Lipt. Mikuláš – Košice 2:4 (kon.) | Poprad – Trenčín 5:4 (kon.) | Banská Bystrica – Žilina 5:2 (kon.)
Nitra – Zvolen 2:1 (kon.) | Detva – Nové Zámky 0:2 (kon.)
HK Poprad
5:4 (2:1, 1:3, 2:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 19.01.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

V poslednej tretine dokázali Popradčania otočiť nepriaznivý stav vďaka gólom Mateja Paločka a Buca. Dnešný zápas bol od začiatku plný zvratov. Najprv vyhrávali hostia, potom domáci, potom znovu hostia, ale napokon víťazstvo patrí hokejistom Popradu, ktorí si pripíšu tri body.

Ďakujeme za pozornosť. (19:29:50)

59:22
    Od modrej čiary vypálil Fruhauf, Corbeil len tak tak stihol pritlačiť svoj betón. Bezúch sa následne k dorážke nedostal.

58:53
    Sojčík nahodil puk iba do protihráča, následne je mimo bránky.

58:18
    Valent už odchádza na striedačku!

57:37
    Popradčania hrajú už viacmenej iba na obranu. Svitana sa teraz zo stredného pásma nikam zbrklo nepúšťal, puk iba odovzdal popri mantineli súperovi.

56:47
    Hra bude presunutá pred gólmana Valenta, keďže sa Trenčania previnili zakázaným uvoľnením. Dukla bude potrebovať v nasledujúcich minútach viac zabrať, ak chce pomýšľať na zisk bodov.

55:53
    Svitana vysunul Dávida Buca do ideálnej príležitosti, šiel sám na Valenta, bekhendový blafák však trenčiansky brankár zastavil.

55:39
    Vartovník vybojoval puk v obrannom pásme, následne rozohral cez obrancov a potom Popradčania nahodili puk do pásma.

54:53
    Kundrík vykorčuľoval s pukom po ľavom krídle, vystrelil z kruhu, ale Valent si dal pozor a puk bezpečne zachytil.

53:42
    Vargova strela z pravého kruhu sa odrazila pred bránku, tam ale puk získali Popradčania a Svitana ho poslal preč.

52:22
    Strela od modrej z hokejky Fruhaufa letela tesne nad ľadom, Corbeil ju čo najrýchlejšie prikryl. Ružička sa už k dorážke nedostal.

52:09
    Dukla má ideálnu možnosť vyrovnať, bude hrať presilovku. Na dve minúty za hákovanie odchádza Štefan Fabian.

51:04
    Ondrej Mikula vyštartoval za pukom kĺzajúcim sa v strednom pásme. Dostal sa aj do zakončenia, no mierne mu znepríjemnil život aj Ježek, a tak to nebolo stopercentné od hráča Dukly.

50:29
    Oddychový čas pre Trenčín.

50:29
    Poprad dal gól!
    Kamzíci sa dostávajú znovu do vedenia v zápase! McDowell posunul k ľavému kruhu puk DÁVIDOVI BUCOVI, ktorý sa oprel do puku a tvrdou delovkou nekompromisne zavesil. Strela bola zrejme ešte tečovaná jedným z hráčov Dukly.
    Asistencie: James McDowell, Patrik Svitana.

Dnešné stretnutie sleduje 1 338 divákov.

49:36
    Tak teraz Petrovi Ölveckému poriadne rupli nervy, najprv sa zapojil do menšej strkanice s Lichancom a následne aj výrazne protestoval proti hlavnému rozhodcovi a vyslúžil si okrem 2+2 za hrubosť aj trest do konca zápasu za nešportové správanie. Domáci Lichanec dostáva dve minúty za hrubosť a Poprad bude hrať presilovku 5 na 4.

48:56
    Aleš Ježek teraz predviedol aj svoje futbalové schopnosti. Hokejku totižto zlomil a následne v súboji s Mikulom sa mu podarilo získať puk a odkopnúť ho von z pásma.

48:23
    Fruhaufovi nevyšla strela, v podstate iba nahral Gašparovičovi medzi kruhy, ktorý vystrelil ihneď. Corbeil šiel na kolená a strelu dokázal vykryť.

47:50
    Gašparovič nebezpečne vystrelil spomedzi kruhov, Corbeil veľa toho nevidel, no aj tak dokázal zneškodniť strelu súpera.

47:32
    Presilovku získava Trenčín. Samuel Mlynarovič dostáva dve minúty za hákovanie.

