Letňany – Jihlava 2:8 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 1:3 (kon.) | K. Vary – Třemošná 3:2 (po s.n.)
HK MD Šumperk – Warriors Brno 7:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Přerov 4:1 (kon.) | Ústí n/L – Slavia 1:2 (kon.)
Třinec – Vsetín 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Liberec 2:0 (kon.) | HC Litvínov – Sparta 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 5:3 (kon.) | Poruba – Technika Brno 3:2 (kon.) | Č. Budějovice – Chomutov 4:5 (1:2 po s.n.)
Zlín – Havířov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 3:6 (3.tř)
HC Kometa Brno
5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 25.01.2018, 18:00 • DRFG Arena, Brno • ELIOD extraliga mladšího dorostu • Skupina D

Utkání končí. Třetí třetina přinesla vyrovnanou bitvu, ve které se Pardubice marně snažily o vyrovnání. Kometa rozhodla o svém vítězství po chybě hostujícího Marhy v 57. minutě, kdy dvoubrankového vedení Brnu obstaral Malý. Pardubice to zkoušely ještě v závěru třetí třetiny při hře bez brankáře, ale Vystavěl předvedl spolehlivé zákroky a větší zdramatizování zápasu nepřipustil. Kometa si tak po dnešním utkání upevňuje vedoucí pozici v nadstavbové skupině D. Ode mne je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a z Brna přeji příjemný zbytek večera. (20:14:41)

59:56
    Před Vystavělem se ke kotouči dostal ještě Marha, jenž se snažil bekhendem vyzrát na Vystavěla, branku však těsně minul.

59:38
    Další pokus v podání Kaštánka a opět spolehlivý zákrok brankáře Vystavěla.

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:31
    Kaštánek vypálil z voleje, na jeho ránu však pohotovu lapačkou vyzrál připravený brankář Vystavěl.

59:26
    Zakázané uvolnění Komety.

59:05
    Pardubice hrají bez brankáře a pokusí se zdramatizovat závěr utkání.

59:01
    Odehnal se dostal ke střele od modré čáry, branku však minul.

58:25
    Kometa je při bránění pozorná a momentálně nepouští pardubické hráče k možnosti zaútočit.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:52
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nyní se však trestuhodné chyby dopustil pardubický Marha a toho dokázal dokonale využít JAKUB MALÝ, jenž si nabruslil před Ševčíka a dokázal zasunout kotouč za brankovou čáru. Bez asistence.

55:57
    Třetí třetina si drží stálý trend, jsme svědky hokeje nahoru dolů. Dá se očekávat, že Pardubice budou v závěru chtít dostat Kometu pod tlak a pokusit se vyrovnat, zatím se ale hraje vyrovnaný hokej.

55:00
    Masař vyzval ke střele Holotíka, jeho projektil Ševčík vyrazil, Kometa však pokračuje v útočné akci.

54:09
    Na druhé straně se úspěšným zákrokem znovu prezentuje brankář Vystavěl, jenž zastavil střelu pardubického obránce Tvrdníka.

53:29
    Na ledě se začíná přiostřovat, rozhodčí opět musel řešit potyčku u mantinelu, vylučovat se však nebude.

53:03
    Harmim nyní naservíroval puk Rašovskému, jenž okamžitě vystřelil, Ševčík opět bez problému vyrazil.

52:17
    Kometa v ofsajdu.

51:22
    Nyní ovšem mohl pardubický Herčík potrestat nepřesnou rozehrávku brněnských obránců, najel si s kotoučem mezi kruhy, Vystavěl však brněnské vedení zatím drží!

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 7. Furch (Holemý, Rašovský), 25. Žák (Furch, Holemý), 25. Fajmon (Žák), 35. Rašovský, 57. Malý – 13. Marha (Pavlík), 33. Herčík (Červenka, Hledík), 37. Hledík (Kaštánek)

HC Kometa Brno: Vystavěl (Nešťák) – Řehák, Holcman, Mikulec, Holemý, Běhůnek, Fajmon, Furch – Žák, Bartes, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmim, Vyroubal, Masař.
    HC Dynamo Pardubice: Ševčík (Batěk) – Vašíček, Kaštánek, Pavlík, Tvrdník, Odehnal, Hrdlička, Červenka – Hebek, Kubíček, Marha, Herčík, Kloz, Lichtag, Šťastný, Hledík.

Rozhodčí: Čuňočka –Brzobohatý, Procházka.