Skalica – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | Michalovce – Trnava 12:1 (kon.) | Prešov – Nové Zámky B 7:4 (kon.)
Pov. Bystrica – Dubnica 5:2 (kon.) | Topoľčany – Osmos Bratislava 3:2 (kon.)
HK 95 Považská Bystrica
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
TSS GROUP Dubnica
sk Středa 24.01.2018, 18:00 • ZŠ Považská Bystrica • 1. liga (SR) • 40. kolo

Máme tu koniec stretnutia, po ktorom si dôležité tri body do ligovej tabuľky pripíše HK 95 Považská Bystrica po prekvapivom víťazstve 5:2. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa Vám hlásil Róbert Gašpárek. (20:34:04)

59:01
    Beží posledná minúta stretnutia. Dnes sa toho už pravdepodobne viac nedočkáme.

58:15
    Domáci v plnom počte.

58:15
    Hostia v plnom počte.

56:55
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Schroner – osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

56:15
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Rodionov – 2 min., hrubosť).

56:15
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Kútny – 2 min., hrubosť).

55:33

55:33

55:29
    Považská Bystrica dala gól!
    Zdá sa, že je rozhodnuté! Jakub Bajaník nenápadnou prihrávkou našiel JÁNA ZLOCHU, ktorýsa efektnou kľučkou najskôr vyhol obrancovi a následnou strelou do ľavej časti bránky skóroval! Stav stretnutia je 5:2!

54:57
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Schroner – 2 min., nešportové správanie).

54:57
    Na ľade ostáva ležať jeden z domácich hokejistov, ktorý potrebuje opateru lekárov. Dúfajme, že bude v poriadku a do hry ešte naskočí bez nejakého zdravotného obmedzenia.

54:08
    Róbert Krajči robil čo mohol, aby stihol prihrávku svojho spoluhráča. Tá však bola nepresná a puk tak putuje cez všetky čiary. Nasleduje vhadzovanie v blízkosti bránky Dubnice.

53:33
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Nahálka – 2 min., nedovolené bránenie).

53:33
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Trenčan – 2 min., sekanie).

52:03
    Igor Bobček saprihrávkou naslepo pokúšal nájsť niekhoo zo svojich spoluhráčov. Puk poslal len do miest, kde sa žiadny v tom čase nenachádzal.

50:58
    Maroš Mikoláš si na svoje konto pripíše skvelý zákrok po strele Igora Bobčeka. Stav stretnutia vďaka tomu ostáva nezmenený 4:2.

50:05
    Domáci hrajú v poslednej tretine veľmi disciplinovane a vôbec sa nedopúšťajú zbytočných vylúčení. Sú veľmi blízko k cenným trom bodom.

49:01
    Igor Bobček vypálil z modrej čiary do pravej časti bránky. Maroš Mikoláš mal jasný výhľad a pokus zneškodnil včasným zákrokom.

48:28

47:58
    Samuel Samoš bol blízko k navýšeniu skóre! Nakorčuloval si do voľného priestoru, kde mu bol okamžite poslaný puk. Ten si spracoval a neskôr zakončil. Jeho strelecký pokus dokázal brankár chytiť.

47:00
    Martin Leško sa z prvej oprel do prihrávky svojho spoluhráča. Jeho tvrdý projektil však obetavo zblokoval jeden z brániacich hráčov.

46:28
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Mihalík – 2 min., sekanie).

45:20
    Denis Rehák poslal smerom k bránke súpera ľahučkú strelu, ktorú však netečoval nikto z jeho spoluhráčov. Napriek tomu sú aj naďalej pri puku hostia.

44:30
    Domáci sa dostali do prečíslenia traja na dvoch, no Lukáš Dubeň celú situáciu vyriešil nahodením puku do útočného pásma.

44:03
    Od začiatku tretej tretiny sa hraje prevažne v pásme domácich, kde sú vystavení veľkému tlaku súpera. Nechajme sa prekvapiť, či to hostia dokážu využiť.

43:01
    Pri puku sú hostia, ktorí sa snažia usadiť v pásme súpera.

42:11
    Hra je prerušená. Bránka Maroša Mikoláša sa posunula. Vhadzovať sa bude v pásme Považskej Bystrice.

