Omsk – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:4 (kon.)
Toljatti – Barys 4:3 (po pr.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:4 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – Vladivostok 1:3 (kon.)
Minsk – Chabarovsk 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 5:2 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
HC Sibir Novosibirsk
Úterý 16.01.2018, 15:00 • Uralec Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Avtomobilist Jekatěrinburg a HK Sibir Novosibirsk.

HK Sibir Novosibirsk odehrál 50 zápasů s bilancí 19-7-2-22 a vybojoval 73 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. Poradil si s Kazaní 4:0, Chabarovskem 3:2 v nájezdech, v prodloužení s Vladivostokem 2:3 a Omskem 4:2. Nestačil na Kunlun 4:7.

Avtomobilist Jekatěrinburg odehrál 50 zápasů s bilancí 24-5-8- a získal 90 bodů. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Minskem 2:0 a Podolskem 5:1. Nestačil na CSKA Moskvu 3:4, Čeljabinsk 2:5 a v nájezdech na Jaroslavl 5:6.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Sochatskij) – Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Jegoršev, Čajkovský, Mišarin, Kuljaš, Timašov – Krikunov, Kučerjavenko, Milovzorov – Michnov, Torčeňuk, A. Garejev – Golyšev, Česalin, Obidin – V. Popov, Chripunov, King – Belockij.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Krasikov) – K. Alexejev, Vereščagin, Morozov, Jermakov, Demidov, Ignatovič, Al. Makarov – Zackrisson, Bergström, Enlund – Osnovin, Sannikov, Šarov – Tičar, Sigarjov, Pervušin – Tkačenko, Zyrjanov, J. Bodrov – Koňkov..

00:01

00:23
    Jakub Kovář musel zasahovat, jako prvnís e do šance dostal Jonas Enlund.

00:40
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

00:54
    Alexej Michnov se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale přes obránce neprošel.

01:20
    Anatolij Golyšev dobře vypálil, jeho projektil vykopl hostující brankář betonem.

01:36
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Maxim Ignatovič – 2 min., podražení).

01:42
    Přesilovku nyní hrají hokejisté domácího celku, kteří se mohou pokusit vstřelit první branku zápasu.

02:10
    Novosibirsk hraje zodpovědně, Alexander Salák zatím zasahovat nemusel.

02:41
    Vitalij Popov se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil končí mimo.

02:54
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí celek využívá přesilovou hru a dostává se do vedení. Tvrdou ránou se nyní prosazuje MICHAL ČAJKOVSKÝ. Asistence: Alexandr Torčeňuk a Arťom Garejev.
    02:54 Michal ČAJKOVSKÝ - 1:0

03:30
    Sibir právě vstřelil branku!
    GLEB ZYRJANOV vybojoval kotouč, prokličkoval se před branku a zavěsil puk pod horní tyčku. Krásná samostatná akce znamená vyrovnání. Asistence: Alexandr Makarov, Sergej Koňkov.
    03:30 Gleb ZYRJANOV - 1:1

04:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

05:30
    Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat.

05:35
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikolaj Timašov – 2 min., podražení).

05:42
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Andrej Sigarjov byp připravený na střelu, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil.

06:04
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Kuljaš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

06:20
    Hosté hrají přesilovku pět na tři, ale nemohou se stabilněji propracovat do pásma.

06:31
    Ivan Vereščagin pálil od modré čáry, minul branku, následně neuspěl ani jeho kolega.

06:50
    Přesilovka pět na tři je využitá povedenou ránou po výborné přihrávce se prosazuje z první IVAN VEREŠČAGIN. Asistence: Alexander Bergström a Jonas Enlund.
    06:50 Ivan VEREŠČAGIN - 1:2

07:50
    Klasická přesilovka se blíží ke konci.

08:04

08:26
    Jakub Kovář kryje kotouč po střele, kterou vyslal Vjačeslav Osnovin. Komerční přestávka.

09:12
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme rychlý hokej, ale mnoho šancí k vidění není.

09:35
    Nikita Trjamkin rozehrává od své branky, pokoušel se najít spoluhráče na útočné modré.

09:49
    Alexandr Kučerjavenko pálil nepřesně od modré čáry, kotouč se dostal do ochranné sítě nad brankou.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej. Jonas Enlund se marně pokoušel dostat ke kotouči.

10:34
    Jekatěrinburg rozehrává od své branky, jeho spoluhráč ale nemohl hrát, neboť by byl v postavení mimo hru.

11:05
    Andrej Sigarjov pálil z kruhu z otočky a domácí brankář musel zasahovat.

11:43
    Hra je přerušena.

12:01
    Vhazovalo se ve středním pásmu, hosté vybojovali kotouč, a tak se rychle musela domácí defenziva vrátit do svého postavení.

12:33
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Nyní se domácí celek dostal do útočného pásma, ale vypálil nepřesně. Autorem střely byl Jegor Milovzorov.

