Chomutov – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Jihlava – Sparta 2:4 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 5:2 (kon.)
Kometa Brno – Mountfield HK 3:4 (po pr.) | Liberec – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Zlín 2:3 (kon.)
Plzeň – Třinec 2:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (2:2, 3:0, 0:0)
HC Olomouc
Pátek 19.01.2018, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 41. kolo

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a užijte si nastávající víkend. Budu se s Vámi těšit znovu někdy na počtenou. (20:31:33)

Ve třetí třetině gól nepadl, ale vítkovičtí si ve druhé části vypracovali tříbrankový náskok, který jim stačilo v poslední třetině pokud ne navýšit, tak aspoň uhlídat. A to se povedlo. Do třetí třetiny nastoupil do olomoucké klece odchovanec Vítkovic Martin Falter a puk za svá záda nepustil. Domácí také poslali do hry šestnáctiletého Jaromíra Pytlíka, který tak měl možnost okusit atmosféru extraligového utkání přímo na ledě.

59:51
    Vítkovičtí přesunuli hru do středního pásma, už se nikam nehrnou.

59:40
    Bartošák musí ještě předvést svou pozornost, Irgl to zkusil zprava.

59:12
    Olomoučtí v pásmu, domácí jen kontrolují a usměrňují jejich počínání.

58:33
    Vítkovičtí se v útočném pásmu nenašli, puk si raději vzali pod svá ochranná křídla hosté.

57:48
    Domácí diváci jsou zřejmě spokojeni tříbrankovým vedením a opouštějí svá místa.

57:22
    Olomoučtí se dostali znovu do ofsajdu.

57:12
    Kucsera se dostal ke kotouči, našel volného Koloucha, ale tomu se v pásmu nedařilo.

56:29
    Kotouč je v útočném pásmu Olomouce, ale ani jeden z týmů s ním nepracuje podle představ.

55:56
    Ani domácí útočník se v pásmu daleko nedostal, hra je zpět ve středu kluziště.

55:20
    Vyrůbalík měl nakročeno do pásma, ale přišel o kotouč, k olomoucké brance se tedy rozjíždí Roman.

54:49
    Olomouc rozehrává od svého gólmana.

54:12
    Szturc se sám dostal v pásmu do výhodné pozice, ale kotouč mu ujel.

53:34
    Přetahovaná o kotouč ve středním pásmu končí ofsajdem hostů.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 10. Hrbas (Szturc, Baranka), 17. P. Zdráhal (O. Roman), 31. Klok (Sloboda, Kucsera), 38. Trška (Olesz, Hrbas), 40. Olesz (Trška, Kucsera) – 10. Mráz (Podlaha), 18. Eberle (Laš)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, Urbanec, Trška – Olesz (C), Lev, Dej – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, Š. Stránský, Szturc – Pytlík.
    HC Olomouc: Konrád (41. Falter) – Vyrůbalík (C), Dujsík, Jaroměřský, Houdek (A), J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Laš, J. Knotek (A), Eberle – Burian, Strapáč, Irgl – Holec, Herman, Jergl – Ostřížek, Mráz, Podlaha.

Rozhodčí: Šír, Bejček – Hlavatý, Tošenovjan

Diváci: 8 503