Chicago – Toronto 2:3 (po pr.) | Calgary – Los Angeles 1:2 (po pr.)
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 25.01.2018, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Los Angeles Kings.

Los Angeles Kings odehrálo 48 zápas s bilnací 18-7-5-18 a získalo 55 bodů. V tabulce Západní konference je na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný, porazilo New York Rangers 4:2. Nestačilo na San Jose Sharks 1:4, Pittsburgh Penguins 1:3, Anaheim Ducks 1:2 a Vancouver Canucks 2:6.

Calgary Flames odehrálo 47 zápasů s bilancí 17-8-6-16 a získalo 56 bodů. V tabulce Západní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Tampou Bay 5:1, Floridou Panthers 4:2 a Carolinou Hurricanes 4:1. Nestačilo na Winnipeg 1:2 v nájezdech a na Buffalo Sabres 1:2 v prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Brouwer – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Hrivík, Stajan, Lazar.

Los Angeles Kings: Quick (Kuemper) – Muzzin, Doughty, Gravel, Martinez, LaDue, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, Kempe, Toffoli – Gáborík, Amadio, Lewis – Clifford, N. Shore, T. Mitchell..

00:01

00:33
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu, Kings se dostali do postavení mimo hru. Na úvodní střelu na branku čekáme.

00:41
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude znovu ve středním pásmu. Hosté dostali kotouč do útočného pásma.

01:53
    Domácí celek se nyní propracoval do střelecké pozice, Sam Bennett od modré čáry minul branku.

02:14
    Brankář Flames, Mike Smith, musel nyní zasahovat. Z pravého kruhu pálil Marián Gáborík, Jeho projektil kryje brankář.

02:51
    Hra je nyní přerušena, Mikael Backlund to zkoušel od modré čáry, brankáře Darcy Kuempera nedokázal prostřelit.

03:32
    Další pokus od modré čáry. Nyní to zkoušel Kyle Clifford, ale jeho zakončení zápěstím snadno kryje domácí brankář. Buly před jeho brankou.

03:38
    Michael Stone zablokoval střelecký pokus, který vyslal hostující Kyle Clifford.

05:00
    Pět minut hry je pryč, na úvodní velkou šanci stále čekáme.

05:19
    Mike Smith musel být pozorný, ze střední vzdálenosti to zkoušel aktivně hrající Tyler Toffoli.

06:25
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

06:35
    Sean Monahan ránou od modré čáry minul branku Kings, Darcy Kuemper zasahovat vůbec nemusel.

07:04
    Mark Giordano pálil, jeho projektil byl zblokovaný do ochranné sítě. Komerční přestávka.

08:00
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Curtis Lazar – 2 min., vysoká hůl).

08:01
    Vhazuje se v domácím obranném pásmu, sledujeme přesilovou hru Kings.

08:26
    Los Angeles se stále nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, sledujeme marnou snahu hostů.

09:10
    Kings dostali kotouč do útočného pásma, ale do střelecké pozice se propracovat hráči Los Angeles nemohou.

09:41
    Troy Brouwer se při vlastním oslabení dostal do zakončení, jeho ránu od modré čáry zablokoval Alec Martinez.

09:59
    Další akci Flames zablokoval Michael Amadio.

10:00

10:45
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, následovat bude komerční přestávka, kotouč vypadl z hrací plochy.

10:54
    Los Angeles špatně rozehrálo, a tak se bude vhazovat před brankou Kings. Hosté se nyní musí bránit.

11:01
    Matthew Tkachuk tečoval kotouč před brankou, hostující brankář dokázal zasáhnout, a proto se bude vhazovat před brankou.

11:02
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

11:10
    Kings rozehrávají od své branky, snaží se dostat do útočného pásma. Domácí obrana se znovu musí bránit akcím soupeře.

11:56
    Anže Kopitar ani Dustin Brown nedokázali z bezprostřední blízkosti překonat brankáře Smitha. Vhazovat se bude před brankou domácího celku.

12:24
    Domácí celek se dostal ke střele z kruhu. Při vlastním oslabení se do šance propracoval Sam Bennett, jehož pokus kryje brankář Kings.

12:50
    Mark Jankowski z mezikruží nedokázal přesněji trefit branku, puk získávají hosté za svou brankou.

13:35
    Od modré čáry se do střelecké pozice dostal Matthew Tkachuk. Jeho projektil kryje Darcy Kuemper. Vhazovat se bude před jeho brankou.

