NY Islanders – Boston 2:5 (kon.) | New Jersey – Washington 4:3 (po pr.) | Columbus – Dallas 2:1 (1:0 po s.n.)
NY Rangers – Buffalo 4:3 (kon.) | Philadelphia – Toronto 3:2 (po pr.) | Ottawa – St. Louis 1:4 (kon.)
Tampa – Vegas 1:4 (kon.) | Nashville – Arizona 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 5:3 (kon.)
Los Angeles – Pittsburgh 1:3 (kon.)
Tampa Bay Lightning
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Vegas Golden Knights
Pátek 19.01.2018, 01:35 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítejte u dnešního online přenosu utkání základní části hokejové NHL, v němž TAMPA BAY LIGHTNING přivítá na svém ledě VEGAS GOLDEN KNIGHTS.

TAMPA BAY LIGHTNING
    Dnešní souboj je jednoznačným šlágrem v programu NHL, neboť na sebe narazí dva aktuálně nejlepší ligové týmy a dva vedoucí týmy svých konferencí! Tampa kraluje Východní konferenci, kterou vede s šestibodovým náskokem před Washingtonem, který má ale o zápas více. Příznivci Tampy v poslední době ale trochu znervózněli, neboť poslední zápasy nedopadly podle představ. Tampa totiž z pěti posledních ligových zápasů vyhrála dva a třikrát prohrála, naposledy doma s Calgary Flames 1:5!

VEGAS GOLDEN KNIGHTS
    Vegas kraluje Západní konferenci s dvoubodovým náskokem před druhým Winnipegem, který má ale dokonce o tři zápasy více. V celkové tabulce má Vegas o čtyři body méně, než dnešní soupeř Tampa Bay. Oba týmy ale nespojuje jen první místo v konferenci... také Vegas totiž poslední zápasy nezáří. V posledních pěti duelech stejně, jako Tampa, pouze dvě výhry, tím pádem tři prohry a to není bilance, kterou by se Vegas mohlo chlubit. Jak se mu bude dařit na ledě Tampy?

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Strålman, Koekkoek, Girardi, Sergačjov, Dotchin, Coburn – Kučerov, Stamkos, Kunitz – T. Johnson, B. Point, Palát – Gourde, Naměstnikov, Killorn – Callahan, Paquette, Conacher.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – Schmidt, McNabb, Engelland, Theodore, C. Miller, Hunt – R. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Neal, Haula, Perron – Tuch, Eakin, Leipsic – O. Lindberg, Bellemare, Carrier.

Rozhodčí: Walsh, St. Pierre – Kovachik, Nagy.

Utkání začne se zpožděním, dnešnímu utkání bude předcházet slavnost, na ledě vidíme Fredrika Modina a také Pavla Kubinu!
    Pavel Kubina oceněn před začátkem utkání

00:01

00:43
    První šance zápasu, hosté se dostali ve dvou do brejku, z levé strany zakončil Reilly Smith (Vegas), který ale trefil jen vyrážečku brankáře Tampy.

00:56
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Dan Girardi (Tampa) přistoupil pozdě k JAMESI NEALOVI, který tečuje střelu Engellanda od modré a puk končí za zády Vasilevského. Asistence: Deryk Engelland a David Perron.
    00:56 James NEAL - 0:1

02:11
    Vegas opět v útoku, akce hostů v pravém rohu, domácí se nakonec dostávají k puku.

02:39
    Marc-Andre Fleury (Vegas) zasahuje proti střele Namestnikova, puk se poté dostává ze třetiny Vegas.

03:36
    Nahozený puk schoval Marc-Andre Fleury (Vegas) pod svou lapačku a raději přerušuje hru, Brayden Point (Tampa) byl nebezpečně blízko.

03:56
    Ondřej Palát (Tampa) odvedl dobrou práci ve středním pásmu, ale Tyler Johnson nakonec neudržel puk a hrají hosté.

04:25
    James Neal (Vegas) pohotové pálí z levé strany, vypadá to, že Vasilevskij přece jenom zasáhl puk, který míří vedle branky.

05:17
    Znovu se James Neal snažil dostat ke střele, nakonec ale domácí odpalují puk z prostoru před brankou.

05:40
    Nyní se také Tampa dostává do útoku.