41:10
    Do zakončenia sa tlačil Denis Rehák, ale ten sa napokon k strele nedostal. Ako prvý bol pri puku Maroš Mikoláš.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

A je tu koniec druhej tretiny, po ktorej aj naďalej Považská Bystrica vedie dvojgólovým rozdielom. Hlásime sa Vám po prestávke, ktorá bude trvať približne 15 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

38:55
    Michal Dvořák zbytočne nešpekuloval a poslal tvrdý projektil smerom k bránke. V poslednom okamihu do dráhy strely vložil hokejku jeden z obrancov, ktorý tento pokus zastavil.

38:20

37:23
    Igor Bobček sa oprel do puku z prvej po prihrávke svojho spoluhráča. Maroš Mikoláš sa stihol premiestniť a puk zachytiť. Nasleduje vhadzovanie.

36:35
    Ondrej Burzula bol v útočnej tretine skôr ako puk. Ofsajd! Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

36:20
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Bajaník – 2 min., hákovanie).

35:48

35:01
    Dubnica so štyrmi hráčmi. Domáci pokračujú v presilovke 5na4, ktorá bude trvať ešte 47 sekúnd.

34:02
    Do obrovskej príležitosti sa dostal jeden z domácich hráčov. Ten si spracoval prihrávku svojho spoluhráča, ale zakončiť do úplne prázdnej bránky už nestihol vďaka včasnému zákroku obrancu hostí.

33:20
    Vladimír Kútny dokázal vyhodiť puk z vlastnej tretiny, vďaka čomu získal nejaké sekundy vo vlastný prospech.

33:01
    Hra je prerušená. Považská Bystrica bude pokračovať presilovkou 5na3, ktorá bude trvať presne 2 minúty.

33:01
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Habšuda – 10 min. osobný trest, hrubosť).

33:01
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Habšuda – 2 min., hrubosť).

32:20
    Igor Bobček dostal hneď dvojité vylúčenie. Nechajme sa prekvapiť, ako domáci vynaložia so štvorminútovou presilovkou o jedného hráča.

31:48
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Bobček – 2 min., hrubosť).

31:48
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Bobček – 2 min., sekanie).

31:02
    Defenzíva Dubnice bola veľmi rozhodená, čo sa snažil využiť Martin Leško, ale jeho zakončenie nesmerovalo medzi tri žde. To bola šanca!

30:01
    Beží 31. minúta stretnutia. Hostia sú v druhej tretine oveľa viac aktívnejší než ich dnešný súper. Nechajme sa prekvapiť, či sa im podarí aspoň zdramatizovať tento zápas.

29:03
    Martin Leško sa pokúsil skórovať nečakaným zakončením z väčšej vzdialenosti. Jeho pokus nemal potrebnú rzaanciu, aby prešiel až do siete.

28:12
    Denis Rehák nedokázal svojou prihrávkou nájsť žiadneho zo svojich spoluhráčov. Puk putuje cez všetky čiary až za bránku súpera. Zakázané uvoľnenie!

27:31
    Domáci hráči sa po dlhej dobe dokázali oslobodiť. Hostia sú po vstrelenom góle oveľa viac útočne aktívnejší.

27:04
    Oddychový čas domácich.

26:29
    Dubnica dáva gól!
    Denis Trenčan presnou prihrávkou našiel medzi kruhmi úplne voľného ONDREJA ĎURIŠA, ktorého presné zakončenie vymietlo pravú šibenicu. Stav stretnutia je 4:2!

24:31
    Lukáš Dubeň sa rozhodol zakončiť z otočky, ale jeho strela bola veľmi nepresná. Puk zachytil brániaci hráč, ktorý zakladá rýchly protiútok.

23:50
    Martin Leško dokázal zblokovať nepríjemné zakončenie súpera, vďaka čomu uľahčil prácu vlastnému gólmanovi.

23:17
    Hostia vyhrali vhadzovanie v útočnej tretine. Do zakončenia sa dostal Vladimír Kútny, ale puk poslal len do stredu bránky, čo pre gólmana neznamenalo väčšie ohrozenie.

21:41
    Striedanie v tíme MHK Dubnica nad Váhom: z ihriska odchádza Kutej, prichádza Dovina.

21:41
    PATRIK SCHRONER zachytil puk ešte predtým ako opustil útočnú tretinu. Následne okamžite poslal puk na bránku a ten skončil až za chrbtom gólmana. Stav stretnutia je 4:1! Bez asistencie.

