2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Dinamo Riga
Pátek 26.01.2018, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

má po 52 odehraných duelech na svém kontě 97 bodů, a to aktuálně stačí na třetí příčku západní konference. Na druhé CSKA, které má o dva zápasy méně, ale Jokerit ztrácí propastných 24 bodů! Co se týče formy, tak z posledních pěti zápasů, Helsinky vyhrály pouze jednou.

Dinamo Riga

je ve zcela opačné pozici než dnešní soupeř. Lotyšský tým je na posledním místě se ziskem pouhých 44 bodů z 52 utkání. Na předposlední místo západní konference ztrácí 14 bodů, takže už teď je jisté, že Dinamo bude mít velmi neúspěšnou sezónu. Z posledních pěti duelů vytěžila Riga jediný bod.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen) – Gilroy, Kivistö, Lepistö, Wirtanen, J. Jensen, O. Lauridsen, Rissanen – Anttila, Moses, Regin (C) – Joensuu, N Jensen, O'Neill – Tolvanen, Palola, Norman – Jormakka, H. Ikonen, Niemi.

Dinamo Riga: Armalis (Kalninš) – Salmela, Zile, Galvinš, Balinskis, Stollery, Pujacs, Ališauskas, Batna – Gegeris, Meija, Darzinš – Jevpalovs, Indrašis (C), Razgals – McMillan, E. Kulda, Lipsbergs – Bičevskis, M. Redlihs..

00:01

00:06
    O první útok se postaral Moses, který pálil z vrcholu pravého kruhu do připravené lapačky.

00:39
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Gints Meija – 2 min., hrubost).

01:06
    Zatím se Dinamo brání dobře. Helsinky se nemohou usadit v útočném pásmu.

01:36
    Ališauskas zachytil puk,vyvezl ho k protější brance a vypálil. Jokeritu tato přesilovka vůbec nevychází.

02:53
    Další útočná akce hostujícího týmu skončila nepřesnou ranou z hole Indrašise.

03:22
    Riga je překvapivě aktivnější. Kapitán Dinama si najel mezi kruhy a prověřil pozornost Zapolskise.

04:10
    Ještě nějakou chvíli se hrálo před svatyní Jokeritu. Domácí jsou již u puku a obrací hru.

05:25
    Zajímavá kombinační souhra skončila ranou od modré. O tu se postaral Lepisto, jenž poslal puk do výstroje gólmana.

05:48
    Hra je poměrně dost plynulá. Oba týmy se snaží prezentovat aktivně a ofenzivně. Což je pro oko diváka jen dobře.

06:08
    Mcmillan se vydal do útoku s Razgalsem. Útočná dvojice ale přišla o kotouč ještě ve střední třetině.

07:02
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, blíže k brance Arnalise.

07:50
    Kulda zajel za bránu a zpětnou přihrávkou hledal spoluhráče před brankovištěm. Neúspěšně, ale Riga je stále u puku.

08:16
    Ačkoliv sledujeme plynulou hru s ofenzivní snahou, tak bohužel na nějakou vážnější šanci zatím stále čekáme.

09:06
    Ačkoliv Darzinš ztratil kotouč ve vlastní obranné třetině, tak to pro hosty dobře dopadlo. Jensen totiž na puk nedosáhl.

09:34
    Postupnými krůčky Jokerit srovnává krok se svým soupeřem. Na Arnalise ale ještě moc střeleckých pokusů nemířlo.

10:47
    Tolvanen se dostal k rohu mantinelu v útočném pásmu. Posílal přihrávku před bránu, ale žádný spoluhráč kotouč nezachytil.

11:10
    Kotouč přechází z jedné strany na druhou. Co se týče útoku, tak ani domácím ani hostům se v této chvíli střelecky vůbec nedaří.

11:57
    Až ted. Joensuu clonil před bránou. Protečoval letící kotouč, jenže jej neusměrnil mezi tři tyče.

12:38
    Na levém kruhu to z otočky tažnou střelou zkoušel Kulda. Jeho přímá střela skončila na rameni gólmana.

13:15
    Hosté jsou nicméně i nadále o něco aktivnějším týmem než Helsinky.

13:48
    Dinamo se opět dostalo za branku domácích. Indrasis se pokoušel vypíchnout kotouč soupeři, avšak neúspěšně.

14:13
    Po nahození Wirtanena se bude vhazovat v obranném pásmu Dinama.

15:16
    Vzápětí se vhazování opakovalo. Bohužel ale musím konstatovat, že hra nám toho moc nenabízí. Nesledujeme pohledné utkání.

16:09
    Zajímavá kombinační souhra Helsinek skončila se střelou Regina. Následně se RIga vyhozením osvobodila.

16:33
    Domácí rozjíždějí kolotoč přihrávek, jenže to zatím nikam nevede. Dinamo se velmi dobře brání.

17:43
    Palola zachytil puk, vydal se s ním podél mantinelu až k vrcholu kruhu, nicméně se ke střele nedostal.

