Fulham – Burton 6:0 (kon.)
Fulham FC
6:0 (3:0)
Burton Albion FC
Sobota 20.01.2018, 16:00 • Craven Cottage, London • Anglická Championship • 28. kolo

V rámci 28. kola jsme dnes sledovali utkání mezi Fulhamem a Burtonem. Fulham jakožto favorit utkání naplnil svá očekávání a rozdrtil svého soupeře poměrem 6:0. 2 góly v tom zápase vstřelil Fonte a Sessegnon, po jednom zásahu mají hráči Piazon a střídající Kamara. Dnešnímu utkání přihlíželo 25400 diváků. (17:59:24)

90+4

90+2
    O šanci se ještě pokoušeli ještě hráči Burtonu, ale Sbarra pálil nepřesně.

90
    Hlavní rozhodčí Robinson bude nastavovat 3 minuty nad rámec hlavní hrácí doby.

88
    Fulham právě vstřelil branku!
    Góóóóóóól. Fulham střílí další gól tohoto utkání, dnes již 6. a postaral se o něj střídajicí Aboubakar KAMARA.

86
    Torre si sklepnul s Kalasem, ten mu poslal načechraný míč za obranu, ale de la Torre, tento míč nakonec nestihl.

84
    Míč u svých nohou mají hráči Fulhamu, kteří kombinují na soupeřově polovině.

81
    A pro dnešek dohrál další střelec. Tentokrát druhého gólu a to Lucas Piazón, kterého nahrazuje Luca de la Torre.

79
    Poslední střídání pro Burton, ze hřiště odchází Martin Samuelsen a nahrazuje ho Joe Sbarra.

79
    Góóóóóóóól. Fanoušci se dočkali pověstného "bůra" a Fulham už v dnešním zápase demoluje svého soupeře. Během 7 minut se podařilo 2x skórovat hráči Ryan SESSEGNON.

77
    Pro dnešek již dohrál dvougólový střelec tohoto utkání Rui Fonte, kterého nahrazuje Akoubakar Kamara.

77
    Domácí kombinovali na půli hřiště, Cairney se pokoušel přihrát do strany na Johansena, ale ten se k přihrávce o kousek nedostal

75
    Nevybíravý faul a dnes již druhá žlutá karta. Tentokrát jí dostal Martin Samuelsen.

72
    Góóóóóól. Fulham opět rozšiřuje svojí gólovou nadílku. Po krásné individuální akci se mezi dnešní střelce zapsal i Ryan SESSEGNON. 4:0

70
    A máme tu další změnu v týmu Burtonu. Ze hry odchází Joh Brayford, kterého nahrazuje Hope Akpan.

68
    Teď se nám přelívá hra z jedné strany na druhou, ale domácí nepouští svého soupeře ke střele.

65
    Další zajímavá akce domácích. McDonald posunul na Piazona, ten obešel svého soupeře pokoušel se zakončit, ale jeho pokus o kousíček minul branku.

64
    V 64. minutě tu máme 2 střídaní, každý tým po jednom kusu. Na straně Fulhamu ze hry odchází Oliver Norwood a nahrazuje ho Tom Cairney. U Burtonu odchází Luke Murphy a nahrazuje ho Jamie Allen.

62
    Zajímavá akce pro hosty. Murphy obehrál 2 protihráče, ale jeho pokus se nevešel mezi 3 tyče.

60
    Domácí hráči zvyšují svůj tlak, ale zatím ne a ne ohrozit branku svého soupeře.

58
    U míče jsou tedy domácí, McDonald na Johansena, ten je u své levé lajny dnes velmi aktivní.

57
    Nakonec Buxtonova přihrávka mířila do míst, kde stála obrana domácího celku.

57
    A z následného brejku jsou u míče hosté, konkrétně Buxton a vymýšlí kam bude směřovat jeho přihrávka.

56
    Fulham zkouší svoje štěstí po levé straně, Odoi centroval, ale jeho pokus sklidila obran Burtonu.

54
    Burton se dostal do šance, ale zde byl pozorný Bettinelli.

52
    Opět to je Johansen po své levé straně posílal Fonteho, ale ten s k míči nakonec nedostal.

51
    A z protiútoku málem odpověděli hráči Fulhamu, Johansen centroval, ale jeho pokus trefil pouze podavače míčů.

50
    Z následující akce se pokoušeli hráči Burtonu projít středem, ale tam stál pozorný Kalas, který nebezpečí odvrátil.

