NY Islanders – Boston 2:5 (kon.) | New Jersey – Washington 4:3 (po pr.) | Columbus – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – St. Louis 1:4 (kon.)
Tampa – Vegas 1:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 5:3 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 1:3 (kon.)
New York Islanders
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Boston Bruins
Pátek 19.01.2018, 01:00 • Barclays Center, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí New York Islanders a Boston Bruins.

Boston Bruins odehrál 43 zápasů s bilancí 21-4-8-10 a získal 58 bodů. V tabulce Východní konference je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Carolinou Hurricanes 7:1, v nájezdech s Montrealem Canadiens 4:3 a 4:1. Tým nestačil na Pittsburgh Penguins 5:6 v prodloužení a Dallas Stars 2:3 v prodloužení.

New York Islanders odehrál 46 zápasů (15-8-4-19; 50 bodů). V tabulce Východní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. New Jersey Devils porazil 5:4 v nájezdech, New York Rangers 7:2 a Montreal Canadiens 5:4 v prodloužení. Nestačil na Pittsburgh Penguins 0:4 a New Jersey Devils 1:4.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Za malý moment zápas začne.

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, Hickey, Aho – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – B. Nelson, Prince, Dal Colle – Gionta, Fritz, Clutterbuck.

Boston Bruins: T. Rask (Chudobin) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Spooner – Heinen, Riley Nash, Backes – Schaller, Kuraly, Acciari..

00:01

00:01
    Úvodní buly bylo právě vhozeno a kotouč mají hostující hokejisté.

00:17
    Ti se usadili v útočném pásmu, následně kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude před brankou Bruins.

00:39
    Anton Chudobin kryje kotouč po střele, kterou z ostrého úhlu vyslal na branku Cal Clutterbuck.

01:12
    Nyní se do útočného pásma dostal domácí tým, ale vystřelit na branku se mu nepodařilo.

01:45
    Anton Chudobin musel být znovu pozorný, nyní od modré čáry dobře vypálil obránce Thomas Hickey.

02:43
    Hostující brankář měl co dělat, aby si dokázal poradit s šancemi domácích. Dvakrát se do střelecké pozice dostal Brock Nelson. Zejména první jeho rána měla gólové parametry, ale gólman výborně zasáhl.

02:54
    Jake DeBrusk vedl akci Bostonu, z mezikruží vypálil. Jeho projektil končí mimo branku, domácí maskovaný muž zasahovat nemusel.

03:27
    Znovu aktivní domácí celek, pálil Anders Lee. Útočník v modrém ale branku přesněji trefit nedokázal.

04:06
    Jaroslav Halák kryje ránu, kterou vyslal z dobré pozice Matt Grzelcyk. Na druhé straně si Anton Chudobin poradil s pokusem Anthony Beauvilliera.

04:57
    Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek výrazněji nedominuje.

05:28
    Kotouč nyní vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

06:20
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, aktivněji hrají hosté. Boston se ale nemůže propracovat do větší příležitosti.

07:35
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí hokejisté se k velké radosti fanoušků dostávají do vedení. Výborně našel Barzal volného spoluhráče na druhé straně útočného pásma. Tam byl JORDAN EBERLE Jeho rána zápěstím byla pro brankáře Bruins nechytatelná. Asistence: Mathew Barzal.
    07:35 Jordan EBERLE - 1:0

07:52
    Jordan Eberle zablokoval projektil, který se pokoušel vyslat na branku hostující aktivně hrající Matt Grzelcyk.

08:42
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Jason Chimera nedokázal prostřelit brankáře soupeře.

09:11
    Tim Schaller velmi dobře obkroužil branku a pokoušel se puk rychle zasunout za tyčku. Proti byl ale brankář Islanders, který akci Bruins zastavil.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Spokojenější jsou zatím příznivci Islanders.

10:48
    John Tavares hlelda před brankou spoluhráče, ale byl tam také hostující Charlie McAvoy, který dobrým defenzivním zákrokem překazil akci New Yorku.

11:30
    Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není.

11:46
    Mathew Barzal velmi dobře zakončoval, jeho ránu raději hostující brankář přidržel, a tak se bude vhazovat před brankou Bruins. Komerční přestávka.

12:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se sice přelévá ze strany na stranu, ale velké střelecké příležitosti zatím tento styl hry nenabízí.

12:03
    Mathew Barzal nedokázal z dobré pozice po rychlé přihrávce spoluhráče prostřelit brankáře hostujícího celku.