45:53
    Popradčania dokázali vyrovnať a všetko je ešte otvorené! Abdul za bránkou vyzvŕtal Starostu, prišiel pred bránku a zakončil. Jeho akciu napokon dokončil MATEJ PALOČKO, ktorý dorazil do bránky!
    Asistencia: Jindřich Abdul.

45:11
    Obojstranné vylúčenie. Dávid Buc a Lukáš Bohunický dostávajú po dve minúty za hrubosť.

44:08
    Vartovník vypálil z ľavého kruhu, jeho delovku ale mal trenčiansky gólman Valent pod kontrolou. Poprad mierne zvýšil obrátky a snaží sa byť vpredu veľmi aktívny.

43:14
    Popradčania vyrazili dopredu až vo štvorici. Trochu to možno prekombinovali, akciu zakončoval Dinda a puk skončil na korčuli Holendu, ktorý ho len tak tak stihol upratať do bezpečia.

42:44
    Tak možno ani nie. Po nasledujúcom icingu domácich tímov sa hra presunie pred Corbeila.

42:31
    Trenčianski hokejisti sa zatiaľ v tretej tretine veľmi nevedia chytiť. Teraz sa previnili zakázaným uvoľnením a ťažisko hry bude znovu len pred Valentom.

42:01
    McDowell vypálil puk od modrej čiary, no strela bola blokovaná. Valent teda zasahovať nemusel.

41:06
    Dinda vyrazil dopredu po ľavom krídle. Puk si medzi kruhy pýtal Lichanec, ale napokon ho nedostal. Skončilo sa to Dindovou strelou, Valent bol na ňu pripravený.

40:11
    Mlynarovič vyrazil dopredu, na ľavý kruh prihral Dávidovi Bucovi, ktorý vystrelil na bránku, no nedokázal trafiť priestor brány.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Dá sa povedať, že prostredná časť hry patrila hosťom. Dukla otočila stav stretnutia vďaka zásahom Gašparoviča, Šveca a Mikulu. Poprad však strelil kontaktný gól pred koncom tretiny, keď sa presadil Petran, a tak bude tretia dvadsaťminútovka ešte zaujímavá. Pokračujeme o 18:47.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:50
    Domáci hokejisti využívajú túto presilovku a znižujú stav stretnutia! Svitana vystrelil z pravého kruhu. Valent vyrazil puk pred seba, kde zaúradoval MARCEL PETRAN, ktorý bekhendom dorazil puk do bránky.
    Asistencie: Patrik Svitana, James McDowell.

39:20
    Bucova strela od modrej čiary bola jemne tečovaná. Puk skončil v rohu klziska a získali ho ešte domáci hráči.

39:04
    Presilovka pre Poprad. Hráčska lavica Trenčína dostáva dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade. Odsedí si ho Deveaux.

38:07
    Delovku Marcela Petrana gólman Valent videl a vyrazil ju betónom do rohu klziska. Potom to domáci ešte skúšali, no puk im unikol do stredného pásma.

37:22
    Svitana si spracoval puk na modrej čiare a vypálil na bránku. Jeho delovka skončila na betóne brankára Valenta.

36:45
    Trenčín znovu v útočnom ťažení. Varga nabil na modrú čiaru Pačovi, ktorý vypálil z prvej na bránku. Jeho zakončenie Corbeil úspešne zachytil.

35:40
    Bondra vnikol do útočného pásma a svoj prienik zakončil strelou na bránku. Michal Valent vyrazil strelu svojím betónom.

34:55
    Abdul získal puk na vlastnej modrej čiare a snažil sa vysunúť do brejku Buca, no bol to pre neho veľmi ťažký puk.

33:55
    Popradčania sa zamotali vo vlastnej rozohrávke, veľmi sa im nepodarilo vytvoriť útočnú akciu, a tak puk iba poslali von tak, aby to nebolo zakázané uvoľnenie.

32:41
    Ďalšia rana smerovala od modrej čiary z hokejka Bezúcha. Corbeil predviedol úspešný zákrok betónom a strelu vyrazil.

31:54
    Starosta od modrej čiary napálil do Mateja Paločka, ktorý aj šiel pre puk a poslal ho von z pásma.

31:19
    Trenčín bude hrať presilovku štyroch proti trom. Samuel Mlynarovič dostáva dve minúty za hákovanie.

31:01
    Obojstranné vylúčenie. Peter Kundrík a Marek Ružička dostávajú po dve minúty za hrubosť.

31:01
    Popradčania vyrazili do prečíslenia, Ježek prenechal puk na ľavom kruhu Petranovi, no jeho delovku Valent úspešne vyrazil.

