3
23 25 25 25
Středa 17.01.2018, 18:00 • Sportovní hala Dukla, Liberec • CEV Cup • Osmifinále

0:0
    Liberecká Dukla dokázala vzdorovat italskému favoritovi téměř dva sety, nakonec ale prohrává na domácí půdě s Veronou 1:3.

Poslední český zástupce v CEV Cupu začal skvěle. Překvapil Veronu v prvním setu, který šel i díky esu Jakuba Janoucha v koncovce na stranu Liberce. Také úvod druhého setu byl v režii týmu Michala Nekoly, Liberce vedl ještě 11:8, poté už ale přišla řada na Veronu. V útoku se zvedl především Mohammažavad Manavinežad s univerzálem Tončkem Sternem a Verona dokázala otočit druhou sadu, ve třetím setu byl hostující tým jasně lepší a deklasoval Liberec o třináct bodů. Čtvrtý set byl dlouho vyrovnaný, ale ve střední pasáži se Italové bodově vzdálili a vedení už nepustili.

Odveta se hraje na půdě Verony 31.1. (20:00:02)

19:25
    Čtvrtý set skončil.

19:25
    Je dobojováno. Jaeschke nyní sestřelil Štokra, který ani nebyl připravený na přihrávku. Právě český univerzál poté jen odevzdal míč na stranu Verony a Spirito zkušeně vyzval k ukončení zápasu Jaeschkeho z pipu.

19:24
    Pět mečbol pro Veronu! Thomas Jaeschke přidává také eso servisem přesně k boční lajně.

19:23
    Teď už to bude mít Liberec hodně složité. Thomas Jaeschke přidal tvrdé podání, po nahrávce Janoucha je zablokován na hlavním kůlu Galabov.

19:22
    Jakub Veselý na podání. Také Pajenk přidává bod po útoku středem sítě.

19:21
    Luca Spirito na servisu. Štokr s přehledem přidává bod vytlučením bloku Jaeschkeho.

18:21
    Ale Verona si zkušeně hlídá nadějné vedení. Správka na podání příliš neuspěl. Jaeschke se prosazuje na druhý pokus z hlavního kůlu.

18:20
    Liberec není bez šance. Emanuele Birarelli se představil na servisu. Veselý boduje středem sítě.

17:20
    A oddechový čas Veroně prospěl. Janouchův servis už nebyl tak kvalitní, Stern s přehledem vytlouká Správku.

17:19
    Po servisu Jakuba Janoucha se Liberec prosazuje k bodu. Stern byl nadražen blokem a o trestá na druhé straně Galabov. Verona si bere oddechový čas.

16:19
    Manavinežad na servisu. Po zkrácené nahrávce boduje Správka smečí do středu kurtu.

15:19
    Libor Leikep na servisu. Jaeschke byl přesný na přihrávce, poté dal ale nepřesným pipem možnost Štokrovi. Ten smečuje do autu.

15:18
    Verona měla k dispozici další bodovku, ale Manavinežad smeč neproměnil.

14:18
    A další bod pro hosty. Štokr tentokrát narazil na blok Birarelliho.

14:17
    Verona chce ukončit čtvrtou sadou i celý zápas. Tonček Stern zatlačil servisem, poté útočil neúspěšně Veselý a Birarelli skóruje středem sítě.

14:16
    Verona vede při druhém technickém oddechovém čase o dva body. Galabovův servis měl znovu perfektní parametry, ale Stern se tentokrát už prosazuje kolem bloku Správky.

14:15
    Liberec je znovu v kontaktu. Po servisu Jana Galabova se hosté dostali k útoku, ale boduje až Štokr.