Ryan Pulock, domácí bek, zablokoval střelecký pokus, který vyslal Tim Schaller.

13:41
    Bruins právě vstřelili branku!
    Po bleskové akci hostujícího celku je vyrovnáno. David Pastrňák začal akci, ve které pokračoval Brad Marchand. Ten rychle přihrál do prostoru, kde byl PATRICE BERGERON. Jeho blesková rána zapadla přesně do branky, gólman s tímto nemohl vůbec nic dělat. Asistence: Brad Marchand a David Pastrňák.
    13:41 Patrice BERGERON - 1:1

14:05
    Matt Grzelcyk nezakončil podle svých představ. Komerční přestávka.

14:42
    Nyní se bojuje o převahu ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat, mnoho střel na branku momentálně k vidění není.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině. Sledujeme rychlý hokej.

15:41
    Jaroslav Halák raději přerušil hru, z předbrankového prostoru nebezpečně vypálil Torey Krug.

16:20
    Špatně nyní domácí hokejisté rozehráli, píská se proti nim zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankou Haláka.

16:26
    Domácí hokejisté se dostali do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

17:44
    Sebastian Aho byl připravený na zakončení, jeho rána byla nepřesná, následně neuspěl ani John Tavares.

18:05
    Jordan Eberle to zkoušel z nulového úhlu. Jeho projektil raději kryje hostující brankář. Bude se vhazovat.

18:20
    Domácí hokejisté hrají nyní aktivněji, hosté se musí bránit nátlakové hře Islanders.

19:00
    Jaroslav Halák musel za svou branku, kde rozehrává na Hickeye.

19:21
    Mnoho vyložených šancí momentálně k vidění není, Brad Marchand promáchl v útočném pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Po první třetině jsou domácí hokejisté střelecky aktivnější, vedou v tomto ohledu 10:7, na góly je zápas zatím vyrovnaný. Jordan Eberle poslal domácí do vedení, a pak vyrovnal Patrice Bergeron.

20:01

20:09
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu v kruhu pro úvodní vhazování.

20:32
    Anders Lee velmi dobře zakončil, jeho pokus poměrně snadno kryje brankář Anton Chudobin.

20:42
    Charlie McAvoy zablokoval projektil, který vyslal Josh Bailey. Sledujeme klidnou pasáž hry.

21:35
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou hru.

22:20
    David Krejčí ani Torey Krug nedokázali prostřelit brankáře Jaroslava Haláka ve službách Islanders. Slovenský maskovaný muž kryje kotouč.

22:53
    Adam Pelech se obětavě položil do střely, kterou vyslal z bezprostřední blízkosti Torey Krug.

23:01
    Jake DeBrusk dostal rychlou přihrávku od spoluhráče, a tak mohl hned z první zakončovat. Jeho rána končí mimo branku.

23:44
    Anton Chudobin přerušuje hru, dokázal si poradit s pokusem, který vyslal z pravého kruhu Shane Prince.

24:09
    Špatně rozehráli hosté, a tak je z toho jen zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou soupeře.

24:17
    Tim Schaller se položil do střely, kterou vyslal domácí hráč.

25:02
    David Pastrňák dostal přihrávku, vypálil z první. Jeho rána se odrazila od brankové konstrukce. Puk je zpět ve hře. Parádní rána končí na tyčce!

25:22
    Brandon Carlo pokračoval v akci Bruins, dostal se do střelecké pozice a vypálil. Jaroslav Halák přerušuje hru.

26:37
    Adam McQuaid to vzal na sebe, jeho projektil z mezikruží končí přesně mezi betony brankáře Islanders.

27:00
    Hokejisté Bostonu jsou aktivnější, domácí hráči se tak musí bránit tlaku soupeře.

27:13
    Jaroslav Halák má kotouč pod kontrolou, komerční přestávka.

27:34
    Anton Chudobin musel po delší době zasahovat, bekhendem vystřelil Jordan Eberle. Jeho pokus ale úspěšný nebyl.

28:49
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho vyložených šancí k vidění není. Fanoušci se musí zcela jistě dobře bavit.

29:32
    John Tavares a Charlie McAvoy o sobě vůbec nevěděli, a tak se střetli. Oba jsou po kolizi v pořádku.

