Slavia – Motor ČB 4:3 (2:1 po s.n.) | Kladno – Frýdek-M. 3:2 (po pr.) | Litoměřice – Prostějov 3:1 (kon.)
Přerov – Kadaň 3:2 (kon.) | K. Vary – Vsetín 1:2 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 3:1 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 4:2 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
SK Trhači Kadaň
Sobota 20.01.2018, 17:00 • MEO Aréna • Chance liga • 41. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den u dalšího kola WSM ligy. Dnes přivítá Přerov Kadaň.

Přerovu se letos daří, i díky tomu je na čtvrtém místě po 25 výhrách a 15 prohrách se skóre 114:97. To vedlo k zisku 72 bodů a ztrátě tří bodů na třetí Kladno. Ze čtvrté pozice ale doráží rival z Prostějova.

Zubrům se moc nedařilo, výsledkem toho jsou poslední dvě prohry na půdě Českých Budějovic a výše zmíněného Prostějova. Pokud budou chtít Zubři uhájit dobrou příčku či se posunout ještě na třetí místo, budou muset přidat.

K tomu mají dnes ideální podmínky. Podaří se jim ale potvrdit roli favorita?

Kadaň je na tom velmi bídně. Z čtyřiceti utkání vyhrála pouze osm a hned 32 jich prohrál. To vše při katastrofálním skóre 80:163 a pouze 23 body. Hosté jsou tka beznadějně poslední a bojují pouze s Benátkama, které mají o čtyři body více.

Narozdíl od nich ovšem mají o něco lepší formu. V posledních pěti zápasech dokázala Kadaň připsat dvě vítězství. Jednou nad Třebíčí a podruhé nad Ústí nad Labem. Podaří se Trhačům potrápit i Přerov?

Vzájemná utkání

Kadaň 1:2 Přerov
    Přerov 2:1 Kadaň
    Kadaň 1:9 Přerov
    Kadaň 2:1 Přerov

HC ZUBR Přerov: Šimboch (Klimeš) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala, Lenďák, Běhal – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Plášek, Pšurný, Plášek ml. – Milan Procházka, F. Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil.

SK Trhači Kadaň: Pavlát (Spěšný) – Trefný, R. Černý, Blaha, Szathmáry, Cestr, Buchtela – Wágner, Kůs, Hlava – Rezek, Tupý, J. Müller – O. Procházka, Rindoš, Krejčiřík.

Rozhodčí: Obadal, Zbořil – Gančarčík, Lukš.

00:01

02:00
    Zatím se hraje v poměrně klidném tempu, bez zvětší šance, která by vedla k brance.

04:25
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Šimon Szathmáry – 2 min., nedovolené bránění).

06:25
    Zubrům se první přesilovku utkání využít nepodařilo. Kadaň se ubránila a drží nerozhodný výsledek.

07:57
    Přerovští hokejisté hrajou aktivně a snaží se využít svého tlaku z přesilovky.

10:05
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Dominik Pavlát – 2 min., držení).

11:05
    Střela od modré končí ve výstroji brankáře Pavláta.

11:50
    Hostům se podařilo dostat se až před Šimbocha a vybojovat vhazování.

12:15

12:41
    Kadaň se dostala k ohrožení domácí branky, gólma Šimboch byl ovšem připraven a kryje.

13:02
    Zajímavá zadovka hledala Wágnera na vrcholu kruhu, ten však trefil pouze soupeře.

13:14
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., hákování).

13:44
    Trhači vyhazují a pokračují v dobrém bránění, které po celou první třetinu předvádějí.

14:41
    Kadaň hraje v oslabení velmi dobře, svého soupeře k ničemu nepouští a opět vyhazuje.

15:00
    Další vyhození, Zubři ne a ne usadit se v útoku.

15:23
    Přerov se vystavil do ofsajdového postavení, to už je ale soupeř zpět v pěti na ledě.

16:27
    Kadaň již v plném počtu operuje v útočné třetině, kde se snaží trápit svého soupeře.

16:58
    Obrovská šance Zubrů, kteří v ponechané výhodě dostali puk za obranu, ovšem z blízka Pavláta nepřekonali a ani následná zadovka před brnaku nevedla k zakončení. Domácí pokračují v tlaku.

