Riga – Minsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.) | Magnitogorsk – Omsk 3:6 (kon.)
Dynamo Moskva – Vladivostok 4:0 (kon.) | Jaroslavl – Kunlun 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Čerepovec 5:3 (kon.)
Petrohrad – Chabarovsk 5:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
3:6 (2:2, 0:1, 1:3)
Avangard Omsk
Sobota 20.01.2018, 13:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Dobrý den, sedmi zápasy dnes pokračuje nejprestižnější evropská hokejová liga, vzájemný souboj čeká dva silné týmy z Východní konference, Metallurg Magnitogorsk a Avangard Omsk. Duel slibuje zajímavou podívanou, mírný favorit je prvně zmíněný celek.

Domácím patří ve Východní konferenci páté místo s 86 body, na třetí Jekatěrinburg ztrácí čtyři body. Z čtyřiadvaceti utkání na svém ledě zvítězili ve čtrnácti případech, pětkrát brali bod za prohru v prodloužení nebo nájezdy a osmkrát odcházeli bez bodu, vstřelili čtyřiašedesát branek a třiapadesátkrát inkasovali. Naposledy před svým publikem porazili 4:1 mužstvo Jaroslavle. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 40 body (17+23) Kanaďan Matt Ellison.

Hosté jsou ve Východní konferenci sedmí s 81 body, drží tak pozici pro play-off, avšak náskok před devátým Chabarovskem, který má reálnou naději na vyřazovací boje, činí pouhé tři body. Z pětadvaceti duelů hraných venku si hráči Omsku přivezli osmatřicet bodů za třináct výher a dvě porážky v prodloužení, resp. po samostatných nájezdech, skórovali v sedmdesáti případech a o osmnáct branek méně inkasovali. Nyní dvakrát za sebou na cizím kluzišti padli, naposledy 2:4 v Novosibirsku. Ruský hráč Ilja Michejev vede tabulku produktivity svého celku, když dosud posbíral sedmnáct branek a přidal stejný počet asistencí.

Posledních pět vzájemných zápasů

Omsk – Magnitogorsk 3:4pr
    Magnitogorsk – Omsk 4:2
    Magnitogorsk – Omsk 3:5
    Omsk – Magnitogorsk 0:3
    Omsk – Magnitogorsk 1:3

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – J. Birjukov (A), Lee, S. Těreščenko, Běreglazov, Bobrjašov, Děnisov, Dronov – Wolski, Mozjakin (C), Ellison – Timkin, Kokarev, Osala – Čibisov, Jan Kovář (A), Boltanov – Platonov, Kaletnik, Švyrjov – Berestennikov.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv (C), Minejev, Čudinov (A), Ahnelöv, Berezin, Meňšikov – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev – Purcell, Chochrjakov, A. Petersson – A. Galimov, Rau, Žukenov – Samochvalov, Fisenko, Šegolkov – Zubov.

Rozhodčí: Sergejev, Beljajev – Otmachov, Golovljov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:41
    Domácí se rychle dostali před Furcha, ale ten zasahovat nemusel, na druhé straně je hra přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:05
    Košečkin musel poprvé vážněji zasáhnout, Petersson dobře poslal přihrávku za sebe Chochrjakovi, který nebezpečně pálil a domácí gólman střelu vyrazil hranou lapačky se štěstím nad svoji bránu.

02:10
    Košečkin musel likvidovat střelu z pravé strany, kotouč udržel ve své výstroji.

03:04
    Avangard právě vstřelil branku!
    Domácí zcela propadli v obraně, po přihrávce z prava se do útoku vydal ILJA MICHEJEV a krásnou ranou zápěstím nad rameno brankáře poslal svůj tým do vedení.
    Asistence: Semjon Košelev.
    03:04 Ilja MICHEJEV - 0:1

03:26
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Maxim Čudinov – 2 min., sekání).

03:31
    Hned po buly se hostům daří vyhodit.

03:56
    Kapitán Mozjakin střílel pouze do protihráče, soupeř se osvobozuje.

04:47
    Domácí se sami provinil icingem, hosté tak v klidu drží hru daleko od své svatyně.

05:16
    Vypadá to, že Omsk první oslabení přečká, puk je u Košečkina.

05:26
    Hosté jsou kompletní.

06:27
    Omsk dostal soupeře pod tlak, nebezpečně pálil Petersson, ale Košečkin kotouč vyrazil.

07:01
    Děnisov prudkou ranou od modré netrefil bránu hostů.

08:02
    Bude se vylučovat na domácí straně, hosté mají výhodu.

08:14
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Chris Lee – 2 min., podražení).

08:24
    Domácí hned po buly vyhazují puk přes všechny čáry.