21:18
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Kútny – 2 min., vrazenie na mantinel).

20:30
    Skvelá práca Jána Nahálku, ktorý za vlastnou bránkou získal puk na svoju stranu. Okamžite zakladá rýchly protiútok.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme tu koniec prvej tretiny. Tú možno označiť ako veľmi atraktívnu. Mali sme možnosť vidieť hneď štyri presné zásahy, po ktorých celkom prekvapivo vedie domáca Považská Bystrica 3:1. My sa Vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:54

19:39
    Hostia v plnom počte. Dubnica bude hrať presilovku 5na4 trvajúcu 15 sekúnd.

18:35
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Denis Rehák po chybe brániaceho hráča. Ten mu puk doslova prihral pred vlastnú bránku. Denis Rehák však nedokázal prestreliť gólmana.

17:54
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Schroner – 2 min., držanie hokejky).

17:39
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Mihalík – 2 min., hákovanie).

17:13
    Domáci hokejisti sa usadili v útočnej tretine, kde však nemajú puk pevne pod kontrolou.

16:16
    Samuel Saboš sa dostal do samostatného úniku. Gólmana si dokázal položiť, ale puk už nedostal za betón Maroša Mikoláša. Ten si na svoje konto pripíše dôležitý zákrok.

15:31

15:01
    Zaútočiť vo vlastnom oslabení sa pokúsil Luboš Miro, ktorý ale nedokázal zakončiť, ale aspoň pozbieral pre svoj tím cenné sekundy.

14:31
    Matej Turan nahodil puk do útočnej tretiny. Puk však zachytil brániaci hráč, ktorý vyhodil puk cez všetky čiary.

13:31
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Rehák – 2 min., nedovolené bránenie).

13:20
    Igor Bobček bez váhania vypálil spomedzi kruhov, ale jeho tvrdý projektil smeroval len tesne vedľa ľavej tyčky.

12:45
    Puk sa nachádza na polovici Považskej Bystrice, ale sú to práve domáci hokejisti, kto ho má pevne pod kontrolou.

11:58
    Pred bránkou Dubnice vznikla panika, kde niekoľko hráčov bojovalo o puk. V tejto motanici sa najlepšie zorientoval ANDREJ JURÁŠEK, ktorý zasunul puk do siete. Stav stretnutia je 3:1! Asistenciu si na svoje konto pripíše Marián Koleda.

11:02
    Vylúčenie v tíme MHK Dubnica nad Váhom (Briestenský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

10:33
    RÓBERT KRAJČI sa po milimetrovej prihrávke Michala Kokavca dostal do samostatného úniku. Peknou kľučkou oklamal gólmana a následnou strelou len upratal puk do prázdnej bránky. Stav stretnutia je 2:1! Asistencie: Michal Kokavec, Dominik Briestenský.

10:20
    Do ďalšieho zakončenia sa dostal Vladimír Kútny, ktorého strelecký pokus smeroval k pravej tyčke. Tam si svoj priestor Maroš Mikoláš postrážil. Nasleduje vhadzovanie.

09:54
    Jeden z hráčov hostí zachytil nepresnú prihrávku súpera a okamžite poslal puk smerom k bránke. Jeho tvrdý pokus dokázal Maroš Mikoláš bez problémov zachytiť.

09:02
    Hostia sa na dlhší čas usadili v útočnej tretine, ale absolútne sa im nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

08:01
    Beží deviata minúta stretnutia a favorit z Dubnice si v dnešnom stretnutí nevypracoval takmer nič. Zatiaľ to sú práve domáci hokejisti, kto má hru pevne pod kontrolou.

07:02
    Do veľkej príležitosti sa dostal Ján Zlocha, ktorý nedokázal švihom prekonať dobre postaveného Kuteja, ktorý jeho strelu vychytal.

06:38
    Samuel Saboš vypálil poriadnu bombu z modrej čiary. Gólman Dubnice toho moc nevide a možno aj troška so šťastím puk zachytil lapačkou.

05:45
    Oddychový čas hostí.

05:45
    Jeden z domácich hráčov zakončil z modrej čiary. Tento pokus bol ešte zblokovaný, ale k následnej dorážke sa dostal LUKÁŠ BEDNÁR, ktorý poslal puk až za chrbát gólmana. Stav stretnutia je už 2:0! Bez asistencie.

