Philadelphia – Tampa 1:5 (kon.) | New Jersey – Nashville 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 6:3 (kon.)
Montreal – Carolina 5:6 (kon.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 1:5 (kon.)
Ottawa – Boston 2:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:1 (kon.) | Dallas – Toronto 1:4 (kon.)
Edmonton – Calgary 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Columbus 1:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – NY Islanders 1:2 (kon.) | Vancouver – Buffalo 0:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:6 (kon.)
New Jersey Devils
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Nashville Predators
Pátek 26.01.2018, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Utkání sledovalo 14 039 diváků. (03:38:38)

Trestné minuty: 4:4

Je dobojováno a Nashville se může radovat z výhry 3:0. Domácí se sice i v této třetině snažili, nebylo jim však přáno. Rinne už byl jednou i překonán, jenže Noesenova střela z otočky trefila pouze tyčku. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 46. minutě vystřelil Mattias Ekholm a tečovaná rána skončila v horním rohu Applebyho branky. A když v 56. minutě ujel v oslabení Viktor Arvidsson a prudkou střelou upravil na tříbrankový rozdíl, bylo definitivně rozhodnuto. New Jersey nedalo druhý domácí zápas v řadě ani gól, na druhé straně se Pekka Rinne může radovat ze čtvrté vychytané nuly v této sezóně.

59:22
    Butcher zakládá další akci New Jersey, domácí by rádi dali alespoň čestný gól.

58:34
    Lovejoyovu ránu od modré zblokoval Bonino, Rinne zasahovat nemusel.

57:53
    Nyní se to už tak dobře nepovedlo a je tu zakázané uvolnění. Vhazuje se po Rinneho levici.

57:34
    Šikovné vyhození hostů tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Nashville střídá za hry.

56:57
    Puk je sice v pásmu Nashvillu, jenže v držení hostujících hráčů. A tohle jim nyní vyhovuje na maximální možnou míru.

56:17
    Navíc Nashville je již v plném počtu.

56:00
    Samozřejmě pokračuje přesilová hra New Jersey, jenže domácí se s pukem nemohou dostal přes střední pásmo.
    55:11 Viktor ARVIDSSON - 0:3

55:11
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tohle už s domácími nevypadá dobře. Ve vlastním oslabení ujel pravou stranou VIKTOR ARVIDSSON, s ničím se nepáral a z vrcholu kruhu poslal bombu pod horní tyčku Applebyho branky. Asistence: P. K. Subban.

54:44
    Po Palmieriho zadovce od mantinelu střílel z mezikruží Boyle, Rinne vyrazil.

54:17
    New Jersey bude moci zabojovat v přesilové hře. Dvě minuty za podražení dostal Austin Watson.

53:54
    Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, vše na sebe vzal Craig Smith, Appleby ale jeho švih zvládl vytěsnit.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 30. P. K. Subban (Ekholm, Johansen), 46. Ekholm (Fiala, Arvidsson), 56. Arvidsson (P. K. Subban)

New Jersey Devils: Appleby (Blackwood) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Lovejoy, Butcher – Palmieri, Zacha, Bratt – Rooney, Stafford, Zajac (A) – Noesen, Hischier, Wood – J. Hayes, Boyle (A), Coleman.
    Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Jemelin, Irwin, Ekholm (A) – Arvidsson, Johansen, Åberg – C. Smith, Turris, Hartnell – Järnkrok, Bonino, Fiala – Watson, Sissons, Salomäki.

Rozhodčí: Lambert, Pollock – Murphy, Sericolo

Diváci: 14 039