New Jersey – Philadelphia 3:5 (kon.) | Minnesota – Winnipeg 4:1 (kon.) | Montreal – Boston 3:4 (1:2 po s.n.)
Dallas – Colorado 1:4 (kon.) | Vegas – Edmonton 2:3 (po pr.) | San Jose – Arizona 6:5 (po pr.)
Los Angeles – Anaheim 2:4 (kon.) | Chicago – Detroit 0:4 (kon.) | Carolina – Calgary 1:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
2:3 (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Edmonton Oilers
Neděle 14.01.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:34 (06:47:22)

1. Reilly Smith (VEG) 1+0
    2. Connor McDavid (EDM) 0+2
    3. Marc-Andre Fleury (VEG) 27 zák., 3 góly, 90,0%

Zápas končí, hned v první minutě se prosazuje hostující celek, jmenovitě Darnell Nurse prostřelil domácího brankáře, a proto vyhrává hostující tým.

60:53 Darnell NURSE - 2:3

60:53
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Zápas končí, vyhrává hostující celek, po bleskové akci se k puku dostal DARNELL NURSE, který prostřelil domácího brankáře ránou, který propadla až do brány. Asistence: Drake Caggiula a Leon Draisaitl.

60:01

Ve třetí třetině dokázal hostující celek vyrovnat. Po základní hrací době platí stav 2:2, a tak uvidíme prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:45
    Už se nic nestane.

59:07
    Marc-Andre Fleury si poradil s nahozením od modré čáry, zkoušel to Adam Larsson.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:45
    Po špatné rozehrávce se píská zakázané uvolnění, a proto se bude vhazovat před brankou Edmontonu.

58:14
    James Neal a Oscar Klefbom se střetli za brankou Edmontonu.

58:00
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek nechce chybovat, sledujeme takticky vedený závěr zápasu.

57:28
    Cam Talbot kyje kotouč po střele domácího hráče. Následovat bude komerční přestávka.

57:10
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Edmontonu. Do už probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:25
    Tomáš Nosek se propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si poradil Matt Benning, který rýnu zablokoval.

55:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, optickou převahu ale mají domácí.

55:11
    William Carrier vypálil z mezikruží, s jeho pokusem neměl brankář Edmontonu mnoho práce. Cam Talbot zasáhl pravým betonem.

54:35
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, hrajeme se taktický hokej, ani jeden celek nechce chybovat.

54:23
    Čas vyhrazený pro třetí třetinu se rychle blíží ke konci, nerozhodný stav stále trvá.

53:42
    Domácí celek se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Buly vyhrál hostující tým.

53:00
    Sedm minut hry nás dělí od konce třetí třetiny, za tohoto stavu by se hrálo prodloužení. Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není.

52:52
    Po dlouhé době vidíme střelu na branku, zakončoval domácí Erik Haula. Jeho rána ale postrádala přesnost.

51:37
    Reilly Smith se pokouší založit útočnou akci od své branky, zatím mnoho šancí k vidění není. Stav zápasu je stále vyrovnaný.

51:29
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč po střele Darnella Nursea. Komerční přestávka.

51:05

51:00
    Darnell Nurse si připsal první střelu v přesilovce, ale brankáře neprostřelil.

50:50
    Vegas vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme dobrý výkon domácího mužstva.

50:01
    Početní výhoda se Edmontonu opravdu nedaří, nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

49:23
    Hostující celek se špatně dostal do útočného pásma, píská se postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

49:05
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (William Karlsson – 2 min., nedovolené bránění).

48:38
    Golden Knights se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

47:40
    Zack Kassian se marně pokoušel probojovat do střelecké pozice, obránce domácího týmu překonat nedokázal.

47:23
    Další práci nyní musel řešit hostující brankář. Z kruhu vypálil aktivně hrající James Neal.

46:58
    Shea Theodore vypálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal hostující gólman Cam Talbot poradit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:30
    Sledujeme rychlý hokej, který po komerční přestávce pokračuje dál. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

46:14
    Hra je nyní přerušena, po střelel Pierre-Édouard Bellemara musel zasahovat brankáře Edmontonu. Komerční přestávka.

46:04
    Reilly Smith nedokázal ránou z mezikruží prostřelit brankáře Edmontonu, následně neuspěl ani z horní hranice kruhu,

45:59
    Do dobré střelecké pozice se propracoval Jonathan Marchessault. Jeho rána ale končí mimo branku

44:44
    Při vlastním oslabení se do zakončení dostali hosté. Connor McDavid nedokázal prostřelit domácího brankáře.