13:39
    Alexander Salák musel zasahovat proti střele soupeře. Český brankář si s ránou z mezikruží poradil.

14:24
    Alexander Salák skvěle zasáhl proti teči Alexandra Kučerjavenka. Vhazovat se bude před brankou Sibiru.

15:01
    Dostáváme se do finální části hry v první třetině, hostující celek vede o jednu branku.

15:34
    Nikolaj Timašov byl připravený před brankou a pokoušel se tečovat střelu od modré čáry.

16:02
    Denis Kuljaš pálil od modré čáry, jeho projektil byl zablokovaný. Výborně si počínala obrana Sibiru.

17:09
    Domácí hokejisté se propracovali do útočného pásma, ale Alexandr Kučerjavenko vypálil nepřesně.

17:40
    Arťom Garejev se svým spoluhráčem mířili do přečíslení dva na jednoho. Arťom Garejev nedokázal přesněji zakončit.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:30
    V poklidném tempu se dohrává třetiny, domácí obránci se nikam neženou.

18:47
    Alexander Salák si poradil s ránou od modré čáry.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:14
    Rok Tičar se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Jakub Kovář.

19:40
    Už se nic nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině vede hostující celek o jednu branku. Autorem zatím rozdílové trefy je Ivan Vereščagin.

20:01

20:27
    Zápas pokračuje druhou třetinou, ani jeden celek se nyní nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

20:47
    Domácí hokejisté mají kotouč za svou brankou, rychle rozehrávají.

21:15
    Alexander Salák si dokázal poradit se střelou, kterou vyslal Alexandr Torčeňuk.

21:37
    Nyní se dostal hostující celek do útočného pásma, Maxim Ignatovič pálil od modré čáry nepřesně.

21:44
    Jakub Kovář kryje kotouč po střele z mezikruží, k dorážce se nikdo z hráčů Sibiru nedostal.

21:50
    Domácí rána od modré čáry byla zablokovaná.

22:50
    Avtomobilist se nyní usadil v útočném pásmu a pokoušel se něco vymyslet. Jegor Milovzorov tečoval puk před brankou, ale gólman zasáhl.

23:21
    Mnoho šancí momentálně k vidění nejsou, sledujeme klidnější pasáž hry.

Dnešní utkání sleduje 5 000 diváků.

24:00
    Jevgenij Česalin si v souboji počínal hodně aktivně, až to vypadalo, že si vyslouží dvouminutový trest.

24:23
    Alexander Salák viděl střelu domácího hráče, a proto neměl problém kotouč ukrýt pod rukavici.

24:52
    Jekatěrinburg se nyní stabilněji usadil v útočném pásmu, kde se pokoušel něco vymyslet. Jeden z obránců pálil nepřesně od modré čáry.

25:27
    Mnoho šancí k vidění není, hraje se taktický hokej, ani jeden celek nechce chybovat.

26:17
    Hostující celek je nucen rozehrávat od své branky, kam byl domácími hráči zatlačený.

26:35
    Ivan Vereščagin dobře vypálil, jeho projektil kryje Jakub Kovář. Komerční přestávka.

26:51
    Po krátké přestávce zápas pokračuje dál. Domácí celek má stále jednobrankový deficit.

27:07
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Vjačeslav Osnovin – 2 min., držení protihráče).

27:53
    Přesilovku hraje domácí celek, který se ovšem nemůže propracovat do střelecké pozice. Sibir hraje velmi dobře při vlastním oslabení.

28:36
    Jekatěrinburg rozehrává od své branky, početní výhoda se mu vůbec nedaří.

29:07

29:14
    Domácí hokejisté nedokázali početní výhodu proměnit, a tak stále prohrávají.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Sibir stále vede o gól.

30:40
    Avtomobilist se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale nemůže se dostat do výraznější šance.

31:00
    Alexander Salák vyjel za svou branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

31:16
    Alexej Michnov kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, pokouší se něco vymyslet. Hostující obrana hraje ale zatím zodpovědně.

31:51
    Mnoho velkých šancí v této pasáži hry k vidění není. Hraje se zejména ve středním pásmu.

32:26
    Jevgenij Česalin založil domácí akci, ale on ani jeho spoluhráč se ke střele na branku nedostal.

32:57
    Alexander Salák kryje ránu z první, kterou vyslal Arťom Garejev.

33:20
    Hostující celek nyní kombinovali v útočném pásmu, Alexander Bergström byl zcela volný u tyčky, ale do přihrávky vložil hůl domácí obránce, a tak bylo po šanci.

33:55
    Hra se přelévá ze strany na stranu, brankáři musí být pozorní.

34:19
    Stanislav Jegoršev se prokličkoval až do zakončení, které kryje český brankář ve službách Sibiru.

