Omsk – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:4 (kon.)
Toljatti – Barys 4:3 (po pr.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:4 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – Vladivostok 1:3 (kon.)
Minsk – Chabarovsk 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 5:2 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
Avangard Omsk
3:4 (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 16.01.2018, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Československá stopa:

Dominik Furch #33 (OMS) – odchytal celý zápas, inkasoval 4 branky, 27 zákroků.

Jan Kovář #43 (MET) – 0+1, 2 střely na branku, čas na ledě 17:46.

Končí napínavé a velice pohledné utkání mezi Omskem a Magnitogorskem. Šlágr čelních týmů východní konference nakonec dopadl lépe pro hostující tým, jemuž přisoudil bonusový bod v prodloužení Čibisov.

61:46
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Magnitogorsk dnes vítězí. Rozhoduje o tom ANDREJ ČIBISOV, který ujel po levém křídle a prostřelil Furcha mezi betony. Asistence: Grigorij Dronov.

61:18
    Košelevovu přihrávku vystihl Kokarev a vybídl se skórování Ellisona, ten ale neuspěl.

60:30
    Prodloužení začíná opatrně. Puk na holi má Omsk.

60:01

Statistiky třetí třetiny:

Střely na branku: 7 – 13
    Vhazování: 8 – 19
    Zblokované střely: 3 – 2
    Hity: 3 – 7

Po šesedáti minutách nám kostka nad ledem ukazuje vyrovnaný stav 3:3. O prodloužení se postarala trefa Wolskiho z 52. minuty. Nutno říci, že dělba bodů je dnes asi spravedlivá. Uvidíme, který z týmů získá ten bonusový.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:28
    Osalova přihrávka na Wolskiho v akci dvou na jednoho nebla dostatečně přesná.

58:59
    Jan Kovář nebezpečně vypálil z pravého křídla na vzdálenější tyč, Furch zasáhl vyrážečkou a puk končí v ochranné síti.

58:33
    Obětavým skokem zbavil Mozkjakina puku mladý Kirill Semjonov.

57:18
    Hraje se nahoru – dolu. Je ovšem poznat, že přibylo na opatrnosti na obou stranách.

56:18
    Mozjakin vykroužil zpoza branky a snažil se překvapit Furcha mezi betony. To se mu však nepovelo, získal alespoň vhazování v útočném pásmu.

55:33
    Pěrežogin se s pukem projel přes půl kluziště. Celou akci zakončil střelou z levého křídla. S tou ovšem Košečkin neměl problémy.

54:38
    Zakázané uvolnění domácích. Bude se vhazovat před Furchem.

53:10
    Osalovi nevyšla klička a sám se posílá pryč z útočného pásma.

52:34
    Michejev našel na ose hřiště volného Čudinova, jeho svižný pokus byla ale zblokován.

51:40
    Kovář vyhrál čistou buly přímo na hůl Platonova, který střelou z první vyprášil Furchovy betony.
    51:00 Wojtek WOLSKI - 3:3

51:00
    Změna skóre opravdu přichází. Mozjakin zpoza branky přihrál WOJTEKU WOLSKIMU, který byl trestuhodně neobsazen. Člen kanadské olympijské nominace se nijak nerozpakoval a prostřelil Furcha u bližší tyče. Asistence: Sergej Mozjakin, Denis Kokarev.

50:01
    U rozehrávajícího Košečkina začíná poslední desetiminutovka řádné hrací doby, uvidíme ještě nějakou změnu skóre?

49:45
    Kovář skrytým pasem hledal někoho ze spoluhráčů před brankou. Tato akce se ale příliš nepovedla.

48:02
    Ellison vykroužil zpoza branky a po otočce pálil silnějším forhendem, branku ale o pořádný kus minul.

47:05
    Galimov vymyslel pěknou přihrávku na Chochrjakova, jenž přebruslil Osalu. Útočník Omsku byl ale Košečkinovi příliš blízko a brankář hostí nakonec schoval kotouč do své výstroje.