18:11
    Následný přechod na protější stranu skončil střelou Jensena. Sražená střela do horní sítě znamená vhazování před Arnalisem.

19:27
    V závěrečných vteřinách se Riga usadila v pásmu soupeře. Krouží kolem brány, ale k žádné střele se nikdo zatím neodhodlal.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Úvodní dějství je za námi. Bohužel nám nenabídlo nic, co by stálo za zmínku. Dinamo Riga je překvapivě o něco aktivnějším týmem, avšak nebyli jsme svědky žádné větší příležitosti. Další třetina začne v 18:23.

20:01

20:27
    Moses se vydal na útočný výlet, jenže se ke střele nedostal, protože domácí zastavil ofsajd.

21:08
    Domácí začali aktivněji. Jsou opět usazeni v obranném pásmu Dinama.

22:08
    Na levé straně ujel Palola. Ten to poté zkoušel ranou po zemi, avšak Arnalis zasáhl bez potíží.

22:30
    Záhy se Dinamo sice osvobodilo, jenže hosté se nemohou dostat řádně ke kotouči. Jokerit výborně napadá jejich rozehrávku.

23:19
    Střelou z otočky se prezentoval Niemi. Střela nemířila mezi tři tyče, a tak mohl hostující brankář zůstat v klidu.

24:11
    Indrašis zatáhl kus černé pryže za bránu domácích. Hned se ale k němu dostali dva domácí protihráči a o kotouč ho obrali.

25:10
    Domácí jsou v této fázi hry lepším týmem. Opět se hraje před svatyní Arnalise.

25:49
    Na pravém kruhu dostal Jornakka více prostoru. Toho hned využil a tvrdě vypálil.Ale opět pouze do míst, kde číhala lapačka brankáře.

26:21
    Hra je opět podobně plynulá, jako v první části. Moc se nepřerušuje, ale že bychom viděli nějaké šance, to se zatím říct nedá.

26:46
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Rasmus Rissanen – 2 min., sekání).

27:23
    Až teď se hosté dostali ke střele. Galvins vypálil od modré čáry přímo doprostřed brány, kde číhal Zapolski.

27:52
    Domácím se následně podařilo vyhodit a ještě nějakou chvíli podržet kotouč ve středním pásmu.

28:46

29:32
    Do mezikruží si najel Daržinš. Jeho individuální akce skončila záhy a ke střele se nepropracoval.

30:03
    Nepovedená rozehrávka Dinama. Píská se zakázané uvolnění a hra se dostane před Arnalise.

31:04
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Konečně jsme se dočkali gólu, a to poměrně z nenápadné akce. OLLI PALOLA si najel k pravému kruhu, využil toho, že brankář má zakrytý výhled a ranou do horního růžku rozvlnil sít. Asistence:Norman
    31:04 Olli PALOLA - 1:0

31:26
    Snad vstřelená branka trochu rozproudí hru a uvidíme alespoň trochu atraktivní hokej. Toho jsme se zatím nedočkali.

32:15
    Tolvanen se dostal ke střele a následně si puk vzal zpátky. Hledal bekhendovou přihrávkou spoluhráče, ale neúspěšně.

33:06
    Momentálně je Jokerit výrazně lepším týmem. Hraje se převážně v útočném pásmu domácích.

34:01
    Riga právě vstřelila branku!
    Ale z ničeho nic máme vyrovnáno. Hostům stačila jedna útočná akce ke gólu. OSKARS BATNA se s ničím nepáral, najel si do útočné třetiny a po zemi vypálil. Zapolski jeho střelu lehce podcenil, puk mu prošel pod lapačkou a doklouzal za brankovou čáru.
    34:01 Oskars BATNA - 1:1

34:19
    Jokerit ale pokračuje v útočné snaze. Po kombinační souhře napřáhl od modré Lepisto. Hostující gólman raději přerušil hru.

35:49
    Pujacs se v rohu kluziště dostal do souboje se soupeřem. Vyhrál a puk poslal do střední třetiny.

36:30
    Na straně hostů je vidět evidentní snaha zklidnit hru. Jokerit je ale velkým favoritem a chce strhnout vedení na svou stranu.

37:47
    Jevpalovs dostal kotouč do jízdy. Moc daleko se ale nedostal a musí se vracet. Helsinky opět útočí.

38:49
    Jenže s blížícím se závěrem druhého dějství jsou domácí v útoku bezzubí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé části byli domácí o něco lepším celkem. Zlepšili svou hru a dočkali se vedoucí branky, když se ve 32. minutě trefil Paola. Jenže radost domácím dlouho nevydržela. O pouhé tři minuty později srovnal Batna, a stav 1:1 trvá i nadále.

40:01

40:42
    Hostující celek vstoupil do třetí periody aktivněji. Zdržuje se v útočné třetině, ale ke střele se Riga zatím nedostala.

