Ottawa – Toronto 3:4 (kon.) | Montreal – Boston 1:4 (kon.) | Detroit – Carolina 1:3 (kon.)
San Jose – Pittsburgh 2:1 (kon.) | St. Louis – Arizona 2:5 (kon.) | Nashville – Florida 4:3 (kon.)
Chicago – NY Islanders 3:7 (kon.) | Minnesota – Tampa 5:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.)
Washington – Philadelphia 1:2 (po pr.)
Edmonton Oilers
5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Vancouver Canucks
Neděle 21.01.2018, 04:10 • Rogers Place, Edmonton • NHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:42:55)

Dnešní utkání sledovalo 18 347 diváků.

1. Jesse PULJUJÄRVI (EDM) 1 + 2
    2. Leon DRAISAITL (EDM) 1 + 1
    3. Adam LARSSON (EDM) 0 + 1

Československá stopa v utkání:

Andrej SEKERA (EDM) 0+0 0 střel, čas na ledě 14:54.

Domácí slaví vítězství

Nebylo co řešit, hosté již nechali zápas dohrát, s kotoučem na holích hráčů Edmontonu, kteří se drželi za vlastní brankou. Cam Talbot přijímá gratulace od svých spoluhráčů, dnes to Edmonton zvládl na výbornou! V souboji se sousedem v tabulce sice domácím nevyšla druhá třetina, nicméně díky první a třetí třetině, kterou domácí vyhráli pokaždé 2:0, slaví Edmonton vítězství 5:2. Na vítězství se výrazně podílel Puljujärvi, který zaznamenal tři body v zápase (1+2), ale také dvougólový střelec Maroon. Skvělým výkonem potěšil příznivce Oilers také hvězdný McDavid, který získal bod za přihrávku na první gól zápasu, stejně jako centr druhé lajny Leon Draisaitl. Výkon Vancouveru nebyl vůbec špatný, ale hosté předvedli poměrně dost laciných chyb, které Olejáři dokázali potrestat.

59:30
    Poslední půl minuta... to je již exhibice Edmontonu.

59:00
    Poslední minuta tohoto zápasu, vhazovat se bude před Talbotem, který lapil nahozený kotouč soupeře.

58:05
    Jacob Markström (Vancouver) sráží střelu Kassiana do rohu, hosté rozehrávají.
    57:17 Patrick MAROON - 5:2

57:17
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Ten, který otevřel střelecký účet zápasu, ho možná nyní uzavírá. PATRICK MAROON ze středního pásma trefuje odkrytou branku soupeře a Edmonton si dnes připíše plný počet bodů. Bez asistence.

57:02
    Pozor, hosté to zkouší v šesti!

56:50
    Edmonton se již nikam nežene a vyčkává ve středním pásmu.

56:23
    Cam Talbot pouze vykopává střelu Del Zotta, v blízkosti ale není nikdo, kdo by dorážel.

55:31
    Jacob Markström (Vancouver) klečí a kdesi ve výstroji má puk po střele McDavida, hra přerušena.

55:10
    Je tu poslední pětiminutovka, Sven Bärtschi (Vancouver) chtěl zavézt puk do útočného pásma, což se mu nepovedlo.

54:34
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) zaútočil na čtvrtý bod v zápase, ale v cestě stál Jacob Markström (Vancouver), který jeho pokus vykopl betonem.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 2. Maroon (McDavid), 18. Khaira (Puljujärvi, Draisaitl), 39. Puljujärvi (A. Larsson, Lucic), 45. Draisaitl (Puljujärvi, Lucic), 58. Maroon – 22. D. Sedin (Edler, Boeser), 29. B. Sutter (Bärtschi, Ch. Tanev)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Nurse, Russell, Sekera, Benning, Klefbom – Caggiula, McDavid, Maroon – Puljujärvi, Draisaitl, Lucic – Cammalleri, R. Strome, Khaira – Kassian, Letestu, Pakarinen.
    Vancouver Canucks: Markström (A. Nilsson) – Stecher, Edler, Ch. Tanev, B. Hutton, D. Pouliot, Del Zotto – Boeser, Gagner, Vanek – Eriksson, H. Sedin, D. Sedin – M. Granlund, B. Sutter, Bärtschi – Virtanen, Dowd, B. Gaunce.

Rozhodčí: Morton, Watson – Wheler, Knorr

Diváci: 18 347