Kometa Brno – Č. Budějovice 3:4 (po pr.) | Jihlava – HC Plzeň 1:4 (kon.) | Zlín – K. Vary 4:1 (kon.)
Liberec – Sparta 2:1 (2:1 po s.n.) | Mladá Boleslav – Slavia 4:2 (kon.) | Olomouc – Kladno 4:3 (1:0 po s.n.)
Třinec – Chomutov 3:4 (kon.) | Vítkovice – HC Litvínov 7:1 (kon.)
HC Kometa Brno
3:4 (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 19.01.2018, 12:30 • DRFG Arena • DHL Extraliga juniorů • 33. kolo

Z vítězství v prodloužení se radují hokejisté Českých Budějovic. Kometa dnes bere bod a zítra ji čeká utkání s lídrem soutěže a to s celkem Plzně. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji vám příjemný zbytek pátečního dne. (14:37:12)

60:41
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto! České Budějovice pokračovali v útočné akci a ke střele se dostal ONDŘEJ ŠULEK, jehož rána zapadla za brankáře Dostála. Bez asistence.

60:27
    Kánik si najel s kotoučem mezi kruhy, odkud vypálil, Dostál jeho střelu vyrázil a tentýž hráč se dostal i k dorážce, branku však minul.

60:01

Ve třetí třetině dokázala domácí Kometa vyrovnat stav utkání díky trefě Ferdy. České Budějovice měly možnost rozhodnout utkání v závěrečné přesilové hře, ale Kometa oslabení ustála s přehledem. O vítězi utkání tak bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:11
    Kometa kompletní.

58:23
    Snaha o průnik v podání Dančišina končí postavením mimo hru.

58:04
    Trnka vyhazuje, Motoru se zatím nedaří dostat do obranného pásma Komety.

57:37
    Střondala však ve středním pásmu přerušil přechod do útočného pásma a Motor musí začít znovu.

57:11
    Ferda nešťastně vyhodil kotouč bez cizího zavinění mimo ledovou plochu a rozhodčí je trestá za zdržování hry. Motor má tak možnost rozhodnout utkání v početní výhodě.

56:51
    Motor se snaží Kometu dostat pod tlak, zatím se mu daří držet domácí tým v obranném pásmu.

55:54
    Bárta přenechal kotouč Jakubu Doktorovi, jenž vypálil z pravého kruhu, Dostál použil svou vyrážečku a zneškodnil další pokus Českobudějovických.

54:50
    Rolínek nyní vystihl rozehrávku Komety a v mezikruží stál zcela sám, měl dostatek času zamířit, ale branku trestuhodně přestřelil.

53:58
    Motor byl blízko vedoucí brance, Káník nenápadnou střelou trefil tyčku!

53:03
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

52:24
    Kometa se na chvíli zdržela v útočném pásmu, ale Kowalczyk nastřelil hostujícího obránce a musí útočné pásmo vyklidit.

50:40

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 15. Jeřábek (Čejka, Ferda), 30. Kowalczyk (Ferda, Novák), 44. Ferda (Krejčí, Čejka) – 3. Beránek (Dančišin, Toman), 40. Dančišin (Šulek, Kachyňa), 40. J. (Bárta), 61. Šulek

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Rafaj, Jeřábek, Kučeřík, Kowalczyk, Mlčák – Novák, Havlát, Svoboda, Hasoň, Minárik, Střondala, Čejka, Matula, Ferda, Krejčí, Kunc.
    HC Motor České Budějovice: Březina (Němec) – Grauer, Kachyňa, Rákosník, Doktor V., Dosek, Dudáček – Rolínek, Matys, Doktor J., Prášek, Káník, Šulek, Kaisler, Kronus, Dančišín, Toman, Bárta, Beránek.