Ottawa – Toronto 3:4 (kon.) | Montreal – Boston 1:4 (kon.) | Detroit – Carolina 1:3 (kon.)
San Jose – Pittsburgh 2:1 (kon.) | St. Louis – Arizona 2:5 (kon.) | Nashville – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – NY Islanders 3:7 (kon.) | Minnesota – Tampa 5:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.)
Washington – Philadelphia 1:2 (po pr.)
San Jose Sharks
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Pittsburgh Penguins
Neděle 21.01.2018, 02:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Hezkou nedělní noc všem nespalcům a nebo fanouškům ledního hokeje! V tomto textovém přenosu se společně vydáme do San Jose, kde se utkají místní Žraloci s hostujícím celkem Pittsburgh Penguins!

San Jose Sharks 24-14-6
    Domácí jsou na šestém místě západní konference se ziskem 54 bodů po 44 utkáních. Sharks v minulém zápase přišli o sérii tří výher v řadě a dnes tak mohou načít novou sérii. V cestě jim bude stát dobře známý soupeř z Pittsburghu. Žraloci drží na domácí půdě sérii čtyř výher v řadě. Podaří se jim tuto sérii prodloužit?

Pittsburgh Penguins 25-20-3
    Hosté se nachází na osmém místě východní konference a bojují o play-off! Obhájci Stanley cupu mají po 48 utkáních 53 bodů a v posledních zápasech se jim začalo dařit. Pens z posledních pěti utkání vyhráli hned 4 a díky těmto výhrám se posunuli do vod, které by jim zajišťují boj o pohár. Dnes je, ale nečeká nic lehkého.

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

San Jose Sharks: Dell (Grosenick) – Dillon, Vlasic, J. Ryan, Braun, DeMelo, Burns – Pavelski (C), J. Thornton (A), Goodrow – Donskoi, Meier, Couture (A) – J. Ward, Hertl, Tierney – Labanc, M. Karlsson, Bødker.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Dumoulin, Hunwick, Letang (A) – Simon, Sheahan, Kühnhackl – Dea, Sheary, Guentzel – Hörnqvist, Hagelin, Malkin (A) – Reaves, Kessel, Crosby (C).

Rozhodčí: Dan O'Halloran, TJ Luxmore – Scott Cherrey, Shane Heyer.

00:01

00:17
    Pens jsou v útočném pásmu a bojují o kotouč v rohu kluziště.

00:35
    Patric Hörnqvist dostal nahrávku od Malkina a z mezikruží vypálil hodně nebezpečně, ale Dell kryje!

01:23
    Na druhé straně se do velké šance dostal Donskoi a Casey DeSmith předvedl stejně jako Dell první zákrok v utkání.

02:00
    Sharks se příliš dlouho neohřáli v útočném pásmu a dopředu jdou Tučňáci.

02:33
    Pavelski napadá hluboko v útočném pásmu, ale puk nevybojoval a Pens jsou v útočné třetině.

03:18
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení! Dominik Simon nahrál zpoza branky na CONORA SHEARYHO, který procedil puk do branky mezi betony Della! Asistence: Dominik Simon a Sidney Crosby.
    03:18 Conor SHEARY - 0:1

04:23
    Hosté jsou povzbuzeni úvodní brankou zápas a točí Žraloky v obranném pásmu.

04:56
    Pens jsou stále v útočné třetině a úvod dnešního utkání hrají ve velkém tempu.

05:19
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., krosček).

05:33
    Kris Letang vystřelil od modré čáry dva pokusy a obě střely Dell pokryl!

05:50
    Domácí vyhazují a mohou si na chvilku odpočinout.

06:03
    Malkin vystřelil bekhendem a Dell tenhle puk ukryl v náručí.

06:13
    Další pokus Letanga skončil mimo tři tyče.

06:32
    Hertl s Couturem jeli dva na jednoho, ale k zakončení se nedostali a následná střela Burnse skončila vedle.

07:02
    Pens jsou zpět v útočné třetině a kombinují.

07:20
    Olli Määttä vystřelil od modré nad domácí branku.

07:29
    Justin Schultz to zkusil podobně jako Määttä, ale i jeho střela skončila vedle a následně puk chytil Dell.