29:47
    Hostující celek otáčí skóre, a tak se dostává do vedení. Hodně nenápadným nahozením na branku rychle po vhazování překvapil úplně všechny včetně brankáře Islanders hostující RYAN SPOONER. Asistence: David Krejčí.
    29:47 Ryan SPOONER - 1:2

29:57
    Anton Chudobin přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

30:11
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Boston vede o jednu branku. Komerční přestávka.

30:25
    Sean Kuraly nedokázal přesněji vypálit. Jeho rána z velké blízkosti postrádala potřebný důraz i přesnost.

30:55
    Torey Krug neměl komu přihrát, a tak raději vypálil. Jeho projektil kryje brankář domácího celku, a tak se bude vhazovat před brankou Islanders.

31:19
    David Pastrňák vypálil z dobré pozice, ale jeho projektil zablokoval Mathew Barzal, který hraje nebývale obětavě.

32:00
    Osm minut zbývá do konce druhé třetiny, domácí celek má jednobrankové manko.

32:24
    Anton Chudobin neměl problém se zakončením soupeře, se střelou Joshe Baileyho si poradil.

32:59
    Danton Heinen se nadvakrát dostal do střelecké pozice, ale ani jednou brankáře prostřelit nedokázal.

33:34
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., podražení).

33:49
    Gól v přesilovce, hosté vedou o dva góly. První ránu Kruga senzačně zablokoval jeden z domácích hráčů. Puk se o jeho brusli odrazil do míst, kde byl PATRICE BERGERON. Ten už snadno prostřelil brankáře. Asistence: Torey Krug a Ryan Spooner.
    33:49 Patrice BERGERON - 1:3

34:14
    Komerční přestávka.

34:27
    Boston hraje nyní takticky, nikam se nežene a čeká na chyby domácího celku, který bude muset pravděpodobně otevřít hru.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Bruins vedou o dvě branky. Islanders se nemohou pořádně usadit v útočném pásmu.

35:59
    Do výborné střelecké pozice se po delší nudnější pasáži dostal domácí Mathew Barzal. Jeho rána ale končí výrazně mimo branku.

36:30
    V poklidném tempu se nyní hraje, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho velkých šancí k vidění není.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v této třetině.

37:22
    Anton Chudobin si výborně dokázal poradit se zakončením, kterým se prezentoval Nick Leddy.

38:04
    Hostující celek kontroluje hru, drží puk daleko od své branky. Mnoho příležitostí k vidění není.

38:45
    Brankář Bostonu znovu kryje další střelu domácích, nyní zasahoval Scott Mayfield.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:19
    Danton Heinen nedokázal přesněji rozehrávat na rozjetého spoluhráče.

40:00
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Brandon Carlo – 2 min., podražení).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Hostující celek ve druhé třetině vstřelil dvě branky, díky nimž vede 3:1. Islanders si do třetí třetiny odnesou přesilovku.

40:01

40:01
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do které si hostující celek přináší dvoubrankové vedení, ale hraje oslabení.

40:54
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

41:18
    Jordan Eberle ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře Bruins. Hosté hrají velmi dobře při vlastním oslabení.

42:00

42:34
    Po delší době musel zasahovat domácí brankář. Z dobré pozice zakončoval David Krejčí. S pokusem českého hráče si Halák poradil.

42:42
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou domácích.

43:00
    Tři minuty jsou pryč ze třetí třetiny. Domácí měli k dispozici početní výhodu, kterou nedokázali proměnit.

43:24
    Josh Bailey rozehrává od své branky.

43:45
    Hostující PATRICE BERGERON právě vstřelil po krásné otočce svou třetí branku dnes, díky čemuž dokonal hattrick. Po bleskové akci Bruins z otočky vypálil a prostřelil brankáře Islanders. Na ledovou plochu přilétlo několik čepic. Asistence: Brad Marchand, Charlie McAvoy.
    43:45 Patrice BERGERON - 1:4

44:25
    Boston míří za výhrou v tomto zápase, domácí prohrávají o tři branky, navíc se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma.

44:53
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Riley Nash – 2 min., hákování).

45:07
    Mathew Barzal se propracoval do dobré střeleckého pozice. Z mezikruží zakončoval, ale jeho projektil zablokoval Tim Schaller.

45:28
    Nick Leddy vypálil od modré čáry. S jeho pokusem neměl brankář Bruins příliš mnoho problémů. Přesilovku sice hrají domácí, ale do velkých šancí se dostat nemohou.