05:17
    Marián Koleda predviedol pekné sólo, ktoré ukončil presnou prihrávkou smerujúcu k bránke. Tam sa nachádzal nikým nestrážený LUKÁŠ MICHALEK, ktorý strelou z prvej otvára skóre dnešného stretnutia. 1:0!

04:44
    Lukáš Dubeň si spracoval presnú prihrávku svojho spoluhráča a následne zakončil z väčšieho uhlu. Toto zakončenie boo slabučké, a tak s ním gólman nemal väčšie starosti.

04:15
    Miroslav Habšuda ihneď po vhadzovaní zakončil z modrej čiary, ale jeho strelecký pokus bol stečovaný. Puk smeruje do ochranej siete. Vhadzovanie sa bude opakovať.

03:30
    Patrik Ligas nedokázal z vlastnej polovice presne prihrať nabiehajúcemu spoluhráčovi, čo má za následok zakázané uvoľnenie.

03:12
    Patrik Ligas sa pokúsil ohroziť gólmana strelou z ľavej strany. Puk však smeroval len do miest, kde to bolo pokryté. Nasleduje vhadzovanie v tretine Dubnice.

02:02
    Jeden z hráčov hostí bol v útočnej tretine skôr ako puk. Ofsajd!

01:40
    Skvelý obranný zákrok v podaní Dvořáka. Ten včasným zákrokom znemožnil súperovi zakončiť.

00:50
    Zaznel hvizd hlavného arbitra. Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v tretine Považskej Bystrice.

00:35
    Pri puku sú hokejisti domáceho celku, ktorí sa nachádzajú za vlastnou bránkou.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje hymna Slovenskej republiky.

Hostia sú už zoradení na modrej čiare, ale stále sa čaká na domácich hráčov, ktorí sa nám ešte na ľade neukázali.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Mikoláš – Dvořák, Nahálka, Hrušík, Ligas, Dolinajec – Bajaník, Leško, Zlocha, Klíma – Saboš, Dubeň, Schoner, Koleda, Jurášek – Michalek, Miro, Turan, Bednár

MHK Dubnica nad Váhom: Kutej – Rehák, Bobček, Trenčan, Ďuriš, Berák – Ďurkech, Habšuda, Kokavec, Mihalík, Krajči – Burzala, Švec, Kútny, Hegyi, Kanaet – Jakubík, Špankovič, Briestenský

Rozhodca: Krist – Ševčík, Durmis.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na dohrávku 40. kola našej 1. hokejovej ligy, kde HK 95 Považská Bystrica privíta na svojom ľade MHK Dubnicu nad Váhom. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HK 95 POVAŽSKÁ BYSTRICA:

Hokejisti tohto celku momentĺne figurujú na postupovej 8. priečke so ziskom 33 bodov. Nad deviatou Trnavou majú náskok 5 bodov. Na svojom kontemajú sedem víťazstiev v riadnom hracom čase, štyri výhry po predlžení, štyri prehry po predlžení a až dvadsaťštyri prehier v riadnom hracom čase. Svojím súperom dovedna nastrieľali 102 gólov, ale až 179 inkasovali. Naposledy sa predstavili na ľade prvej Skalice, odkiaľ cestovali domov smutní po prehre 0:3.

MHK DUBNICA NAD VÁHOM:

Hráči Dubnice sa po 39. kole nachádzajú na 5. mieste so ziskom 60 bodov. To sa im podarilo po šestnástich víťazstvách, štrnástich porážkach, troch víťazstvách po predlžení a šiestich porážkach po predlžení. Ich skóre je 134:125. V 39. kole si zmerali sily s Michalovcami, odkiaľ si neodniesli ani jeden bod po prehre 1:4.

Z pozície komentátora sa Vám bude hlásiťRóbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 6. Michalek (Koleda), 6. Bednár, 12. Jurášek (Koleda), 22. Schroner, 56. Zlocha (Bajaník) – 11. Krajči (Kokavec, Briestenský), 27. Ďuriš (Trenčan)

TSS GROUP Dubnica: Kutej – Rehák, Bobček, Trenčan, Ďuriš, Berák – Ďurkech, Habšuda, Kokavec, Mihalík, Krajči – Burzala, Švec, Kútny, Hegyi, Kanaet – Jakubík, Špankovič, Briestenský

Rozhodčí: Krist – Ševčík, Durmis