05:50
    Alex Killorn (Tampa) nedokázal ale zkrotit puk a posléze se ocitá v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

06:27
    Dělovka Michaila Sergačjova od modré končí pouze na zadním mantinelu, Marc-Andre Fleury (Vegas) nemusel zasahovat, hosté poté dostávají puk ze třetiny.

07:15
    Icing odpískán domácím, Braydon Coburn nepřesně rozehrává, hra se tak vrací před Vasilevského.

08:10
    Vegas se drží v útočném pásmu, domácí se nyní soustředí na obranu.

08:31
    Chris Kunitz (Tampa) se po pravém křídle dostal do úniku, sjel si před branku a zkoušel prostřelit Marc-Andre Fleuryho, to se mu ale nepodařilo.

08:34
    Stejně, jako nyní Kučerovovi, který vypálil pohotově po vyhraném vhazování, Marc-Andre Fleury (Vegas) chytá.

09:49
    Vegas v útočném pásmu, Vladislav Naměstnikov (Tampa) se ale dostal k puku, který následně posunul alespoň do středního pásma.

10:15
    Úvodní desetiminutovka za námi, Vegas v ní byli přece jenom nebezpečnější a zaslouženě vedou.

10:31
    Andrej Vasilevskij (Tampa) nyní musí zasahovat, Ondřej Palát odvedl dobrou práci v defenzivě, když zblokoval střelu Williama Carriera.

11:18
    Domácí pouze odpalují puk ze své třetiny, Vegas opět útočí.

11:40
    Michail Sergačjov (Tampa) ztratil puk a Jonathan Marchessault (Vegas) se rovnal ke střele v mezikruží, ale nakonec nedokázal vystřelit.

11:51
    Tyler Johnson (Tampa) se natlačil před obránce Veagas a vypálil, branku ale přestřelil. Stejně, jako poté Ondřej Palát.

12:48
    Dan Girardi (Tampa) s pukem za vlastní brankou, oba týmy prostřídaly, hosté jsou ale bleskově zpět a napadají domácí rozehrávku.

13:48
    Alex Killorn (Tampa) ztrácí puk u půlící čáry, střední pásmo patří hostům.

14:08
    Shea Theodore (Vegas) nyní v poslední chvíli odehrál puk před vlastní brankou, který předtím Marc-Andre Fleury odehrál levým betonem.

15:00
    Posledních pět minut první třetiny, diváci si žádají gól Tampy, ale na ten si budou muset ještě počkat.

15:45
    Chris Kunitz (Tampa) prohrál vhazování ve středním pásmu, hosté získávají puk a jdou do útoku.

16:03
    NATE SCHMIDT vypálil od modré, z pravé strany, Andrej Vasilevskij (Tampa) zareagoval na pohyb před sebou stojícího Kunitze, který málem tečoval puk, jenže to se mu nepovedlo a puk prolétl do branky. Asistence: Brayden McNabb a Erik Haula.
    16:03 Nate SCHMIDT - 0:2

17:00
    Tampa zkouší něco vymyslet v útočném pásmu, zatím se domácí udrželi ve třetině soupeře.

17:58
    Souboj za brankou Vegas, domácí se i nadále drží v útočném pásmu.

18:18
    Až nyní se Vegas dostává ze třetiny, Jonathan Marchessault (Vegas) odvedl dobrou práci a podržel puk ve třetině soupeře, mezitím jeho spoluhráči vystřídali.

18:55
    Brayden Point (Tampa) vybojoval puk a poté se pokusil bekhendem překonat Fleuryho, ten si se střelou poradil.

19:18
    Chris Kunitz (Tampa) si sjel před Fleuryho, kde se snažil tečovat nahozený puk Sergačjova, to se mu ale nepodařilo.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina dnešního utkání je minulostí. V souboji dvou nejlepších ligových týmů zatím kralují hosté, kteří předvádí velmi dobrý hokej, velmi účelný, v rychlosti. Golden Knights nemají problém s přechodem přes střední pásmo, rychle se dostávají do třetiny Tampy, kde si prudkými a přesnými přihrávkami vytváří nebezpečné šance. Naproti tomu domácí se těžko ve třetině soupeře prosazují, což je výborná vizitka pro defenzivu Vegas.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Tampa Bay: 12

Vegas: 8.