41:43
    Ačkoliv Riga pokračovala v útočné snaze nic z toho nebylo. Naopak. Z protiútoku zahrozil Joensuu, ale jeho pokus nebyl přesný.

42:16
    Zapolski vyjel daleko z brány. Odpálil kotouč, který by jinak skončil na holi Darzinše.

43:11
    Dinamo se natlačilo před bránu a Idrašis se snažil protlačit kotouč za záda gólmana, jenže neúspěšně.

43:27
    Na protější straně musel Arnalis zasahovat proti zakončení z hokejky Jensena. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

44:15
    Další rychlá protiakce domácích. Útok ve třech proti dvěma zakončil Niemi, ale opět jen do míst, kde číhal brankář.

44:32
    Melja vypíchl kotouč soupeři a málem se dostal do brejku. Kotouč měl ale daleko od bruslí a domácí se k puku dostali před ním.

45:16
    Čas kvapem běží. Helsinky opět postupem času přebírají otěže utkání a působí v této fázi hry lepším dojmem.

46:10
    Meija zkoušel za modrou čárou nahazovat kotouč na zteč před brankoviště. Žádný ze spoluhráčů se ale k zakončení nedostal.

47:22
    Ačkoliv bylo Dinamo Riga pasováno za velkého outsidera tohoto duelu, tak zatím hosté hrají skvělý hokej a drží se svým soupeřem krok.

48:03
    Moses dostal dobrou přihrávku před brankoviště. Ke střele se ale bohužel pro domácí nepropracoval. Helsinky jsou nadále u kotouče.

49:31
    Jenže dnes to domácím na hokejkách nelepí. Je vidět, že herně je Jokerit lepším týmem, nicméně Arnalis nemusel čelit žádné nebezpečnější střele.

49:32
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mikelis Redlihs – 2 min., krosček).

49:36
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Brandon McMillan – 2 min., příliš mnoho hráčů).

49:53
    Dvojnásobnou přesilovku zatím Helsinky využít nedokázaly. Zatím se drží v pásmu soupeře, ale ještě nevystřelili.

50:27
    Až teď to zkoušel od modré Gilroy. Následně ještě dorážel Regin, ale v obou případech si Arnalis poradil.

51:12
    Ačkoliv je hostující trojice už hodně unavená, tak Helsinky se nemohou výrazněji prosadit.

51:36

52:29
    Domácí mohou litovat nevyužité šance. Téměř dvě minuty měli dvojnásobnou přesilovku, ale vystřelili pouze jednou.

53:03
    Arnalis měl opět zakrytý výhled. Toho chtěl využít Kivisto, jehož dělová rána od modré byla zablokována.

54:24
    Tak tohle je velké překvapení. EMILS GEGERIS dostal nabito k pravému kruhu. Nekompromisní ranou usměrnil puk nad lapačku brankáře k protilehlé tyčce. asistence:
    54:24 Emils GEGERIS - 1:2

55:16
    Helsinky na nic nečekají a vrhají veškeré síly do útoku. Jenže dnes to domácím v útoku prostě a jednoduše nejde.

55:46
    Ale dlouho to netrvalo a máme opět vyrovnáno. PEKKA JORMAKKA obdržel výbornou přihrávku před brankošitě. Tu zužitkoval ke střele z první a z bezprostřední blízkosti propálil Arnalise.
    55:46 Pekka JORMAKKA - 2:2

56:57
    Zapolski musel zasahovat proti střele Galvinse. Domácí brankář raději přerušil hru a následně se před ním bude vhazovat.

57:17
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Peter Regin – 2 min., podražení).

58:15
    Přesilová hra v závěru třetí třetiny Rize nevychází vůbec dle představ. Jokerit se bráním s naprostým přehledem.

58:26
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Petteri Wirtanen – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

58:26
    Oddechový čas pro hosty.

58:52
    Dvojnásobnou přesilovou hru hosté využívají! MIKELIS REDLHIS se dostal k vyraženému kotouči v prostoru brankoviště a z následné dorážky se již nemýlil.
    58:52 Mikelis REDLIHS - 2:3

59:38
    O vítězi je definitivně rozhodnuto. Do prázdné brány usměrnil kotouč MIKS INDRAŠIS
    59:38 Miks INDRAŠIS - 2:4

Tak to byla parádní třetí třetina! Jokerit nejprve nevyužil téměř dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku. Za trest přišel gól z hokejky Gegerise. Jenže domácí záhy srovnali z hole Jormakky. Jenže v závěru měli k dispozici i hosté dvojnásobnou početní výhodu a ty využil Redlihs. A když se vzápětí do prázdné trefil Indrašiš, je o překvapivém vítězství Rigy rozhodnuto. (19:49:22)

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 32. Palola (Norman), 56. Jormakka (Palola, Norman) – 35. Batna, 55. Gegeris (Batna, Meija), 59. M. Redlihs (Indrašis, Darzinš), 60. Indrašis