Pittsburgh – Carolina 3:1 (kon.) | Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Detroit – Philadelphia 2:3 (po pr.)
Montreal – Colorado 4:2 (kon.) | St. Louis – Ottawa 3:0 (kon.) | Nashville – Tampa 3:4 (po pr.)
Dallas – Florida 6:1 (kon.) | Edmonton – Buffalo 0:5 (kon.) | Anaheim – NY Rangers 6:3 (kon.)
Vancouver – Los Angeles 6:2 (kon.) | Vegas – Columbus 6:3 (kon.) | San Jose – Winnipeg 4:5 (po pr.)
Vegas Golden Knights
6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Columbus Blue Jackets
Středa 24.01.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Česká stopa v utkání

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 0 střel, TOI 11:38 (08:03:47)

Hvězdy utkání

1. William Karlsson (VGK) 2+0
    2. James Neal (VGK) 1+1
    3. Shea Theodore (VGK) 0+2

Statistiky: Střely na bránu: 38-32; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 43%-57%; Hity: 20-30; Přesilové hry: 2/3-0/3; Trestné minuty: 8-8.

Golden Knights v prostřední části během 3 minut a 1 sekundy předvedli fantastický obrat, když třemi góly v řadě otočili zápas na svou stranu a vítězství už si ve zbytku zápasu vzít nenechali, když sice jeden gól inkasovali, další dva ale přidali. Vegas bodovalo ve dvanáctém domácím zápase v řadě a jeho fantastická série nebere konce. Konečný výsledek v Las Vegas. Vegas Golden Knights 6 Columbus Blue Jackets 3.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    58:58 Erik HAULA - 6:3

58:58
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    A ještě jeden gól v dnešním zápase, který střílí ERIK HAULA při hře Columbusu bez brankáře z vlastního obranného pásma do prázdné brány – 6:3! Asistence: David Perron a Brad Hunt.

58:29
    Sergej Bobrovskij vyrazil na střídačku, aby se jeho spoluhráči ještě pokusili v šesti hráčích něco se zápasem udělat!

57:53
    Jeden faul, konkrétně podražení, sice rozhodčí Blue Jackets odpustili, vzápětí ale Josh Anderson dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Golden Knights budou mít k dispozici přesilovou hru.

56:10
    Jack Johnson krásnou střelou z vrcholu levého kruhu mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Marc-Andre Fleury předvedl fantastický semafor a puk vyrazil!

55:47
    Golden Knights na pravém křídle vystřelili z ostrého úhlu a Sergej Bobrovskij si připsal snadný zákrok. Komerční přestávka.

54:37
    Erik Haula tvrdě vypálil od modré čáry, Sergej Bobrovskij byl ale pozorný a hrudí puk vyrazil mimo prostor tyčí.
    52:53 Matt CALVERT - 5:3

52:53
    Columbus právě vstřelil branku!
    MATT CALVERT si najel v levém kruhu pro vhazování na diagonální přihrávku Nicka Foligna a krásnou střelou pod horní tyč snížil na 5:3! Asistence: Nick Foligno a Alexander Wennberg.

50:40
    Před bránou bylo Vegas bylo pořádné horko a Lukáš Sedlák se zapojil do vzniklé potyčky. Následuje komerční přestávka.
    49:21 William KARLSSON - 5:2

49:21
    WILLIAM KARLSSON se mezi dvěma protihráči protáhl do samostatného úniku, který zakončil krásným bekhendovým blafákem a u pravé tyče uklidil puk do odkryté brány ve hře 4 na 4! Asistence: Shea Theodore a Brad Hunt.

48:11
    Pierre-Édouard Bellemare dostal po faulu dvě minuty za krosček, jenže Boone Jenner si nenechal faul líbit a pustil se do něj, za což vyfasoval dvě minuty za hrubost. Bude se hrát ve hře 4 na 4.

47:16
    Vyloučený Brad Hunt je zpět na ledě poté, co Marc-André Fleury před pár okamžiky levým betonem zasáhl proti střele z levého křídla.

45:43
    Seth Jones napřáhl před vrcholem pravého kruhu ke krásné střele, která se od brankové konstrukce odrazila zpět do hry!
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:16
    Brad Hunt dostal dvě minuty za hákování a Blue Jackets mají k dispozici další přesilovou hru a šanci snížit.