Československá stopa v utkání – po první třetině:

Ondřej PALÁT (TBL) 0+0 0 střel, čas na ledě 6:43.

Další třetina začne přibližně v 2:38.

20:01

20:30
    Marc-Andre Fleury (Vegas) má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

21:02
    Anton Strålman (Tampa) se prodral do třetiny soupeře, pomáhá mu Tyler Johnson.

21:25
    Michail Sergačjov (Tampa) opět zariskoval na útočné modré, tentokrát mu jeho klička nevyšla tak, jako v první třetině a málem z toho bylo přečíslení dva na nikoho, naštěstí pro domácí se hosté nedokázali rychle zorientovat.

22:09
    Nyní Ryan Callahan (Tampa) ztrácí puk a hosté se dostávají do šance, Oscar Lindberg (Vegas) ale trefuje z mezikruží pouze betony Vasilevského.

23:08
    Hosté vyhazují puk na zakázané uvolnění, bude se vhazovat po pravici Fleuryho.

23:55
    Pierre-Édouard Bellemare (Vegas) se nyní žene za pukem před branku Tampy, ale dobrou práci odvedl vracející se obránce.

24:25
    Nate Schmidt (Vegas) jde dopředu, společně s Marchessaultem, prvně jmenovaný se ale ocitá v ofsajdu.

25:49
    Tampa se nyní nemůže dostat ze třetiny, dobré střídání Vegas.

26:07
    Puk letí od pravého mantinelu před branku Tampy, Andrej Vasilevskij ho ale přizvedl, puk končí v ochranné síti, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

26:45
    Nikita Kučerov (Tampa) dostal puk do útočného pásma, pak ale nepřesně přihrává a puk získávají hosté.

27:10
    A další risk mladého obránce Tampy Michaila Sergačjova, který tentokrát volí přihrávku na útočné modré, naštěstí pro domácí Callahan dokázal puk zachytit.

27:52
    Alex Killorn (Tampa) napálil puk do útočného pásma.

28:20
    Další dobrá práce Alexe Killorna, který nyní znepříjemňoval rozehrávku soupeře, mezitím jeho spoluhráči střídali.

28:58
    Andrej Vasilevskij (Tampa) chytá střelecký pokus Shea Theodoreho, který vypálil z levého kruhu pro vhazování, hra přerušena.

29:04
    Poprvé se v zápase vylučuje, na trestnou lavici odchází za podražení William Karlsson (Vegas), domácí si zahrají přesilovou hru.

29:15
    Oslabení začínají Golden Knights vyhozením puku ze třetiny.

29:30
    Nyní jsou již domácí v útočném pásmu, na ledě nechybí ani Ondřej Palát.

29:45
    Dělovka Kučerova z pravé strany, puk orazítkoval pouze zadní mantinel, domácí udrželi pásmo.

30:18
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Český útočník ONDŘEJ PALÁT operoval v přesilové hře převážně za brankou, pak si ale vyjel před ní, dostal přesný pas od Stamkose z levé strany a v pokleku dokázal nasměrovat puk do branky Vegas. Asistence: Steven Stamkos a Nikita Kučerov.
    30:18 Ondřej PALÁT - 1:2

31:34
    Vhazování po pravici Fleuryho, úspěšnější domácí, kteří se tak udrželi ve třetině Vegas.

31:46
    Rozhodčí přerušují hru poté, co Ondřej Palát posunul branku za Fleurym, když byl dohrán obráncem.

32:23
    Defenziva Vegas se nyní má co ohánět, domácí se po prvním gólu tlačí velmi často do zakončení.

32:53
    Puk ve středním pásmu, Nate Schmidt (Vegas) ho získává a rychle rozehrává.

33:28
    Brad Hunt (Vegas) pálí z pravé strany, od modré, ale branku Tampy netrefuje, domácí poté dostávají puk ze třetiny.

34:00
    Na trestnou lavici nyní odchází domácí Yanni Gourde, který dostává dvouminutový trest za hákování.

34:21
    Puk míří ze třetiny Tampy, domácí bleskově střídají.

34:45
    Alex Killorn (Tampa) vybojoval puk za vlastní brankou a neomylně ho posílá ven ze třetiny.

