Slalom mužů, 1. kolo, Wengen Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.) | Sjezd žen, Bad Kleinkirchheim Vítěz: S. Goggiaová (ITA) (kon.)
Slalom mužů, 2. kolo, Wengen Vítěz: M. Hirscher (AUT) (kon.)
konec
SP - slalom mužů, 1. kolo, Wengen

Vítěz: M. Hirscher (AUT)

Neděle 14.01.2018, 10:15 • Wengen (Švýcarsko) • Sjezdové lyžování
     
    To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (11:48:49)
     
    Výsledky 1. kola:

    1. Marcel Hirscher (AUT) 51,03
    2. André Myhrer (SWE) +0,35
    3. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,59
    4. Leif Kristian Haugen (NOR) +0,76
    5. Manuel Feller (AUT) +0,99
    6. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,03
    7. Marco Schwarz (AUT) +1,70
    8. Daniel Yule (SUI) +1,79
    9. Kristoffer Jakobsen (SWE) +1,81
    10. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,92
    11. Marc Digruber (AUT) +1,95
    12. Stefano Gross (ITA) +1,97
    13. Alexis Pinturault (FRA) +2,00
    14. Jean-Baptiste Grange (FRA) +2,03
    15. Riccardo Tonetti (ITA) +2,04
    16. Jonathan Nordbotten (NOR) +2,07
    17. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +2,16
    17. Michael Matt (AUT) +2,16
    19. Linus Strasser (GER) +2,18
    20. Julien Lizeroux (FRA) +2,26
    21. Clement Noel (FRA) +2,31
    22. Manfred Mölgg (ITA) +2,37
    23. Phil Brown (CAN) +2,50
    24. Rjunosuke Ohkoši (JPN) +2,62
    24. Sandro Simonet (SUI) +2,62
    26. Sebastian Holzmann (GER) +2,67
    27. Elias Kolega (CRO) +2,68
    28. Nolan Kasper (USA) +2,82
    29. Mark Engel (USA) +2,83
    30. Naoki Juasa (JPN) +2,97
    _______________________________
    37. Kryštof Krýzl (CZE) +3,36
    Andreas Žampa (SVK) DNS
    Adam Žampa (SVK) DNF
    Ondřej Berndt (CZE) DNF
     
    Je za námi první kolo slalomu ve švýcarském Wengenu, který opanoval favorizovaný Marcel Hirscher. Vedoucí muž průběžného bodování za sebou nechal seveřany Andrého Myhrera, Henrika Kristoffersena a Leifa Kristiana Nestvolda-Haugena. Nejlepším z domácích jezdců byl šestý Ramon Zenhäusern, do druhého kola se bohužel žádný Čech ani Slovák neprobojoval.
     
    1. kolo slalomu mužů ve Wengenu právě skončilo.
     
    64
    Andreas Žampa nakonec vůbec nestartoval a Simon Breitfuss Kammerlander nedojel do cíle, první kolo je tak u konce.
     
    62
    Ani druhý český zástupce v závodu se do druhého kola nepodívá, Ondřej Berndt navíc na rozdíl od Kryštofa Krýzla ani nedojel do cíle.
     
    61
    Ani Maxime Rizzo si průjezd cílovou rovinkou vychutnat nemohl.
     
    60
    Už se pokračuje, Švýcar Semyel Bissig ale do cíle rovněž nedojel.
     
    59
    Rakušan Simon Rüland krátce po startu vypadl a závod musí být znovu přerušen.
     
    58
    První z nich, Ital Riccardo Tonetti, navzdory vysokému startovnímu číslu ukázal, že to pořád umí a vyjel si postupové 15. místo.
     
    57
    Žan Kranjec závod nedokončil, na startu už je jen posledních sedm závodníků.
     
    56
    Chorvat Elias Kolega bez šance na postup není, nyní mu totiž patří slušná 26. příčka.
     
    55
    Hig Roberts začal naopak velmi agresivně a už po prvním mezičase upadl.
     
    54
    Krýzl věděl, že mnoho jezdců před ním vypadlo, a tak jel spíše na jistotu, zároveň ale nabral velmi vysokou ztrátu 3,36 sekundy a už nyní je mimo postupová místa.
     
    53
    Leitgeb záhy vypadl a na řadu už jde Kryštof Krýzl!
     
    52
    Nolan Kasper je už v cíli, průběžné 26. místo mu ale postup ještě nezaručuje.
     
    51
    Fabian Bacher vypadl zhruba v půli trati a končí.
     
    50
    Rjunosuke Ohkoši by se do druhého kola podívat mohl, Japonec si vyjel průběžné 23. místo.
     
    49
    Po delší době nějaký vzruch. Postaral se o něj Kristoffer Jakobsen, který pořádně zčeřil pořadí prvního kola a se ztrátou 1,81 sekundy se vešel do první desítky.
     
