Pittsburgh – NY Rangers 5:2 (kon.) | Minnesota – Vancouver 2:3 (po pr.) | Boston – Dallas 2:3 (po pr.)
Colorado – Anaheim 3:1 (kon.) | Los Angeles – San Jose 1:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
New York Rangers
Pondělí 15.01.2018, 01:30 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Česká stopa v utkání

Dominik Simon (PIT) 1+0, 3 střely, TOI 13:16
    Ondřej Pavelec (NYR) náhradní brankář (06:14:19)

Hvězdy utkání

1. Dominik Simon (PIT) 1+0
    2. Carl Hagelin (PIT) 1+1
    3. Phil Kessel (PIT) 1+1

Statistiky zápasu: Střely na bránu: 47-28; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 52%-48%; Hity: 31-35; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 17-11.

Dominik Simon a Phil Kessel ve druhé třetině obstarali bleskový obrat Pittsburghu, když skórovali v rozmezí jedné minuty a 15 sekund a vrátili vedení zpět na stranu svého týmu. Penguins sice skórovali jako první, do druhé části ale vstupoval s vedením New York Rangers. Český útočník nakonec pomohl svým prvním gólem v NHL k čtvrtému vítězství Pittsburghu v řadě a byl vyhlášen první hvězdnou utkání. Konečný výsledek. Pittsburgh Penguins 5 New York Rangers 2.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:01 Carl HAGELIN - 5:2

58:01
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    CARL HAGELIN u střídaček šlápl do pedálů a střelou zápěstím z pravého kruhu zamířil do prázdné brány! V PPG Paints Areně je o osudu zápasu rozhodnuto. Asistence: Jamie Oleksiak.

56:08
    Matt Hunwick se ocitl v blízkosti levé tyče ve velké šanci, puk ale za záda Henrika Lundqvista procedit nedokázal!

54:50
    Hra byla přerušena a na řadu přichází reklamní přestávka. Penguins se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru.

53:37
    Rangers se na pravém křídle dostali ke střele, kterou Tristan Jarry na přední tyči bez problému podržel.
    52:33 Sidney CROSBY - 4:2

52:33
    SIDNEY CROSBY na pravém křídle dokázal udržet útočné pásmo a po zpětné přihrávce Phila Kessela z pravého rohu ledové plochy krásnou střelou zápěstím z pravého kruhu zamířil mezi pravým betonem a vyrážečkou Henrika Lundqvista ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Phil Kessel a Jamie Oleksiak.

52:22
    Rick Nash nedosáhl na puk a Rangers se před pár okamžiky do zakončení nedostali.

51:12
    Steven Kampfer vystřelil ihned po vhazování od modré čáry. Tristan Jarry ale puk detekoval lapačkou a po přerušení následuje komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:04
    Penguins se ovšem vzápětí nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

50:57
    Jesper Fast měl k puku dále a Tristan Jarry ho holí okamžitě odpálil doleva, kde ho sebral jeden ze spoluhráčů.

49:16
    Conor Sheary z levého kruhu vypálil nad a vyloučený Cristoval Nieves se vzápětí vrátil z trestné lavice na led.

48:51
    Daniel Sprong na levém křídle ihned po vhazování vystřelil od modré čáry a připravený Henrik Lundqvist puk podržel.

48:46
    Henrik Lundqvist po další střele puk podržel v momentě, kdy do konce přesilové hry Penguins zbývá odehrát 30 sekund.

48:21
    Phil Kessel krásnou přihrávkou přenesl hru zleva doprava, kde v pravém kruhu bez přípravy vystřelil z úhlu Jevgenij Malkin, Henrik Lundqvist ale puk vyrazil!

47:16
    Cristoval Nieves dostal dvě minuty za podražení a Penguins mají k dispozici přesilovou hru, zatím nevyužili ani jednu.

47:08
    Patric Hörnqvist vystřelil ihned po vhazování z vrcholu levého kruhu a jeho střela těsně nad ledem mířila ke vzdálenější pravé tyči, Henrik Lundqvist ji ale dokázal pravým betonem vyrazit!

47:06
    Tentokrát musel zasahovat Henrik Lundqvist, který podržel v náručí střelu Briana Dumoulina z levého kruhu pro vhazování.