35:05
    Je za námi více, než minuta z oslabení domácích, kteří se zatím v pohodě brání.

35:38
    Slater Koekkoek (Tampa) zblokoval střelu Jonathana Marchessaulta mimo branku, hosté ale zůstávají v útočném pásmu.

36:00
    Domácí přečkali své první oslabení a nyní jsou již v plném počtu.

36:38
    Hosté získali přesilovou hrou vítr do plachet a nyní jsou lepší.

37:10
    Nikita Kučerov (Tampa) se na levé straně již dostal z dobrého střeleckého úhlu, přesto ještě po přihrávce Stamkose zakončil, Marc-Andre Fleury (Vegas) předvedl výtečný zákrok!

37:43
    Deryk Engelland (Vegas) parádním pasem z vlastní třetiny našel na útočné modré DAVIDA PERRONA, kterého nechal volného Sergačjov. Perron si nabruslil z pravé strany do mezikruží, odkud přesnou střelou překonal Vasilevského. Další z chybiček mladého obránce Tampy Michaila Sergačjova. Asistence: Deryk Engelland a Shea Theodore.
    37:43 David PERRON - 1:3

38:33
    Vhazování po levici Fleuryho, puk získávají hosté, kterým je ale následně odpískán icing.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, domácí se dostávají do útočného pásma.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina končí nerozhodným výsledkem, což je pro domácí nedobrá zpráva. Hosté inkasovali poprvé při vlastním oslabení, kdy se prosadil domácí Palát. Poté měla Tampa více ze hry, ale další gól domácí nepřidali, naopak, po chybě mladého obránce Sergačjova inkasovali potřetí a do poslední třetiny tak půjdou Golden Knights opět s dvoubrankovým náskokem.

Československá stopa v utkání – po druhé třetině:

Ondřej PALÁT (TBL) 1+0 1 střela, čas na ledě 13:17.

Další třetina začne přibližně v 3:34.

40:01

40:15
    Vladislav Naměstnikov (Tampa) nyní musel krotit nahozený kotouč, který byl tečovaný a navíc se snažil dorážet Reilly Smith.

40:18
    Nyní již ale Andrej Vasilevskij inkasuje. Jonathan Marchessault vyhrál vhazování, puk šel na WILLIAMA KARLSSONA, který od modré prostřelil domácího gólmana, který dnes nepředvádí zrovna oslňující zákroky. Asistence: Jonathan Marchessault.
    40:18 William KARLSSON - 1:4

41:37
    Deryk Engelland (Vegas) dostává puk ze třetiny, domácí jsou ale za okamžik zpět.

41:53
    Odpískáno zakázané uvolnění Vegas, vhazovat se bude před Fleurym.

42:20
    Hosté nepřesně rozehrávají, k puku se ve středním pásmu na chvíli dostali domácí, ale opravdu jen na chvíli.

42:45
    Nyní domácí jen vyhazují puk na zakázané uvolnění, rychle hrající Golden Knights znovu nebezpečně kombinovali ve třetině Tampy.

43:20
    Možná nyní se Tampě povede rozehrát... ne, znovu ne.

43:29
    A tak je tu nedovolený zákrok domácího Jake Dotchina, který dostává dvouminutový trest za sekání a hosté si zahrají přesilovou hru.

43:50
    Oslabení Tampy přišlo v době, kdy hosté znovu získali velkou převahu, dočkáme se pátého gólu Vegas?

44:32
    Ale zatím se Golden Knights nedokáží dostat do třetiny soupeře.

44:55
    Jestli něco dnes hostujícímu týmu nejde, tak to jsou přesilové hry...
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:20
    Ve vlastním oslabení se Tampa, paradoxně, dostává častěji z vlastní třetiny, než při hře pět na pět.

45:29

46:08
    Trochu chaotická rozehrávka Tampy, puk nakonec míří až za branku Vasilevského, hosté mezitím střídají.

46:27
    William Carrier (Vegas) se přihnal z levé strany před branku Tampy a Vasilevkij musel zasahovat.

46:50
    Na druhé straně se snaží Nikita Kučerov (Tampa) uspět v souboji s třemi bránícími hráči Vegas, přichází o puk.

47:40
    Marc-Andre Fleury (Vegas) měl nyní trochu štěstí při rozehrávce u vlastní branky, nakonec je odpískán icing.

