Srbsko – Švédsko 25:30 (kon.) | Rakousko – Francie 26:33 (kon.) | Island – Chorvatsko 22:29 (kon.)
Norsko – Bělorusko 33:28 (kon.)
Norsko
33:28 (15:12)
Bělorusko
Neděle 14.01.2018, 20:30 • Žatika Sport Centre, Poreč • Mistrovství Evropy mužů • Skupina B

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn. (22:11:35)

Tabulka skupiny B po 2. hracím dnu:
    1. Francie – 4b.
    2. Norsko – 2b.
    3. Bělorusko – 2b.
    ______________
    4. Rakousko – 0b.

Je dobojováno! Slušně zaplněná hala v chorvatské Poreči sledovala poměrně uvolněné utkání, ve kterém měli Norové od poloviny první půle herně i gólové navrch a bez větších problémů si svůj pětibrankový náskok uhlídali až do úplného konce. Bělorusové přes porážku neodehráli špatný zápas a kdo ví, jak by si vedli, kdyby nemuseli hrát celých dvanáct minut v oslabení.

Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen norský brankář Torbjørn Bergerud.

Konec zápasu. (33:28)

60
    Vadim Gajdučenko přispěchal s ještě jednou střelou, kterou Bergerud vyrazil mimo tři tyče. (33:28)
    60
    Pravděpodobně poslední korekce od běloruského týmu. Bergerud byl bez šance proti ráně Karvackého. (33:28)
    59
    A další třešnička na norský dort! Svůj únik dotáhl do gólového konce Sander Sagosen. (33:27)
    59
    Myrhol si vychutnal vyběhnutého Saldacenku, kterého z bezprostřední blízkosti přeloboval. (32:27)

59
    Norové si vyžádali oddechový čas. (31:27)
    58
    Vadim Gajdučenko skóruje z nařízené sedmičky, ale Bělorusům už to s největší pravděpodobností nepomůže. (31:27)
    58
    Tangen v časové tísni stihl předat míč Bjørnsenovi, jenž se opět prosadil z pravého křídla. (31:26)

57
    Důležitý zákrok v podání Torbjørna Bergeruda, který chytil do rukou projektil Alexandra Padšivalova! (30:26)
    56
    Zrovna Gøran Johannessen vběhl do poměrně rozevřené obrany a zvyšuje na 30:26! (30:26)

56
    Johannessen po faulu Karalky přestřelil, ovšem Norové ještě zůstanou u balónu. (29:26)
    55
    Andrej Jurynok vyplaval z levého křídla a Bergerud byl na jeho pohotovou střelu krátký. (29:26)

55
    Po ztrátách na obou stranách se Bělorusové rozhodli trochu uklidnit hru a postupně vymýšlí recept na norskou obranu. (29:25)
    54
    Snad poprvé v zápase o sobě dal vědět také Magus Jøndal, který skóruje z levé strany. S góly se teď roztrhl pytel. (29:25)