46:28
    Michael Grabner prudce vystřelil v levém kruhu zápěstím a Tristan Jarry opět předvedl v akci svou lapačku.

46:16
    Mats Zuccarrelo ihned po vhazování napřáhl na levém křídle k prudké ráně od modré čáry, kterou Tristan Jarry ukryl ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.

46:11
    Gól Pittsburghu nebyl k nelibosti fanoušků v PPG Paints Areně uznán a Penguins stále vedou o jeden gól.
    45:16 Neuznaný gól v podání dorážejícího Rileyho Sheahana

45:16
    Pittsburgh právě vstřelil branku, která nebyla uznána kvůli kopnutí!
    Henrik Lundqvist nedokázal po střele Penguins z levého kruhu a obrovském závaru vleže udržet puk a Riley Sheahan ho dopravil do brány. Rozhodčí ovšem přezkoumali video a gól poté neuznali.

44:31
    Michael Grabner se ocitl před bránou ve velké šanci, puk ale mezi betony Tristana Jarryho do sítě procedit nedokázal! Brankář Pittsburghu šel rychle do kolen a puk vyrazil.

43:48
    Mika Zibanejad na pravém křídle vystřelil z vrcholu kruhu pro vhazování a puk ještě před bránou jemně tečoval Rick Nash, brankář Tristan Jarry byl ale na místě a puk vyrazil.

43:07
    Rangers se nepodařilo rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. Penguins stále vedou 3:2.

42:42
    Vinni Lettieri na pravém křídle po zpětné přihrávce bez přípravy vypálil od modré čáry a jeho rána byla zablokována.

40:50
    Nick Holden vzápětí zkoušel srovnat stav utkání z opačné straně útočného pásma, jeho střela ale byla zablokována.

40:44
    Nick Holden vystřelil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Tristan Jarry na bližší tyči puk úspěšně vyrazil.

40:01
    Český útočník Dominik Simon přispěl k rychlému obratu Penguins, kteří do závěrečné třetiny vstupují s vedením 3:2.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 31-20; Zablokované střely: 6-8; Vhazování: 53%-47%; Hity: 25-23; Přesilové hry: 0/2-0/1; Tr. minuty: 17-9.

Třetí třetina začne přibližně v 3:28.

Vinni Lettieri mohl po přestávce během přesilové hry k asistenci přidat gól, jenže v jeho vstřelení mu zabránila horní tyč. Penguins přečkali kritický okamžik a poté se o bleskový obrat postarali český útočník Dominik Simon, který vstřelil svůj první gól v NHL, a Phil Kessel. Penguins otočili vývoj zápasu zpět na svou stranu během minuty a 15 sekund. Skóre po druhé třetině. Pittsburgh Penguins 3 New York Rangers 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:55
    Nick Holden vystřelil pět sekund před koncem druhé třetiny z pravého kruhu a puk byl přizvednut do ochranné sítě.

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:55
    Olli Määttä využil krásné přihrávky Phila Kessela z levého křídla a na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke střele, která těsně nad ledem mířila ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lundqvist ji ale pravým betonem vyrazil!

38:22
    Mats Zuccarello se dostal na pravém křídle ke střele, která byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra přerušena.

37:23
    Penguins se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru, po kterém následovalo vhazování ve středním pásmu.

35:26
    Penguins během minuty a 15 sekund otočili vývoj zápasu zpět na svou stranu a po přerušení hry následuje komerční brejk.
    34:30 Phil KESSEL - 3:2

34:30
    Conor Sheary předvedl za bránou tvrdý hit, po kterém krásnou zpětnou přihrávkou našel PHILA KESSELA a útočník Penguins nádhernou střelou zápěstím z pravého kruhu nad lapačkou Henrika Lundqvista zamířil do bližšího pravého horního rohu brány! Pittsburgh během minuty a 15 sekund otočil zápas zpět na svou stranu! Asistence: Conor Sheary.
    33:15 Dominik SIMON - 2:2

33:15
    DOMINIK SIMON se prosazuje z dorážky a po vstřelení prvního gólu v zámořské NHL vyrovnává na 2:2! Sidney Crosby přenesl hru z levého křídla doprava, kde Brian Dumoulin napřáhl na vrcholu pravého kruhu ke střele, kterou Henrik Lundqvist pouze vyrazil před sebe a z dorážky se prosadil český útočník Dominik Simon. Asistence: Daniel Sprong a Brian Dumoulin.