48:02
    Marc-Andre Fleury (Vegas) nyní podržel svůj tým, po vyhraném vhazování Kučerova se dostal ke střele Chris Kunitz, ale neuspěl.

49:15
    Po vhazování ve středním pásmu získávají puk hosté, kteří ale nyní nikam nespěchají, jen ho nahazují do třetiny Tampy a jdou střídat.

49:42
    Pierre-Édouard Bellemare (Vegas) nyní oslabí svůj tým, po faulu na Cory Conachera dostává dvouminutový trest.

49:53
    Přesilová hra domácích začíná ale šancí Vegas, kdy musel Andrej Vasilevskij (Tampa) řešit nepříjemnost na brankovišti, William Karlsson (Vegas) přihrál na pravou stranu, kde zakončil Reilly Smith, jenže puk se otřel o tyčku a odklouzal před brankovou čárou pod beton přesouvajícího se brankáře.
    49:53 Po střele Smitha končí puk na tyčce domácí branky

50:55
    Nyní se domácí dostali do útočného pásma.

51:13
    Puk míří ze třetiny Vegas, domácí to budou muset zkoušet znovu.

51:23
    A pozor, William Karlsson (Vegas) dostává trest za podražení a domácím se nabízí krátká přesilová hra pět na tři!

51:43
    Hosté jsou již ve čtyřech, domácí vypálil při hře pět na tři dvakrát, Fleury si se střelami poradil.

52:38
    Až nyní se opět Tampa dostává do útočného pásma.

52:51
    Kučerov pálí z voleje, z pravé strany, branku ale přestřeluje.

52:59
    Následně Nikita Kučerov (Tampa) zkouší poslat puk na levou stranu, ale do dráhy vložil hokejku Brayden McNabb (Vegas), puk končí na ochranné síti, hra přerušena, vhazování po levici Fleuryho.

53:10
    Po vyhraném vhazování dostávají hosté puk ze třetiny a zdá se, že i toto oslabení přečkají bez inkasování.

53:50
    Tampa nyní pod tlakem při vlastní rozehrávce, hosté jsou již pochopitelně v plném počtu.

55:00
    Poslední pětiminutovka třetí třetiny, domácí v útočném pásmu.

55:52
    Jonathan Marchessault (Vegas) poslal puk o plexisklo ze třetiny a Vegas se dostává do třetiny soupeře.

56:15
    Dělovka Nate Schmidta z pravé strany, Vasilevskij zblokoval lapačkou za branku a domácí se poté dostávají z vlastního pásma.

57:27
    Čas rychle ubíhá a nyní je již v podstatě jasné, že Tampa prohraje i tento zápas.

58:05
    Puk opouští ledovou plochu, rozhodčí přerušují hru.

58:20
    Střelu Ondřeje Paláta ztečoval bránící Schmidt mimo branku Vegas.

58:26
    Ke střele se pak dostal ještě Michail Sergačjov, který poslal puk přímo do Fleuryho, ten přerušuje hru.

58:45
    Další střela domácích, tentokrát pálil od modré, z pravé strany, Cory Conacher, i s touto střelou si Fleury poradil.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, s největší pravděpodobností i celého zápasu.

59:34
    Vidíme bitku v rohu třetin Tampy, domácí Jake Dotchin s Oscarem Lindbergem, oba bitkaři dostávají dvouminutové tresty za hrubost.

59:34
    Za hrubost jsou dále vyloučeni Cédric Paquette (Tampa) a Alex Tuch (Vegas).

Je dohráno, Vegas slaví celkem snadné vítězství na ledě nejlepšího týmu základní části NHL! Tampa prohrává další domácí duel, po výprasku 1:5 od Calgary přichází prohra 1:4 s druhým nejlepším ligovým týmem. Vegas dnešní zápas odehrálo ve velmi dobrém tempu, hosté hráli jednoduchý a nesmírně účelný hokej, kterým dokonale rozebírali defenzivu Tampy. Ta navíc často chybovala, nejvíce asi mladý Michail Sergačjov, který často na modré čáře zmatkoval. Navíc Tampu dnes ani nepodržel gólman Andrej Vasilevskij a když k tomu přidáme nesmírně efektivní Golden Knights, nelze se výsledku divit.