Philadelphia – Tampa 1:5 (kon.) | New Jersey – Nashville 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 6:3 (kon.)
Montreal – Carolina 5:6 (kon.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 1:5 (kon.)
Ottawa – Boston 2:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:1 (kon.) | Dallas – Toronto 1:4 (kon.)
Edmonton – Calgary 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Columbus 1:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – NY Islanders 1:2 (kon.) | Vancouver – Buffalo 0:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:6 (kon.)
New Jersey Devils
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Nashville Predators
Pátek 26.01.2018, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Utkání sledovalo 14 039 diváků. (03:38:38)

Trestné minuty: 4:4

Je dobojováno a Nashville se může radovat z výhry 3:0. Domácí se sice i v této třetině snažili, nebylo jim však přáno. Rinne už byl jednou i překonán, jenže Noesenova střela z otočky trefila pouze tyčku. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 46. minutě vystřelil Mattias Ekholm a tečovaná rána skončila v horním rohu Applebyho branky. A když v 56. minutě ujel v oslabení Viktor Arvidsson a prudkou střelou upravil na tříbrankový rozdíl, bylo definitivně rozhodnuto. New Jersey nedalo druhý domácí zápas v řadě ani gól, na druhé straně se Pekka Rinne může radovat ze čtvrté vychytané nuly v této sezóně.

59:22
    Butcher zakládá další akci New Jersey, domácí by rádi dali alespoň čestný gól.

58:34
    Lovejoyovu ránu od modré zblokoval Bonino, Rinne zasahovat nemusel.

57:53
    Nyní se to už tak dobře nepovedlo a je tu zakázané uvolnění. Vhazuje se po Rinneho levici.

57:34
    Šikovné vyhození hostů tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Nashville střídá za hry.

56:57
    Puk je sice v pásmu Nashvillu, jenže v držení hostujících hráčů. A tohle jim nyní vyhovuje na maximální možnou míru.

56:17
    Navíc Nashville je již v plném počtu.

56:00
    Samozřejmě pokračuje přesilová hra New Jersey, jenže domácí se s pukem nemohou dostal přes střední pásmo.
    55:11 Viktor ARVIDSSON - 0:3

55:11
    Nashville právě vstřelil branku!
    Tohle už s domácími nevypadá dobře. Ve vlastním oslabení ujel pravou stranou VIKTOR ARVIDSSON, s ničím se nepáral a z vrcholu kruhu poslal bombu pod horní tyčku Applebyho branky. Asistence: P. K. Subban.

54:44
    Po Palmieriho zadovce od mantinelu střílel z mezikruží Boyle, Rinne vyrazil.

54:17
    New Jersey bude moci zabojovat v přesilové hře. Dvě minuty za podražení dostal Austin Watson.

53:54
    Hosté se dostali do brejku dvou na jednoho, vše na sebe vzal Craig Smith, Appleby ale jeho švih zvládl vytěsnit.

53:33
    Puk opustil ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu, blíže k brance Nashvillu.

52:51
    Od modré nahazoval Vatanen, jeho spoluhráči ovšem nabízenou příležitost nevyužili. Nashville se i nadále velice dobře brání.

51:58
    Palmieriho střela od mantinelu Rinneho branku netrefila, puk je v rohu.

51:43
    Rinne přerušil hru, ve své lapačce skryl nepříjemnou střelu Jespera Bratta. Nebyla ani tak nepříjemná pro prudkost, ale tím, že si ji musel najít v chumlu hráčů před brankovištěm.

50:20
    Poměrně pasivní hra hostů se publiku nelíbí a slyšíme tak poměrně hlasité bučení.

49:50
    Domácí jsou v plném počtu, toto oslabení přečkali celkem bez problémů.

49:10
    Hosté v přesilovce vůbec nikam nepospíchají, drží však puk na svých holích.

48:01
    Po vhazování ale hosté ztratili puk a New Jersey se dostalo do brejku dvou na jednoho. Zajac se snažil procpat puk na střed, vracející se obránce ale přihrávku srazil.

47:50
    Nashville si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení dostal Jesper Bratt.

47:37
    Hosté pouze vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se vrací před Rinneho.