46:11
    Košelev si na levém kruhu pěkně stáhl puk a vyčkal se střelou. Mířil dobře, Košečkin si ale mezírku mezi rukou a tělem pohlídal.

45:25
    Mozjakin hledal Wolskiho. Jeho přihrávka byla ale ztečována a kotouč končí na betonech Furcha.

44:36
    Rau zbavil puku Mozjakina a již si chystal bekhendovou střelu. Útočník domácích ale skončil na ledové ploše po zákroku Ellisona, který byl na hranici pravidel.

43:45
    Michejev se Semjonovem se nebáli napadat a Těreščenko svým laxním přístupem přišel o puk. Avangard tak tráví další čas v útočné třetině.

42:43
    Furch teď nádherně vychytal Mozjakina. Skvělý zásah lapačkou.

41:34

40:40
    Domácím se zatím nedaří usídlit se v pokračující přesilovce v útočném pásmu.

40:01

Statistiky druhé třetiny:

Střely na branku: 7 – 9
    Vhazování: 11 – 6
    Zblokované střely: 5 – 2
    Hity: 9 – 4

První polovina druhé třetiny byla z počátku opatrná, v té druhé jsme ale viděli hned tři branky. Nejprve nedůraz obrany hostí potrestal Semjonov. Metallurg poté vyrovnal v přesilovce zásluhou Dronova. Přesilová hra dostala na koně také Avangard. Vytvořili si v ní velký tlak a těsně po jejím skončení vstřelil zatím vedoucí branku na 3:2 Medveděv.
    Bude se Omsk radovat v základní hrací době nebo si Magnitogorsk vynutí prodloužení? Odpověď nám dá třetí třetina.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:34
    A vypadá to, že strasti hostů nekončí. Kaletik je vyloučen na dvě minuty za držení.

38:17
    Vstřelený gól domácí nabudil a obraně Metallurgu v čele s Košečkinem zatím nenechávají oddychu.
    37:07 Jevgenij MEDVEDĚV - 3:2

37:07
    Avangard právě vstřelil branku!
    Obrovský tlak a domácí si vedou vedení zpět. Omsk nyní svého soupeře sevřel do obrovských kleští a hra se odehrávala na velmi malém prostoru. Obránci ostřelovali Košečkina a do jednoho z odražených puků se opřel JEVGENIJ MEDVEDĚV, který rozvlnil síť za bezmocným Košečkinem. Asistence: Jegor Martynov, Ilja Michejev.

36:30
    Avangard se drží zuby – nehty v útočném pásmu. Domácí jsou v této přesilovce nebezpeční. Naposledy dorážel Košelev, který sice nebyl úspěšný, ale opět rozdává puk do přesilovkového vzorce.

35:04
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., hákování).
    34:51 Grigorij DRONOV - 2:2

34:51
    Hosté využívají přesilovku a prosazují se z nenápadné akce. Puk se dostalna modrou čáru ke GRIGORIJI DRONOVOVI, jehož střela do horních pater branky skončila až za Furchem, který neviděl ideálně. Přesto je tento gól trochu překvapivý. Asistence: Denis Kokarev.

34:45
    Kokarev hledal Osalu, tuhle mají ale domácí přečtené, dvakrát dobře zasáhl Ahnelöv.

33:59
    Galimov výborně bojuje a hra se odehrává v rohu u Košečkinovy branky, to domácím jistě nevadí.

33:38
    Máme tu teprve druhé vyloučení. Berezin si v souboji s Mozjakinem počínal nedovoleně a obdržel menší trest za držení.

32:49
    Zakázané uvolnění Metallurgu. Trenér Omsku Titov nyní své svěřence povzbuzuje k ještě větší aktivitě.

31:39
    Čudinov tvrdě pálil od modré, kotouč lehce změnil směr, kvůli lehké teči. Košečkin však dokázal zareagovat.
    30:07 Kirill SEMJONOV - 2:1

30:07
    Magnitogorsk ani napodruhé nedokázal vyhodit kotouč z obranného pásma a přichází trest. Michejev se neohroženě vydal za branku a okamžitou zadovkou našel volného KIRILLA SEMJONOVA, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Košečkina. Asistence: Ilja Michejev,

29:21
    Mozjakin dnes zatím není přiliš ve své kůži, což demostrovala zcela nepřesná přihrávka, která skončila u Kovaljova.

