Carolina – Vegas 1:5 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 1:0 (kon.) | Anaheim – San Jose 2:6 (kon.)
Los Angeles – NY Rangers 4:2 (kon.)
Anaheim Ducks
2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
San Jose Sharks
Pondělí 22.01.2018, 03:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Hezké pondělní ráno všem fanouškům NHL. V dnešním textovém přenosu se společně podíváme na souboj mezi Anaheimem a San Jose!

Anaheim Ducks 22-16-9
    Domácí hokejisté jsou na jedenáctém místě západní konference se ziskem 53 bodů po 47 utkáních. Na osmé Calgary mají Kačeři ztrátu pouze dvou bodů. Ducks drží sérii dvou výher a z posledních pěti utkání dokázali vyhrát třikrát. Skóre Anaheimu je zajímavé, protože po 47 utkáních je 129:129.

San Jose Sharks 25-14-6
    Hosté mají 56 bodů po 45 utkáních a drží šestou pozici v západní konferenci. Žraloci mají méně odehraných zápasů než jejich soupeři, a tak se mohou stále prokousávat výše tabulkou. Z posledních pěti utkání vyhráli Žraloci 4 a jedinou porážku zaznamenali v Coloradu. Žralokům dnes bude možná chybět Martin Jones, a tak se možná dočkáme Grosenicka v brance, protože Dell chytal ve včerejším utkání.

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Anaheim Ducks: Gibson (R. Miller) – Bieksa, Fowler, Beauchemin, Montour, Manson, H. Lindholm – Cogliano, Perry (A), Henrique – Getzlaf (C), Kesler (A), Wagner – O. Kaše, Silfverberg, N. Ritchie – Vermette, Rakell, J.T. Brown.

San Jose Sharks: Dell (Grosenick) – Dillon, Vlasic, J. Ryan, Braun, DeMelo, Burns – Pavelski (C), J. Thornton (A), Goodrow – Meier, Hansen, Couture (A) – J. Ward, Hertl, Tierney – Labanc, M. Karlsson, Bødker.

Rozhodčí: Ian Walsh, Marc Joannette – Shane Heyer, Ryan Galloway.

00:01

00:30
    První zásah v utkání si připisuje Dell, který chytil střelu od modré čáry.

00:58
    Thornton nahodil do útočné třetiny, ale poté puk nevybojoval a dopředu mohou domácí.

01:13
    Rickard Rakell jel sám na Della, ale bekhendovou kličkou si na brankáře hostů nepřišel!

01:57
    Hertl prověřil pozornost Gibsona.

02:18
    Domácí za prvních pár minut předvedli několik hitů a vypadá to, že dnešní utkání bude velmi zajímavé.

02:29
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Francois Beauchemin – 2 min., sekání).

02:35
    Pavelski tečoval před brankou a puk skončil jen těsně vedle branky!

02:53
    Josh Manson spadl na branku a vyhodil ji ze svého postavení. Vhazovat se bude po pravici Gibsona.

03:19
    Pavelski dostal krosovou nahrávku na vrcholek levého kruhu, vystřelil z první, ale jeho střela byla přizvednuta nad branku.

03:38
    Hosté jsou stále u kotouče a jejich přesilová hra je hodně nebezpečná.

04:21
    Manson vyvezl puk až za Dellovu branku a tohle oslabení domácí zvládnoou.

04:29

05:02
    San Jose má kotouč ve své moci a kombinuje v útočném pásmu.

05:33
    Vlasic vystřelil na branku, ale jeho střela letěla jen těsně vedle levé tyčky.

06:02
    První lajna domácích se na malou chvíli dostala do útočné třetiny, ale poté o puk přišla a dopředu mohou hosté.

06:51
    Kaše vystřelil z vrcholku kruhu a trefil protihráče, ale puk se k němu znovu odrazil, a tak to Kaše zkusil podruhé a tentokrát jeho střelu pokryl Dell.

07:20
    Vlasicova střela od modré prověřila Gibsona, který puk vyrazil do rohu hrací plochy.

07:48
    Labanc se chtěl proháčkovat až do střelecké pozice, ale poslední obránce Kačerů mu puk vypíchl.

08:16
    Kesler vystřelil z velmi nebezpečné pozice a Dell opět kryje!

08:40
    Francois Beauchemin vystřelil pořádnou bombu od modré, ale Dell byl pozorný a vyrazil betonem.

09:03
    Domácí na malou chvíli uzamkli Žraloky v jejich pásmu, ale nic z toho nevytěžili.

09:36
    Kačeři odstřelují Della, který si zatím se vším věděl rady.

