Ofsajd, který zmařil další šanci na gól pro domácí.

90
    Hlavní arbitr tohoto utkání nastavuje 4 minuty nad rámec hrací doby.

90
    Centr hostujícího týmu byl odvrácen na půli hřiště. Následná snaha Honeymana skončila odkopem od brány.

87
    Bluebirds kombinují po pravé straně, ale následný centr byl nakonec odvrácen.

86
    Na půli hřiště zastavil nedovoleně rodící se akci svého soupeře a žlutý kartónek si vysloužil kapitán domácích Sean Morrison.

83
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se najít další ze skulinek, která by jim pomohlo ke vstřelení dalšího gólu.

81
    Ihned po gólu tu máme druhé střídání na straně domácích ze hry odchází Hoilett a nahrazuje ho Feeney.
    Gól 3:0

80
    Góóóóóól. Sunderland v 10 lidech už nemá žádné šance a Cardiff po standardní situaci přidává další gól o který se dnes už po druhé postaral Callum PATERSON – 3:0

78
    Poslední střídání Sunderlandu ze hry odchází Maja a nahrazuje ho McManaman.

78
    Prostrčení mezi nohama, patička, nahrávka a? Odkop a autové vhazování pro domácí.

76
    Bamba fauloval na půli hřiště. No fauloval. Trefil míč, ale rozhodčí v tom viděl faul.

75
    Wildschut se pokoušel zamotat obranou svého soupeře, ale nakonec zamotal pouze sám sobě a k míči se dostal Sunderland.

72
    Jestli tohle bylo úmyslné tak klobouk dolů. Ralls vystřelil asi z 20 metrů a Morrison tečoval hlavou jak na hokeji těsně mimo tři tyče.

71
    City se snažilo kombinovat po pravé straně. Následný centr byl odvrácen pouze na rohový kop.

69
    Bamba se dostal po rohovém kopu k dorážce, ale jeho střela ohrozila fanoušky v 7. řadě za brankou.

68
    Akce po pravé straně pro domácí a bude z toho co. Vypadá to na rohový kop.

66
    Zajímavý přímý volný kop , špatný odkop od brány, a nakonec tyč a rohový kop pro Sunderland.

65
    Domácí teď drží míč na svých kopačkách a nepouští svého soupeře do šancí.

63
    Závar před svatyní Sunderlandu, která nakonec pro hostující hráče dopadla dobře.

62
    Z této standardky žádné nebezpečí nakonec nebylo. A u míče jsou domácí.

62
    Bamba fauloval nedaleko velkého vápna a máme tu přímý volný kop pro Sunderland.

60
    Coleman reaguje na nepříznivý stav tohoto utkání a do hry posílá Asora, který nahrazuje Gooche.

59
    První změnu provedl i domácí trenér ze hry odstupuje Mendez-Laing a do hry jde holandský hráč Wildschut.

57
    Hra se teď odehrává ve středu hřiště, kde domácí drží míč na svých kopačkách.
    Gól 2:0

55
    Po standardní situaci Sunderland se do brejku dostali domácí Bluebirds po levé straně utekl Zohore, který přihrál na velké vápna a tam nekompromisně vstřelil gól Joe RALLS – 2:0

54
    Do brejku se hrnuli i soupeři, ale jejich snaha byla zakončena faulem.

53
    Po autovém vhazování domácího budou zahrávat rohový kop.

51
    Po přímém volném kopu se domácí marně dožadovali penalty.

50
    Nevybíravý velmi ošklivý zákrok na holeň a červená karta pro Didiera Ndoga.

48
    Bamba vyslal velmi zajímavou střelu, ale ta proletěla metr nad brankou.
    Gól Patersona

47
    A máme tu první branku utkání. Hned z kraje prvního poločasu po rohovém kopu hlavičkou skóroval Callum PATERSON – 1:0

46
    Coleman připravil první změnu utkání, ze hry odstupuje Wilson a nahrazuje Cattermole.

46

Po prvním poločase je lepším týmem domácí Cardiff City, ale kromě standardních situací si nevytvoří žádné pořádné akce. Sledujeme dost osobních soubojů na půli hřiště a hra je často přerušována.

45+1

45+1
    Faul na půli hřiště a druhá žlutá karta pro Sunderland. Provinil se Lynden Gooch.

45
    Přímý volný kop pro hosty skončil v rukavicích domácího brankáře.

43
    Z následného rohového kopu si Cardiff nevytvořil žádnou gólovou šanci.

42
    A jako i před pěti minutami tak i teď zakončoval Hoilett. Jeho pokus ale Ruiter vytěsnil vedle tyče.

41
    Jasný faul a zabránění brejku. První žlutá karta pro Bryana Ovieda.

41
    Ralls byl faulován a máme zde opět zajímavou standardní situaci ze stejného místa jako před pěti minutami.

40
    Sunderland chtěl rychle rozehrát situaci. Sudí akci vrátil zpět a následný centr nakonec skončil v rukavicích Etheridge.