32:37
    Útok Penguins zastavilo na levém křídle postavení mimo hru a prostor dostává reklamní přestávka.

31:57
    Dvouminutový trest Jamieho Oleksiaka vypršel a hra pokračuje v PPG Paints Areně opět v plném počtu hráčů.
    31:43 Vinni Lettieri nádhernou střelou orazítkoval horní tyč!

31:43
    Vinni Lettieri před vrcholem mezikruží napřáhl k nádherné střele s příklepem, která mířila do pravého horního rohu brány, puk se ale od horní tyče odrazil do ochranné sítě!

30:45
    Mats Zuccarello vystřelil z levého kruhu pro vhazování a Tristan Jarry na přední tyči puk úspěšně vyrazil.

29:57
    Jamie Oleksiak ještě dostal deset minut za nesportovní chování, takže se jen tak do hry nezapojí.

29:57
    Vzápětí byl tvrdě dohrán Brendan Smith a byla z toho bitka! Brendan Smith se pustil do Jamieho Oleksiaka, který bitku vyprovokoval. Oba dostali dvě minuty za bitku, obránce Penguins ale ještě dvě minuty navíc, takže Rangers si po reklamní přestávce zahrají první přesilovou hru. Dvouminutový trest za Jamieho Oleksiaka odpyká Conor Sheary.

29:37
    Marc Staal byl před střídačkami tvrdě sestřelen Ryanem Reavesem, ani jeden z hlavním rozhodčích ale ruku nad hlavu nezvedl a hra pokračovala dále.

28:17
    Sidney Crosby vystřelil zápěstím po naznačení přihrávky z pravého kruhu pro vhazování, Henrik Lundqvist ale puk vyrazil. Jak jinak, brankář New Yorku Rangers dnes chytá velký zápas.

26:00
    Henrik Lundqvist pochytal všechny čtyři střely během přesilové hry Penguins a vyloučený Brady Skjei naskočil zpět na led.

25:52
    Daniel Sprong krásně vystřelil z vrcholu pravého kruhu a puk těsně nad ledem mířil ke vzdálenější levé tyči, Henrik Lundqvist byl ale opět připraven a puk pravým betonem vykopl!

24:00
    Penguins po přestávce jdou tvrdě za vyrovnáním a Brady Skjei byl vyloučen na dvě minuty za držení.

23:56
    Tom Kühnhackl dobře vypálil z levého kruhu a po zákroku Henrika Lundqvista hrudí se dostal k dorážce, i jeho následný bekhendový pokus ale švédský brankář vyrazil!

23:22
    Vyloučený Mats Zucarrello se vrátil zpět na led a Rangers úspěšně přečkali první oslabení zápasu.

22:28
    Henrik Lundqvist a vzápětí také na opačné straně Tristan Jarry musel zasahovat, oba brankáři ale puk vyrazili.

21:22
    Mats Zuccarello byl po třetím zákroku Henrika Lundqvista během pár okamžiků vyloučen na dvě minuty za hákování a z tlaku Penguins pramení první přesilová hra.

21:04
    Sidney Crosby dostal krásnou přihrávku za obranu a na vnitřním okraji levého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele zápěstím, která mířila pod levé podpaždí Henrika Lundqvista, švédský brankář ale opět skvěle zasáhl a kotouč vyrazil!

20:44
    Patric Hörnqvist po přihrávce Carla Hagelina vypálil ze středu levého kruhu pro vhazování a Henrik Lundqvist puk vyrazil levým ramenem!

20:01
    Rangers vyhráli úvodní vhazování první a nyní také druhé třetiny, do které po rychlém obratu vstupují s vedením 2:1.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-13; Zablokované střely: 2-3; Vhazování: 59%-41%; Hity: 17-11; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.

Druhá třetina začne přibližně v 2:36.