17:46
    Několi kstřel minulo branku Trhačů, Přerov stále v šesti, soupeř se nemůže dostat k puku.

18:05
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Nicolas Hlava – 2 min., sekání).

18:37
    Domácí tým dnes přesilové hry nesehrává nejlíp, naopak soupeř skvěle brání a vyhazuje kotouč.

18:54
    Teď to bylo o něco lepší, z hranice kruho ale Zubři promáchli.

19:16
    Následná přihrávka byla seažena mimo třetinu a domácí musí znova od Šimbocha.

19:44
    Střela od modré nenadělala Pavlátovi větší probléme, to už je asi vše, co se stane v první třetině.

20:00

Máme za sebou první třetinu, v ní byli jasně aktivnější domácí, kteří přehrávali svého soupeře, dokonce hráli i tři přesilovky, ale zatím se jim moc nedaří. Naopak Trhači dobře brání a nepouštějí soupeře do větších šancí. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina. Ta začne přibližně v 17:52.

Hárči jsou zpět na ledové ploše, druhá třetina brzy začne.

20:01

20:24
    Hosté se hnali ve třech do útoku, avšak jejich předávka nebyla vůbec dobrá a lehce o puk přišli.

20:52
    Na druhé straně se tak hnali do protiútoku Zubři, avšak ani jim se nevedlo lépe. Trhači ale vyhazují jen na zakázané uvolnění.

21:19
    A znova, ještě jednou se tedy hra vrátí před Pavláta.

21:29
    Přerov právě vstřelil branku!
    To, co se nepovedlo v první třetině, se povedlo nyní. S první nepřehlednou situací si hostující brankář ještě dokázal poradit, ale k odraženému puku se na modré dostal MIKULÁŠ ZBOŘIL, který se s ničím nepáral a prostřelil Pavláta, který nebyl v nejlepší pozici. Bez asistence.

21:51
    Hosté přidali a vybojovali vhazování po levici Šimbocha.

22:29
    Zubři ale dostali kotouč do bezpečí, Trhačům se navíc nepovedla rozehrávka a ta znova končí zakázaným uvolněním.

23:08
    Jeden z hostů ztratil rovnováhu a ve vysoké rychlosti to napálil do přerovské branky. Naštěstí je však v pořádku a rychle se dostal zpět na nohy.

23:20
    Zakázané uvolnění po špatném pasu i na druhé straně.

23:42
    Hosté očividně přidali, hrají vyrovnanou partii a mohou pomýšlet na body.

24:14
    Přerovu se nedaří déle udržet se na kotouči, ani Trhačům se ale kotouč na hokejkách nedrží.

24:52
    Palovo nahození od modré Pavlát bez větších obtíží udržel ve výstroji.

25:18
    Hraje se ve středu hřiště, ani jeden tým si netvoří tlak.

25:56
    Trhači vybojovali kotouč, ale nepodařila se jim rozehrávka, která našla pouz hokejku soupeře.

26:10
    To samé však na druhé straně, Kadaň se dostala dokonce do situace dva na jednoho, ale moc dobře ji nevyřešila. Byla sice z toho i střela, ale Šimboch s ní až takový problém neměl. Následuje komerční přestávka.

26:24
    Zajímavá střela od odré končí na pozorném brankáři hostů, ten tak drží svůj tým.

26:29
    Hned po vhazování se ale puk posunul na Radomíra Palu, který se s ničim nerozpakoval a vyslal projektil směrem k Pavlátovi. Před ním vložil do rány hokejku JIŘÍ GOIŠ a nechytatelně překonal gólmana. Asistence: Radomír Pala a Filip Dvořák

27:36
    Domácí jsou při chuti, rychle pokračjí v útočení a snaží se přidat branku. Pavlát kryje.

28:02
    Hosty gól v jejich síti očividně zaskočil, ale pomalu se opět vrací do hry.

28:29
    Jsou to ovšem Zubři, kdo se dostal do velké šance, ani nájezd, ani následná skrumáž ale k navýšení skóre nevedli.

29:07
    Trhač se usadili v útočné třetině. Podaří se jim něco vymyslet?

29:41
    Hraje se nahoru dolu, ani jeden tým se nedokáže déle usadit v útoku.

