Alavés – Valencia 2:1 (2:3 po pen.) | Real Madrid – Leganés 1:2 (kon.)
2:1 (0:0)
Valencia CF
Středa 24.01.2018, 19:00Španělský pohár • Čtvrtfinále

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 7:4. Rohy: 10:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 25:23. (21:46:29)

Dlouho se nic v odvětě čtvrtfinále nedělo. Závěrečných dvacet minut druhého poločasu však přineslo strhující podívanou. Nejprve poslal Alavés do vedení po svém příchodu na trávník Munir. Následně přišel z lavičky Santi Mina a také ihned po minutě pobytu na trávníku srovnal krok. Tři minuty před koncem zařídil prodloužení povedenou ránou z blízkosti Sobrino. V opatrném prodloužení už se ani jeden z týmů do větší šance nedostal a tak musely rozhodnout pokutové kopy. V nich ale selhali hned tři domácí střelci. Ve druhé sérii nedal Padraza, ihned po něm byl vychytán také Pérez a zmar při proměňování pokutových kopů zakončil Sobrino, který celou branku přestřelil. Z Valencie se mýlil jen Kondogbia a tak postupuje do semifinále favorit celého dvojzápasu.

Sobrino rozhodl čtvrtfinále neproměněnou penaltou

5. série
    2:3
    Sobrino nedává a Valencia postupuje! V 87. minutě zařídil Sobrino prodloužení, ale nyní v kritický okamžik přestřeluje branku a souboj mezi Alavés a Valencií končí.

4. série
    2:3
    Krajní obránce Valencie Gayá odehrál povedené utkání a zakončuje ho přesnou penaltou k pravé tyči. Sivera skákal na opačnou stranu.

4. série
    2:2
    Munir se bleskově po svém příchodu na trávník zapsal mezi střelce a nyní proměněnou penaltou srovnává rozstřel.

3. série
    1:2
    Kondogbia mohl Valencii přiblížit postupu, ale ani on brankáře nepřekonal. Jeho pokus po zemi k tyči Sivera vyrazil.

3. série
    1:2
    Jako další si postavil míč na bod pro penaltu Pérez. Ani on Doménecha nepřekonal, stejná střela jako před malou chvílí předvedl Pedraza.

2. série
    1:2
    Santi Mina už dnes jednou míč do sítě dostal. A nemýlil se ani podruhé. Přesná rána k pravé tyči.

2. série
    1:1
    Pedraza je vychytán Doménechem. Pedraza pálil k pravé tyči, ale tam se vydal i hostující brankář.

1. série
    1:1
    Střídající útočník Valencie Rodrigo napodobil Pinu a poslal brankáře na druhou stranu branky.

1. série
    1:0
    Jako první si míč postavil na pokutový kop Tomas Pina. Domácí záložník poslal míč nekompromisně k pravé tyči. Doménech byl bez šance.

Střílení penalt začíná.

Ani prodloužení o semifinalistovi nerozhodlo, následovat tak budou pokutový kopy. Prodloužení už bylo opatrné z obou stran. Největší možnost na skórování měl až v poslední minutě Martín Montoya, který pálil jen těsně nad domácí břevno. Více sil měli hráči Valencia a i to mohlo být důležité při závěrečném rozstřelu.

120
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Montoya mohl být hrdinou, ale jeho střela po odraženém míči končí jen těsně nad břevnem Siverovy branky.

119
    I závěr prodloužení se blíží. Demirovič zbytečně dohrál po odehrání Guedese. Nyní rozhodčí nechal hru pokračovat, po několika sekundách se ale provinil Pina.

117
    Demirovič byl v pokutovém území stažen při hlavičce, ale hlavní rozhodčí pokutový kop nepíská. Střídajícímu hráči ubralo, že závěr souboje výrazně přihrál.