Lipt. Mikuláš – Košice 2:4 (kon.) | Poprad – Trenčín 5:4 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 5:2 (kon.)
Nitra – Zvolen 2:1 (kon.) | Detva – Nové Zámky 0:2 (kon.)
HK Detva
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 19.01.2018, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

53:54
    Michail Kuklev vyzval do bitky Vladimíra Škodu, ale český útočník zvolil účinný zápasnícky chvat, ktorým zastavil aktivitu ruského obrancu. Rozhodcovia udelili dvojminútový trest za hrubosť Kuklevovi, Škoda inkasoval dva menšie tresty, jeden za hrubosť a druhý za seknutie.

49:32
    Detva môže zvýrazniť svoju hernú prevahu v presilovke. Na tresnú lavicu odišiel Branislav Fábry za hákovanie.

36:54
    Detva môže upraviť nepriaznivý stav v tretej presilovke. Zbytočný útočný faul urobil Johan Philip Lorraine, ktorý dostal dve trestné minúty za hákovanie.

29:09
    Detva bude hrať presilovku. Lukáš Jurík zastavil črtajúci sa brejk súpera zákrokom v rozpore s pravidlami a dostal dve trestné minúty za nedovolené bránenie v hre.

15:53
    Detva dostáva výhodu prvej presilovky. Dve trestné minúty za držanie protihráča si odsedí novozámocký útočník Štěpán Novotný.

02:44
    Avizovaná presilovka hostí je realitou. Na trestnú lavicu odišiel ruský obranca Michail Kuklev za hru so zdvihnutou hokejkou, ktorý si odpyká 2+2 minúty.