44:15
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., podražení).
    43:28 Drake CAGGIULA - 2:2

43:28
    Krátce po začátku třetí třetiny je vyrovnáno. Domácí obrana si nepohlídala soupeře, a tak mohl střelou zápěstím vyrovnat z předbrankového prostoru DRAKE CAGGIULA. Asistence: Patrick Maroon a Connor McDavid.

42:35
    Cam Talbot kryje kotouč po střele, kterou vyslal Brendan Leipsic.

41:42
    Tentokrát stejný hráč vypálil z podstatně lepší pozice, ale znovu netrefil přesně.

41:24
    Shea Theodore vypálil od modré čáry, jeho projektil ale končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

40:17
    Domácí hokejisté špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Fleuryho.

40:08
    Krátce po začátku třetiny dobře vypálil Patrick Maroon, jehož pokus kryje branář Marc-Andre Fleury.

40:01

Domácí hokejisté, kteří jsou střelecky méně aktivní, vedou po dvou třetinách o gól.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:53 William KARLSSON - 2:1

39:53
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek se v samotném závěru druhé třetiny dostává do vedení. Výborně se uvolnil před brankou WILLIAM KARLSSON. Dostal přihrávku a bleskově vypálil. Asistence: Jonathan Marchessault

39:01
    Domácí brankář si poradil se střelou z mezikruží, kterou vyslal Michael Cammalleri.

39:00
    Pierre-Édouard Bellemare zablokoval střelecký pokus soupeře.

38:55
    Přesilovka končí, sledujeme hru pět na pět. Hráči vyloučení za bitku, jsou již ve hře.

38:16
    Marc-Andre Fleury kryje kotouč po střele, kterou z kruhu vyslal Leon Draisaitl.

37:54
    Oscar Klefbom zakončoval a jeho projektil končí mimo branku.

37:30
    Výborně hraje domácí obrana, drží hru daleko od své branky.

37:03
    Hostující celek se v závěru druhé třetiny v přesilovce může dostat do vedení.

36:55
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., sekání).

36:50
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:41

36:19
    Marc-Andre Fleury dobře vyhodnotil situaci a dokázal si poradit pokusem, který vyslal Mark Letestu.

35:42
    Darnell Nurse dostal hru do útočné třetiny, následně vypálil Michael Cammalleri a jeho projektil z horní hranice kruhu tak tak vyrazil brankář.

35:23
    Erik Haula přišel o útočné pásmo, hostující celek tak může vystřídat.

34:58
    Početní výhodu tedy hrají domácí. Rychle se po začátku přesilovky dostal se střele David Perron. Jeho ránu kryje brankář Oilers.

34:41
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., nedovolené bránění).

34:04
    Mnoho šancí v závěru druhé třetiny k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočné části hrací plochy.

34:04
    Komerční přestávka.

34:00
    Michael Cammalleri se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku.

33:39
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 5 min., bitka).

33:15
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se bezhlavě nežene do zakončení.

32:53
    Leon Draisaitl výborně zakončil, jeho projektil musel zastavovat až brankář.

32:48

32:02
    Hostující celek se zatím snadno brání v oslabení, domácí hráči si nemohou vypracovat výraznější příležitost.

31:25
    Přesilovka se domácím zatím nedaří podle představ, David Perron vypálil a jeho pokus zablokoval Darnell Nurse

30:55
    Od modré čáry zakončoval Brad Hunt a jeho projektil kryje hostující brankář ve výstroji. Vhazovat se bude před brankou Oilers.

30:48
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Oscar Klefbom – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

30:24
    Patrick Maroon poslal před branku střílenou přihrávku, ale jeho projektil zablokoval jeden z obránců.

30:08
    Cam Talbot kryje další domácí příležitost, nyní neuspěl William Karlsson z dobré pozice.
    29:56 Reilly SMITH - 1:1

29:56
    Krátce před polovinou zápasu je vyrovnáno. REILLY SMITH se dostal do střelecké pozice Z předbrnakového prostoru poslal kotouč pod horní tyčku, toto se nedalo chytat.

29:30
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho velkých šanci kromě gólové akce jsme zatím neviděli. Vegas se pokouší rychle vyrovnat, zatím marně.

28:51
    Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, bude se vhazovat.

28:39
    Marc-Andre Fleury nyní musel zasahovat, poradil si poměrně snadno s pokusem, který od modré čáry vyslal Michael Cammalleri.
    28:01 Patrick MAROON - 0:1

28:01
    Hostující celek se po klidné pasáži hry dostává do vedení. Darnell Nurse se po pěkné samostatné akci dostal do šance, poslal puk před branku, kde byl PATRICK MAROON. Ten nastavil brusli, od které se kotouč odrazil za brankovou čáru. Úmyslné kopnutí ani náhodou. Asistence: Darnell Nurse a Connor McDavid.