09:52
    Karlsson vystřelil z blízka na Gibsona, který jeho střelu ukryl na hrudníku.

10:18
    Joe Pavelski vyjel zpoza branky a z těžkého úhlu prověřil, zda je Gibson stále pozorný.

10:40
    Domácí útočná akce byla zastavena už ve středním pásmu a Kačeři musí zpět za svou branku.

11:10
    Dillon pálil od modré mezi betony Gibsona, který je stihl na poslední chvíli sevřít.

12:06
    Oba dva celky hrají ze zajištěné obrany a ani jeden z týmů nechce udělat žádnou chybu a pustit tak soupeře do vedení.

12:38
    Domácí drží puk a pokoušejí se něco vymyslet.

13:00
    Hosté jsou v útočném pásmu a kombinují s pukem na svých hokejkách.

13:53
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Máme tu první branku zápasu a hosté jdou do vedení! Tomáš Hertl ze spodku kruhu poslal nahrávku před branku, kam si sjížděl MARC-ÉDOUARD VLASIC a ten střelou k tyči překonává Gibsona! Asistence: Tomáš Hertl a Justin Braun.
    13:53 Marc-Édouard VLASIC - 0:1

16:15
    Od vstřelené branky hostů jsou domácí hráči jednoznačně lepším týmem a Dell opět čaruje! Rakell zakončoval do poloprázdné branky, ale Dell se stihl hodně rychle přesunout a vyrazil střelu Rakella betonem!

16:36
    Hosté nahodili puk do útočného pásma, ale poté puk nevybojovali, a tak mohou dopředu domácí.

17:11
    Sharks napadají hodně hluboko v útočné třetině, ale Kačerům to zatím nedělá příliš velké problémy.

17:46
    Hertl drží kotouč v útočném pásmu a kombinuje se svými spoluhráči.

18:12
    Kačeři dostali puk z obranného pásma a celá pětice odjíždí na střídačku.

18:55
    Nick Ritchie uštědřil jednomu z hostujících obránců pořádný bodyček a vše bylo v rámci pravidel, takže hra plyne dál.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:34
    Meier střílel z mezikruží, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

19:54
    Hosté špatně rozehráli a v posledních vteřinách se ke střele dostal domácí obránce, který od modré čáry netrefil branku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Máme za sebou první třetinu, která přinesla jednu branku. Hosté se zásluhou Vlasica dostali do jednobrankového vedení, které udrželi do konce třetiny, i když byli domácí hráči lepším týmem.
    Střely na branku 12:8

20:01

20:12
    Domácí hokejisté jdou okamžitě dopředu a jsou v útočném pásmu.

20:31
    Kačeři se dostali do středního pásma, kde posílal nahrávku přes celé hřiště Getzlaf, ale jeho nahrávka byla přizvednuta až mezi diváky.

20:59
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů si ve druhé třetině nepřipsal střelu.

21:45
    Mikkel Bødker vystřelil jako první ve druhé třetině a Gibson měl co dělat, aby tenhle puk nepustil za svá záda.

22:21
    Ward neudržel útočné pásmo a dopředu šli domácí, kteří dokázali zakončit, ale Dell předvedl další dobrý zákrok.

22:36
    Na bodyčeky vedou domácí hokejisté 17:8!

22:58
    Braun špatně rozehrál, ale zakázané uvolnění se pískat nebude.

23:38
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Josh Manson jel do útoku, ale velmi dobře ho v obranném pásmu Žraloků obral o puk Meier, který vyslal dopředu KEVINA LABANCA. Ten si vzal puk na půlící čáře, dojel na pravý kruh a střelou do pravé šibenice skóruje.Asistence: Joe Thornton a Timo Meier.
    23:38 Kevin LABANC - 0:2

25:34
    Hosté jsou najednou aktivnějším týmem a domácí mají velké problémy se dostat zpět do zápasu.

25:58
    Cam Fowler se vydal na útočný výlet, ale jeho akce skončila hned za modrou čárou, kde byl obrán o puk.

26:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Cam Fowler – 2 min., hákování).

26:20
    Kačeři vyhráli vhazování a vyhazují puk daleko od své branky.

26:57
    Už už to vypadalo, že domácí půjdou do přečíslení, ale výborně se vrátil Pavelski a nepustil Kačery k zakončení.

27:32
    Tahle přesilovka patří k těm méně povedeným a pomalu končí.

28:13

28:27
    Dell chytil nahození od modré čáry a nepřipustil tak žádnou dorážku.

29:06
    Ryan Getzlaf poslal před branku střílenou přihrávku, kterou bohužel pro domácí fanoušky netrefil ani jeden z Kačerů.