38
    Paterson byl udeřen loktem do hlavy, ale to uteklo očím hlavního arbitra.

37
    Sunderland se pokouší dostat vpřed po pravé straně, ale dnes je zatím trápí špatné nahrávky a zpracování.

35
    Hoilett o kousek netrefil branku, velmi zajímavý střelecký pokus. Na který by brankář jen těžce zareagoval.

34
    Nesmyslné postrčení Browninga a velmi zajímavá standardní situace pro Bluebirds.

33
    Sunderland se pokoušel kombinovat po pravé straně, ale díky nepřesné nahrávce se k míči dostali domácí.

32
    Bamba teď důrazně vysvětlovat pomeznímu, že míč nešel od něho za postranní čáru.

31
    Hoilett se nacházel v milimetrovém ofsajdu a rozehrávat bude Ruiter

30
    Na útočný výlet se dostal i Morrison, ale jeho plány zhatil Oviedo.

28
    Zatím nesledujeme žádné dech beroucí utkání. V zápase můžeme spíše vidět dost osobních soubojů.

27
    Browning se pokoušel o vytvoření šance, ale Ralls zachytil přihrávku a u míče jsou domácí.

25
    Hoilett centroval do vápna, ale jeho centr nikoho nenašel.

23
    Robbin Ruiter vychytal 4 čistá konta v posledních 8 zápasech. Uvidíme jestli přidá i další nulu v tomto utkání.

22
    Nádherná střela levačkou od Rallse, ale ještě lepší zákrok brankáře Ruitera. Cardiff bude zahrávat rohový kop.

21
    Zatím sledujeme velmi tvrdý zápas a hráči si nechávají ani metr volného prostoru.

19
    Krásné odebrání míče od Rallse, který posunul na Mendez-Laingu a po následném centru se k míču dostal opět Ralls, ale jeho střele chybělo pořádné umístění.

18
    Sunderland AFC zatím důsledně brání a nepouští svého soupeře do žádné pořádné šance.

17
    Na chvíli se k míči dostali i hostující hráči, ale Gooch si neporadil s balónem a ani s terénem a bude z toho pouze odkop od brány.

16
    Centr Ecuele Mangy skončil v rukavicích hostujícího brankáře.

15
    Individuální akce Honeymana a následná přihrávka nenašla žádného spoluhráče.

14
    City drží svého soupeře na útočné polovině, ale bez žádné gólové šance.

12
    Sunderland se teď pokoušel ohrozit domácí, ale střela Honeymana letěla o pár decimetrů nad.

10
    Domácí přezdívání Bluebirds, ukazují, že jsou favoritem toho utkání. Svého soupeře nepouští do vyložených šancí a sami drží více míč na svých kopačkách.

9
    Browning to vzal celé na sebe a zkusil ohrozit brankářovu svatyni, ale jeho pokus letěl vysoko nad.

8
    Rohový kop pro City byl odvrácen, u míče je Sunderland.

7
    Ecuele Manga krásnou kolmicí hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale Zohore se k míči nakonec nedostal.

6
    Z následného brejku měli i zajímavý přímý kop hostující hráči, ale centr letící na úrověň penalty byl odvrácen.

6
    Domácí kapitán Morrison se dostal k hlavičce, ale jeho střela letěla pouze do míst kde stál hostující Ruiter.

5
    Paterson byl faulován a máme tu zajímavou standardní situaci pro domácí.

4
    Domácí se pokouší kombinovat po stranách, ale zatím bez účelu.

2
    Hra se zatím odehrává na půli hřiště. Teď se k míči dostali domácí Bluebirds po chybě v rozehrávce Sunderlandu.

1

Chris Coleman se vlastně vrací domů, stadion v Cardiff City mu není cizí a jako trenér welšské reprezentace zde už odtrénoval pár zápasů

Rozhodčí a hráči už vchází na hřiště v Cardiffu a zápas nám za pár minutek začne.

Domácí trenér Walnock se stále musí obejít bez zraněného islandského kapitána Arona Gunnarsonna. Zápas začíná ve 13:30.

Cardiff City FC: Etheridge – Richards, Morrison, Ecuele Manga – Bamba, Bennett, Ralls, Paterson, Hoilett – Mendez-Laing, Zohore
    Náhradníci: Murphy – Tomlin, Feeney, Pilkington, Halford, Damour, Wildschut

Sunderland AFC: Ruiter – Jones, Browning, Clarke-Salter, O'Shea, Oviedo – Honeyman, Wilson, Ndong, Gooch – Maja
    Náhradníci: Steele – McManaman, Asoro, Robson, Love, Matthews, Cattermole

Rozhodčí: Madley – Russell, Meredith.

Na Cardiff City Stadium začne utkání 27. kola od 13:30 a to mezi Cardiff City FC a Sunderland AFC. Ani jednomu týmu nepomohl k návratu do formy nejstarší pohár FA Cup. Cardiff pouze remizoval se 4. ligovým týmem Mansfield Town FC a bude jej čekat odveta. Sunderland prohrál na půdě Middlesbrough 2:0 a v poháru končí.

Cardiff City právě neprožívá nejlepší formu a po 4 prohrách v řadě se propadl z 2. místa a kdy jindy, by se měl tento jediný welšský celek v Championship chytit, než proti poslednímu týmu tabulky?

Po sestupu z nejvyšší anglické ligy, Premier League, se Sunderland nedokázal ani chytit v Championship a okupuje poslední místo tabulky.

Vzájemná utkání
    Naposledy se tyto týmy setkaly 23.9.2017 a Cardiff v tomto utkání zvítězil na půdě Sunderlandu 2:1. Tyto týmy se spolu ještě utkaly v sezóně 13/14 v Premier League kdy první utkání skončilo nerozhodně 2:2 a druhé utkání vyhrál Sunderland vysoko 4:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.