34:40
    Sibir rozehrává od své branky, Dwight King aktivně napadá.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, hraje se rychlý divácky atraktivní hokej.

35:35
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou domácího celku.

36:00
    Stěpan Sannikov nedokázal ani nadvakrát překonat brankáře. Jakub Kovář předvedl dva dobré zákroky.

36:30
    Po střele Jonase Enlunda se kotouč dotkl ochranné sítě. Vhazovat se bude před brankou domácích.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:11
    Mnoho šancí nyní k vidění není. Optickou převahu mají momentálně hosté.

38:18
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Sibiru.

38:37
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

38:49
    Hostující celek navyšuje své vedení. Domácí obrana laxně odehrála kotouč přesně do míst, kam si sjel STĚPAN SANNIKOV. Jeho tvrdá rána zapadla přesně pod horní tyčku. To se nedalo chytat.
    38:49 Stěpan SANNIKOV - 1:3

39:40

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme sledovali klidný hokej, v samotném závěru se dokázal prosadit hostující celek, tvrdou ránou uspěl Stěpan Sannikov.

40:01

40:01
    Hostující celek vede o dva góly, zápas pokračuje třetí třetinou.

40:42
    Domácí rozehrávají od své branky, ani jeden celek se nikam nežene.

41:19
    Sibir hraje takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky. Naopak domácí musí hrát co nejlépe, aby s výsledkem něco udělali.

42:27
    Sledujeme rychlý hokej, který mnoho šancí nenabízí. Fanoušci domácích vytvářejí dobrou atmosféru.

43:00
    Nikolaj Timašov rozehrává od své branky, tři minuty ze třetí třetiny jsou pryč.

43:38
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Anatolij Golyšev – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

43:50
    Přesilovku hrají hosté, kteří mohou své vedení navýšit.

44:20
    Andrej Jermakov pálil od modré čáry, jeho projektil byl zablokovaný.

44:43
    Novosibirsk rozehrává od své branky, mnoho šancí si zatím hosté v přesilovce nevypracovali.

45:14
    Konstantin Alexejev mohl zakončovat do prázdné branky, ale poskakující kotouč netrefil.

45:38

45:46
    Anatolij Golyšev se dostal do brejku, počkal si na pohyb brankáře a zakončoval. Alexander Salák si připisuje důležitý zákrok!

46:22
    Více ze hry mají nyní domácí, kteří se ale nemohou propracovat do vyložené střelecké pozice.

46:50
    Avtomobilist rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

47:14
    Ilja Morozov vedl rychlou protiakci hostů, dostal hru do útočného pásma, ale zakončoval nepřesně.

47:40
    Novosibirsk hraje takticky velmi dobře, zbytečně se nepřerušuje.

48:00
    Arťom Garejev má kotouč u své branky, ale zatím se stále nemůže domácí tým dostat do výrazné šance. Obě mužstva střídají.

48:24
    Stěpan Chripunov ani nadvakrát nedokázal přesněji vypálit.

49:34
    Hostující celek stále vede o dva góly a dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Sibir míří za výhrou. Domácí musí hodně otevřít hru.

50:26
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Denis Kuljaš – 2 min., sekání).

50:40
    Hostující celek kombinuje v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Zároveň také šetří čas zbývající do konce zápasu.

51:40
    Sibiru se početní výhoda vůbec nedaří. Sice byl v útočném pásmu, ale zakončit se mu nepodařilo.

52:00
    Jekatěrinburg získal kotouč na modré čáře, a tak jej vyhazuje rychle přes všechny čáry.

52:26

52:50
    Novosibirsk se usadil v útočném pásmu, jenže výraznější rozruchu před brankou nevytvořil.

53:20

53:29
    Vhazovat se bude před hostujícím brankářem. Alexander Salák musí být nyní pozorný.

54:02
    Domácí obrana si nyní poradil s akcí, kterou vedl Vladimir Pervušin.

54:35
    Domácí hokejisté se až nyní dostali do útočného pásma, kde kombinují.

55:01
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Ivan Vereščagin – 2 min., hákování).

55:10
    Pokud chce domácí celek pomýšlet na vyrovnání, měl by přesilovou hru proměnit.

55:40
    Ilja Krikunov rozehrává až od své branky, hosté vyhodili puk přes všechny čáry.

55:50
    Alexandr Torčeňuk byl připravený na zakončení, ale jeho ránu zablokoval obránce Sibiru.

56:20
    Mnoho šancí si domácí celek v početní výhodě zatím nevypracoval.

56:40
    Avtomobilist znovu musí rozehrávat od své branky.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:01

57:25
    Hostující celek ubránil přesilovou hru soupeře.

58:00
    Oznámeny byly poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, Sibir míří za výhrou.

58:33
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí celek se pokouší snížit. Ale nemůže vystřelit na branku.

58:51
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., sekání).