Ottawa – Toronto 3:4 (kon.) | Montreal – Boston 1:4 (kon.) | Detroit – Carolina 1:3 (kon.)
San Jose – Pittsburgh 2:1 (kon.) | St. Louis – Arizona 2:5 (kon.) | Nashville – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – NY Islanders 3:7 (kon.) | Minnesota – Tampa 5:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.)
Washington – Philadelphia 1:2 (po pr.)
St. Louis Blues
2:5 (0:4, 1:1, 1:0)
Arizona Coyotes
Neděle 21.01.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Z tohoto utkání už je to vše, mějte se fajn. (04:53:20)

Československá stopa v utkání
    Dmitrij Jaškin (STL)
    0+0, 1 střela, čas na ledě 9:37
    Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:56
    Richard Pánik (ARI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:02.

1. Christian Dvorak (ARI) 2+0
    2. Clayton Keller (ARI) 0+2
    3. Christian Fischer (ARI) 1+1.

Střely na branku: 27 – 44 (7:23, 8:8, 12:13).

Je dobojováno! V utkání mezi St. Louis a Arizonou bylo víceméně rozhodnuto už po čtrnácti minutách první třetiny. Za tu dobu rozjetí Kojoti nastříleli zaskočenému favoritovi čtyři góly a svůj náskok si bez problémů uhlídali až do úplného konce, na kterém slaví vítězství 5:2. Tým z Glendale tak po třech smolných porážkách v nastaveném čase v řadě vybojoval plně zasloužené dva body a zase se o něco málo přiblížil Buffalu, jakožto druhému nejhoršímu týmu v celé soutěži. Blues naopak po dvou výhrách padli a nechali si trochu utéct nejlepší trojici Západní konference.

59:53
    Hjalmarssonova střela z pravé strany byla některým z hráčů sražená k Martinookovi, který zacílil jen do Allenovy lapačky.

59:29
    Bortuzzo byl u nahození Lukea Schenna jako první. Aktivní Cousins mu však kotouč sebral a už stál před Allenem, který chybu svého kolegy napravil dobrým zákrokem.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:36
    Joel Edmundson vystřelil od modré čáry až na druhý pokus. Puk při něm letěl hodně pomalu a hostující brankář žádnou školáckou chybu neudělal.

58:11
    Jaškinovo nahození ze středu hřiště Raanta betonem zvedl až do ochranné sítě. Hra musí být přerušena.

57:46
    Rodák z nedalekého Chesterfieldu Clayton Keller se díky zásahu Riedera utrhl do úniku. Na jeho konci ale byl rozhozen Paraykem a Allen měl usnadněnou práci.

56:21
    Barbaševova střela z delší vzdálenosti byla dosti nenápadná, ale nakonec se zastavila až o brankovou konstrukci!

56:56
    Pietrangelova prodloužená rozehrávka proletěla přes celé hřiště až za hostující branku, kde puk zastavil Raanta.

56:27
    Domácím se nedaří na delší dobu usadit v útočném pásmu a vypadá to, že z tohoto duelu už žádné větší drama neudělají.

55:35
    Derek Stepan to vzal na sebe, pod tlakem obránce se ale dostal ze střeleckého úhlu a přihrávka z nouze směřovala do prostoru nikoho.

55:13
    Necelých pět minut před koncem třetí třetiny se zrodil ofsajd St. Louis. Pokračovat se bude až po reklamní přestávce.

54:20
    Velká šance na další snížení! Raanta vyrazil Pietrangelovu střelu zpoza pravého kruhu do nebezpečného prostoru. Před Steenem zívala poloprázndá branka, jenže švédský útočník trefil jenom tyč!

53:15
    Yotes si vytvořili menší tlak až po skončení přesilovky. Z mezikruží to zkoušel Stepan a zleva vzápětí také Richard Pánik, jenž stále čeká na svůj první zásah v dresu Arizony.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 30. B. Schenn, 50. Steen (Berglund, Dunn) – 2. Rinaldo (Fischer, Domi), 5. Dvorak (Demers, Keller), 8. Dvorak (Keller, Rieder), 14. Perlini (Pánik, L. Schenn), 25. Fischer (Chychrun, Domi)

St. Louis Blues: C. Hutton (8. Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), Stastny, Barbašev – Steen (A), B. Schenn, Jaškin – T. Thompson, Berglund, Sobotka – Thorburn, Brodziak, Pääjärvi.
    Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson (A), Hjalmarsson (A), Chychrun, L. Schenn, Goligoski (A) – Pánik, Stepan, Perlini – Fischer, Domi, Rieder – Rinaldo, Dvorak, Keller – Martinook, Richardson, Cousins.

Rozhodčí: Brenk, McCauley – Brisebois, Kovachik

Diváci: 19 235