Omsk – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Barys 2:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Magnitogorsk 0:3 (kon.)
Toljatti – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 5:6 (po pr.) | Minsk – Kunlun 1:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Spartak Moskva 4:5 (kon.) | Petrohrad – Vladivostok 7:2 (kon.) | Riga – Chabarovsk 3:4 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 18.01.2018, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Československá stopa v utkání

Ondřej Vitásek (JUG) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:38
    Jan Kovář (MET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:22 (17:24:48)

Statistiky utkání:
    Střely na branku – 22-29.
    Zblokované střely – 14:9.
    Vyloučení – 6:5.
    Využití přesilovek 0/5 – 0/6.
    Vhazování – 20:34.

Je hotovo! Mettalurg Magnitogorsk nakonec zvládl i poslední třetiny a svého soupeře nepustil k ničemu nebezpečnému. Naopak se hosté při bitvě proti šestici protihráčů dokázali znovu prosadit, zároveň si poslední trefu přichystal Američan Wolski.

59:05 Wojtek WOLSKI - 0:3

59:05
    Metallurg právě vstřelil branku!
    To jsou věci, hosté se totiž prosazují ještě jednou! WOJTEK WOLSKI obdržel přihrávku k pravému kruhu, odkud nekompromisně zamířil pod víko. Asistence: Sergej Mozjakin a Matt Elisson.
    58:40 Oskar OSALA - 0:2

58:40
    Je hotovo! Domácí se dostali k nahození, které jim naopak uškodilo. Soupeř se totiž dostal z vlastní třetiny a puk do odkryté brány zasunul OSKAR OSALA. Asistence: Jevgenij Timkin.

58:30
    Jugra to zkouší se šesti bruslaři v poli!

58:22
    Oddechový čas pro domácí.

58:12
    Druhá lajna hostů se už více než minutu drží v útočném pásmu, což Magnitogorsku jednoznačně hraje do karet. Naopak domácímu celku se krátí čas.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:13
    Ani první formace Mettalurgu se předs Biljalovem příliš nezdržela, nicméně hosté pozdrželi cenné vteřinky.

56:47
    Utkání se nám pomalu a jistě blíží ke konci a v tuto chvíli to nevypadá, že by se mělo konat vyrovnání. Magnitogorsk si je vědom důležitosti posledních minut a poctivě brání svoje pásmo.

55:55
    Platonov nejdříve objel bránícího hráče a poté nahodil kotouč za branku. Jelikož ale neměl potřebnou podporu svých kolegů, tak se puku zmocnila Jugra.

54:26
    Ellison si to namířil podél pravého mantinelu až do útočného pásma, kde se stačil protáhnout kolem Vitáska. Akce ale rychle skončila.

53:11
    Ve hře čtyři proti čtyřem se zatím lépe jeví domácí čtveřice, která pořádně zatopila hostující obraně. Z následného kontru to lehkým nahozením zkoušel Mozjakin.

52:21
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Birjukov – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Archip Několenko – 2 min., sekání).

David Suchý

Branky a nahrávky: 40. Ellison (Mozjakin), 59. Osala (Timkin), 60. Wolski (Mozjakin, Ellison)

Jugra Chanty-Mansijsk: Biljalov (Proskurjakov) – Ugolnikov, Vitásek, Burström, Viklund, Žuravljov, Kozlovskij, Pogorišnyj, Šulakov – Varfolomejev, Několenko, Pestuško (A) – Savinainen (A), Komaristyj, Koroljov – Panov (C), A. Michejev, Timirjov – Beljajev, K. Majorov, Šen.
    Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Košečkin) – Lee, J. Birjukov (A), Běreglazov, S. Těreščenko, Děnisov, Igošev, Dronov – Ellison, Mozjakin (C), Wolski – Osala, Kokarev, Timkin – Boltanov, Jan Kovář (A), Čibisov – Kaletnik, Platonov, Švyrjov.

Rozhodčí: Belov, Spirin – Badyl, Goljak