Čang – Šátralová 0:2 (kon.) | Siniaková – Svitolinová 1:2 (kon.)
4 6 2
Magdaléna Rybáriková
2
6 0 6
sk Středa 17.01.2018, 09:19 • Court 3 • Australian Open - ženy - Australian Open (tvrdý povrch)

Slovenská tenistka zvláda náročný zápas s Kirsten Flipkensovou po setoch 6:4, 0:6, 6:2. Začiatok duelu bol z jej strany ustráchaný, no neskôr sa rozohrala a prvý set sa stal jej korisťou. Druhý set bol jasne v znamení Belgičanky, no v tom treťom Magda zachytila začiatok dejstva a to sa ukázalo, ako kľúčové. S konštatovaním, že Magda Rybáriková poráža Kirsten Flipkensovú, postupuje premiérovo do tretieho kola Australian Open, kde bude jej súperkou Ukrajinka Bondarenková sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok noci. (04:40:42)

Koniec zápasu

2:6
    Do tretice všetko dobre! Magda Rybáriková premieňa tretí mečbal v tomto zápase a premiérovo postupuje na Australian Open do tretieho kola!

30-40
    Teraz to Magda uponáhľala a hrala nepresne. Aj druhý mečbal je už minulosťou.

15-40
    Prvý mečbal Kirsten Flipkensová odvracia a pripisuje si na svoje konto víťazný úder.

0-40
    Diváci boli svedkami snáď najdlhšej výmeny zápasu. No, ako prvá zaútočila Magda Rybáriková a vypracovala si hneď tri mečbaly.

0-30
    Rybáriková si po kvalitnom servise nabehla na sieť, kde výmenu pohotovo ukončila forhendovým winnerom.

0-15
    Slovenská tenistka začína ôsmu hru rozhodujúcej sady veľmi dobre.

2:5
    Čistou hrou znižuje Belgičanka na 5:2, no stále je dole o dva brejky! Po prestávke pôjde Rybáriková servovať na víťazstvo v zápase.

40-0
    Kirsten Flipkensová má tri gembaly na zníženie!

30-0
    Belgická reprezentantka poslala loptičku tesne za pásku, Magde sa podarilo loptu dobehnúť aj poslať späť, no Flipkensová mala príliš odkrytý kurt aby minula.

15-0
    Kirsten Flipkensová je teraz na víťaznej vlne a v podstate nemá čo stratiť.

1:5
    Je to tak! Belgická tenistka získava prvú hru v tretej sade a odvracia tak hrozbu "kanára".

40-0
    Tak žeby to bola čistá hra na príjme v podaní Kirsten Flipkensovej?

30-0
    Rybáriková zahrala loptičku na telo súperky, no tá sa s tým dokázala vysporiadať a ukončiť výmenu na sieti.

15-0
    V hre na príjme začína lepšie Kirsten Flipkenosvá.

0:5
    Ziskom štyroch fiftínov v rade Magda Rybáriková vedie už 5:0 a po prestávke pôjde servovať na víťazstvo v zápase!

30-40
    Neskutočné, čo teraz dokázala Magda Rybáriková dobehnúť. Slovenka stála ďaleko za základnou čiarou, keď zahrala jej súperka kraťas. No Magda predviedla svoje rýchle nohy, dokázala loptičku dobehnúť a ešte aj správne umiestniť.