09:19
    Puk zůstal nepokrytý před bránou Magnitogorsku, z následné skrumáže těžil CHAD RAU, který jej dojel jako první a poslal jej pod betonem gólmana za brankovou čáru. Hosté tak na rozdíl od soupeře využívají přesilovku.
    Asistence: Pjotr Chochrjakov.
    09:19 Chad RAU - 0:2

10:04
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., podražení).

10:23
    Špatnou přihrávkou se domácí sami připravují o pásmo.

10:33
    Po faulu na Semjonova následovala šarvátka, která sice netrvala dlouho, ale bude se vylučovat.

10:36
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Oskar Osala – 2 min., hrubost).

10:36
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., hrubost).

10:36
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Jevgenij Medveděv – 2 min., hrubost).

11:09
    Hostující tým zastavuje postavení mimo hru.

11:35
    Košelev se dostal sám před brankáře, ale Košečkin jeho pokus vyrazil, následně mohl dorážet do odkryté svatyně Petersson, ovšem ten trestuhodně minul.

12:35
    Nyní neuspěl zblízka Purcell, který trefil boční síť.

12:40
    Vzápětí Košečkin drží puk ve výstroji, hra je přerušena a následuje komerční pauza.

12:53
    Nebezpečná rána od modré míjí Košečkinovu bránu.

13:26
    Čudinovu tvrdou ránu zastavil bránící protihráč.

13:45
    Žukenov z otočky střílel mimo odkrytou domácí brány, Metallurg je teď pod velkým tlakem.

14:47
    Po delší době musel zasáhnout Furch, který nepříjemně nahozený puk schoval do lapačky, následovala znovu šarvátka a bude se vylučovat.

14:49
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jevgenij Timkin – 2 min., nesportovní chování).

16:09
    Domácí hrají oslabení zatím dobře, sami dokázali zaútočit a Furch musel čelit prudké ráně od modré.

16:49
    Domácí jsou kompletní.

17:29
    Čibisov prudce pálil od modré, ale neuspěl.

17:43
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Ellison zpoza brány přihrál před Furcha, kde obrana hostů zapomněla na ANDREJE ČIBISOVA, který zblízka poslal puk za záda českého gólmana.
    Asistence: Matt Ellison a Denis Kokarev.
    17:43 Andrej ČIBISOV - 1:2

17:50
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (André Petersson – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

17:56
    Domácí bleskově přesilovku využívají. MATT ELLISON obdržel přihrávku před bránu a puk tečoval za bezmocného Furcha. Ještě před koncem první části je tak srovnáno.

19:28
    Minejev nebezpečně střílel od modré, Košečkin puk vyrazil a měl co dělat, aby zabránil i následným dorážkám.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Hodně divoká první třetina, ve které jsme byli svědky častých vyloučení, ale i čtyř branek. Hosté se dostali do dvoubrankového vedení, které mohli ještě navýšit, ale Košečkin svůj tým držel. Domácí pohrávali ještě tři minuty před koncem o dva góly, zbraně však nesložili a během třinácti sekund vyrovnali. Bude 2. perioda stejně tak gólově bohatá?

20:01

20:28
    Košečkin musel poprvé zasáhnout, ránu z dálky však dobře viděl a puk vyrazil.

21:10
    Medveděv střílel bez přípravy od modré, Košečkin toho moc neviděl, ale stačil zasáhnout.

22:23
    Střela bez přípravy Wolskimu nevyšla a Furch, který v první části z šesti střel inkasoval dvakrát, nemusel zasahovat.

23:15
    Není musel český gólman zasáhnout levým betonem, poté zkoušel dorážet Boltanov, ale bránu netrefil.

23:57
    Košelev střílel zápěstím z pravého kruhu pro vhazování, mířil přímo do brankářovy výstroje.

24:13
    Furch teď vůbec nic neviděl, ale spoluhráči veškerou práci odvedli za něj.

25:45
    Na ledě se toho dlouho nic neděje, mužstva si puk mezi sebou vyměňují, ale nikdo z hráčů nestřílí.

26:11
    Nejinak je tomu i vzápětí, kdy Košelev ujížděl do přečíslení se svým spoluhráčem, měl před sebou dost prostoru, přesto místo střely volil přihrávku, kterou pokazil.

27:07
    Ellison nezasáhl puk tak, jak by si přál, ten nakonec doklouzal k Furchovi, který jej schoval pod lapačku.

27:59
    Boltanov nahazoval na bránu kotouč od modré čáry, tu nakonec netrefil.

28:52
    Košečkin zasáhl výtečně vyrážečkou a puk poslal do zadního plexiskla.