48
    U míče jsou hosté, Flanagan centroval do vápna, ale Ream odhlavičkoval.

47
    Ani jeden tým se nerozhodl prozatím pozměnit sestavu, takže začínáme se stejnými hráči jako jsme končili. Ihned z kraje druhého poločasu jsou u míče domácí Fulham, kteří kombinují na své polovině.

Wolves – Nottingham 0:2

Máme za námi první poločas zápasu mezi Fulham FC a Burton Albion FC. Fulham i v dnešním zápase potvrzuje svojí výbornou formu, a vypadá to, že z dnešního zápasu odejde se všemi třemi body. 2 zásahy si připsal v 18. a 38. minutě Fonte, a ve 34. minutě vstřelil gól Piazón.

45+2

45+1
    Burton se pokouší ještě vymyslet něco před koncem první půle, ale Sordell o míč přišel.

45
    Se závěrem prvního poločasu se nám hra pohybuje spíše na půli hřiště a hlavní arbitr Robinson bude nastavovat 2 minuty.

44
    Murphy to zkoušel vzít na sebe, ale o míč ho připravil Federicks.

43
    Domácí fanoušci povzbuzují své miláčky ke vstřelení "bůra". Uvidíme jestli se Fulhamu povede ještě 2x skórovat, a nebo se Burton dokáže vzchopit?

41
    Když už budou kontrolovat výsledek, tak proč nepřidat ještě další gól? Dnes výborně hrající Fonte nebyl daleko ke vstřelení hattricku.

40
    Hráči Burtonu jsou jako opařeni vodou, nebo spíše vařicím olejem, rozhodně si nepředstavovali takovýto první poločas. Fulham teď bude nejspíše držet míč na svých kopačkách a kontrolovat výsledek do konce 1. poločasu.

38
    Góóóóól. Tak to je kanonáda v podobě londýnského celku. 38. minuta a stav už je 3:0! Neuvěřitelná práce a forma domácího týmu. O gól se postaral, dnes již po druhé, Rui FONTE. 3:0

35
    Domácí hráči mají míč více na svých kopačkách o čemž vypovídá i následující statistika držení míče 64%-36%. Počet přihrávek je v poměru 225:124.

34
    Góóóóóól.... A máme tu druhý gól tohoto utkání, Fulham hraje v naprosté pohodě, a ve 34. minutě přidává druhou branku. Po asistenci Johansena se prosadil Lucas PIAZÓN. Stav utkání 2:0.

33
    Tak co to bude? A máme z toho autové vhazování pro domácí, pořádná motanice u autové čáry.

32
    Po neúspěšném útoku Fulhamu se dostali k míči hosté, Akins centroval z pravé strany, ale jeho centr přelítl všechny jeho spoluhráče.

30
    U míče jsou opět hráči domácího Fulhamu, Johansen posílal pas na Piazona, ten zakončoval, ale mimo.

28
    O vstřelení gólu se pokoušeli i hostující hráči. Centr Flanagana letěl pouze do míst kde stál stoper Fulhamu Kalas.

26
    McDonald posouval na Johansena, ale nahrávka byla nepřesná a bude z toho autové vhazování.

25
    Hráči Burtonu kombinují na útočné půli svého soupeře.

23
    Hráči Burtonu po inkasovaném gólu trošku ožili, teď se pokoušel o individuální akci Murphy, ale pro jeho tým si bohužel míč moc předkopl.

22
    A domácí jsou opět u míče, Sessegnon na Fonteho, ten posunul na Piazona, ale ten byl o míč obrán Brayfordem.

20
    Fulham po prvních 20 minutách potvrzuje svoji formu, ale i to, že je jasným favoritem tohoto utkání, svůj tlak z kraje zápasu proměnil už v 18. minutě v gól.

18
    Góóóóól, máme tu první branku utkání! Fulham se po aktivním začátku dostal z kraje zápasu do vedení a v 18. minutě po asistenci Piazóna skóroval Rui FONTE. – 1:0

17
    Johansen po levé straně udělal kličku obránci, chtěl odcentrovat, ale jeho pokus byl zblokován a bude z toho pouze rohový kop pro domácí.