New York Rangers už letos dokázal v PPG Paints Areně jednou zvítězit a i ve druhém zápase je zatím blíže k vítězství. Patric Hörnqvist sice dokázal poslat Pittsburgh z dorážky do vedení, jenže ještě před přestávkou vyrovnal po samostatném úniku Michael Grabner a 56 sekund před koncem úvodní části udeřil Brendan Smith. Dvě slibné šance měl český útočník Dominik Simon, na zkušeného Henrika Lundqvista ale vyzrát nedokázal. Skóre po velmi atraktivní první třetině. Pittsburgh Penguins 1 New York Rangers 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00
    19:06 Brendan SMITH - 1:2

19:06
    Rangers právě vstřelili branku!
    BRENDAN SMITH po zpětné přihrávce Vinniho Lettieriho zpoza brány napřáhl na vrcholu levého kruhu bez přípravy k prudké ráně s příklepem, která se od vyrážečky Tristana Jarryho odrazila do levé tyče a poté zamířila do sítě! Rangers dokázali ještě před přestávkou otočit skóre a vedou 2:1! Asistence: Vinni Lettieri a Paul Carey.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:23
    Jevgenij Malkin byl zřejmě hráčem, který si najel před bránu na přihrávku z pravého křídla a bez přípravy mířil k levé tyči, Henrik Lundqvist ale dokázal puk vyrazit mimo!

18:01
    Steven Kampfer na pravém křídle vystřelil od modré čáry a jeho pokus těsně minul bližší tyč brány Penguins.

17:28
    Penguins neustále nastřelují puky do útočného pásma, jenže za bránou je sbírají hokejisté New Yorku Rangers.

16:50
    Penguins se sice ke střele nedostali, hra se ale po zakázaném uvolnění Rangers vrací zpět před bránu Henrika Lundqvista.
    15:17 Michael GRABNER - 1:1

15:17
    MICHAEL GRABNER se od obranné modré čáry řítil po nabrání dobré rychlosti sám na bránu a po nádherném bekhendovém blafáku nad lapačkou Tristana Jarryho zamířil k pravé tyči! Penguins mohli zdvojnásobit své vedení, jenže krátce na to inkasovali a je to 1:1!

14:34
    Phil Kessel se ocitl u levé tyče ve velké šanci, jenže z blízkosti a úhlu orazítkoval pouze pravý beton Henrika Lundqvista, který předvedl další skvělý zákrok a podržel Rangers!

14:03
    Rangers na levém křídle ihned po vhazování vypálili od modré čáry a Tristan Jarry na vzdálenější pravé tyči podržel puk v náručí. Po přerušení hry dostává prostor komerční přestávka.

14:00
    Brendan Smith přesně šest minut před koncem první třetiny vystřelil od modré čáry a připravený Tristan Jarry přitáhl puk jako magnet do lapačky.

13:06
    Tristan Jarry dobře zasáhl proti střele Rangers od modré čáry a jeho spoluhráči poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

12:55
    Penguins vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra byla přerušena. Domácí hráči stále drží těsné vedení.

12:35
    Kris Letang prudce vypálil z pravého kruhu, střela obránce Penguins ale minula přibližně metr nad ledem vzdálenější levou tyč.

12:02
    Mika Zibanejad mířil ze středu pravého kruhu pro vhazování ke vzdálenější levé tyči, Tristan Jarry měl ale dobrý výhled a pravým betonem puk vyrazil mimo tři tyče své brány.
    11:23 Dominik Simon se nádherně otočil bez puku. Výsledek?

11:23
    Dominik Simon se po diagonální přihrávce Sidneyho Crosbyho z pravého křídla krásně otočil v mezikruží bez puku a z otočky se snažil bez přípravy zamířit po ledě mezi betony Henrika Lundqvista, který nepředvedl zrovna dvakrát jistý zákrok, nakonec ale puk dokázal zastavit!

10:56
    Brendan Smith na pravém křídle zkusil štěstí střelou od hrazení, kterou připravený Tristan Jarry lapil do lapačky.

10:41
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Penguins vedou zásluhou Patrica Hörnqvista 1:0.

10:07
    A další střela Rangers, kteří se snažili prosadit na levém křídle střelou od hrazení, Tristan Jarry byl ale opět připraven a vyrážečkou puk vyrazil mimo. Skóre zůstává 1:0.

09:49
    Steven Kampfer na pravém křídle prudce vypálil od modré čáry a mířil ke vzdálenější levé tyči brány Penguins, Tristan Jarry ale puk viděl a pravým betonem ho vyrazil do rohu ledové plochy!

09:12
    Matt Hunwick prudce vypálil z levého kruhu pro vhazování a Henrik Lundqvist rukou vytáhl puk nad svou bránu!

