Toronto – St. Louis 1:2 (po pr.) | NY Islanders – New Jersey 1:4 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 5:1 (kon.)
Detroit – Dallas 2:4 (kon.) | Nashville – Vegas 1:0 (kon.) | Arizona – San Jose 2:3 (0:1 po s.n.)
New York Islanders
1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
New Jersey Devils
Středa 17.01.2018, 01:05 • Barclays Center, New York • NHL

Přeji dobrou noc a brzy zase na počtenou. (03:39:50)

Pavel Zacha (NJD): 0+0, +1, 1 střela, čas na ledě 16:19

Je dobojováno. Hokejisté New Jersey poprvé po šesti porážkách v řadě zabrali a porazili rozjeté Islanders přesvědčivě na jejich ledě. O vítězství Devils rozhodl závěr druhé třetiny, kdy se v rozmezí 33. a 39. minuty svěřenci Johna Hynese prosadili hned třikrát. Pár šancí měl dnes i Pavel Zacha, v té největší ale trefil pouze břevno.

59:13
    Diváci už houfně opouštějí své sedačky, poslední minuta zápasu už se spíše jen dohrává.

58:27
    Krátce po buly se zničehonic ocitl před Halákem Marcus Johansson, který ale ležícího gólmana Islanders nepřekonal!

58:15
    Nepovedená Hickeyho rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění, necelé dvě minuty před koncem se tak bude vhazovat před Jaroslavem Halákem.

57:18
    Střelu Bena Lovejoye z vrcholu kruhů si Halák snadno pohlídal, před námi je ještě jedna komerční přestávka.

56:50
    Keith Kinkaid před dotírajícím Johnem Tavaresem pro jistotu přerušil hru, už i hráči Islanders ale nejspíš tuší, že dnes na body nedosáhnou.

56:18
    Svěřenci Johna Hynese se dostali do útočného pásma, tam jim ale byla odpískána vysoká hůl, a vhazovat se tak bude poblíž domácí střídačky.

55:49
    Hra byla po delší době přerušena a následovat bude komerční přestávka. Čas už teď hraje proti domácímu týmu, Devils by museli během čtyř minut třikrát inkasovat, pokud chtějí Islanders pomýšlet na body.

54:53
    Anton Pelech to zkusil od modré, ale Kinkaid měl dobrý výhled a bez potíží jeho střelu ukryl ve své lapačce.

53:49
    Devils už prakticky jen vyhazují puky do bezpečí, po dalším takovém vyhození se musí do středního pásma vrátit Nick Leddy.

52:58
    Islanders se teď sami vyhnali z útočného pásma a za nespokojeného povzdechu z tribun se Mayfield vrací pro kotouč až do obranné třetiny.

52:02
    Drew Stafford přišel o kotouč v souboji s Pelechem u hrazení, ani následný protiútok Islanders ale neměl dlouhého trvání.

51:06
    Quineovu střelu od levého mantinelu Keith Kinkaid vyrazil jen před sebe, nikdo v modrém dresu už se ale nedostal k dorážce.

50:27
    Devils zvládli buly ve vlastním pásmu a Hall s Hischierem postupně dotlačili puk až do útočného pásma.

49:32
    Islanders musí zabrat, pokud dnes chtějí pomýšlet na body, čas ale hraje proti nim.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 2. Lee – 16. Palmieri (Vatanen, Ma. Johansson), 33. Severson (Gibbons, Noesen), 35. Severson (Lovejoy, Bratt), 39. Hall

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Pulock, Pelech, Aho, Hickey, D. Seidenberg, Mayfield – Lee, Tavares, Quine – Beauvillier, Barzal, Eberle – Dal Colle, B. Nelson, Prince – Chimera, Clutterbuck.
    New Jersey Devils: Kinkaid (Appleby) – A. Greene, Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Bratt – Ma. Johansson, Zajac, Stafford – Wood, Zacha, Palmieri – Gibbons, Boyle, Noesen.

Rozhodčí: Meier, St. Pierre – Smith, Nansen