43:14
    Blue Jackets na pravém křídle vystřelili od hrazení, Marc-André Fleury byl ale pozorný a ukryl puk ve své výstroji.

42:53
    Golden Knights se snaží hrát hodně jednoduše a nyní po nepřesné přihrávce vyhodili puk na zakázané uvolnění.

40:58
    James Neal mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase, jenže jeho krásná střela zápěstím z levého kruhu orazítkovala bližší tyč!

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 33-21; Zablokované střely: 7-14; Vhazování: 44%-56%; Hity: 14-22; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné min.: 4-4.

Třetí třetina začne přibližně v 6:07.

Fantastická a hodně divoká druhá třetina je za námi. John Anderson během ní po rychlém protiútoku vrátil Blue Jackets vedení, jenže Vegas třemi góly v řadě dokázalo otočit skóre na svou stranu, když se během 3 minut a 1 sekundy prosadili Colin Miller, Brad Hunt a James Neal. Skóre po druhé třetině. Vegas Golden Knights 4 Columbus Blue Jackets 2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:00
    Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:30
    Golden Knights vystřelili na levém křídle z kruhu pro vhazování a Sergej Bobrovskij na přední tyči puk vyrazil.

36:51
    Brendan Leipsic v blízkosti levé tyče mohl přidat další gól, jenže puk tečoval těsně mimo! V hledišti to zahučelo.

36:01
    Blue Jackets se pokusili snížit, jenže jejich střela úspěch nepřinesla. Následuje komerční přestávka.

35:50
    Nate Schmidt na levém křídle vystřelil od modré čáry a puk byl na přední tyči sražen do rohu ledové plochy.

34:58
    Hra byla přerušena. Před pár okamžiky měl ale obrovskou šanci Matt Calvert, který na vzdálenější levé tyči po přihrávce z pravého křídla a ostrého úhlu mohl skórovat z blízkosti do z části odkryté brány, jenže trefil pouze jednoho z hráčů Vegas!

33:41
    Golden Knights se v rychlém sledu dostali ke dvěma táhlým střelám, Sergej Bobrovskij ale obě dvě podržel.

32:30
    Erik Haula vezl další gól, Sergej Bobrovskij ho ale dokázal v blízkosti levé tyče fantasticky vychytat!
    32:15 James NEAL - 4:2

32:15
    Seth Jones si málem vstřelil po diagonální přihrávce Erika Hauly z pravého kruhu pro vhazování vlastní gól, nakonec to byl ale JAMES NEAL, kdo nataženou holí usměrnil puk mezi betony bezmocného Sergeje Bobrovského – 4:2! Asistence: Erik Haula a David Perron.

32:05
    Ani jeden z týmů se v rychlém sledu znovu neprosadil a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

31:22
    Blue Jackets se v rychlém sledu dvakrát nepodařilo rozehrát a puk skončil v obou případech na zakázaném uvolnění.
    29:47 Brad HUNT - 3:2

29:47
    BRAD HUNT po diagonální přihrávce Shey Theodorea napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k milimetrově přesné střele s příklepem, která se v předním levém horním rohu brány od horní tyče odrazila do sítě! Lépe už to trefit nešlo. Vegas rychle otočilo zápas a zásluhou využité přesilové hry vede 3:2! Asistence: Shea Theodore a James Neal.

29:07
    Vyloučený David Perron je zpět na ledové ploše a po předchozí obrovské šanci následuje přesilová hra Vegas.
    27:59 Colin MILLER - 2:2

27:59
    COLIN MILLER po zpětné přihrávce Natea Schmidta z pravého kruhu pro vhazování od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, která zamířila do levého horního rohu brány! Vegas bleskově odpovědělo a vyrovnalo na 2:2! Asistence: Nate Schmidt a Jonathan Marchessault.

27:56
    William Karlsson se v oslabení řítil do samostatného úniku, ani podruhé v zápase ale neuspěl, když po rychlém sjetí před bránu z levého kruhu na vzdálenější pravé tyči mířil mimo! Zach Werenski ho marně stíhal a nakonec dostal dvě minuty za sekání.