08:48
    A vzápětí se postavení mimo hru pískalo také na opačné straně, když se v něm ocitli hokejisté New Yorku Rangers.

08:16
    Penguins opět spěchali směrem vpřed, tentokrát ale jejich akci přerušilo postavení mimo hru.

07:06
    Sidney Crosby středem ledové plochy po přihrávce Jamieho Oleksiaka mezi dvěma nebo třemi hráči Rangers rychle zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu mezikruží prudce vypálil. Jeho střela zápěstím mířila do levého horního rohu brány, Henrik Lundqvist ji ale dokázal vyrážečkou vyrazit mimo!

06:49
    Olli Määttä zkusil vystřelit z levého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla tečována těsně před bránou a puk skončil v ochranné síti. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

06:00
    Steven Kampfer na pravém křídle převzal volný puk po sprintu J. T. Millera a na vrcholu kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele zápěstím, která zamířila nad bránu Tristana Jarryho.

04:19
    Olli Määttä vypálil z levého kruhu pro vhazování, Henrik Lundqvist byl ale připraven a na přední tyči puk podržel.

03:42
    Daniel Sprong vystřelil na pravém křídle z ostrého úhlu a Henrik Lundqvist zřejmě ramenem puk vyrazil nad bránu.
    03:14 Patric HÖRNQVIST - 1:0

03:14
    Henrik Lundqvist nedokázal udržet pod lapačkou prudkou střelu Carla Hagelina od modré čáry, čehož využil u levé tyče PATRIC HÖRNQVIST, když puk bekhendem poslal po ledě ke vzdálenější pravé tyči odkryté brány! Penguins vedou 1:0! Asistence: Carl Hagelin a Kris Letang.

02:20
    Rangers vystřelili z pravého kruhu pro vhazování a Tristan Jarry na přední tyči podržel puk v náručí.
    01:25 Henrik Lundqvist fantasticky vychytal Dominika Simona!

01:25
    Daniel Sprong z pravého kruhu nahodil puk před bránu, kam si najel Dominik Simon a snažil se puk bez přípravy usměrnit v rychlosti mezi betony Henrika Lundqvista, švédský brankář je ale včas sevřel a puk vyrazil, stejně jako následnou střelu od modré čáry!

00:51
    New York Rangers necelou minutu svíral Penguins v jejich vlastním obranném pásmu, Brian Dumoulin ale jejich snahu přerušil a domácí hráči mohli podniknout první útočnou akci.

00:06
    Rangers vyhráli úvodní vhazování zápasu a začali pořádně zostra, střela od modré čáry z pravé strany ale minula bližší tyč.

00:01

Ze sestavy hostujícího New Yorku Rangers vypadl kapitán Ryan McDonagh, kterého nahradil Brendan Smith. V sestavě Penguins naopak nechybí český útočník Dominik Simon a Sidney Crosby s Malkinem.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sprong – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Sheary, Guentzel, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Reaves.

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Br. Smith, Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal (A), Kampfer – J. T. Miller, Zibanejad, Zuccarello (A) – Rick Nash (A), Nieves, Fast – Vesey, Desharnais, Bučněvič – Grabner, Carey, Lettieri.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Chris Lee. Čároví: Brian Mach, Devin Berg.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dominik Simon (PIT) 0+4, +/- 0
    Ondřej Pavelec (NYR) náhradní brankář

Vzájemné zápasy v letošní sezóně NHL

06.12.17 Pittsburgh Penguins – NY Rangers 3:4

Pittsburgh se bude snažit na začátku nového týdne prodloužit sérii tří vítězství v řadě, když v pondělí v noci přivítá na svém ledě v domácí PPG Paints Areně metropolitního rivala New York Rangers. Penguins i Rangers během dosavadního průběhu National Hockey League nasbírali shodně 49 bodů. Pittsburgh drží divokou kartu, zatímco NY Rangers je o příčku výše.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Hörnqvist (Hagelin, Letang), 34. Simon (Sprong, Dumoulin), 35. Kessel (Sheary), 53. Crosby (Kessel, Oleksiak), 59. Hagelin (Oleksiak) – 16. Grabner, 20. Br. Smith (Lettieri, Carey)

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Chris Lee. Čároví: Brian Mach, Devin Berg

Diváci: 18647