29:30
    Hosté dostali protivníka pod velký tlak, jako poslední pálil na pravé straně stojící kapitán Medveděv, ale pouze do betonů brankáře.

29:36
    Hosté se přeci jen gólu dočkali. Ránu od modré čáry zastavil NIKITA SAMOCHVALOV, puk si ale dokázal zpracovat a poté rychle nabruslil na levou stranu, kde byla odkrytá část domácí brány, kam hostující hráč rychle kotouč poslal. Košečkin byl chvíli dezorientován, pak se snažil hokejkou puk vyrazit, ale bylo pozdě.
    Asistence: Michajl Fisenko.
    29:36 Nikita SAMOCHVALOV - 2:3

30:48
    Timkin to zkusil od pravého mantinelu, ale puk k Furchovi ani nedoputoval.

31:18
    Hosté se dožadovali icingu, ale hra pokračuje.

32:44
    Nyní už to icing je, dlouho se hrálo bez přerušení a puk měli více na hokejkách domácí, ale Furch snad ani jednou nemusel zasáhnout.

33:29
    Znovu byli domácí pod tlakem, Minejev nahodil puk nepříjemně od levého mantinelu a před svatyní Magnitogorsku se pokoušel nepříjemně tečovat Rau, Košečkin zasáhl levým betonem.

34:12
    Hodně aktivní Ellison, dnes zatím 1+1, se snažil prostřelit Furcha mezi betony, ty však český brankář sklapl včas.

35:08
    Semjonov zůstal v útočném pásmu sám proti jedinému protihráči, toho však obejít nedokázal, mnoho sil už z dlouhého střídání neměl.

36:20
    Tak teď se Furch opravdu vytáhl. Švyrjov zůstal před hostujícím brankářem sám, jeho prudkou ránu Furch vyrazil, poradil si i s následnou dorážkou, poté zkoušel domácí hráč poslat puk za čáru rukou, ale ani to se mu nezdařilo. Na druhou stranu gól by tak neplatil.

37:01
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Semjon Košelev – 2 min., příliš mnoho hráčů). První vyloučení ve druhé části.

37:06
    Hosté vyhazují.

37:22
    Znovu se daří hostujícím hráčům podél mantinelu vyhodit puk přes všechny čáry.

37:46
    Nyní se hráči Metallurgu provinili ofsajdem, z hlediště se ozývá pískot nespokojených fans.

38:30
    Furch ještě nemusel zasahovat, jeho tým dobře brání a znovu vyhazuje.

39:02
    S návratem vyloučeného hráče je ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:55
    Domácí v podstatě celou poslední minutu zůstali v útočném pásmu, ale ani jednou se jim nepodařilo soupeřova brankáře ohrozit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Zatímco v první části bylo k vidění mnoho vyloučení a čtyři branky, v té druhé se hrál rychlý útočný hokej v podstatě bez gólů. Šancí bylo k vidění dost, zejména hosté počastovali Košečkina nepříjemnými střeleckými pokusy, ten nakonec jednou kapituloval a jeho tým tak znovu ztrácí a ztrátu si s sebou tentokrát odnesl i do kabin. Podaří se Metallurgu srovnat ve 3. části?

40:01

41:20
    Od úvodního buly se nepřerušilo, ale zatím ani jeden z brankářů nemusel zasahovat.

42:27
    Hosté se vydali do útočného pásma, avšak soupeř vyhodil puk do bezpečí a to tak, že icing se nepíská.

43:17
    První Furchův zákrok ve třetí části, Lee střílel zápěstím z pravé strany, ovšem jen do gólmana, který jeho pokus vyrazil.

44:13
    Švyrjovova střela byla zblokována mimo bránu.

45:00
    Hosté si špatně přihráli na útočné modré a musí vyklidit pásmo, stále se hraje bez přerušení.

45:34
    Smachvalov střílel skrz protihráče, Košečkin však dobře viděl a puk vyrazil.

46:46
    Semjonov špatně zpracoval přihrávku z pravé strany a ke střele se tak nedostal.

47:15
    Purcell se dostával do dobré příležitosti, nakonec přes posledního protihráče neprošel a zakončit nedokázal.

48:00
    Po osmi minutách třetí třetiny se poprvé přerušuje a to jen proto, že vyhozený puk končí na střídačce.

48:18
    Domácí se provinili icingem.

48:27
    Zblokovaná rána od modré ke Košečkinovi neprošla.

49:07
    Hosté dobrým forčekingem nedovolují soupeři opustit obranné pásmo.

49:28
    Po dlouhé době zasáhl Furch, když Platonovu střelu z dálky bez větších problémů chytil, na puk dobře viděl.

50:18
    Domácí dostali Avangard pod tlak, ale na brankáře nevystřelili.

