Omsk – Magnitogorsk 3:4 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novosibirsk 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Čeljabinsk 0:4 (kon.)
Toljatti – Barys 4:3 (po pr.) | Čerepovec – N.Novgorod 3:4 (1:2 po s.n.) | Jaroslavl – Vladivostok 1:3 (kon.)
Minsk – Chabarovsk 0:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Kunlun 5:2 (kon.) | Petrohrad – Spartak Moskva 4:1 (kon.)
HC Dinamo Minsk
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Amur Chabarovsk
Úterý 16.01.2018, 17:30 • Minsk Arena • KHL

S konstatováním, že Amur si dnes odváží tři body za vítězství 2:0 z ledu Dinama Minsk se s Vámi loučím a přeji pěkný zbytek dnešního dne. (19:57:53)

Česká stopa v utkání
    Tomáš Zohorna (Chabarovsk) – 1+0, 1 střela na branku, čas na ledě: 20:04
    Jan Kolář (Chabarovsk) – 2 zablokované střely, 1 hit, čas na ledě: 22:10
    Michal Jordán (Chabarovsk) – 2 střely na branku, 3 zablokované střely, čas na ledě: 18:36

Statistiky utkání:
    Střely na branku 34-18.
    Zablokované střely 7-19.
    Vyloučení (v minutách) 6-2.
    Využití přesilovek – 0/1 – 1/3.
    Vhazování 27-26.

Amur vítězí v Minsk areně 2:0 a odváží si cenné vítězství v boji o play-off. Děkovat může především skvělému Juha Metsolovi, který dnes tým podržel a udržel čisté konto. Amur vstřelil obě branky v první třetině. O tu vítěznou se postaral český útočník Tomáš Zohorna a to hned v 6 minutě. Druhou přidal v minutě 19-té Oleg Li, který si dnes připsal 2 body (1+1) a byl tak po Metsolovi druhým pilířem k dnešnímu vítěství.

A Nikolaj Averin ještě obral o puk obránce a naservíroval jej Tomáši Zohornovi, který poslal společně se sirénou kotouč do prázdné branky, ale dle sudích to bylo již po hrací době a tak Amur vyhraje ''pouze'' 2:0.

59:56
    I následující buly vyhrál Amur a kotouč poslal ven z pásma opět Aťušov.

59:50
    Amur vyhrál buly a kotouč poslal Vitalij Aťušov po mantinelu na icing.

59:40
    Jhonas Enroth zůstává na střídačce, to je jasné, power-play domácích pokračuje, ale času je velmi málo.

59:40
    Až nyní musel zasahovat Metsola proti ráně Kitarova, puk podržel, vhazovat se bude po jeho pravici. Předtím si však ještě bere domácí kouč time-out.

59:34
    Domácí stále v pásmu, ale bez střeleckého pokusu.

59:03
    Dinamo v útočné třetině a Enroth na střídačce!

58:25
    Mohlo být však hotovo! Do samostatného úniku se dostal Vladislav Ušenin, kterého nádherným zákrokem lapačkou vycyhtal Enroth.

58:09
    Opět v akci Juha Metsola! Pokus od modré Gragnaniho pouze vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Stepanov a chtěl zasunout puk za jeho záda, ale Metsola se stihl přesunout i za touto dorážkou.

57:33
    Oleg Li vyvezl kotouč do útočné třetiny a tam jej společně s Averinem chvilku podrželi.

56:54
    Snaha Dinama je obrovská, ale Amur je nepouští do před brankového prostoru. Stepanovat poslal kotouč pouze do ochranné sítě a vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:30
    A na druhé straně pozorný Juha Metsola, našel si střelu Kitarova mezi hráči před brankou a lapačku měl na správném místě tak jako po celý zápas.