29:16
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (2 min. – příliš mnoho hráčů).

29:50
    Domácí jsou v útočném pásmu a kombinují s pukem na svých hokejkách.

30:22
    Hosté vyhazují a tahle přesilová hra patří do kategorie špatných.

30:55
    Burns odpálil puk až za branku Ducks.

31:16

31:35
    Hertl nahrával na Labanca, který byl sám před brankou, ale Labanc minul kotouč a nedokázal zakončit.

31:55
    Francois Beauchemin vystřelil od modré mimo tři tyče.

32:00
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Brandon Montour – 2 min., sekání).

32:18
    Hosté jsou v útočném pásmu a kombinují.

32:32
    Burnsovu střelu pokryl Gibson.

32:50
    Žraloci stále krouží okolo branky Gibsona.

33:14
    Až nyní domácí vyhazují.

33:34
    Andrew Cogliano ujel obraně Sharks ve vlastním oslabení a Dell musel zasahovat!

33:56
    Žraloci využívají přesilovou hru a je to 0:3! MIKKEL BØDKER vystřelil z vrcholku levého kruhu a trefil se přesně pod víko! Skvělou práci před brankou odvedl Meier, který znemožnil Gibsonovi tuhle střelu vidět. Asistence: Marc-Édouard Vlasic a Chris Tierney.
    33:56 Mikkel BØDKER - 0:3

34:24
    Domácí začali napadat za brankou Sharks, ale hostům to nijak nevadí a trpělivě kombinují.

34:49
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., sekání).

35:00
    Kačeři vyhráli vhazování a posílají puk za branku Dell.

35:20
    Burns nezpracoval těžký puk a musel do středního pásma.

35:45
    Hosté kombinují v útočném pásmu, ale chybí jim více střelby.

36:06
    Burns to vzal na sebe a trefil přesně lapačku Gibsona.

36:15
    Domácí se osvobozují.

36:33
    Andrew Cogliano ve vlastním oslabení ujel hostující obraně a jel sám na Della, který ho vychytal betonem! Dell je stejně jako včera neskutečný a drží ambice Žraloků hodně vysoko!

36:49

37:35
    Sharks jsou v útočné třetině, ale puk nemají pod kontrolou a bojují o něj v rohu.

37:53
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joel Ward – 2 min., podražení).

38:11
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Joe Pavelski – 2 min., sekání).

38:20
    Domácí vyhráli vhazování a kombinují proti bránící trojici.

38:27
    Střela Getzlafa skončila v lapačce Della!

38:40
    Hosté vyhazují.

38:48
    Tierney tečoval rozehrávku až do ochranné sítě.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:34
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru 5 na 3! RICKARD RAKELL stál u levé tyče a chtěl najít spoluhráče před brankou, ale to se mu nepovedlo, protože si Braun srazil puk do branky. Rakell si tak do statistiky zapíše svou sedmnáctou branku v letošní sezóně. Asistence: Ryan Getzlaf a Adam Henrique.
    39:34 Rickard RAKELL - 1:3

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina je u konce a stejně jako tu první tak i druhou vyhráli hosté. San Jose vedlo už 0:3, ale pár vteřin před koncem druhé třetiny využil přesilovku Rakell, který určil skóre po dvou třetinách na 1:3!
    Střely na branku 25:15

40:01

40:11

40:32
    Vlasicovu střelu pokryl Gibson.

40:58
    Domácí uzamkli San Jose v jejich třetině a Žraloci museli pouze vyhodit puk ze třetiny a jet střídat.

41:47
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Kaše poslal poslal nahrávku před branku k tyči, kde byl RYAN GETZLAF, který procedil puk přes Della. Asistence: Ondřej Kaše a Rickard Rakell.
    41:47 Ryan GETZLAF - 2:3

42:05
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., podražení).

42:47
    Sharks využívají další přesilovku a odskakují do dvoubrankového vedení! Couture poslal puk z pravé strany na střed, kde byl Burns a ten rychle nahrál na vrcholek levého kruhu, kde byl JOE THORNTON, který propálil Gibsona. Nutno dodat, že domácí brankář opět nic neviděl, protože mu dobře clonil Pavelski. Asistence: Brent Burns a Logan Couture.
    42:47 Joe THORNTON - 2:4

44:34
    Domácí měli sérii střel a dorážek a Dell vše pochytal! Maskovaný muž Žraloků musí být trnem v oku všech domácích útočníků!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:11
    Hra se přelévá ze strany na stranu a oba týmy si vypracovávají dobré šance!

45:51
    San Jose se s pukem v útočné třetině příliš neohřálo a dopředu mohou Kačeři.