27:07
    David Perron dostal dvě minuty za hákování a Columbus si po krátké reklamní přestávce zahraje přesilovou hru.
    26:46 Josh ANDERSON - 1:2

26:46
    Golden Knights předvedli nádhernou kombinaci a Brendan Leipsic z pravého kruhu mířil do odkryté brány. Sergej Bobrovskij byl v rozkleku, fantastickým obranným zákrokem ho ale zachránil Seth Jones, který vkleče usměrnil puk vedle bližšího horního rohu brány. Poté přišel rychlý protiútok Blue Jackets a JOSH ANDERSON na vzdálenější levé tyči skóroval po přihrávce Setha Jonese z pravého rohu útočného pásma! Asistence: Seth Jones a Artěmij Panarin.

25:55
    Golden Knights prožili fantastické střídání, během něhož Sergeje Bobrovského zasypaly střelami od modré čáry! Brankář Columbusu měl plné ruce a nohy práce, situaci ale ustál a v závěru tlaku Vegas zmrazil puk u pravé tyče své brány pod lapačkou.

24:54
    Nick Foligno se snažil prosadit na pravém křídle podél hrazení, jenže byl těsně bráněn a vytlačen za bránu Vegas.

24:19
    Hra je po přestávce hodně plynulá a oba týmy se snaží o častou střelu, oba brankáři ale zatím podruhé neinkasovali.

23:44
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele v levém kruhu pro vhazování, nejprve ale dobře zasáhl Marc-André Fleury, jenž puk vyrazil vyrážečkou, a na opačné straně vzápětí Sergej Bobrovskij, který kotouč ukryl ve své lapačce.

22:53
    Brayden McNabb tvrdě vypálil od modré čáry a jeho střela s příklepem byla těsně před bránou zablokována.

22:32
    Brad Hunt na levém křídle od modré čáry nenápadně nahazoval puk na bránu, jenže Sergej Bobrovskij vestoje nedokázal kotouč udržet a poté měl obrovské problémy s tím, aby ho vkleče našel!

22:08
    Marc-André Fleury si snadno poradil s nahozením Blue Jackets z levého křídla a zmrazil puk pod lapačkou.

21:28
    Shea Theodore na levém křídle vypálil po rychlém protiútoku Vegas od hrazení, Sergej Bobrovskij ale jeho střelu s příklepem letící těsně nad ledem ke vzdálenější pravé tyči ukryl v lapačce!

21:12
    Puk byl v obranném pásmu Vegas přizvednut do ochranné sítě a vhazovalo se před brankářem Golden Knights.

21:01
    David Savard naskočil ze střídačky na led a od modré čáry napřáhl k prudké střele, kterou Marc-André Fleury hrudí vyrazil.

20:19
    Pierre-Luc Dubois se na levém křídle uvedl střelou z téměř nulového úhlu, kterou Marc-André Fleury vyrazil za bránu.

20:01
    V T-Mobile Areně v Las Vegas právě začala prostřední část utkání, do které oba týmy vstupují za nerozhodného stavu 1:1.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-14; Zablokované střely: 3-7; Vhazování: 49%-51%; Hity: 5-10; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.

Druhý třetina začne přibližně v 5:09.

William Karlsson dnes nastoupil poprvé proti svému bývalému týmu a poslal Golden Knights do vedení, na které necelých pět minut před přestávkou odpověděl po krásně sehraném protiútoku Markus Nutivaara. Skóre po první třetině v T-Mobile Areně ve Vegas. Vegas Golden Knights 1 Columbus Blue Jackets 1.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:16
    David Perron vystřelil z pravého kruhu pro vhazování a připravený Sergej Bobrovskij na přední tyči puk na hrudi nepodržel, dorážka ale nepřišla a puk skončil za bránou Blue Jackets.

19:08
    James Neal kroužil kolem rozhodčího a snažil se mu něco vysvětlit, hra byla přerušena kvůli hře vysokou holí.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

17:35
    Blue Jackets na opačné straně ledové plochy zkusili otočit skóre na svou stranu střelou z pravého kruhu, Marc-André Fleury byl ovšem na místě a puk ukryl po spolehlivém zákroku v lapačce.

16:58
    Pierre-Édouard Bellemare napřáhl od modré čáry k prudké střele s příklepem, se kterou měl Sergej Bobrovskij obrovské problémy, nakonec ale puk zastavil a gól z toho nebyl!