14:03
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Desátá střela na branku v tomto zápase už je gólová. Po krásné kombinaci se do zakončení dostal domácí SEAN MONAHAN, který zakončoval do odkryté branky. Obrana Kings nechala Monahana zcela volného, a tak snadno poslal kotouč do brány.. Asistence: Johnny Gaudreau a Micheal Ferland.
    14:03 Sean MONAHAN - 1:0

14:50
    Darcy Kuemper má na svém kontě další zákrok, tentokrát pálil z předbrankového prostoru Curtis Lazar. Komerční přestávka.

14:50
    Po krátké přestávce se pokračuje dál. Dostáváme se do finální fáze třetiny.

15:12
    Z horní hranice kruhu vypálil Marián Gáborík. Jeho projektil ale končí nad brankou, gólman zasahovat nemusel.

15:29
    Christian Folin zablokoval střelecký pokus, který vyslal Dougie Hamilton.

15:47
    Z mezikruží se zkoušel prosadit Jake Muzzin. Hostující obránce trefil jen brankovou konstrukci.

15:47
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Andy Andreoff – 2 min., hrubost).

15:59
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Kings. Následná rána Backlunda končí mimo branku.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, domácí celek se pokouší něco vymyslet na útočné části hrací plochy.

17:25
    Dougie Hamilton jako obránce pálil od modré čáry, jeho projektil zablokoval Alex Iafallo.

17:47

18:00
    Domácí brankář rozehrával od své branky, následnou akci vedl Matthew Tkachuk. Ten se ale do střelecké pozice nepropracoval.

19:00
    Jake Muzzin zablokoval střelu od modré čáry, kterou vyslal Sean Monahan. To už běží poslední minuta první třetiny.

19:07
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele Michaela Ferlanda. Buly před brankou Kings.

19:28
    Domácí brankář přerušuje hru, kryje střelu soupeře, vhazovat se bude v útočném pásmu Kings.

19:49
    Flames se dostali do postavení mimo hru. Ještě jedno buly ve středním pásmu.

19:57
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Alec Martinez – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Domácí celek vede po první třetině o jednu branku. Střelecky jsou aktivnější hráči Flames. Prosadil se Sean Monahan.

20:01

20:30
    Přesilovou hru hraje domácí celek, který se může pokusit navýšit své vedení.

21:08
    Sean Monahan se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil kryje brankář Darcy Kuemper.

21:20
    Drew Doughty zablokoval střelecký pokus domácího hráče, neuspěl Sam Bennett.

21:47
    Hra je přerušena, dvakrát zakončoval z kruhu Dougie Hamilton, jehož pokusy kryje brankář Kings. Vhazovat se bude před brankou Kings.

22:13
    Johnny Gaudreau tečoval kotouč před brankou, ale puk končí mimo branku.

22:15
    Z mezikruží pálil Johnny Gaudreau, jeho projektil se zastavil o horní tyčku.

22:51
    Dustin Brown pálil z otočky a jeho rána se také odrazila od brankové konstrukce.

24:00
    Z pravého kruhu to zkouší TJ Brodie. Jeho střelecký pokus byl ale nepřesný.

24:15
    Akci Kings vedl Trevor Lewis, jehož projektil končí nad brankou. Brankář Flames zasahovat nemusel.

25:03
    Mike Smith přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Flames po střele Mitchella.

25:09
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., podražení).

25:16
    Dustin Brown se propracoval do střelecké pozice, branku ale trefit nedokázal.

25:27
    Mike Smith si snadno poradil s pokusem, který vyslal na jeho branku Jake Muzzin. Následně nepřesně tečoval před brankou Dustin Brown.

27:19
    Kyle Clifford pálí z bezprostřední blízkosti nad. Domácí brankář zasahovat vůbec nemusel.

27:43
    Johnny Gaudreau hledal před brankou spoluhráče, jeho střílenou přihrávku raději vyrazil brankář před sebe, a pak už hráli obránci.

28:10
    Tyler Toffoli minul branku z dobré střelecké pozice. Domácí obranu mu nechala příliš mnoho prostoru.

28:56
    Mark Giordano ani Matthew Tkachuk se nedostal do výraznější střelecké pozice, oba pokusy končí mimo branku.

29:31
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., hrubost).