28:40
    Rau se teď za pomocí kliček snažil dostat do střelecké pozice, v jeho okolí bylo ale příliš mnoho mužů s bruslemi.

27:15
    Budkin poslal mezi kruh střílenou přihrávku, do které vložil hůl Wolski. Tečovaný kotouč nakonec končí na zadním plexiskle.

25:46
    Na druhé straně ujížděl Petersson, jeho pokus byl zblokován mimo tři tyče.

24:35
    Neuvěřitelné! Hosté zahodili přečíslení tří na jedhoho! Kaletik vedl rychlý protiútok po pravém křídle a namísto křižné přihrávky přenechal puk Kokarevovi, ten nevypálil příliš nebezpečnou střelu a ani dorážející Osala nebyl úspěšný. To může svěřence trenéra Kozlova velice mrzet!

24:16
    Tato pasáž hry patří Metallurgu. Hosté jsou aktivní a kombinují v útočném pásmu.

23:20
    Mozjakin na sebe navázal dvojici soupeřů a kotouč předložil Běreglazovovi, jeho sražená střela končí v ochranné síti.

22:22
    Birjukovovův pokus končí v lapačce Furcha. Čeká nás další buly po levici českého brankáře.

22:11
    Drzý útočný výpad Minejeva. Obránce si to namířil rovnou mezi kruhy, zde byl ale přetlačen trojicí soupeřů. I tak chybělo poměrně málo.

21:45
    Ofajd zastavuje Galimova a celou akci domácích. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

20:40
    Druhá třetina začíná nahozeními do útočné třetiny z obou stran.

20:01

Statistiky první třetiny:

Střely na branku: 9 – 8
    Vhazování: 10 – 11
    Zblokované střely: 3 – 9
    Hity: 7 – 4

Je za námi první třetina, která nabídla velice líbivý hokej. Metallurg šel do vedení hned ve druhé minutě a to, když nedorozumění v zadních řadách využil Kovář, který našel skórujícího Boltanova. Avangard to ovšem nepoložilo a svěřenci Germana Titova si postupně vypracovali velký tlak, který korunovala krásná akce po ose Purcell – Medveděv – Petersson. Stav je tak zatím 1:1. Uvidíme, zda druhá třetina nabídne podobný obraz hry.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:23
    Sledujeme krásné momenty. Nejprve se z prakticky nulové pozice proháčkoval mezi kruhy Mozjakin, jeho střela ovšem byla zblokována. Vzápětí Petersson krásně prohodil Běreglazova a s velkou pompou a rychlostí mířil vstříc Košečkinovi. Ve finální fázi ale zbytečně přihrával a jeho pas ztečoval Bobrašov do rohu kluziště.

18:40
    Osalu v mezikruží přečíslila obrana Avangradu a tak musel finský útočník posunout kotouč na nepřipraveného spoluhráče, toho poté odzbrojil Martynov.

16:39
    Fisenko nepřesně vypálil z vrcholu kruhů a poté inkasoval tvrdý hit od Čibisova. Domácí forward pamatuje i na vydařenější střídání.

16:02
    Ellison si v během přechodu do útoku vyměnil kotouč s Mozjakinem, v závěrečné fázi ale kotouč končí v rohu. Přesto se puk dostal před Furcha, který jej lapil a raději přerušuje hru.

15:12
    Sledujeme náramný hokej, nahoru – dolu. Zadarmo dnes není ani centimetr ledu.

14:20
    Zvláštní odraz teď málem znamenal obrat v utkání. Jedno z nahozeních zblokoval Těreščenko přímo před volného Chocrhjakova. Tomu se kotouč ale odrazil pod brusle, jinak by dorážel do odkryté brány.