16
    Od rozehry brankáře se k míči dostali opět hráči Burtonu, Murphy střílel, ale jeho pokus letěl mimo branku.

16
    Hostujícím hráčům, konkrétně Sordellovi, se povedlo zakončit, ale jeho pokus mířil pouze do míst kde stál domácí brankář.

15
    Teď pozor, u míče jsou hráči Burtonu, kteří budou zahrávat rohový kop.

13
    Domácí fotbalisté teď drží míč na své polovině, kde i kombinují.

12
    Norwood hledal skulinku, kterou nakonec našel, jeho balón prošel obranou, ale Font míč nestihl.

10
    U míče byli i hosté, Flanagan přenesl míč na Samuelsena, ale ten v zápětí o míč přišel a McDonald, který vám jídlo rozhodně nerozdá, se pokusí alespoň rozdat míč na jednoho ze svých spoluhráčů.

8
    Z následné standardní situace Fulham nic nevytvořil, ale hráči svěřence Jokanoviče jsou stále u míče.

6
    A z kraje utkání za zbytečný zákrok dostává první žlutou kartu utkání Luke Murphy

5
    Opět to jsou domácí borci, kteří drží míč u svých nohou, Norwood kombinuje s McDonaldsem.

3
    Fulham se tlačil dopředu, ale Font se nacházel v ofsajdu.

2
    Burton se dostal k míči Murphy přihrával na Dyera, ale ten si nedokázal s míčem poradit a tak jsou u míče hráči Fulhamu.

1
    S menším zpožděním, ale zápas byl zahájen a u míče jsou domácí hráči.

1

Zápas 28. kola Championship mezi Fulham FC a Burton Albion FC nám za malinkou chvíli začne. Za domácí hráče nastoupí i český reprezentant Tomáš Kalas.

Fulham FC: Bettinelli – Fredericks, Kalas, Ream, Odoi – McDonald, Norwood, Johansen – Piazon, Sessegnon, Fonte
    Náhradníci: Button – Djalo, Edun, de la Torre, Cairney, Kebano, Kamara

Burton Albion FC: Bywater – Akins, Brayford, McFadzean, Buxton, Flanagan – Samuelsen, Murphy, Naylor, Dyer – Sordell
    Náhradníci: Cambell – Allen, Lund, Varney, Palmer, Akpan, Sbarra

Rozhodčí: Robinson – Cooper, Howson.

Dobrý den všem fotbalovým fandům. Mé jméno je David Čapek a dnes se spolu s vámi podívám na fotbalové utkání mezi Fulham FC a Burton Albion FC. Jednoznačným favoritem tohoto utkání je Fulham FC, za které obléká i dres český reprezentant Tomáš Kalas.

Fulham FC
    Londýnský tým, který od roku 2014 hraje anglickou Championship hraje zatím v parádní formě. Fulham je tým, se kterým se počítá v horních patrech tabulky a z posledních 5 utkání mají 4 výhry a 1 remízu k čemuž napomáhá i český stoper Tomáš Kalas, který ale bohužel kvůli lehkým zdravotním potížím, poslední 2 utkání začal pouze na lavičce.

Tým z městečka Burton-on-Trent hrající Championship od roku 2016 se dnes představí na půdě Fulhamu. Malou zajímavostí je, že Burton své zápasy odehrává na stadiónu s kapacitou pouhých 6912 diváků. Burton je tým, se kterým se spíše počítá v dolní části tabulky a každým rokem spíše hrají o udržení. V současné chvíli Burton okupuje 22. místo a z posledních 5 zápasů mají na svém kontě 2 výhry, 1 remízu a 2 prohry.

Vzájemné zápasy
    Poslední vzájemné utkání se odehrálo 16.9. a tehdy Burton překvapivě doma zvítězil nad Fulhamem 2:1. Ten rok prvního dne v únoru Fulham zvítězil na půdě svého soupeře 2:0. Uvidíme jaký výsledek nám přinese dnešní utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

David Čapek

Branky: 18. Fonte, 34. Piazón, 38. Fonte, 72. Sessegnon, 79. Sessegnon, 88. Kamara

Karty:   6. Murphy (BTN), 75. Samuelsen (BTN)

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 10:0. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 8:9.

Náhradníci: Cambell – Allen, lund, Varney, Palmer, Akpan, Sbarra

Rozhodčí: Robinson – Cooper, Howson