50:22
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jan Kovář – 2 min., podražení).

50:40
    Domácí po buly odpálili puk do bezpečí, hosté dlouho zůstali v obranném pásmu.

51:00
    Znovu končí kotouč v obranném pásmu Omsku.

52:17
    Až teď musel Košečkin zasáhnout proti Peterssonově ráně, kterou ukryl do výstroje.

52:24
    Domácí hrají v plném počtu.

53:05
    Mozjakin se dostával do dobré palebné pozice, ale nakonec mu protihráči nedovolili vystřelit.

53:48
    Wolski dobře tečoval nahození od modré, ale mezi tři tyče nezamířil.

54:12
    Hosté vyrazili do přečíslení dva na jednoho, Purcell mohl zakončit sám, ale volil přihrávku na Peterssona, která ale byla hodně špatná, švédský hráč ji nemohl zpracovat.

54:45
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Dmitrij Žukenov – 2 min., vysoká hůl).

55:11
    Hosté se osvobozují.

55:25
    Znovu končí puk v obranném pásmu Magnitogorsku.

55:45
    Furch se stačil přesunout od pravé tyče k levé a prudkou ránu Wolskiho zachytil lapačkou. Kanadský hráč měl před sebou odkrytou bránu.

55:58
    Po velice pohledné akci se na pravé straně do kotouče pořádně opřel SERGEJ MOZJAKIN a tvrdou ranou ke vzdálenější tyči srovnal. Tady Furch nemohl moc dělat.
    Asistence: Wojtek Wolski a Jan Kovář.
    55:58 Sergej MOZJAKIN - 3:3

56:18
    Málem se hosté dostali zpátky do vedení, Peterssonovu střelu však Košečkin stačil lapit.

56:25
    Hosté si přeci jen berou vedení zpátky. TEDDY PURCELL nejprve tečoval kotouč do boční sítě, ten se dostal k Peterssonovi za brány, který rychle přihrál zpátky kanadskému spoluhráči, jenž zamířil do odkryté části domácí svatyně. Košečkin se přesouval ke druhé tyči a už se nestačil vrátit.
    Asistence: André Petersson.
    56:25 Teddy PURCELL - 3:4

56:37
    Hosté pokračují v aktivitě, Petersson ale bránu přestřelil.

57:20
    Domácí o kotouč na útočné modré přišli a Furcha tak neohrozili.

57:33

57:54
    Zřejmě je rozhodnuto, Košečkin si vybral slabší chvílí, když špatně zpoza brány rozehrál podél mantinelu, k tomu se dostal Purcell, který rychle nahodil směrem na bránu, kde se puk odrazil k ANDRÉ PETERSSONOVI, jenž jej rychle doklepl do odkryté klece.
    Asistence: Teddy Purcell.
    57:54 André PETERSSON - 3:5

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Domácí to zkouší v šesti bez brankáře.

58:55
    Nyní se ale provinili ofsajdem, vhazování na útočné modré, Košečkin se na chvíli vrátil do brány, ale už je zase zpět na střídačce.

59:02
    Ellison nedosáhl na nepřesnou přihrávku, puku se zmocnil MAXIM ČUDINOV, který z dálky zamířil do prázdné brány.
    Bez asistence.

59:15
    Furch chtěl rychle rozehrát, aby nezdržoval hru, ovšem rozhodčí ji přerušil. Český brankář se pak vyčítavě podíval na arbitra.

59:46
    Ještě jeden ofsajd domácího mančaftu.

Když čtyři minuty před koncem třetí třetiny domácí kapitán Mozjakin srovnával na 3:3, zdálo se, že duel jde do prodloužení, jenže opak byl pravdou. Soupeř si vedení téměř ihned vzal zpátky, minutu na to jej ještě navýšil a v poslední minutě pečetil své vítězství střelou do prázdné brány. Nutno říct, že Omsk byl dnes aktivnější a vyhrává zaslouženě.

Československá stopa v utkání

Jan Kovář (MET) 0+2, 0 střel, čas na ledě 21:19

Dominik Furch (OMS) 20 zákroků, 3 góly, úspěšnost 86,96 %

Já se loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního dne. (15:38:19)

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 18. Čibisov (Ellison, Kokarev), 18. Ellison (Mozjakin, Jan Kovář), 56. Mozjakin (Wolski, Jan Kovář) – 4. I. Michejev (Košelev), 10. Rau (Chochrjakov), 30. Samochvalov (Fisenko), 57. Purcell (A. Petersson), 58. A. Petersson (Purcell), 60. Čudinov

Rozhodčí: Sergejev, Beljajev – Otmachov, Golovljov