12:50
    Petersson se teď chtěl revanšovat Medveděvovi a tak mu v dobré pozici přenechal kotouč do druhé vlny. Více ale nepovolil Platonov, který se poctivě vrátil a zablokoval hůl domácímu obránci.

11:55
    Po vyrovnání si zase nemůže na nedostatek práce stěžovat Dominik Furch. Nejprve vypálil skrytou střelu od mantinelu Kovář a český gólman se musel mít na pozoru i při výpadu Osaly zpoza branky.
    10:32 André PETERSSON - 1:1

10:32
    To byla nádhera. Domácí zaslouženě vyrovnávají a obranu Magnitogorsku teď rozložili na prvočinitele. Purcell přihrál Medveděvovi na vrchol kruhů, kde již měl ideální střeleckou pozici, ten se ale neukvapil a celou akci ještě vyšperkoval. U tyčky našel neobsazeného ANDRÉHO PETERSSONA, který puk dopravil do prázdné klece. Klobouk dolů! Asistence: Jevgenij Medvěděv, Teddy Purcell.

10:10
    Avangard je stále nastěhovaný v útočném pásmu, Košečkin seč mu síly stačí, v leže zabránil několika dorážkám.

09:42
    Čudinov pasem přes půl kluziště našel nabrusleného Košeleva. Ten si počkal na své spoluhráče a přihrál Minejevovi. Ten z mezikruží pálil z první a nemířil vůbec zle. Košečkin ale stihl sklapnout betony.

08:17
    V posledních střídáních Omsk drží svého soupeře v jeho obranné třetině. Hokejisté domácí hýří pohybem a přidali na střelbě. Naposledy to zkusil Medveděv, Košečkin opět přerušuje hru.

07:30
    Nyní pálil z podobné pozice Chochrjakov, Košečkin znovu likvidoval nebezpečnou střelu. Nakonec se píská zakázané uvolnění hostů.

07:10
    Rau dostal nabito mezi kruhy, Košečkin zasáhl betonem.

06:41
    Rychlý přechod do útoku, podklouznutí Ahnelöva a Magnitogorsk jel v přečíslení dvou na jednoho. Wolski však nezpracoval Mozjakinovi pobídku a Furch nakonec nezasahoval.

06:15
    Osala dobře napadal a Kaletik se málem dostal ke střele z dobré pozice. Hosté zatím hrají v útoku poctivý hokej a jsou velmi nepříjemní

05:02
    Čibisov se na modré napřáhl a tvrdě vypálil, Furch má puk ve své lapačce.

04:50
    Čudinov teď prokázal dobré defenzivní schopnosti, když přečetl Mozjakinovu prohazovačku a získal kotouč na lídrovi hostujícího celku.

03:35
    Domácí v plném počtu. Avangard se bez potíží ubránil.

03:18
    Timkin s Osalou vybojovali kotouč v rohu kluziště, po chvilce jej ale domácí Martynov opět posílá pryč směrem ke Košečkinovi.

02:35
    Hostům se během úvodní minut nepodařilo usídlit v útočném pásmu, Avangard jejich útok vždy zmařil.

01:35
    Mettalurg má navíc výhodu přesilové hry. Fisenko je vyloučen na dvě minuty za podražení
    01:23 Artur BOLTANOV - 0:1

01:23
    Tak to je rychlé. Furch si při rozehrávce nerozuměl s Minejevem a puku se za brankou zmocnil Kovář, ten poté našel zcela volného ARTURA BOLTANOVA před brankou a útočník s číslem 96 našel volné místo v brance. Asistence: Jan Kovář.