29:55
    Dostáváme se do druhé poloviny hry druhé třetiny i zápasu, stále platí jednobrankový náskok Flames.

30:38
    Mark Jankowski ani nadvakrát nedokázal prostřelit brankáře Kings. Darcy Kuemper kryje kotouč.

30:44
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sam Bennett – 2 min., krosček).

30:57
    Mike Smith si poradil se střelou z mezikruží, z dobré pozice to zkoušel Alex Iafallo.

31:10
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, mnoho šancí k vidění ale není.

31:31
    Kings mají kotouč za svou brankou, nyní už přesilovka Kings.

32:14
    Dustin Brown z předbrankového prostoru poslal kotouč mimo. Jeho pokusu nechybělo mnoho.

32:24
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., podražení + 2 min., nesportovní chování).

32:50
    Alec Martinez se propracoval do střelecké pozice, jeho projektil z mezikruží ale končí mimo branku, Smith zasahovat nemusel.

33:40
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, i kdy přesilovku mají Flames.

34:12
    Mark Jankowski vypálil, jeho pokus zablokoval Christian Folin.

34:53
    Mike Smith přerušuje hru, nyní zakončoval akci při vlastním oslabení Anže Kopitar.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Stav zápasu je stále lepší pro domácí.

35:34
    Sean Monahan se nadvakrát dostal do střelecké pozice, ani jeden jeho pokus nebyl přesný. Darcy Kuemper kryje obě střely.

35:42
    Píská se zakázané uvolnění, buly před brankou Flames. Následně se do střelecké pozice po rychlé akci dostal Sean Monahan, jehož rána končí na tyčce!

36:16
    Sean Monahan pálil z kruhu, jeho ránu vyrazil brankář Kings před sebe, a pak hrála obrana Los Angeles.

36:39
    Darcy Kuemper přerušuje hru, vhazovat se bude před brankou Los Angeles.

37:01
    Mnoho času už ve třetí třetině nezbývá.

37:19
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:43
    Darcy Kuemper má na svém kontě další zákrok, tentokrát kryje ránu od modré čáry, kterou vyslal Brett Kulak.

38:13
    Mike Smith přerušuje hru, komerční přestávka.

38:37
    Micheal Ferland z dobré pozice pálí nad branku, kotouč se od mantinelu odrazil zpět do hry.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:27
    Tyler Toffoli pálil z dobré pozice, jeho rána ale končí mimo branku, Smith zasahovat nemusel.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli přes několik dobrých šancí na obou stranách. Po čtyřiceti minutách hry stále platí jednobrankové vedení.

40:01

40:45
    Christian Folin jako obránce vypálil od modré čáry, jeho pokus snadno vyrazil domácí brankář.

41:26
    Darcy Kuemper kryje ránu z mezikruží, do dobré střelecké pozice se nedostal Sean Monahan.

41:50
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankou Flames. Ti jsou střelecky aktivnější, 25:15, tak vypadá statistika střel na branku.

42:49
    Curtis Lazar se propracoval do střelecké pozice, ale jeho projektil končí mimo branku.

43:23
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Jankowski – 2 min., podražení).

43:28
    Mike Smith musel být pozorný, dokázal si poradit se střelou soupeře.

44:09
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Gól v přesilové hře znamená, že je vyrovnáno. Tvrdou ránou od modré čáry vyslal JAKE MUZZIN, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Anže Kopitar a Drew Doughty.
    44:09 Jake MUZZIN - 1:1

46:00
    Hra je nyní přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

46:07
    Ze středního pásma nahazoval kotouč Alec Martinez, jeho pokus z velké dálky končí mimo.

46:26
    Mikael Backlund bekhendovou stranou hole nedokázal přesněji poslat kotouč na branku.

47:10
    Hra je nyní přerušena, domácí celek špatně rozehrál, píská se icing.

47:18
    Další zakázané uvolnění, a tak se znovu bude vhazovat před brankou domácích.

48:14
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho šancí momentálně k vidění není, gólmani příliš práce nemají.

48:50
    Domácí hráč pálil od modré čáry, jeho projektil ale snadno zastavil brankář Kings.

49:32
    Matthew Tkachuk pálil z dobré pozice, jeho projektil ale zablokoval hostující obránce Christian Folin.

49:47
    Darcy Kuemper kryje kotouč po střele od modré čáry. Hra je přerušena.

