Slavia – Motor ČB 4:3 (2:1 po s.n.) | Kladno – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Litoměřice – Prostějov 3:1 (kon.)
Přerov – Kadaň 3:2 (kon.) | K. Vary – Vsetín 1:2 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:1 (kon.)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Autorem vítězné branky je ZDENĚK DOLEŽAL, který si kličkou položil brankáře Gábu a v pádu zasunul puk do sítě podél pravé tyče hostující klece.

63:57
    Mikyska pálil z první tvrdě z mezikruží, Frodl předvedl výtečný reflex a puk vykopl mimo tři tyče!

59:39
    Motor si vytvořil veliký tlak a Frodl se musel činit, aby udržel nerozhodný stav!

57:10
    Frodl teď vytáhl neskutečné zákroky! Nejprve vychytal Mikysku a po něm i Vampolu, který dorážel z levé strany.

46:39
    David Šafránek (SLA) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

46:39
    Šafránek nastřelil od modré prvního bránícího hráče a svou chybu musel hasit nedovoleným zákrokem. Frodl pak navíc musel vytáhnout parádní zákrok, aby udržel vyrovnaný stav.

43:47
    Slavia právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Sešívaní využili nedůrazné hry Motoru ze začátku třetí třetiny a jejich převahu zužitkoval LUKÁŠ KREJČÍK. Ten se dostal k puku ve středním pásmu, nabral rychlost a přes tři obránce se prokličkoval až do zakončení, které mu vyšlo na jedničku. Asistence: Zdeněk Doležal.

37:57
    Hosté ujeli do přečíslení tří proti jednomu, které nakonec zakončil střelou z mezikruží Vráblík. Frodl vytáhl výtečný zákrok lapačkou!

33:59
    Jonák se řítil do samostatného úniku, ale domácí obránce Šmíd ho fantastickým zákrokem čistě zastavil a zachránil vedení Slavie!

33:38
    Pražané jsou opět na dostřel! A znovu se o to zasloužil LUKÁŠ ENDÁL, který se uvolnil na pravé straně po přihrávce Ondráčka a z pravého kruhu zamířil milimetrově do levého horního růžku Gábovy klece. Asistence: Martin Ondráček a Jaroslav Kasík.

31:59
    Krejčík nahrál před branku Zdeňkovi Doležalovi, který promáchl před odkrytou brankou!

30:38
    Červenobílí si zahrají přesilovou hru a mají šanci vyrovnat. Zdeněk Čáp (CEB) jde pykat na dvě minuty za nedovolené bránění.

28:57
    Bude se vylučovat na obou stranách. Dvě minuty si odsedí Luboš Rob (CEB) za hrubost a Zdeněk Doležal (SLA) za krosček. Hra bude pokračovat ve čtyřech hráčích na obou stranách.

26:54
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Tak to je pro hosty veliká vzpruha a pro domácí obrovská rána! VÍT JONÁK ukázal sílu na brankovišti, když se dokázal přes dva obránce natlačit k zakončení z pravé strany a důraz mu přinesl kýžené ovoce, jelikož puk Frodlovi nešťastně propadl až do sítě. Asistence: Martin Heřman a Žiga Pavlin.

25:53
    Slavia snižuje a Eden je na nohou! Holý nahodil kotouč na branku od modré čáry, Gába puk vyrazil jen před sebe, kde stál LUKÁŠ ENDÁL, jenž si dokázal udělat na brankovišti prostor a nadvakrát dorazil puk za záda bezmocného brankáře hostů. Asistence: Jan Holý a Jindřich Barák.

25:23
    Lukáš Květoň (CEB) byl v útočném snažení až moc dychtivý a provinil se držením, za což dostává menší trest.

23:34
    Ondráček teď předvedl parádní obranný zákrok, když odpálil puk před Martinem Novákem, který by jinak zakončoval do odkryté klece!

22:34
    Hodně zbytečný faul předvedl u mantinelu v obranné třetině Vojtěch Šmíd (SLA), který jde na dvě minuty pykat za držení protihráče.

18:00
    Červenobílí jdou znovu do čtyř. David Šafránek (SLA) si totiž nedal v obranném pásmu u mantinelu pozor na hokejku a dostává menší trest za podražení.

15:05
    A tlak se Jihočechům vyplácí! Galamboš vyhrál buly v útočné třetině na modrou čáru, kde stála připravená nová posila Motoru ZDENĚK ČÁP a její rána z první zaplula přesně do pravého dolního rohu Frodlovy svatyně. To je snový debut v novém působišti! Asistence: Peter Galamboš.

14:32
    Motor nakonec přesilovku využívá a otevírá skóre utkání! Kotouč se dostal po hezké kombinaci až na modrou čáru ke ZDEŇKOVI KUTLÁKOVI a českobudějovický kapitán ranou od levého mantinelu propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Vampola a Václav Nedorost.

12:47
    Výhodu hosté nevyužili a Martin Ondráček (SLA) si jde odpočinout na trestnou lavici za nedovolené bránění.

09:01
    Luboš Rob (CEB) si nepočínal v útočném pásmu nejšťastněji a dostává dvě minuty za hákování.

07:20
    Sešívaní měli velikánskou příležitost! Krejčík se Zdeňkem Doležalem se řítili do přečíslení dvou proti jednomu. První jmenovaný nakonec vzal situaci na sebe a mířil mezi vyrážečku a tělo Gáby. Hostující brankář ale vytáhl fantastický zákrok!

04:09
    Nedvídek se zničehonic zjevil mezi kruhy sám. Ve velké šanci ho ale Gába vychytal!

Michal Toman

Branky a nahrávky: 26. Endál (J. Holý, Barák), 34. Endál (M. Ondráček, Kasík), 44. L. Krejčík (Z. Doležal), rozh. náj. Z. Doležal – 15. Kutlák (Vampola, Nedorost), 16. Čáp (Galamboš), 27. Jonák (Heřman, Pavlin)