27:44
    Adam Larsson zablokoval domácí střelecký pokus, který z dobré pozice vyslal Haula.

27:30
    Po krátké přestávce pokračuje zápas, následně hostující celek rychle rozehrál jen na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankou Oilers.

27:30

26:47
    Reilly Smith minul branku, a pak neuspěl na druhé straně Oscar Klefbom. Nyní sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit.

26:28
    Cam Talbot musel řešit nepříjemnou situaci z hranice brankoviště zakončoval Jonathan Marchessault, ale neprostřelil brankáře soupeře.

25:27
    Vegas má kotouč za svou brankou, Marc-Andre Fleury je raději pozorný a sleduje situaci. Pierre-Édouard Bellemare dostal kotouč do útočného pásma, ale tam neměl komu přihrát.

24:55
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, obránci velké množství střel zablokují, a tak brankáři nemají práci.

24:18
    Po zákroku hostujícího brankáře je hra přerušena, vhazovat se ubde před brankou Edmontonu. Následně se proces bude opakovat.

24:00
    Nyní musel Cam Talbot být pozorný, z dobré pozice vypálil David Perron.

23:52
    Andrej Sekera zablokoval střelecký pokus Dvida Perrona, a tak brankář Edmontonu zasahovat nemusel.

23:34
    Kris Russell se obětavě položil do další střely, tentokrát pálil Erik Haula.

22:53
    David Perron rozehrává od své branky, domácí se nemohou propracovat do střelecké pozice.

22:42
    Mnoho šancí k přesilovce k vidění není, nyní špatně domácí rozehráli, a tak přišli o útočné pásmo.

22:02
    Reilly Smith se v přesilovce propracoval do střelecké pozice, jeho projektil zablokoval Oscar Klefbom.

21:47
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., podražení).

21:23
    Adam Larsson zablokoval střelecký pokus, který vyslal domácí Shea Theodore.

20:40
    Mnoho šancí v úvodu druhé třetiny k vidění není-

20:18
    Oscar Klefbom se pokoušel probojovat do útočného pásma, ale nepodařilo se mu to.

20:10
    Zatím nerozhodný zápas pokračuje druhou třetinou, více ze hry mají opticky domácí.

20:01

Edmonton je po první třetině aktivnější 12:8. Hokejisté nedokázali proměnit ani jednu z dvaceti střel na branku, gólmani jsou zatím bezchybní.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:42
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas.

19:39
    Kris Russell zablokoval střelecký pokus soupeře, domácí se ke střele na branku nedostali.

19:19
    Z mezikruží minul branku domácí výborně postavený Erik Haula.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

18:22
    Z hodně ostrého úhlu to nyní zkoušel Ryan Strome. S jeho střelou zápěstím si brankář poradit. Na druhé straně pak Talbot přerušuje hru po střele Bellemarea.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Viděli jsme tři přesilovky, na výraznější šanci stále čekáme.

17:48
    Výborně před brankou tečoval kotouč Cody Eakin, ale i tak puk našel ve své výstroji brankář Oilers.

17:27
    Buly v útočném pásmu vyhráli domácí hokejisté, jmenovitě Alex Tuch. Následně vypálil Shea Theodore z mezikruží. Jeho projektil zablokoval Ryan Nugent-Hopkins.

17:27
    Cam Talbot zastavuje hru, výborně od modré čáry zakončoval David Perron.

17:00
    probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

16:33
    Další práce pro brankáře domácích hokejistů, tentokrát z pravého kruhu bekhendem vypálil Jujhar Khaira.

16:08
    Ze středního pásma nahazoval kotouč na branku Milan Lucic. S jeho pokusem si Marc-Andre Fleury snadno poradil.

16:02

15:10
    Golden Knights hrají daleko od své branky, soupeř se nemůže propracovat do střeleckého prostoru.

15:01
    Početní výhoda se hostujícímu týmu vůbec nedaří, Edmonton se nemůže propracovat do střelecké pozice.

14:15
    Vhazovat se bude před brankou domácího celku, kotouč totiž vypadl z hrací plochy . Vegas vybojovalo puk, a tak vyhazuje přes všechny čáry.

14:02
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Brayden McNabb – 2 min., podražení).

13:53
    Edmonton se dostává do útočného pásma.

13:20
    Vegas hraje hodně aktivně, pokouší se hrát přímočaře a všechny puky nahazuje na branku.