07:46
    Meier chtěl udělat kličku na modré, ale to mu nevyšlo. Puk v útočné třetině udržel Burns, ale po jeho nahození mají puk hosté.

08:16
    Mikkel Bødker to zkusil z velkého úhlu a nadělal problémy DeSmithovi.

08:38
    Thornton složil Simona a vybojoval tak puk pro domácí hokejisty.

09:01
    Domácí se příliš dlouho neudrželi v útočné třetině a Pens jednoduše vyhazují puk do středního pásma.

09:26
    Puk se dotkl hráče na domácí střídačce a vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:47
    Carl Hagelin nahodil do útočné třetiny, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedojel pro puk a dopředu jdou domácí.

10:06
    Burnsovu střelu kryje hostující brankář.

10:30
    Pens hrají velmi jednoduše a vyhazují puky co nejrychleji do středního pásma.

10:59
    Sharks nahodila do útočné třetiny a oba celky střídají.

11:23
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (2 min. – příliš mnoho hráčů).

11:30
    Burns nahrával před branku, ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

11:47
    Couture vystřelil z levé strany a brankář Pens chytil puk do lapačky.

12:00
    Joe Thornton dorážel puk, ale minul branku!

12:15
    Až nyní hosté vyhazují a mohou vystřídat.

12:32
    Další vyhození Tučňáků.

12:43
    Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny.

12:58
    Až nyní jsou Žraloci v útočné třetině.

13:17
    Meiera vychytal DeSmith a Pens jsou v plném počtu!

13:45
    Hosté jsou okamžitě nastěhovaní v útočné třetině a motají hlavy domácím hokejistům.

14:03
    Kesselova rána skončila v ochranné síti a následuje komerční přestávka.

14:25
    Pavelski nepřesně rozehrál a hosté získali kotouč.

14:42
    Meier se pokusil projít přes dva hráče krásnou stahovačkou a skoro se mu to povedlo!

15:16
    Burns trefil prvního bránící hráče a dopředu jdou hosté.

15:51
    Domácí aktivně napadají a vybojovali kotouč v útočném pásmu!

16:16
    DeMelo vyklepal betony DeSmitha.

16:35
    Oba týmy vystřídali a Sharks zakládají další útok.

17:04
    Tierney kouzlí s pukem v útočné třetině, ale ke střele se zatím nedostal.

17:28
    Sharks mají velký tlak a Pens mají velké problémy!

17:44
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Tlak Žraloků je zužitkován a domácí vyrovnávají! Pavelski poslal krosovou nahrávku přes celou třetinu a TIMO MEIER vystřelil z vrcholku levého kruhu přesně mezi lapačku a beton DeSmitha! Asistence: Joe Pavelski a Brent Burns.
    17:44 Timo MEIER - 1:1

18:38
    Pens se snaží rychle odpovědět a uzamkli domácí ve svém pásmu.

18:51
    Zakázané uvolnění domácích zastavuje hru.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:17
    Hosté jeli tři na dva a Simon nahrál na střelu z první Crosbymu, kterého fantasticky maskou vychytal Dell!

19:33
    Hra musela být přerušena, protože Dellova maska po střele Crosbyho nevydržela a Dell si musel upravit pásky.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina dnešního utkání je za námi a viděli jsme po jedné brance na každé straně. Tučňáci měli lepší úvod zápasu a šli zaslouženě do vedení po brance Shearyho, kterému na gól nahrál český útočník Dominik Simon! Domácí od poloviny první třetiny přebrali otěže utkání a tlačili Pens a tenhle tlak dokázal zužitkovat tři minuty před koncem třetiny Timo Meier, který prostřelil z levého kruhu DeSmitha.
    Střely na branku 14:8

20:01

20:16
    Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují.

20:35
    Meier se prosmýkl mezi dvěma obránci a jel sám z pravé strany na brankáře Pens, který předvedl velmi dobrý zákrok!

20:50
    Burns nepřesně rozehrál a už to vypadalo, že se bude pískat icing, ale Burns trefil svou nepovedenou rozehrávkou branku, takže se icing nepískal.

21:38
    Hra se přelévá ze strany na stranu a žádný z týmů nemá nějakou větší převahu.