00:25
    Michejev vypálil po přejetí modré čáry, Košečkin schoval puk do své výstroje a máme tu první přerušení hry.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Oproti předpokladům v brance Omsku nastoupí Dominik Furch. Na druhé straně barikády je útočník Jan Kovář, který začne až ve třetí formaci.
    České zastoupení nalezneme i v kolonce rozhodčích, jedním ze dvou hlavních rozhodčích je Antonín Jeřábek.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv, Martynov, Ahnelöv, Čudinov, Berezin, Minejev, Meňšikov – Košelev, I. Michejev, K. Semjonov – Rau, Purcell, A. Petersson – A. Galimov, Pěrežogin, Chochrjakov – Fisenko, Kovaljov, Samochvalov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov, Běreglazov, S. Těreščenko, Bobrjašov, Děnisov, Budkin, Dronov – Mozjakin, Timkin, Ellison – Osala, Kokarev, Wolski – Jan Kovář, Čibisov, Boltanov – Švyrjov, Kaletnik, Berestennikov – Platonov.

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Sazonov, Sadovnikov.

Trenérské rošády

Ani jeden z trenérů, který na lavičce dnešních soupeřů začínal sezónu, dnes u týmů nepůsobí. V listopadu se Magnitogorsk po dlouhých pěti letech rozloučil s Iljou Vorobjovem a nahradil jej bývalý úspěšný forward Viktor Kozlov.
    Na Silvestra v Omsku skončil Bělorus Andrej Skabelka, jeho místo zaujal German Titov, taktéž známé hokejové jméno.
    Jak Kozlov, tak Titov mají na svém kontě nespočet zápasů v NHL i ruské reprezentaci.

Hokejistům ze sibiřské metropole se letos poměrně daří. Avangard vede Černyševovu divizi a celkově se drží na špici Východní konference. Omsk je tým s ambicemi a rád by uspěl v play-off, v posledních třech bojích o Gagarinův pohár se vždy zastavil v konferenčním semifinále.
    V týmu působí český brankář Dominik Furch, který se ovšem před dvěma dny zranil na tréninku a svému týmu by měl chybět přibližně dva týdny.
    Omsk obecně trápí rozsáhlá marodka. Mimo jsou tahouni týmu jako Lemťjugov, Petersson a dalších pět útočníků.

Pozice v konferenci: 2.místo
    zápasy / body: 50 z. / 80 b.
    skóre: 130:99
    nejproduktivnější hráč: Ilja Michejev – 33 bodů (16+17)
    brankáři: Dominik Furch (odchytáno 2339 minut, 93.0% úspěšnost zákroků), Oleg Šinin (679 minut, 93.1% úspěšnost zákroků)

Tým z ocelářského města patří k tomu nejlepšímu, co KHL od svého vzniku nabídla. Letos to ovšem partě okolo Sergeje Mozjakina tolik nešlape. Pravidelně okupovali první tři pozice ve Východní konferenci, letos je z toho zatím pouze páté místo. Magnitogorsk ovšem lehce doplácí na "našlapanou" Charlamovovu divizi.
    Metallurg sáhl během sezóny k několika personálním změnám, které se týkaly jak hráčského kádru, tak realizačního týmu. Například po vzájemné dohodě skončil český útočník Tomáš Filippi, v týmu tak zůstává jediný český hráč, a to Jan Kovář.

Pozice v konferenci: 5. místo
    zápasy / body: 50 z./ 81 b.
    skóre: 129:123
    nejproduktivnější hráč: Matt Ellison – 39 bodů (16+23)
    brankáři: Vasilij Košečkin (odchytáno 1950 minut, 93.4% úspěšnost zákroku), Ilja Samsonov (1085 minut, 91.7% úspěšnost zákroku)

Pěkné odpoledne při sledování KHL! Soutěž před olympijskou přestávkou nabírá na obrátkách a zápasy pomalu připomínají boje play-off. Nejinak tomu bude v dnešním šlágru. Na led Avangardu Omsk totiž zamíří silný Metallurg Magnitogorsk! Těšme se na zajímavý duel.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tomáš Majer

Branky a nahrávky: 11. A. Petersson (J. Medveděv, Purcell), 31. K. Semjonov (I. Michejev, Berezin), 38. J. Medveděv (Martynov, I. Michejev) – 2. Boltanov (Jan Kovář), 35. Dronov (Kokarev), 51. Wolski (Kokarev), 62. Čibisov

Rozhodčí: Gofman, Jeřábek – Sazonov, Sadovnikov