Německo – Česko 22:19 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 28:31 (kon.)
Německo
22:19 (9:10)
Česko
Pátek 19.01.2018, 18:15 • Arena Varaždin, Chorvatsko • Mistrovství Evropy mužů • Skupina 2

Německo – Česko 22:19 (9:10)
    Nejvíce branek: Fäth 8, Gensheimer 3/1, Drux 2 – Číp 6, Zdráhala 4/2, Kašpárek 4. Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorvatsko) – Gousko, Repkin (oba Bělorusko). Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 3:3. (20:52:39)

Bojovný výkon našich házenkářů bodový zisk nepřinesl, favorizované Německo otočilo skóre ve druhém poločase a ujímá se vedení ve čtvrtfinálové skupině. Z Varaždinu se prozatím loučí Petr Dejnožka.

Konec zápasu. (22:19)

60
    Do konce utkání zbývá pětadvacet vteřin, oddechový čas si berou házenkáři z Německa. Dnes to Česku na bodový zisk stačit nebude. (22:19)
    60. Stanislav KAŠPÁREK - 22:19
    60
    Na začátku poslední minuty ještě upravuje skóre Stanislav Kašpárek parádní ranou o břevno. (22:19)
    59
    Tohle již bude neřešitelný problém. Drux se prosmýkl českou obranou a o zem nedal Mrkvovi šanci zasáhnout. (22:18)

58
    Hrdinou koncovky je německý brankář Wolff, který vychytal další velkou šanci, nyní z levačky Stanislava Kašpárka. (21:18)

58
    Time out si berou pro změnu Češi a pokusí se vymyslet závěrečný tlak, který by mohl přinést ještě zdramatizování koncovky. Tři branky za dvě minuty a 18 vteřin rozhodně nejsou neřešitelným problémem. (21:18)
    58
    Weinhold přesnou ranou zvyšuje na rozdíl tří branek, bohužel. (21:18)

57
    Dva fantastické zákroky brankáře Wolffa zřejmě hatí české naděje na další senzační bodový zisk z evropského šampionátu! (20:18)
    56
    A nyní již Německo vede o dva góly, Jannis Kohlbacher z prostoru sedmičky uklidil balon přesně k tyči. (20:18)

56
    Bohužel brankář Andreas Wolff si se Zdráhalou pohrál a důležitý sedmimetrový hod zlikvidoval! (19:18)

55
    Po faulu na Hrstku sedmička pro Zdráhalu. (19:18)

55
    Jenže to by český národní tým nemohl mít Tomáše Mrkvu, který znovu fantasticky lapil šanci Fätha! (19:18)

54
    Střela kapitána Zdráhaly odražena, míč bude v moci německých házenkářů. Nad českými nadějemi se začíná smrákat. (19:18)
    53
    Poprvé ve druhém poločase se Němci dostávají do vedení, když do dolního rohu Mrkvovy branky zapadlo zakončení Druxe. (19:18)

53
    Technický faul Leoše Petrovského nás bohužel zbavuje balonu, hra se opět vrací před Tomáše Mrkvu. (18:18)
    52
    Uwe Gensheimer našel recept na Tomáše Mrkvu a osm minut před koncem startujeme od nuly! (18:18)