30:25
    Trenčania opäť dostali domácich pod tlak, mali puk v útočnom pásme. Strela Bohunického následne nebola veľmi nebezpečná.

28:36
    Trenčín dal gól!
    Hosťom sa v tejto tretine rozhodne darí, zvyšujú svoje vedenie! ONDREJ MIKULA sa dostal pred bránku a vystrelil na Corbeila. Puk sa odrazil od neho a následne do korčule Štefana Fabiana, ktorý si dal taký nechcený vlastenec. Gól je pripísaný Mikulovi.
    Bez asistencie.

28:02
    Romančík sa vydal dopredu po ľavom krídle, vystrelil z kruhu, no jeho zakončenie už bolo zblokované a na Corbeila nedošlo.

26:29
    Dukla sa rýchlo dostáva do vedenia! Popradčanom nevyšlo prenechanie puku v strednom pásme, puk zachytil Švec, ktorý vnikol do pásma, prihral Pardavému, ten JOZEFOVI ŠVECOVI puk spätne vrátil a jeho strela z prvej bola mierená pod hornú žrď!
    Asistencia: Ján Pardavý.

25:36
    Hostia vyrovnávajú stav stretnutia aj s pomocou rozhodcu. Od jeho korčule sa totiž odrazil pri mantineli puk na Ölveckého hokejku, ktorý vyštartoval do útočného pásma a vystrelil. Corbeil vyrazil pred seba, tam najlepšie zapracoval JAKUB GAŠPAROVIČ a dorazil puk!
    Asistencia: Peter Ölvecký.

24:31
    Trenčín si v oslabení dokázal vypracovať aj ďalšie zakončenie. Ružička unikol s pukom po ľavom krídle, vystrelil z blízkosti a Corbeil vyrážal puk ramenom.

23:25
    Hudec vybojoval puk v útočnom pásme, posunul ho Dlouhému, ktorý vystrelil spomedzi kruhov a nechal vyniknúť Corbeila. Domáci brankár excelentným semaforom zachytil túto strelu.

22:56
    Buc dostal puk do ideálnej pozície, mal pred sebou úplne voľný priestor, no ešte sa rozhodol vylepšiť si svoju pozíciu, no napokon to prehnal a stratil puk.

22:30
    Poprad získava presilovku. Za podrazenie dostáva dve minúty Ján Pardavý.

22:07
    Mikula prenechal puk medzi kruhmi Dlouhému, ktorý ho poslal okažmite na bránu. Mathieu Corbeil musel použiť svoju hokejku a betóny.

20:47
    Petran sa snažil telom odstaviť Tibora Vargu, no to mu veľmi nevyšlo. Spadol, prišiel o hokejku a odišiel okamžite na striedačku.

20:17
    Svitana posielal puk na bránku od modrej čiary, Mlynarovič podvihol protihráčovi hokejku a už musel prikrývať puk Valent.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina priniesla celkom dobrý priebeh. V úvode otvoril skóre Sojčík, potom vyrovnal v 3. minúte Paločko. Poprad však šiel do vedenia v 8. minúte, keď sa presadil McDowell.
    Druhá dvadsaťminútovka sa začne približne o 17:55.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:50
    Ölvecký vypálil z prvej spomedzi kruhov. Jeho delovku dokázal Mathieu Corbeil vychytať.

18:07
    Ďalšiu strelu vyslal Fruhauf spoza ľavého kruhu. Teče tam boli tiež, puk smeroval do rohu klziska. Po pár sekundách sa kamzíci oslobodili.

17:47
    Ružičkova delovka od modrej čiary bola ešte aj tečovaná, no Corbeil puk vytlačil betónom na zadný mantinel.

17:15
    Prvú presilovku bude hrať aj Trenčín. Hráčska lavica Popradu dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade. Odsedí si ho Kundrík.

15:58
    Lichanec vyštartoval po ľavom krídle a vystrelil spoza kruhu. Valent strelu zastavil svojou hokejkou. Práve v tejto chvíli už na ľadovú plochu naskočil aj vylúčený Pač.

15:06
    Trenčínu sa zatiaľ darí v oslabení, domáci hokejisti sa pred gólmana Valenta ešte poriadne nedostali. A teraz dokonca aj stratili puk v obrannom pásme.

14:28
    Samuel Mlynarovič sa už dostával do gólovej príležitosti pred bránkou, potom však spadol a možno to bolo aj zavinené. Rozhodcovia však faul nevideli.