46:30
    Pro domácí je to už docela nepříjemná situace, stále totiž nemohou překonat Rinneho. Snahu jim ale nelze upřít, New Jersey bojuje opravdu ukázkově.
    45:36 Mattias EKHOLM - 0:2

45:36
    Na druhé straně ale udeřilo a skóre se nám posunulo na 0:2 Z levé strany vystřelil MATTIAS EKHOLM a Kyle Palmieri ránu tečoval tak nešťastně, že puk skončil v horním růžku Applebyho branky. Asistence: Kevin Fiala, Viktor Arvidsson.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:07
    Coleman při své přípravě na střelu přišel o puk, hosté se na chvíli dostali z vlastního pásma.

44:36
    New Jersey začíná přidávat na tempu, přibývá výpadů a střeleckých pokusů tohoto týmu.
    43:46 Noesen trefil Rinneho tyčku

43:46
    Rinne má dnes docela štěstí. Hra se zpoza branky posunula do mezikruží, kde se po puku natáhl Noesen a z otočky zazvonil na Rinneho brankovou konstrukci!

42:54
    Po pravé straně se do pásma dostal Fiala, našel si prostor pro střelu a pálil přes Seversona. Nepříjemný pokus zvládl Appleby vyrazit k mantinelu.

42:03
    Úspěšný zákrok si připsal i Appleby, když kryl Josiho ránu od modré čáry.

41:05
    Domácí by rádi co nejdříve vyrovnali, Rinne nejprve zasahoval proti střele z otočky a poté musel čelit i ráně z dálky v podání Greeneho. Uspěl v obou případech a stále je to tak 0:1.

40:24
    Hra je přerušena a rozhodčí kontrolují domácího Palmieriho, který po souboji podklouzl a zády narazil do mantinelu. Vypadá otřeseně, ale bude pokračovat.

Trestné minuty: 2:2

Čtyřicet minut hry je za námi a lépe na tom jsou hráči Nashvillu. Ti totiž v aktivně vedeném a bez zbytečných přerušení hraném duelu vedou 1:0, když se o zatím jedinou branku postaral přesnou ranou od modré čáry P. K. Subban. Oba gólmani stále předvádí výborné výkony, zejména Appleby v bráně New Jersey ukazuje výtečnou formu. V závěru se domácí mohli dočkat vyrovnání, jenže Hischier po svém výpadu zpoza branky trefil tyčku Rinneho branky. Výsledek je ovšem stále vyrovnaný a ve třetí třetině je tak o co hrát!

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:38
    Od modré čáry to zkusil Lovejoy, jeho nahození prolétlo vedle Rinneho branky.

39:11
    Z úhlu střílel na druhé straně Hayes, na Rinneho si nepřišel.

38:35
    Okolo Butchera se protáhl Fiala a už si rovnal puk na bekhendovou střelu. Zblízka ale mezírku v Applebyho postoji nenašel.

37:53
    Střela od modré minula domácí branku, Vatanen už vyváží puk do pro New Jersey bezpečnějších míst.

36:49
    Zajac s pukem na holi objížděl branku, neměl ale komu přihrát, obrana Nashvillu své protivníky dobře obsadila.

36:16
    Hra je se nyní dlouho bez přerušení, celkově má hra obrovské tempo.

35:31
    Noesen při pokusu o zisk puku trochu podrazil Rinneho, i tento zákrok u sudích prošel.
    34:42 Hischier po objetí branky trefil tyčku

34:42
    Moc nescházelo a bylo vyrovnáno. Hischier si s pukem objel branku a jeho rychlé zakončení se zastavilo o vzdálenější tyčku. Tak teď měl Rinne velké štěstí.

33:28
    Rooney vybojoval na Hartnellovi puk a už si rovnal puk na střelu, když přišel zezadu tvrdý zákrok. Rozhodčí ale v Hartnellově hitu porušení pravidel neviděli. Pokračovalo se tak ve hře.

32:32
    Zachova rozehrávka ve středním pásmu skončila ztrátou puku a rázem se hosté natlačili pŕed Applebyho. O zakončení se snažil Johansen, zblízka však neprotlačil puk přes pozorného gólmana.

31:35
    Rychlý brejk New Jersey skončil posunutou brankou a u mantinelu se navíc svíjí Wood, který Rinneho bránu nepříjemně trefil kolenem.

30:50
    A po vedoucím gólu se hosté tlačí do dalších útoků, jak vidno, vstřelená branka je hodně povzbudila.
    29:48 P. K. Subban - 0:1

29:48
    Hosté jdou do vedení! Po vyhraném buly se puk dostal na modrou, Ekholm posunul na P. K. SUBBANA a ten okamžitou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mattias Ekholm, Ryan Johansen.