30:05
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Milan Procházka – 2 min., hákování).

30:27
    Domácí začínají vyhozením.

30:48
    Kadaň je zpět v pásmu, podaří se jí něco vymyslet?

31:08
    Nakonec ne a Pavlát po špatném vyjetí daroval puk na hůl dojíždějícímu soupeři, kterého ale stihl odzbrojit obránce.

31:34
    Trhači se usadili v pásmu.

31:48
    To znvoa neplatí, soupeř vyhazuje do bezpečí.

32:05

32:30
    Plášek starší to zkoušel z pravé strany, ale na brankáře hostů si nepřišel, ten krye i další nahození od modré.

32:51
    Ofsajd kazí útočné choutky Zubrů, následuje komerční přestávka.

33:21
    Střela z levého kruhu pro vhazování jen těsně minula tyč branky Šimbocha.

33:55
    Kadaň je častěji na puku a snaží se o zdramatzování utkání.

34:24
    V tom ji ale limitují časté nepřesnosti, které vedou ke ztrátám puku.

34:59
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., hákování).

35:24
    Kotouč je vyhozen, Kadaň přijde o několik vteřinek.

35:37
    Hosté to zkusili z otočky z mezikruží, avšak na Šimbocha si nepřišli.

35:58
    Přerov se dostal do výborné šance v oslabení. Střelu z mezikruží ovšem brankář hostů bravurně vychytal a i s následnou dorážkou si s pomocí obránců poradil.

36:28
    Kotouč skončil v ochranné síti po teči jednoho z hostů, ti jsou tak poslní do středního pásma, kde se bude vhazovat.

36:53
    Další puk v hledišti, Přerov se s největší pravděpodobností ubrání bez obtíží. Poslední dvě sekundy.

36:59

37:29
    Hosté se usadili ve třetině, avšak střela od modré Šimbocha výrazněji neohrozila.

37:58
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před Pavlátem.

38:39
    O kotouč se bojuje v obranném pásmu Kadaňe, dočkáme se ještě nějaké zajíamvé situace?

39:09
    Psolední minuta začala, hosté vybojovali kotouč a ještě se pokusí snížit.

39:32
    Naopak ale mohli domácí zvýšit. Dostali se do situace dva na jednoho, kdy Procházka ještě vylepšoval pozici spoluhráče, ale toho excelentně vychytal hsotující brankář.

40:00

Druhá třetina je za námi. Domácí potvrdili roli favorita a dali hned dva góly. Díky tomu jsou blízko zisku důležitých bodů. Zdali se jim to povede se dozvíme zhruba od 18:48.

40:01

40:17
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Sýkora – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., krosček).

40:36
    Zajímavá přihrávka k pravé tyči branky Kadaňě nenašla jen těsně adresáta.

41:07
    Hosté přišli o kotouč a na druhou stranu se tak hnali domácí, kteří se ovšem sami připravili o pásmo.

41:42
    Ani jednomu celku se nedaří využít většího prostoru na ledě.

42:08
    Změnit se to pokusila Kadaň, avšak ani ta se v pásmu neusadila.

42:42
    Jsme zpátky v pěti na obou stranách, vytěžili z toho málem Zubři, jejich střela z úhlu ale zamířila mimo.

43:47
    Zblokovaná střela skončila v lapačce PAvláta. Vhaovat se bude po jeho pravici.

44:20
    Milan Procházka číhal u pravé tyče, kotouče se ale nedočkal. Kadaň se ubránila.

44:51
    Tlak Přerova ale trval a zakončila jej až střela z mezikruží, která skončila ve výstroji brankáře.

45:25
    Hraje se ve středu hřiště, Kadaň se snaží dostat se k puku.

45:57
    To se jí povedl oa je v útočné třetině, dočkáme se i snížení?

46:00
    Po odpískání se nám strhla malá potyčka, rozhodčí to ovšem řeší bez vyloučení.

46:28
    Hosté přidávají na aktivitě, jejich snaha o vyrovnání je evidentní. DOmácí ale zatím bez obtíží zvládají.

47:00
    Puk se zastavil ve skrumáži za hostující brankou. Hra je přerušena.