46:09
    Patrice Bergeron př vlastním oslabení vedl povedenou akci, na jejímž konci byla střela, kterou brankář New Yorku kryje.

46:33
    Sean Kuraly nedokázal nic vymyslet před brankou domácích.

46:53

47:16
    Riley Nash se dostal po příchodu z trestné lavice do zakončení, ale branku netrefil.

47:22
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

48:30
    Od modré čáry vypálil hostující Charlie McAvoy. Jeho ránu snadno vyrazil domácí brankář Jaroslav Halák. K dorážce se hosté nedostali.

49:20
    David Pastrňák se pokoušel propracovat od střelecké pozice, ale domácí obrana mu příliš prostoru nedala.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Hosté vedou o tři branky a mají namířeno k výhře v tomto zápase.

50:22
    Tim Schaller neprostřelil brankáře Islanders. Podobně si vedl také Adam McQuaid.

50:32
    Po zákroku Haláka je hra přerušena, komerční přestávka.

51:03
    Cal Clutterbuck a Sean Kuraly se střetli, oba pokračují ve hře.

51:25
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do výraznější střelecké pozice.

51:42
    Scott Mayfield se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus velmi dobře zastavil brankář Bostonu.

51:49
    Jaroslav Halák výborně kryje ránu z mezikruží, z dobré pozice neuspěl Danton Heinen.

52:04
    David Backes tečoval před brankou, domácí brankář puk viděl až na poslední chvíli, ale i tak zasáhl.

53:01
    Domácí hokejisté se nyní propracovali do dobré střelecké pozice. Brock Nelson vypálil z kruhu, ale jeho projektil zablokoval obránce Bostonu Brandon Carlo.

53:33
    Hra je nyní přerušena pro postavení zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Anton Chudobin musí být pozorný.

53:58
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Bruins. Hosté vedou o tři branky a mají namířeno k výhře.

54:24
    Domácí celek se po rychlé akci prosazuje a snižuje na rozdíl dvou branek. Charlie McAvoy špatně rozehrál, puk získal Bailey. Ten rychle našel spoluhráče, tím byl JOHN TAVARES. Jeho pohotová rána zapadla přesně za brankovou čáru. Asistence: Josh Bailey.
    54:24 John TAVARES - 2:4

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Boston sice inkasoval, ale i tak stále drží dvoubrankové vedení.

55:40
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí ale k vidění není.

55:48
    Jake DeBrusk minul branku, jeho rána z mezikruží postrádala přesnost.

56:40
    David Krejčí si vypracoval po pěkné akci dobrou šanci, ale brankáře Islanders prostřelit nedokázal.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:38
    Brock Nelson mohl výrazněji zdramatizovat zápas, ale jeho obrovskou šanci výborně kryje do rukavice Anton Chudobin. Komerční přestávka.

57:45
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:10
    Domácí celek se dostal do útočného pásma, hraje bez brankáře.

58:26
    Zdeno Chára na poslední chvíli dokázal odehrát kotouč do bezpečí.

58:50
    Mnoho času už domácí nemají.

58:59
    Hostující celek žádné drama nepřipouští. Do prázdné branky posílá kotouč po pěkné rychlé akci BRAD MARCHAND. Asistence: David Krejčí a Riley Nash.
    58:59 Brad MARCHAND - 2:5

59:00
    Poslední minuta hry.

59:30
    V poklidném tempu se zápas dohrává.

59:45
    Už se pravděpodobně nic nestane, Ryan Spooner nezakončil přesně.

Hostující celek vyhrává tento zápas 5:2, výrazně k tomu pomohl svými třemi góly Patrice Bergeron. Boston bodoval v patnáctém zápase v řadě (11-0-4). Domácí se sice dostali do vedení, ale mnoho útočné krásy v tomto duelu nepředvedli.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 8. Eberle (Barzal), 55. Tavares (Jo. Bailey) – 14. Bergeron (Marchand, Pastrňák), 30. Spooner (Krejčí), 34. Bergeron (Krug, Spooner), 44. Bergeron (Marchand, McAvoy), 59. Marchand (Krejčí, Riley Nash)

New York Islanders: Halák (Greiss) – Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, Hickey, Aho – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Beauvillier, Barzal, Eberle – B. Nelson, Prince, Dal Colle – Chimera, Fritz, Clutterbuck.

Rozhodčí: Pochmara, Lee – Nowak, Suchánek

Diváci: 11 803