Skoky HS118, Chaux-Neuve Vítěz: A. Watabe (JPN) (kon.) | Běh 10 km klasicky, Chaux-Neuve Vítěz: J. Schmid (NOR) (kon.)
SP - běh 10 km klasicky, Chaux-Neuve

Vítěz: J. Schmid (NOR)

Sobota 20.01.2018, 12:30 • Chaux-Neuve (Francie) • Severská kombinace

Z tohoto závodu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (13:14:20)

30. Go Jamamoto (JPN) +2:27,1

Tomáš Portyk po výborném výkonu ve skokanské části, ve které obsadil sedmé místo, nedokázal navázat na slušné běžecké výkony z minulých týdnů a tentokrát se výrazně propadl až na 24. místo. Jsou to ale další body do hodnocení Světového poháru, což je po špatném úvodu sezony výborný počin.

Norský sdruženář Jan Schmid dokázal v závodě na deset kilometrů stáhnout svou ztrátu po skokanské části, která činila 27 vteřin na Akita Watabeho a v posledních desítkách metrů se dostat před něho. Schmid dokázal vyhrát další letošní závod a dál upevňuje své vedení na čele Světového poháru. Třetí místo vybojoval Fin Ilkka Herola, který se posunul z deváté příčky.

Závod skončil.

Cíl
    Tomáš Portyk se do cíle dostává na konečném 24. místě.

Cíl
    Třetí místo obsadil Fin Ilkka Herola, který v těsném dojezdu porazil Lukase Klapfera o tři setinky.

Cíl
    To už je tu ale cílový sprint a v něm je lepší lídr Světového poháru Jan Schmid, který poráží Akita Watabeho a získává dalších 100 bodů do hodnocení seriálu.

8,6km
    Na Portyka se dotahuje Greiderer či Gerard a vypadá to na další propad. Do první dvacítky se dnes nepodívá.

8,6km
    Klapfer a Herola budou bojovat o třetí místo. Za nimi ztrácí pátý Riessle 40 vteřin.

8,6km
    Watabe se Schmidem dál drží náskok před Herolou a Klapferem a rozdají si to spolu o vítězství.

7,5km
    Portyk se drží na 19. místě mezi Mutruem a Weberem.

7,5km
    Rydzek se dotáhl do skupiny, která bojuje o čtvrtou příčku. Je tam s ním i Faisst, Riessle a Frenzel, tedy všichni favorizovaní Němci.

7,5km
    Schmid převzal taktovku a táhne tempo na čele. Herola s Klapferem stáhli ztrátu na 15 vteřin.

6,1km
    Laheurte, Seidl, Kircheisen, Weber, Mutru a Portyk odpadli z Rydzekovy skupiny a jedou na 16. – 21. místě. Za sebou mají přes 20 vteřin náskoku na Gerarda.

6,1km
    Herola s Klapferem se snaží dotáhnout na vedoucí duo, ale ztrácí stále 19 vteřin.

6,1km
    Komu naopak chutná je Nor Schmid, který se nyní vyváží za Watabem a šetří po stíhací jízdě síly před závěrečným okruhem.

Portyk se snaží udržet nastolené tempo, ale běžecky mu dnešní závod moc nechutná.

5km
    Portyk byl, dle očekávání, pohlcen skupinou za ním, kterou vede Johannes Rydzek.

5km
    Watabe se Schmidem se už spojili a spolupracují na čele. Za nim ztrácí 20 vteřin Herola s Klapferem, kteří se odpoutali od Riibera, Andersena, Rehrla a Denifla.