Novosibirsk – Toljatti 2:0 (kon.) | Barys – Jekatěrinburg 2:3 (2:3 po s.n.) | Ufa – Jokerit 4:5 (1:3 po s.n.)
Nižněkamsk – HC Slovan 5:1 (kon.) | Kazaň – CSKA Moskva 6:4 (kon.) | Soči – Viťaz 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
6:4 (2:2, 2:2, 2:0)
CSKA Moskva
Úterý 23.01.2018, 17:30 • TatNeft Arena • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:25:11)

Statistiky:

Střely na branku: 31:33
    Zblokované střely: 9:4
    Vyloučení: 10:6
    Bodyčeky: 20:12
    Vyhrané buly:37:31

Je konec. Tento velmi atraktivní duel má svého vítěze už v základní hrací době, i když tomu po dvou třetinách nevypadalo. Nakonec rozhodl hlavně neuznaná branka hostů ve 44. minutě, které je rozhodila a dvě minuty na to dostali šestý gól.
    V 9. minutě se po přihrávce Sekáče prosadil Lander. Ovšem ve 12. minutě využil přesilovou hru Šumakov. O dvě minuty později šli hosté dokonce do vedení po brance Šalunova. Ale v 17. minutě hrála Kazaň přesilovou hru 5 na 3, kterou využil Tkačov a vyrovnal stav.
    Ve 24. minutě Burmistrov přesně vystřelil do šibenice. Ve 29. minutě, ale Scott vstřelil branku v přesilové hře a srovnal stav utkání. Ve 32. minutě šla CSKA opět do vedení, když se ve hře 4 na 4 prosadil Šalunov. Nakonec ale v 36. minutě bylo opět srovnáno, když se prosadil český hráč Jiří Sekáč.
    Ve 42. minutě strhl vedení na domácí stranu Markov a od této chvíle už jí Kazaň nepustila. Ve 44. minutě sice hosté dali gól, ale ten nakonec neplatil, kvůli vysoké holi hostujícího útočníka. Ve 46. minutě poslal Kazaň do dvoubrankového vedení Galijev. Ke konci utkání už byli hosté z tempa a domácí si ho pohlídali.

59:39
    Hosté se dostali s pukem do středního pásma.

59:27

58:54
    Domácí získali puk, ale do prázdné brány ho nenasměřovali.

58:36
    Opět to hosté zkouší bez brankáře!

58:22
    Tohle už pro hosty vypadá hodně bídně.

57:53
    Kazaň tak hraje přesilovou hru a drží puk v pásmu CSKA.

57:27
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Šumakov – 2 min., vražení na hrazení).

57:27
    Nyní se ležící na ledě ocitl domácí hráč Nikita Ljamkin a hostující útočník bude vyloučen.

57:14
    Čas se hostům velmi rychle krátí a Kazaň poslední minuty brání skvěle.

56:50
    Ovšem ten odjel na střídačku pouze v přesilovce, která už nyní skončila.

56:31

56:24
    Hosté to zkouší bez brankáře!

56:24
    Kirill Kaprizov to zkusil po pravé straně a dostal se přes obránce, ale v zakončení mu chybělo trošku štěstíčka, jelikož mu puk sjel z hole.

55:56
    Nebezpečná střela hostů skončila jen na vyrážečce Garipova a domácí vystřídali.

55:24
    Domácí doslova bojují o život v oslabení, ale zatím se jim to daří.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 9. Lander (Sekáč, Burmistrov), 17. Tkačov (Azevedo, Markov), 24. Burmistrov (Glinkin), 36. Sekáč (Lander), 42. Markov, 46. Galijev (Markov, Tkačov) – 12. Šumakov (Šalunov, Kaprizov), 14. Šalunov (Kaprizov), 29. Scott (M. Robinson, Blažijevskij), 32. Šalunov (Naumenkov, Marčenko)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Šaryčenkov) – Markov (A), Manuchov, Tokranov, Jarullin, Ljamkin, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Lander, Sekáč – Galijev, Klinkhammer, Tkačov – Lukojanov, A. Potapov, Obuchov (A) – Burmistrov, Svitov (C), Glinkin.
    CSKA Moskva: I. Sorokin (46. L. Johansson) – M. Robinson, Blažijevskij, Naumenkov, Marčenko, Ar. Sergejev, Pašnin, Ožiganov (A) – K. Petrov, Ljubimov, Ničuškin – Kaprizov, Šalunov, Šumakov – V. Žarkov, Scott (A), Platt – Okulov, Kuzmenko, Světlakov – Popugajev.

Rozhodčí: Antonin Jerabek, Maxim Sidorenko – Ivan Sazonov, Alexander Sysuyev