21:55
    Riley Sheahan vystřelil na Della a ten puk ukryl na hrudníku.

22:12
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Brent Burns – 2 min., podražení).

22:15
    Crosby vyhrál vhazování a Pens kombinují.

22:40
    Bránící čtveřice vykrývá nebezpečné prostory a Pens se zatím k ničemu nedostali.

23:18
    Domácí vyhazují.

23:30
    Puk je až u DeSmitha a Pens přesilová hra pomalu končí.

23:50
    Braun vyhodil puk až na k brankáři Pens, který puk podržel, protože u něj byl jako první Tierney.

24:12

24:36
    Velký závar před Dellem dokázala vyřešit obrana Žraloků, která teď měla velké štěstí!

24:55
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., sekání).

25:05
    Hosté vyhazují a Žraloci musí až za Dellovu branku.

25:21
    Carl Hagelin vystavil sám sebe do ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu. Domácím se poté nepovedla rozehrávka a provinili se zakázaným uvolněním.

25:57
    Couture trefil z mezikruží tyčku!

26:21
    Hosté vyhazují a do hry jde druhá přesilová formace Žraloků.

26:44
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Dylan DeMelo – 2 min., hákování).

26:55

27:10
    Domácí drží Pens pod tlakem i když jsou ve čtyrech, ale hostů už získali puk a jdou dopředu.

27:32
    Dell vychytal Crosbyho, který najížděl z levé strany.

27:54
    Žraloci se osvobozují.

28:12
    Hertl neobešel stahovačkou obránce Pens, ale ušetřil pár sekund v útočném pásmu.

28:38
    Conor Sheary střílel z první z pravého kruhu a Dell se stihl včas přesunout a drží tak nerozhodné skóre!

28:44

29:04
    Meier projel do útočného pásma, ale špatně nahrál a tak se puku ujal Letang, který dojel do útočné třetiny a prověřil Della.

29:35
    Labanc už se radoval z branky, ale DeSmith stihl zakročit lapačkou! Labanc tomu nemůže uvěřit a kroutí hlavou.

29:49
    Tierney dorážel do poloprázdné branky, ale ani tenhle puk neskončil v brance!

30:07
    Carl Hagelin se na druhé straně pokusil překvapit Della střelou z velké dálky, ale jeho pokus byl přizvednutý do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.

30:20
    San Jose dobře napadá a to dělá hostujícím hokejistům problémy, kteří dost kotoučů ztrácí už ve svém pásmu.

30:54
    Velká skrumáž před Dellem a puk opět nekončí v brance! Jeden z hostujících útočníků měl puk na zlatém podnosu, ale touhle možností pohrdl a netrefil odkrytou branku!

31:47
    Hra se přelévá ze strany na stranu a zápas má vysoké tempo.

32:11
    Hagelin udržel puk v útočném pásmu a Pens kombinují.

32:30
    Dillon se vydal na útočný výlet, ale o puk za brankou přišel.

32:59
    Hertl dostal nahrávku na kruh, ale než stihl vystřelit tak byl poslán k zemi, ale vylučovat se nebude.

33:26
    Ryan založil útočnou akci, ve které pokračuje Tierney, který drží puk za brankou Pens.

33:55
    Jeden z hostujících útočníků tečoval puk těsně před Dellem, který nestihl reagovat, ale naštěstí pro domácí šel puk mimo tři tyče. O chvilku později už musel Dell zasahovat a přerušit hru. Následuje další komerční přestávka.

34:24
    Reaves poslal velmi tvrdým hitem k zemi DeMela, který se jen horko těžko zvedá.

34:46
    Ryan vystřelil od modré čáry a DeSmith tenhle puk v pohodě kryje.

34:52
    Sheary dostal do levé ruky a okamžitě odjíždí do kabin. Tohle nevypadá dobře, protože Sheary dostal pukem do nechráněného místa.

35:09
    Labanc vystřelil z mezikruží a Casey DeSmith předvedl pěkný zákrok vyrážečkou!

35:49
    Malkin se dostával do samostatného úniku, ale jeden z domácích obránců ho velmi dobře dobruslil a Malkin musel zakončovat z velkého úhlu a na to byl Dell připraven.