13:53
    Presilovka pre domácich hráčov. Marek Pač dostáva dve minúty za podrazenie.

13:38
    Holenda nabil na modrej čiare Bezúchovi, ktorého delovka však nebola vôbec presne namierená. Letela mimo bránky.

13:24
    Jakub Gašparovič získal puk na pravom krídle, dostal sa medzi kruhy a vystrelil. Hokejka popradského obrancu však zblokovala strelu a puk sa dostal na ochrannú sieť.

12:45
    Kundrík bol zbavený puku v strednom pásme. Získal ho hosťujúci Jozef Švec, ktorý vnikol do útočnej tretiny a vystrelil spomedzi kruhov. Corbeil si pripísal úspešný zákrok.

11:48
    Holenda s Pačom vymýšľali útočnú akciu, na pravom kruhu však stroskotali na domácej obrane a boli zbavení puku.

10:28
    Samuel Mlynarovič skúšal puk z obranného pásma dostať von individuálne, no veľmi mu to nevyšlo, domáci sa museli na niekoľkokrát vrátiť pár metrov dozadu.

09:26
    Fruhauf s Bohunickým sa nikam neponáhľali. Ich spoluhráči totižto šli striedať, a tak puk pokojne vzali za vlastnú bránku.

08:44
    Poprad po buly okamžite dravo vyštartoval do útočného pásma, kde rozvíjal kolotoč. Do stretu s protihráčom sa však dostal Radomír Heizer, ktorý s miernymi bolesťami vstával z ľadu.

07:58
    Bleskovo využitá presilovka kamzíkov! Mlynarovič vyhral buly v pásme, puk posunul na modrú Bucovi, ktorý po šírke ihriska nabil JAMESOVI MCDOWELLOVI a ten delovkou prekonal Valenta!
    Asistencie: Dávid Buc, Patrik Svitana.

07:52
    Presilovka pre domáce mužstvo. Za podrazenie si dve minúty odsedí Peter Ölvecký.

07:23
    Krempaský posielal od modrej čiary puk na Valenta, no trenčiansky brankár napokon zasahovať nemusel, keďže strela zasiahla Paločka.

06:55
    Bohunickému veľmi nevyšla rozohrávka z obranného pásma. Puk prekĺzol cez celú hraciu plochu a potom ho zachytil domáci Dinda. Pískal sa icing.

06:08
    Buc vykorčuľoval s pukom po ľavom krídle a šikovne prihral medzi kruhy Heizerovi, ktorý vystrelil z prvej. Jeho zakončenie sa však prudko odrazilo od Valentovho betónu.

05:41
    Hvila posunul na modrú čiaru McDowellovi, ktorý vypálil na bránku, no gólman Valent úspešne použil svoj betón a gólu zabránil.

04:24
    Popradčania nahodili puk do útočného pásma, no veľmi dlho sa v ňom neohriali. Hostia poslali puk von po mantineli a vyhnali súpera naspäť ku Corbeilovi.

03:47
    Petranovi nevyšla rozohrávka. Nepresný a dlhý puk posielal na Heizera, ktorý ho zachytiť nedokázal. Využil to Ondrej Mikula, ktorý prekorčuľoval po ľavej strane a z kruhu vypálil. Corbeil si bránku postrážil.

02:45
    A Trenčín bol v ďalšej gólovej príležitosti. Sojčík využil nepozornosť domácich hokejistov, získal puk pri zadnom mantineli a snažil sa ho natlačiť do bránky popri žrdi. To sa mu však veľmi nepodarilo.

02:33
    Tak celkom pekne sa nám to s gólmi rozbehlo a dúfajme, že zápas bude mať aj naďalej takýto atraktívny scenár.

02:16
    Je tu však rýchle vyrovnanie! Matej Paločko šiel s pukom poza bránku a ideálne vrátil k pravej žrdi svojmu bratovi MATÚŠOVI PALOČKOVI, ktorý ho dotlačil do bránky. Opäť však musel byť gól potvrdený u videorozhodcu.
    Asistencia: Matej Paločko.

01:18
    Dukla sa dostáva do vedenia! Varga vykorčuľoval dopredu po ľavom krídle, vystrelil z kruhu a trafil žrď. K dorážke sa dostal PETER SOJČÍK, ktorý využil zaváhanie domácich a puk pretlačil cez Corbeila! Gól musel potvrdiť aj videorozhodca.
    Asistencie: Tibor Varga, Peter Fruhauf.