49:56
    Mark Giordano vedl útočnou akci domácích hokejistů. Dostal se ke střele od modré čáry, kterou kryje Darcy Kuemper.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

50:12
    Alex Iafallo zakončoval z pravého kruhu, jeho zakončení kryje domácí brankář. Následně Kevin Gravel pálil nad branku.

50:39
    Mike Smith si snadno poradil se střelou od modré čáry, kterou vyslal Drew Doughty.

51:33
    Darcy Kuemper kryje ránu, jejímž autorem je Michael Ferland.

51:33
    Po komerční přestávce pokračuje hra dál. Devět minut zbývá do konce třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný.

52:31
    Brankář Los Angeles si dokázal poradit s pokusem, který z mezikruží vyslal Sam Bennett.

53:37
    Sledujeme rychlý hokej, oba týmy se pokouší něco vymyslet před brankou. Zatím se ale do výraznější šance nemůže ani jeden hráč dostat.

53:58
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flames. King vyhráli buly, ale kotouč se dostal mimo hrací plochu.

54:03
    Komerční přestávka.

54:03
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, Kings vyhráli souboj o kotouč, a tak mohou hrát hosté.

54:48
    Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není, nyní pálil TJ Brodie, jehož pokus byl zablokovaný Folinem.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, sledujeme rychlý hokej, který ovšem mnoho šancí nenabízí.

56:14
    Píská se zakázané uvolnění proti Kings. Domácí celek svého soupeře držel pod tlakem, ale do výraznější šance se Flames nedostali.

56:44
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry třetí třetiny.

57:51
    Matthew Tkachuk pálil od modré čáry, jeho projektil zalbokoval Christian Folin.

58:10
    Dougie Hamilton rozehrává od své branky, jeho spoluhráči střídají.

59:07
    Mike Smith kryje projektil, který vyslal Tanner Pearson. Následně neuspěl ani Adrian Kempe.

59:32
    Pravděpodobně uvidíme prodloužení, ani jeden celek se nikam nežene.

59:40
    Vhazovat se bude před brankou Calgary. Jedna z posledních šancí pro hosty.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině dokázal hostující celek vyrovnat, a tak se za stavu 1:1 bude hrát prodloužení.

60:01

60:24
    Hosté se dostali do útočného pásma, ve kterém kombinují.

60:41
    Matthew Tkachuk dostával přihrávku mezi kruhy, ale puk netrefil.

61:01
    Anže Kopitar se dostal do brejku po špatné přihrávce brankáře Flames, ale nedokázal překonat gólmana.

61:21
    Flames kombinují v útočném pásmu.

62:09
    Mike Smith si dokázal poradit s pokusem, který vyslal z kruhu Trevor Lewis.

62:22
    Mnoho šancí prodloužení nenabízí, hraje se hodně takticky.

62:48
    Tyler Toffoli se propracoval ke střele, z velké blízkosti neprostřelil brankáře.

63:08
    Johnny Gaudreau zblokoval střelecký pokus Gáboríka. Vhazovat se bude před brankou Flames.

64:11
    Mike Smith kryje pokus Browna z předbrankové pozice.

64:18
    Běží poslední minuta prodloužení.

64:33
    Na nájezdy nedojde, je rozhodnuto, Kings vyhrávají tento duel v prodloužení. Po rychlé akci pálil přesně domácí obranou zapomenutý TANNER PEARSON. Asistence: Drew Doughty a Dustin Brown.
    64:33 Tanner PEARSON - 1:2

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:31

1. Darcy Kuemper (LAK) 30 zák., 1 gól, 96,8%
    2. Sean Monahan (CGY)1+0
    3. Tanner Pearson (LAK)1+0

Domácí celek se v první třetině dostal do vedení, v té třetí dokázali hosté vyrovnat. Zápas tedy dospěl do prodloužení, které v poslední minutě rozhodl Tanner Pearson. (06:53:26)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Monahan (J. Gaudreau, Ferland) – 45. Muzzin (Kopitar, Doughty), 65. Pearson (Doughty, D. Brown)

Los Angeles Kings: Kuemper (Quick) – Muzzin, Doughty, Gravel, Martinez, LaDue, Folin – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Pearson, Kempe, Toffoli – Gáborík, Amadio, Lewis – Clifford, Andreoff, T. Mitchell.

Rozhodčí: O'Rourke, Sutherland – Gawryletz, Miller

Diváci: 19 004