12:56
    Drake Caggiula dostal od domácí obrany více prostoru, než by bylo zdrávo, a tak hned rychle vypálil. Marc-Andre Fleury byl pozorný.

12:20
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

11:36
    Delší dobu jsme nyní čekali na zakončení. Z pravého kruhu vypálil Leon Draisaitl a jeho projektil zastavil brankář Golden Knights.

10:59
    Deryk Engelland jako správný bek vypálil od modré čáry. Jeho povedenou ránu tak tak kryje brankář Edmontonu.

10:25
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, kterému dominuje útočná domácí hra.

10:25
    Komerční přestávka po Nealově střele z mezikruží. Kotouč má ve své moci brankář Oilers.

10:17
    Cam Talbot si poradil se střelou domácího Brada Hunta od modré čáry. Snadná práce pro brankáře Edmontonu.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině. Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří ovšem nedokázali proměnit ani jednu ze dvou početních výhod.

09:22
    Jujhar Khaira ani Adam Larsson nedokázali prostřelit brankáře soupeře. Dvě dobré rány vyslali hosté, ale oba pokusy postrádali přesnost.

09:06
    A byli to hokejisté Vegas, kteří špatně rozehráli. Píská se jim zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou.

08:23
    Connor McDavid se dostal k zakončení. Jeho střela zápěstím od modré čáry nepřekonala domácího brankáře.

08:22
    Po krátké přestávce se bude vhazovat před domácí brankou a kotouč vybojoval Connor McDavid.

08:22
    Pierre-Édouard Bellemare zablokoval střelecky pokus, který vyslal Darnell Nurse. Kotouč ho udeřil do obličeje, hra je přerušena. Komerční přestávka.

07:27
    Úvod zápasu poznamenaly dvě přesilové hry, během kterých si ale domácí celek výraznější příležitost nevypracoval.

07:18

06:50
    Početní výhody se v tomto zápase domácím hráčům zatím příliš nedaří.

06:21
    Brad Hunt jako správný bek vypálil od modré čáry, jeho další přesilovková rána končí mimo.

05:45
    William Karlsson dobře vypálil, jeho projektil hostující brankář vyrazil nad branku. Vhazovat se bude před brankou Oilers.

05:18
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., podražení).

04:53

04:42
    Vegas se nedokázalo probojovat do útočného pásma, píská se postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:09
    Z podobné pozice nyní zakončoval Colin Miller. Domácí obránce mířil do horní části branky, ale nedokázal kotouč poslat přesněji.

03:48
    Jonathan Marchessault dostal rychlou přihrávku mezi kruhy, jeho projektil ovšem končí mimo branku.

03:37
    V přesilovce se do zakončení propracoval Jonathan Marchessault, ale jeho projektil zablokoval Oscar Klefbom.

02:53
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., nedovolené bránění).

02:12
    Znovu musel zasahovat domácí brankář, tentokrát si Marc-Andre Fleury poradil s pokusem Ryana Stromea.

01:46
    Alex Tuch se pokoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se domácí hokejista neprobojoval.

01:20
    Sledujeme rychlý hokej, nyní se hraje zejména ve středním pásmu.

00:54
    Pierre-Édouard Bellemare má na svém kontě první zákrok, dokázal si poradit s pokusem, jehož autorem je Darnell Nurse.

00:19
    Oscar Klefbom zablokoval střelecký pokus, který vyslal domácí Nate Schmidt.

00:01

Zápas za malý moment začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, Hunt, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Perron, Haula, Neal – Leipsic, Eakin, Tuch – Carrier, Bellemare, Nosek.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Nurse, A. Larsson, Klefbom, Benning, Sekera, Russell – Maroon, McDavid, Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Khaira, R. Strome, Cammalleri – Caggiula, Letestu, Kassian..

Edmonton Oilers odehrál 45 zápasů s bilancí 14-5-3-23. Týmu se příliš nedaří, z posledních pěti zápasů vyhrál jen dva.

Vegas prožívá hned v první sezóně parádní výsledky. Tým hraje útočný divácký atraktivní hokej. Ve městě hříchů se hokeji nebývale daří. Vegas je na prvním místě Východní konference s 60 body. Na druhé místo má náskok bod.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Edmonton Oilers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 30. R. Smith, 40. W. Karlsson (Marchessault) – 29. Maroon (Nurse, McDavid), 44. Caggiula (Maroon, McDavid), 61. Nurse (Caggiula, Draisaitl)

Rozhodčí: StLaurent, Rooney – Gawryletz, Wheler

Diváci: 18 351