Benátky n/J – Třebíč 1:4 (kon.) | Motor ČB – Litoměřice 1:0 (kon.) | Ústí n/L – Vsetín 2:3 (0:2 po s.n.)
Frýdek-M. – K. Vary 0:4 (kon.) | Kadaň – Kladno 0:5 (kon.) | Prostějov – Přerov 6:4 (kon.)
Havířov – Slavia 1:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
HC Stadion Litoměřice
Středa 17.01.2018, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6421 diváků) • Chance liga • 40. kolo

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 30:36
    Střely mimo: 15:12
    Zblokované střely: 12:15
    Vhazování: 40/79 – 39/79 (20:05:20)

Dramatické utkání je za námi. Motor zvítězil fotbalovým výsledkem 1:0 nad Litoměřicemi, které mohou být smutné, protože podaly sympatický výkon a body si zasloužily. Nicméně v domácí brance stál dnes David Gába, jenž zamkl svoji klec na několik západů a nepustil do ní ani jeden kotouč. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek večera.

59:38
    Útočný faul Bílka posílá litoměřické naděje k ledu. Vhazovat se bude před Škarkem, který se musel vrátit do branky.

59:29
    Velký závar před domácí brankou, možná Gábovi opět pomohla tyčka. Domácí kotel oslavuje brankáře Motoru pokřikem: "Gába prezident, Gába prezident"

59:14
    Domácí opět podržel Gába po rychlé střele Šimečka z mezikruží.

59:03
    Zakázané uvolnění Motoru, vhazovat se bude před Gábou.

58:22
    Kotouč je ve středním pásmu, hosté se nemohou dostat ke střele.

57:45
    Litoměřice to zkusí v šesti!

57:45
    Škarek už na střídačce dostává "sodu" od diváků. Zmiňováno bylo MS 20 i nesportovní vykopnutí branky před pár minutami.

57:45
    135 vteřin do konce základní hrací doby. Litoměřice si berou time out.

57:13
    Po souboji Havelky s Nedorostem vylétla hokejka až mezi diváky, kde se o ní strhl velký boj. Jedno je jisté – útočník Litoměřic už ji asi zpátky nedostane.

56:34
    Před brankou tečoval Rob, ale jen do Škarkovy náruče.

56:23
    Každopádně Motoru začala zkrácená přesilovka.

55:17
    Tak Škarek dostal dvě minuty za zdržování hry. Domácí se zlobí. Asi se snaží rozhodčímu vysvětlit, že je to vlastně jednoduché. Při nájezdu stačí posunout branku a je po šanci...

55:17
    Vampola ujížděl sám na brankáře, ale ještě než stihl vystřelit, tak Škarek úmyslně vykopl branku. Je otázka, jak to teď sudí posoudí!

54:50
    Českobudějovičtí se v pohodě brání, navíc Litoměřice spáchaly zakázané uvolnění.

54:03
    Martin Heřman (CEB) – 2 minuty za držení hole. Útočný faul domácího forvarda nabízí Litoměřicím šanci na vyrovnání.