47:29
    Nahození od mantinelu Šimboch vyrazil a spoluhráči následně vyhodili na zakázané uvolnění.

48:32
    Hra je znova před Šimbochem, ten kryje další ránu od mantinelu. Ještě nás čeká zajímavý konec.

48:32
    Helma přerovského gólmana navíc dostala pořádnou ránu a musí se tak podrobit rychlému ošetření na střídačce.

48:36
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Máme sníženo. Ihned po vhazování se opřel do puku ŠIMON SZATHMÁRY na modré a propálil úplně vše, co mu stálo v cestě. Drama je na světě. Asistence: Jan Müller a Josef Rindoš.

48:52
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Buchtela – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

49:28
    Domácí rychle odpovídají. Kadaň sice vyhodila, ale domácí se rychle vrátili a přihrávkou na protější tyč našli TOMÁŠE DOLEŽALA, který se nemýlil. Zubrům se tak bude znova lépe dýchat. Asistence: Tomáš Sýkora a Jakub Šlahař

50:24
    Domácí jsou zpět před brankou soupeře a pokračují ve zvýšené aktivitě. Odměnou jim bude vhazování v útočné třetině.

50:58
    Trhači kombinují za vlastní brankou Přerov dobře napadá a znemožňuje rozehrávku.

51:56
    Pasáž mnoha nepřesností končí Přerovem v útočné třetině. Podaří se mu něco vymyslet?

52:03
    Nene, nakonec puk získal soupeř, který se ale vysstavil ofsajdu.

52:34
    Hraje se nahoru dolu, ale bez větších šancí.

52:58
    O jednu takovou se málem postarali hosté, avšak jejich střelecký, nenápadný pokus neuspěl.

53:19
    Stejně jako ten na druhé straně, který minul branku. Šance pro Kadaň na protiútok.

53:40
    Tu ale hatí ofsajd.

54:13
    Zubři se dostali ke střele z vrcholu kruhů, Pavlát byl ale připraven a pokus ukryl ve výstroji.

54:31
    Ani Trhači se neprosadili, vybojovali ovšem vhazování po levici Šimbocha.

54:52
    Vhazování ve středním pásmu, hra je v posledních minutách opravdu hodně kouskovaná a moc se nehraje.

55:12
    Zakízané uvolnění Přerova, poté hned rána z vhazování a další nás čeká opět po levačce Šimbocha.

55:36
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., držení protihráče).

55:58
    Kadaň vyhazuje až k Šimbochovi.

56:29
    A opět, Zubrům se nedaří udržet pásmo a vytvořit si tak šanci k rozhodnutí zápasu.

56:58
    Kotouč znova u Šimbocha. Kadaň hraje toto oslabení opravdu brilantně.

57:35

57:47
    Tak to jsou věci. Hosté vyrazili do protiútoku, střelu Hlavy Šimboch vyrazil pouze na hokejku ŠIMONA SZATHMÁRYHO a ten do prázdné branky s klidem uklidil kotouč. Asistence: Nicolas Hlava a František Wágner

58:12
    Zakázané uvolnění Přerova.

58:32
    Domácí z protiútoku prověřili brankáře soupeře, ale ten ukryl touš ve výstroji.

58:57
    Trhači vybojovali puk a řítí se vstříc vyrovnání.

59:04
    Doležal mohl po hrůzostrašné rozehrávce rozhodnout. Z mezikruží ale v rychlosti netrefil prázdnou branku!

59:22
    Zakázané uvolnění rozhozených hostů.

59:47
    Zakázané uvolnění Přerova, hosté si berou oddechový čas a zkuší to v šesti.

Dnešní utkání sleduje 1828 diváků.

Přerov to i přes dramatický závěr zvládl a vybojoval tři body. Kadaň potvrdila zlepšené výkony a pořádně kousala. Na bodíky to lae dnes nestačilo a na stadionu v Přerově se může slavit. Zubři se drží na dohled třetího místa. (19:31:40)

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 22. Zbořil, 27. Goiš (Pala, F. Dvořák), 50. T. Doležal (T. Sýkora, Šlahař) – 49. Szathmáry (J. Müller, Rindoš), 58. Szathmáry (Hlava, Wágner)

Rozhodčí: Obadal, Zbořil – Gančarčík, Lukš