Omsk – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:4 (kon.)
Toljatti – Barys 4:3 (po pr.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:4 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – Vladivostok 1:3 (kon.)
Minsk – Chabarovsk 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 5:2 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
Lada Toljatti
4:3 (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Barys Nur-Sultan
Úterý 16.01.2018, 16:00 • Lada Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (18:30:55)

Je konec. Lada nakonec vyhrála až v prodloužení, ovšem mohli jsme vidět krásné utkání, ve kterém se stav výsledku stále obracel. Nakonec, ale Alexej Mastrjukov rozhodl, že dva body zůstanou doma.
    Už ve 4. minutě hrála Astana druhou přesilovou hru a tu už dokázala využít, když se prosadil Makljukov. V 7. minutě dostal Karlsson nešťastný gól, když vyrazil střelu nad sebe a Zernov puk, který skončil pod nohama hostujícího brankáře, dorazil do brány. V 17. minutě sehráli domácí skvělou akci na jejímž konci byl osamocený Skorochodov, který měl snadnou úlohu a vystřelil kotouč do prázdné brány.
    V 32. minutě vyrovnal stav Starčenko a poté byla Astana jasně lepší. Ke konci periody se domácí dopustili faulu a Astana toho využila, když deset vteřin před koncem třetiny vsítil druhou branku Starčenko a postaral se tak o obrat utkání.
    Ze začátku třetí třetiny byli sice hosté lepší, ale nakonec padl pouze jeden gól, který vstřelil Charles Genoway v 54. minutě.
    V prodloužení nakonec už po 46. vteřinách dostal Alexej Mastrjukov krásnou přihrávku za obranu a následnou ránou do pravé šibenice zajistil Ladě dva body.

60:46 Alexej MASTRJUKOV - 4:3

60:46
    Lada právě vstřelila branku!
    ALEXEJ MASTRJUKOV dostal fantastickou vysokou přihrávku za obranu a jel sám na Karlssona, kterému tvrdou střelou do pravé šibenice nedal šanci a zajistil tak, že dva body zůstanou doma! Asistence: Charles Genoway.

60:19
    Prodloužení 3 na 3 je vždy velmi zajímavé a je k vidění spousta šancí.

60:01

Ze začátku třetí třetiny byli sice hosté lepší, ale nakonec padl pouze jeden gól, který vstřelil Charles Genoway v 54. minutě. Následuje tak prodloužení, které k tomu celý zápas vybízelo, jelikož je utkání velmi vyrovnané.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46
    Domácí útočník se ještě pokoušel projít přes pravou stranu, ale obránce Astany byl proti.

59:24
    Domácí hráči ujížděli po pravé straně, ale tam skvěle zapracovala obrana Astany.

58:52
    V zajímavé situaci se ocitl hostující útočník, ale minul puk.

58:26
    Ofsajd domácí Lady Toljatti.

57:44
    Nyní mají domácí velký tlak, ale ani jedna střela nešla za záda Henrika Karlssona, který poté chytil kotouč do lapačky.

56:50
    Domácí ukradli kotouč ve vlastním pásmu, ale ke střele se na bránu Karlssona nedostali.

54:19
    Hosté ztratili puk v pásmu Lady, která je nyní nabuzená a jde do další akce.
    53:12 Charles GENOWAY - 3:3

53:12
    CHARLES GENOWAY dostal přihrávku a následně skvělou a přesně umístěnou ránou srovnal stav utkání na 3:3! Asistence: Stanislav Bočarov.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. Zernov (Aljajev), 17. Skorochodov (Zernov, Bělousov), 54. Ch. Genoway (Bočarov), 61. Mastrjukov (Ch. Genoway) – 4. Makljukov, 32. R. Starčenko, 40. R. Starčenko (Dawes)

Lada Toljatti: Lazušin (Krasotkin) – Aljajev, Ďjakov, D. Vorobjov, Ch. Genoway (A), Kostromitin, Kirillov (A), Maleňkich – Zernov, Skorochodov, Bělousov – Harper, Kapustin, Mastrjukov – Soin (C), Bočarov, Achmetov – A. Strelcov, Rachimullin, V. Strelcov – Žuravljov.
    Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Kudrjavcev) – M. Semjonov (A), Dallman (A), Dietz, Makljukov, Orechov, Lipin, Šalapov, Polochov – Žajlauov, R. Starčenko, Dawes (C) – Jevdokimov, Sagadejev, Michajlis – Akolzin, Kučin, Markelov – Belgibajev, Ševčenko, Lichotnikov.

Rozhodčí: Alexei Ravodin, Martin Frano – Alexei Mikhel, Alexander Nikolayev