    48
    Čas 53,65 stačí domácímu jezdci Simonetovi na průběžné 22. místo.

    Vojtěch Balon

    Výsledky:
    1. Marcel Hirscher (AUT) 51,03
    2. André Myhrer (SWE) +0,35
    3. Henrik Kristoffersen (NOR) +0,59
    4. Leif Kristian Haugen (NOR) +0,76
    5. Manuel Feller (AUT) +0,99
    6. Ramon Zenhäusern (SUI) +1,03
    7. Marco Schwarz (AUT) +1,70
    8. Daniel Yule (SUI) +1,79
    9. Kristoffer Jakobsen (SWE) +1,81
    10. Victor Muffat-Jeandet (FRA) +1,92
    11. Marc Digruber (AUT) +1,95
    12. Stefano Gross (ITA) +1,97
    13. Alexis Pinturault (FRA) +2,00
    14. Jean-Baptiste Grange (FRA) +2,03
    15. Riccardo Tonetti (ITA) +2,04
    16. Jonathan Nordbotten (NOR) +2,07
    17. Sebastian Foss-Solevåg (NOR) +2,16
    17. Michael Matt (AUT) +2,16
    19. Linus Strasser (GER) +2,18
    20. Julien Lizeroux (FRA) +2,26
    21. Clement Noel (FRA) +2,31
    22. Manfred Mölgg (ITA) +2,37
    23. Phil Brown (CAN) +2,50
    24. Rjunosuke Ohkoši (JPN) +2,62
    24. Sandro Simonet (SUI) +2,62
    26. Sebastian Holzmann (GER) +2,67
    27. Elias Kolega (CRO) +2,68
    28. Nolan Kasper (USA) +2,82
    29. Mark Engel (USA) +2,83
    30. Naoki Juasa (JPN) +2,97
    _______________________________
    37. Kryštof Krýzl (CZE) +3,36
    Andreas Žampa (SVK) DNS
    Adam Žampa (SVK) DNF
    Ondřej Berndt (CZE) DNF

    Startovní listina:
    1. Stefano Gross (ITA)
    2. André Myhrer (SWE)
    3. Michael Matt (AUT)
    4. Manfred Mölgg (ITA)
    5. Henrik Kristoffersen (NOR)
    6. Dave Ryding (GBR)
    7. Marcel Hirscher (AUT)
    8. Manuel Feller (AUT)
    9. Luca Aerni (SUI)
    10. Alexis Pinturault (FRA)
    11. Sebastian Foss-Solevåg (NOR)
    12. Daniel Yule (SUI)
    13. Mattias Hargin (SWE)
    14. Fritz Dopfer (GER)
    15. Aleksandr Chorošilov (RUS)
    16. Julien Lizeroux (FRA)
    17. Marco Schwarz (AUT)
    18. Jean-Baptiste Grange (FRA)
    19. Jonathan Nordbotten (NOR)
    20. Christian Hirschbühl (AUT)
    21. Loïc Meillard (SUI)
    22. Leif Kristian Haugen (NOR)
    23. Victor Muffat-Jeandet (FRA)
    24. Ramon Zenhäusern (SUI)
    25. Linus Strasser (GER)
    26. Marc Digruber (AUT)
    27. Naoki Juasa (JPN)
    28. Patrick Thaler (ITA)
    29. Erik Read (CAN)
    30. David Chodounsky (USA)
    31. Marc Rochat (SUI)
    32. Sebastian Holzmann (GER)
    33. David Ketterer (GER)
    34. Pavel Trichičev (RUS)
    35. Matej Vidović (CRO)
    36. Mark Engel (USA)
    37. Donghyun Jung (KOR)
    38. Phil Brown (CAN)
    39. Tommaso Sala (ITA)
    40. Adam Žampa (SVK)
    41. Dominik Stehle (GER)
    42. Cristian Deville (ITA)
    43. Robin Buffet (FRA)
    44. AJ Ginnis (USA)
    45. Clement Noel (FRA)
    46. Stefan Hadalin (SLO)
    47. Giuliano Razzoli (ITA)
    48. Sandro Simonet (SUI)
    49. Kristoffer Jakobsen (SWE)
    50. Rjunosuke Ohkoši (JPN)
    51. Fabian Bacher (ITA)
    52. Nolan Kasper (USA)
    53. Richard Leitgeb (AUT)
    54. Kryštof Krýzl (CZE)
    55. Hig Roberts (USA)
    56. Elias Kolega (CRO)
    57. Žan Kranjec (SLO)
    58. Riccardo Tonetti (ITA)
    59. Simon Rüland (AUT)
    60. Semyel Bissig (SUI)
    61. Maxime Rizzo (FRA)
    62. Ondřej Berndt (CZE)
    63. Andreas Žampa (SVK)
    64. Simon Breitfuss Kammerlander (BOL)