16:32
    James Neal se ocitl před bránou ve velké šanci po přihrávce z pravého kruhu, Sergej Bobrovskij ho ale vychytal!
    15:57 Markus NUTIVAARA - 1:1

15:57
    Nick Foligno středem ledové plochy zavezl puk do útočného pásma a na vrcholu levého kruhu předvedl nádhernou zadovku, na kterou si najel ze druhé vlny MARKUS NUTIVAARA a bez přípravy puk napálil nad vyrážečkou Marca-Andrého Fleuryho do levého horního rohu brány! Asistence: Nick Foligno.

15:08
    Hra byla přerušena poté, co nahození Blue Jackets rychle doklouzalo pod lapačku připraveného Marca-Andrého Fleuryho.

14:51
    Nate Schmidt před pár okamžiky mohl skórovat po krásné výměně puku se spoluhráčem stojícím v levém kruhu z mezikruží, jenže jeho střela byla na poslední chvíli zablokována. Na opačné straně to zkoušel Artěmij Panarin, jehož pokus byl přizvednut do ochranné sítě.

14:23
    Zach Werenski na pravém křídle vystřelil ihned po vhazování a připravený Marc-André Fleury zmrazil puk pod lapačkou.

14:19
    Artěmij Panarin se ocitl vzápětí v mezikruží ve skvělé šanci, jenže zamířil pouze do náruče brankáře Vegas! Komerční přestávka.

13:50
    Pierre-Luc Dubois na vrcholu pravého kruhu napřáhl ke krásné střele zápěstím, která nad ledem mířila k bližší pravé tyči, Marc-André Fleury ale předvedl skvělý zákrok a ukryl puk v lapačce!

13:02
    Vyloučený Colin Miller je zpět na ledové ploše a Blue Jackets nesehráli svou úvodní přesilovou hru vůbec dobře.

12:49
    William Karlsson se v oslabení od střídaček řítil do samostatného úniku, Sergej Bobrovskij ale dokázal jeho střelu vyrazit! Blue Jackets nyní přečkali klinickou smrt.

12:25
    Shea Theodore si v pravém kruhu najížděl v oslabení na diagonální přihrávku Reillyho Smitha, jenže puk přebruslil a Blue Jackets dokázali zabránit pohromě.

11:55
    Blue Jackets se usadili v útočném pásmu, jenže si netroufli na střelu a Golden Knights se podařilo vyhodit.

11:02
    Colin Miller dostal dvě minuty za držení a první přesilovou hru si po výhodě zahraje také hostující Columbus.

10:24
    Puk byl sražen mezi střídačky a po dalším přerušení hry přichází na řadu krátká reklamní přestávka. Vegas vede 1:0.

09:53
    Pierre-Luc Dubois v pravém kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou na přední tyči Marc-André Fleury vyrazil.

09:23
    Vzápětí další přerušení hry a opět kvůli postavení mimo hru na straně Vegas, které se nemůže dostat do pásma.

09:11
    Golden Knights po levém křídle zaváželi puk do útočného pásma, jenže se ocitli v postavení mimo hru. Hra přerušena.
    08:22 William KARLSSON - 1:0

08:22
    WILLIAM KARLSSON clonil před bránou, kde zablokoval nahození Deryka Engellanda z pravého křídla, jenže vzápětí se zády k bráně prosadil bekhendem a poslal Vegas do vedení! John Tortorella si vzal Coach Challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři, o to se ovšem nejednalo a Blue Jackets po inkasování úvodní branky ztratili timeout. Asistence: Deryk Engelland a Jonathan Marchessault.

08:13
    Jonathan Marchessault krásnou střelou zápěstím z vrcholu levého kruhu mířil do bližšího horního rohu brány, Sergej Bobrovskij ale skvěle zasáhl, když puk vyrážečkou vyrazil!

07:45
    Další nepřesná rozehrávka hokejistů hostujícího Columbusu, po které následuje reklamní přestávka.

07:40
    Hra byla přerušena poté, co se Blue Jackets nepodařilo rozehrát a puk zamířil podél střídaček na zakázané uvolnění.

07:33
    Vegas z pravého křídla nahodilo puk za bránu Sergeje Bobrovského a oba týmy odjely rychle střídat.