36:26
    Pens drží puk v útočné třetině, ale ke střele se zatím nedostali.

36:47
    Boedker dostal puk ze třetiny a domácí si mohou na chvilku odpočinout. Pens hrají velmi dobře a závěr druhé třetiny ovládají.

37:28
    Další akci Tučňáků zastavuje ofsajd.

37:45
    Crosby hledal před brankou Kessela, ale ten byl pokrytý a puk se k němu nedostal.

37:53
    Hned po vhazování pálil pittsburghský obránce a Dell opět zasahuje.

38:12
    Meierova střela z levého kruhu skončila v lapačce maskovaného muže Tučňáků.

38:27
    Burns od modré čáry vystřelil mimo branku.

38:50
    Domácí bojují o kotouč za brankou Pens.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:19
    Vlasic neudržel útočné pásmo a je mu odpískán ofsajd.

39:32
    Crosby byl naprosto sám v mezikruží a Dell jeho střelu mezi betony stihl pokrýt a podržel svůj tým!

39:51
    Hertl zahrál vysokou hokejkou a hra je přerušena.

39:59
    Patric Hörnqvist vystřelil od modré čáry a nic dalšího se ve druhé třetině nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina je za námi a branku jsme v ní neviděli. Oba celky hrají ve velkém tempu a vytvářejí si dost střeleckých možností, ale dnešní utkání patří brankářům, kteří předvádějí hromadu skvělých zákroků!
    Střely na branku 25:24.

40:01

40:14
    Joe Thornton se dostal do zakončení, které bylo přizvednuto do ochranné sítě.

40:25
    Pavelski dostal puk před branku, ale do zakončení se nedostal, protože mu hostující obránce zablokoval hokejku.

40:56
    Meier nahodil puk do útočného pásma a domácí hokejisté střídají.

41:23
    Hertlova přihrávka na Labanca byla zablokována a hosté mohou zaútočit.

41:42
    Ale nic nevymysleli a dopředu se vydal Donskoi, který si vybojoval faul a domácí budou mít přesilovou hru!

41:49
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jamie Oleksiak – 2 min., krosček).

41:53
    Bleskově využitá přesilová hra domácích! Pavelski vyhrál vhazování a poslal puk na Burnse, který vystřelil a Pavelski tečoval puk, který DeSmith vyrazil betonem před sebe a TOMÁŠ HERTL se velmi rychle zorientoval na brankovišti, přehodil si puk na forhend a uklidil puk do branky! Asistence: Joe Pavelski a Brent Burns.

43:30
    Pavelski jel sám na brankáře, ale střelou mezi betony neuspěl!

43:50
    Zakázané uvolnění Pens.

44:00
    Nahození Tučňáků na branku pokryl Dell, který poté přidržel puk a bude se vhazovat po jeho levici.

44:20
    První formace hostů je v útočném pásmu, ale příliš dlouho se nezdržela a Žraloci dostali puk ze třetiny.

44:48
    Patric Hörnqvist zavezl puk do útočné třetiny a pokouší se něco vymyslet.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:30
    Pavelski poslal další krásnou nahrávku na Meiera, který tentokrát nezpracoval puk. Na druhou stranu se rozjel Kessel, který přestřelil branku Della.

45:54
    Ward dostal krosček od Jamieho Oleksiaka, ale vylučovat se nebude.

46:27
    Dillon nedostal puk ze třetiny a Pens tak mohou kombinovat.

46:56
    Crosby chtěl projít přes Brauna, ale ten ho obral o kotouč a založil útočnou akci, na jejímž konci byl Couture, který prověřil pozornost DeSmitha.

47:10
    Komerční přestávka.

47:13
    Burns se dostal k další střele hned po vhazování, která nadělala problémy obraně Tučňáků.

47:39
    Kevin Labanc se dostal do samostatného nájezdu, a chtěl vystřelit nad lapačku, ale trefil se přímo do lapačky DeSmitha, který udržel svůj tým na dostřel!

48:10
    Kessel poslal nahrávku na Simona, který byl na zadní tyči, ale ten byl dobře bránění a k zakončení se nedostal.

48:47
    V posledních minutách dělají oba celky hodně chyb v rozehrávce, a tak se ani jeden z celků nedokáže udržet delší dobu na kotouči.

