Tondela – Feirense 3:1 (kon.) | Boavista – Portimonense 2:0 (kon.) | Belenenses – Rio Ave 1:2 (kon.)
Sporting – Aves 3:0 (kon.)
Sporting Lisabon
3:0 (1:0)
CD Aves
Neděle 14.01.2018, 21:15 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 18. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:14:29)

Je konec. Sporting nakonec vyhrál naprosto v pohodě 3:0 a Bas Dost si připsal hattrick. v 31. minutě se dostal po skvělém centru ke hlavičce Dost a zakončil k pravé tyči. Ve 42. minutě mohlo být srovnáno, ale hostující hráč nastřelil pouze břevno. V 52. minutě proměnil pokutový kop Bas Dost a domácí šli do vedení 2:0. Sporting si jasně hlídal konec utkání a v 90. minutě se dostal naprosto sám před bránu po skvělé přihrávce Bas Dost a zkompletoval hattrick. Sporting tak jde na první místo před Porto, které má ale jeden zápas k dobru.

90+4

90+3
    Domácí dál drží míč a o vítězi je skoro jasné od druhé vstřelení branky.

90+1
    Rozhodčí nastavil čtyři minuty navíc.
    90. Bas DOST - 3:0

90
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Nakonec se nám zrodil v utkání hattrick, který vstřelil BAS DOST! Po skvělí přihrávce z pravé strany se ocitl před bránou naprosto osamocen a střelou k pravé tyči poslal Sporting do tříbrankového vedení a zkompletoval hattrick.

88
    Příliš dlouhá přihrávka na Amiltona skončila jen u brankáře Patrícia.

87
    Dalekonosná rána Cristiána Aranga skončila jen u zákroku Rui Patrícia.

86
    Rohový kop hostů skončil jen na hlavě domácího obránce.

84
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Daniel Podence.

82
    Martins si zpracovával míč ve vápně, ale ke střele se nedostal, jelikož hostující obránce mu vypíchl míč.

80
    Dost si naběhl do vápna, ale na míč po skvělém centru nedosáhl.

79
    Střela domácího hráče skončila vedle brány Quima.

77
    Poté letěl centr do vápna, ale ke střele se žádný hráč Sportingu nedostal.

76
    Domácí vybojovali rohový kop z pravé strany.

74
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Bryan Ruiz.

73
    Domácí drží míč ve své moci a takřka ho nepůjčují svému soupeři.

72
    Cristiano Piccini si chtěl vymodlit faul v pokutovém území, ale ani tentokrát hlavní rozhodčí neodpískal druhou penaltu.