01:18
    Tak toto bola zaujímavá situácia! Trenčania sa poľahky dostali dopredu, najprv zakončoval Varga z ľavého kruhu, trafil žrď a potom tam dorážal Sojčík.

00:48
    Jindřich Abdul vykorčuľoval dopredu po pravom krídle, pri zadnom mantineli však prišiel o puk, vybojovali ho hokejisti Trenčína.

00:18
    Do pásma sa podarilo dosať hokejistom Trenčína. Ölvecký posielal puk po mantineli Gašparovičovi, ktorý ho však potom využiť nedokázal.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Čaká nás štátna hymna.

Na ľadovú plochu už nastupujú oba celky. Popradčania v bielych dresoch a hokejisti Dukly v červených.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Brejčák (A), McDowell, Davydov, Petran, Ježek, Dinda, Fabian (C), Krempaský – Svitana (A), Mlynarovič, Hvila – Abdul, Heizer, Buc – Lichanec, Vartovník, Bondra – Paločko ml., Kundrík, Paločko

Dukla Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Starosta (C), Romančík, Frühauf (A), Bohunický, Holenda, Pač, Themár – Gašparovič, Ölvecký, Bezúch – Varga, Růžička, Sojčík – Mikula, Dlouhý (A), Deveaux – Švec, Pardavý, Hudec – Smolka

Rozhodca: Kalina, Holm – Bogdaň, Smrek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Prajem vám príjemný podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 38. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci HK Poprad privíta na svojom štadióne Duklu Trenčín. Stretnutie sa začína o 17:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

HK Poprad

Popradskí kamzíci sú momentálne na 6. pozícii so ziskom 67 bodov a skóre 108:101. Snažia sa čo najmenej zaostávať za vedúcou päticou, momentálne na piatu Nitru strácajú sedem bodov a na vedúcu Banskú Bystricu strácajú 13. Pred siedmou Žilinou však majú hokejisti Popradu pohodlný sedemnásťbodový náskok. Poprad v poslednom zápase Tipsport ligy hral v Žiline, ktorej podľahol 4:2, predtým však dokázal zvíťaziť v Banskej Bystrici 2:3. Kamzíkov v posledných zápasoch trápili absencie viacerých hráčov a aj preto predvedený výkon v Žiline nebol práve jedným z tých najlepších. Najproduktívnejším hráčom Popradu je stále Patrik Svitana so ziskom 33 bodov za 14 gólov a 19 asistencií.

Dukla Trenčín

Trenčín po minulom kole už nie je lídrom našej Tipsport ligy a Dukla spadla „až“ na tretie miesto. Momentálne má Dukla na konte 78 bodov a skóre 114:80. Rozdiely na prvých piatich miestach sú však veľmi tesné a na vedúcu Banskú Bystricu Trenčania strácajú len dva body. Čo však určite zapríčinilo pád Trenčína z prvej pozície sú prehry v posledných kolách proti Liptovskému Mikulášu a Detve. Najproduktívnejším hráčom Trenčína je momentálne Branko Radivojevič so ziskom 32 bodov za 12 gólov a 20 asistencií, druhým je Peter Ölvecký s 31 bodmi, ktorý si vybojoval aj olympijskú nomináciu do Pjongčangu.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne boli úspešnejšie pre Trenčín.
    Dukla vybojovala tri víťazstvá: vonku 2:3, 1:2 a doma 3:2 po predĺžení. Poprad dokázal raz zvíťaziť, a to v predvianočnom súboji, kedy si spod hradu Matúša Čáka odniesol tri body po výhre 0:2.

Ako sa bude vyvíjať ďalšie vzájomné stretnutie, to sa dozviete už ako tradične v našom on-line prenose. Príjemný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 3. Paločko (Paločko ml.), 8. McDowell (Buc, Svitana), 40. Petran (Svitana, McDowell), 46. Paločko ml. (Abdul), 51. Buc (McDowell, Svitana) – 2. Sojčík (Varga, Fruhauf), 26. Gašparovič (Ölvecký), 27. Švec (Pardavý), 29. Mikula

HK DUKLA Trenčín: Valent (Hiadlovský) – Starosta (C), Romančík, Frühauf (A), Bohunický, Holenda, Pač, Themár – Gašparovič, Ölvecký, Bezúch – Varga, Růžička, Sojčík – Mikula, Dlouhý (A), Deveaux – Švec, Pardavý, Hudec – Smolka

Rozhodčí: Kalina, Holm – Bogdaň, Smrek

Diváci: 1 338