06:23
    Golden Knights na levém křídle vystřelili z úhlu a Sergej Bobrovskij musel na přední tyči puk vyrážet, což také udělal. Zatím čekáme na úvodní gól.

05:50
    Josh Anderson v pravém rohu útočného pásma dohrál souboj dvou hráčů s číslem 77 s Bradem Huntem, který ztratil stabilitu a zasáhl ho holí do obličeje. Rozhodčí ale nevylučovali a hra byla přerušena až poté, co byl puk ve středním pásmu sražen mezi střídačky.

05:32
    Vyloučený Pierre-Luc Dubois se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Blue Jackets úspěšně přečkali první oslabení.

04:36
    Colin Miller vystřelil od modré čáry a jeho tečovaná střela letící těsně nad ledem byla na přední tyči těsně před bránou zablokována.

04:22
    Shea Theodore vystřelil těsně před vrcholem mezikruží a jeho táhlou střelu zápěstím Sergej Bobrovskij ukryl v lapačce. Po přerušení hry se upravuje led v brankovišti.

03:32
    Pierre-Luc Dubois byl vyloučen na dvě minuty za držení a Golden Knights mají k dispozici první přesilovou hru utkání.

03:31
    Jonathan Marchessault nabral obrovskou rychlost a po protiútoku Vegas se snažil z blízkosti po rychlé otočce u pravé tyče zasunout puk mezi betony Sergeje Bobrovského, což se mu sice nepodařilo, byl ale faulován! Přesilová hra pro domácí.

02:49
    David Savard střelou z levého kruhu těsně nad ledem dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Marc-André Fleury ale puk levým betonem vyrazil a připsal si pěkný zákrok!

02:28
    Blue Jackets se dvakrát v rychlém sledu ocitli v postavení mimo hru a po přerušení hry se vhazovalo ve středovém kruhu.

01:43
    Matt Calvert se snažil prosadit na pravém křídle, jenže se ocitl pod tlakem a v rohu ledové plochy poté o kotouč přišel.

00:48
    Josh Anderson se ocitl v pravém kruhu ve slibné šanci, jeho následnou střelu ale Marc-André Fleury na přední tyči vyrazil.

00:01
    Golden Knights vyhráli úvodní vhazování zápasu a střetnutí mezi Vegas a Columbusem bylo v T-Mobile Areně právě zahájeno.

00:01

Vegas dnes bude chtít proti Columbusu bodovat ve dvanáctém domácím zápase v řadě. Speciální utkání čeká v T-Mobile Areně útočníka Williama Karlssona, který se poprvé představí proti svému bývalému týmu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Schmidt, Theodore, Engelland, C. Miller, Hunt – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Perron, Haula, Neal (A) – Leipsic, Eakin, Tuch – Carrier, Bellemare (A), O. Lindberg. Hlavní trenér: Gerard Gallant.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, Nutivaara, Harrington – Panarin, Dubois, J. Anderson – Jenner (A), Wennberg, Bjorkstrand – Calvert, Sedlák, N. Foligno (C) – Motte, J. Jokinen, Schroeder. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Tom Chmielewski. Čároví: Vaughan Rody, Darren Gibbs.

Vegas po sedmi domácích výhrách v řadě podlehlo Edmontonu a zahájit novou vítěznou sérii se pokusí ve středu ráno, když v T-Mobile Areně vyzve v roli vedoucího celku Západní konference hokejisty Columbusu. Oba týmy proti sobě odehrají historicky první vzájemný zápas. Blue Jackets se po sérii dvou domácích zápasů představí na ledě soupeře, kde se budou snažit navázat na výhru proti Dallasu. Golden Knights bude chybět český útočník Tomáš Nosek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 9. W. Karlsson (Engelland, Marchessault), 28. C. Miller (Schmidt, Marchessault), 30. Hunt (Theodore, Neal), 33. Neal (Haula, Perron), 50. W. Karlsson (Theodore, Hunt), 59. Haula (Perron, Hunt) – 16. Nutivaara (N. Foligno), 27. J. Anderson (S. Jones, Panarin), 53. Calvert (N. Foligno, Wennberg)

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Tom Chmielewski. Čároví: Vaughan Rody, Darren Gibbs

Diváci: 18231