49:19
    Dell skryl puk do lapačky a přerušil hru.

49:22
    Matt Hunwick vystřelil od modré a minul Dellovu branku.

49:42
    Dillon nedostal puk ze třetiny a Pens jsou stále v útočném pásmu.

50:14
    Simon obral o puk Vlasica a Pens jsou tak stále u kotouče.

50:42
    Domácí se dostali ke dvěma střelám, ale obě pokryl brankář hostujícího týmu.

51:15
    Joe Thornton celkem naivně míchal s pukem před vlastní brankou a poté mu hosté sebrali puk a celou tuhle situaci musel vyřešit skvělým zákrokem Dell!

52:10
    Karlssonova střela byla tečována mimo a Pens mají opět puk pod svou kontrolou.

53:02
    Tierney nahrával do druhé vlny na Donskoie, který si najel mezi kruhy, ale velmi dobře se vrátil Crosby, který zastavil Donskoie a nedovolil mu vystřelit.

53:37
    Dell schoval puk do lapačky a zastavuje hru. Komerční přestávka.

53:50
    Meier vybojoval puk za brankou Pens a poslal nahrávku na modrou čáru, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů a dopředu mohou hosté.

54:21
    Olli Määttä vystřelil z levého kruhu a Dell opět kryje.

54:30
    Justin Schultz vyslal dělovku na Dellovu branku, ale puk skončil těsně nad břevnem!

54:52
    Hosté mají puk pod svou kontrolou, ale nemohou se dostat do útočné třetiny.

55:30
    Pavelski schytal tvrdý hit ve středním pásmu a to se nelíbí domácím divákům, kteří to dávají najevo hlasitým bučením.

55:39
    Zakázané uvolnění San Jose.

55:47
    Domácí vyhodili tak, aby to nebyl další icing a kompletní pětice odjíždí střídat.

56:09
    Hagelin drží puk za brankou domácích a Pens mají tlak.

56:37
    Malkin krosčekoval Hertla a Patric Hörnqvist šel pomoc Malkinovi a vznikla z toho mela a bude se vylučovat!

56:46
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Tomáš Hertl – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., krosček).

57:00
    Hra pokračuje ve čtyrech na obou stranách a tuhle strkanici vyhrálo San Jose, protože Hertl poslal na dvě minuty na trestnou lavici Malkina, který by byl teď nejvíce na ledě.

57:46
    Pens to zkouší bez brankáře!

58:09
    Kessel vystřelil z první z pravého kruhu a Dell se stihl přesunout!

58:34
    Couture minul prázdnou branku!

58:47
    Oba týmy jsou v plném počtu a pokračuje se v šesti proti pěti.

59:10
    Pavelski střílel do prázdné branky, ale Jake Guentzel si zahrál na brankáře a tuhle střelu chytil!

59:42
    Pens jsou v útočném pásmu a kombinují. Nyní bude následovat vhazování po pravici Della.

59:42
    Oddechový čas pro hosty.

59:50
    Vlasic vyhodil puk na zakázané uvolnění a ukrojil tak 8 vteřin a do konce zbývá 10 sekund!

Dnešní utkání je u konce a Žraloci vítězí! Ve třetí třetině byl k vidění velmi vyrovnaný hokej a jedna jediná branka, která rozhodla dnešní utkání a vstřelil ji český útočník Tomáš Hertl! Velkou zásluhu na dnešním vítězství má Aaron Dell, který svůj tým podržel v kritických momentech!

Dnešní utkání sledovalo 17 562 diváků.

To je ode mě vše a u zítřejšího utkání mezi San Jose a Ducks na shledanou. (04:43:59)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 18. Meier (Pavelski, Burns), 42. Hertl (Pavelski, Burns) – 4. Sheary (Simon, Crosby)

San Jose Sharks: Dell (Grosenick) – Dillon, Vlasic, J. Ryan, Braun, DeMelo, Burns (C) – Pavelski (A), J. Thornton, Goodrow – Donskoi, Meier (A), Couture – J. Ward, Hertl, Tierney – Labanc, M. Karlsson, Bødker.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, TJ Luxmore – Scott Cherrey, Shane Heyer

Diváci: 17562