46:30
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale obě střely od modré dokázali Žraloci zablokovat a Dell nemusel zasahovat!

46:47
    Perry pálil hned po vhazování a Dell předvedl další skvělý zákrok!

47:24
    Ward schytal tvrdý hit za svou brankou, ale hraje se dál a domácí mají puk ve své moci.

47:57
    Hra se skoro vůbec nekouskuje a čas na vyrovnání domácím hodně rychle utíká.

48:46
    Kaše střílel z první z mezikruží, ale střela mu nesedla a Kaše minul branku.

49:08
    Domácí se nepovedenou střelou vyhnali z útočné třetiny.

49:31
    Kašeho střela od modré neprošla až k brance, ale hosté špatně rozehráli a píská se zakázané uvolnění.

49:49
    Sharks si berou zpět tříbrankový náskok! Žraloci jeli v přečíslení tři na jednoho, domácí obránce si lehl a v tu chvíli to vše vzal na sebe MIKKEL BØDKER, který se z kruhu trefil přímo do teploměru Gibsona! Asistence: Melker Karlsson.
    49:49 Mikkel BØDKER - 2:5

51:34
    Kačeři jsou průběhem utkání velmi zaskočeni a jsou u všech osobních soubojů později než hosté.

52:08
    Couturova střela skončila v Gibsonově lapačce a následuje komerční přestávka.

52:08
    Střídání v týmu Anaheim Ducks: ze hřiště odchází John Gibson, přichází Ryan Miller.

53:03
    Vlasic byl sám v útočném pásmu, a tak vystřelil a jeho pokus byl sražený do ochranné sítě.

53:16
    Miller si připisuje první zásah!

53:38
    Puk skončil v hledišti a vhazovat se bude po pravici Della.

54:21
    Kačeři působí odevzdaně a o vítězi dnešního utkání je pravděpodobně rozhodnuto.

54:53
    Domácí kombinují okolo mantinelů, ale ke střele se nedostali.

55:06
    Je rozhodnuto a Anaheim dnes schytává debakl! MELKER KARLSSON jel na branku a z vrcholku kruhu poslal bombu na vzdálenější tyčku a i Miller inkasuje! Asistence: Mikkel Bødker a Chris Tierney.
    55:06 Melker KARLSSON - 2:6

56:29
    Domácí jsou už bezmocní a Sharks kombinují v útočné třetině.

56:57
    Andrew Cogliano se ještě pokoušel ohrozit Della, ale jeho střela byla zablokovaná.

57:14
    Komerční přestávka.

57:28
    Honda center se po šesté brance naprosto vyprázdnila a už jen pár věrných fanoušků zůstává na svých místech.

57:52
    Karlsson nahodil puk za branku Ducks a hosté střídají.

58:06
    Domácí hráči vstřelili branku, ale možná to bylo vysokou hokejkou a rozhodčí se jdou podívat na video!

58:06
    A tato branka, kterou by vstřelil Adam Henrique neplatí, protože byla vstřelena vysokou holí!

58:35
    San Jose se nikam nežene a brání svůj čtyř brankový náskok.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:24
    Ward zavezl kotouč do útočného pásma a Žraloci kontrolují závěr dnešního utkání.

59:40
    Miller si si připisuje ještě jeden zákrok.

Je konec! Sharks vítězí! Hosté ze San Jose si odváží z Anaheimu velmi důležité dva body a nutno říci, že zcela zaslouženě. Ducks prohrávali už 0:3, ale na začátku třetí třetiny to bylo 2:3. Jenže pak nastal totální výpadek ve výkonu domácích borců a Sharks třemi brankami za sebou definitivně rozhodli o svém vítězství!

Dnešní utkání sledovalo 17 347 diváků.

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou! (05:51:10)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 40. Rakell (Getzlaf, Henrique), 42. Getzlaf (O. Kaše, Rakell) – 14. Vlasic (Hertl, Braun), 24. Labanc (J. Thornton, Meier), 34. Bødker (Vlasic, Tierney), 43. J. Thornton (Burns, Couture), 50. Bødker (M. Karlsson), 56. M. Karlsson (Bødker, Tierney)

Anaheim Ducks: Gibson (53. R. Miller) – Bieksa, Fowler, Beauchemin, Montour, Manson, H. Lindholm – Cogliano, Perry (A), Henrique – Getzlaf (C), Kesler (A), Wagner – O. Kaše, Silfverberg, N. Ritchie – Vermette, Rakell, J.T. Brown.

Rozhodčí: Ian Walsh, Marc Joannette – Shane Heyer, Ryan Galloway

Diváci: 17347