29:44
    Hra je přerušená a lékař New Jersey pospíchá k Seversonovi, který utrpěl zranění v souboji u mantinelu.

29:26
    Začalo se znovu hrát nahoru dolů. Z mezikruží vyslal nepříjemnou ránu Sissons, dobře povyjetý Appleby ale zvládl i tuto šanci hostů.

28:50
    Skvělý je ale i Rinne, ten nyní vykopl střelu dobře postaveného Boyleho.

28:01
    Na Applebyho pálil z velice dobrá pozice Bonino, ani on ale gól nedal. Gólman New Jersey podává opravdu povedený výkop.

27:40
    Subban s rozehrávkou z vlastní třetiny nepospíchá, trpělivě čeká, až se mu rozestaví spoluhráči.

26:47
    Zajac vybojoval v rohu puk, posunul jej na modrou čáru, odkud vystřelil Moore. Jeho ránu zblokoval Ellis.

26:10
    Přesilová hra domácích je pryč, Jemelin se vrátil na ledovou plochu.

25:24
    A nyní dokonce letí ven z pásma, prakticky až k Applebymu.

25:09
    Puk je za Rinneho brankou, obrana Nashville zatím tohle oslabení brání na jedničku.

24:10
    Jejich nápor ale nyní končí vyloučením. Alexej Jemelin vyhodil puk přes mantinel a dostal dvě minuty za zdržování hry.

23:38
    Josi nabil na modrou Turrisovi, jeho dělovka skončila u Applebyho. Hosté jsou v posledních okamžicích slušně střelecky aktivní.

22:56
    Menší problémy New Jersey s rozehrávkou, domácí se nemohou dostat přes modrou čáru.

22:01
    Další střelu vyslal Åberg, i tentokrát Appleby uspěl. I když před ním operovalo několik hráčů, zvládl gólman domácích vykopnout.

21:46
    Od modré čáry vystřelil Jemelin a Appleby toho moc neviděl. Přsto zvládl gólman New Jersey zasáhnout a odražený puk poté i přikrýt.

20:43
    Buly vyhráli hosté a už to vypadalo, že vznikne brejk. Smith ovšem neměl rychlost a vše skončilo ve středním pásmu.

20:36
    Druhá třetina začala zakázaným uvolněním Nashvillu, hra se tak vrací před Rinneho. Vhazuje se po jeho levici.

Trestné minuty: 2:0

Je za námi první třetina, která branku nepřinesla. Střelecky mírně aktivnější v této dvacetiminutovce byli hostující hráči, nicméně závěr třetiny patřil hlavně domácím. Rinne zvládl ale útočné výpady pokrýt a je tak zatím stoprocentní. To samé platí o Applebym v brance New Jersey, do kabin se tak odchází za bezbrankového stavu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:24
    Zpoza branky přilétla přihrávka na Stafforda, ten okamžitě střílel, Rinne byl na brankové čáře připraven a vyrazil i tento pokus.

18:14
    Wood naskočil z trestné lavice přímo do brejku, Rinne se musel na brankové čáře roztáhnout, aby akci dvou na jednoho zvládl vytěsnit.

17:10
    Další chyba hostů v rozehrávce, rázem z toho byl brejk dva na dva, do kterého byl zapleten i Zacha. Celá akce skončila na modré útočné čáře.

16:42
    První útok Nashvillu v přesilové hře skončil postavením mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.

16:14
    Vylučuje se, přesilovku si dají hosté. Akce New Jersey sice skončila gólem, na vině však byl faulu Milese Wooda na brankáře. Ten dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

15:59
    Ekholm vyhazoval z pásma, jeho spoluhráči puk nezachytili. Do akce tak míří domácí.

14:59
    Neuspěl ani Palmieri se svým průnikem levou stranou.

13:47
    Do protiútoku se dostali domácí, vznikl z toho brejk dva na jednoho, Zajacova střela šla mimo. Začalo se nyní hrát nahoru dolů.

12:27
    Johansen vystřelil na Applebyho, ten vyrazil před sebe.

06:11
    Subban od modré netrefil bránu.

04:02
    Z levého kruhu to zkusil Rooney, finský brankář Nashvillu opět kryje.

03:50
    Coleman vypálil od modré, Rinne si připisuje další zákrok.

03:33
    Střelu Subbana od modré Appleby kryje, na druhé straně střílel zblízka Hischier, Rinne pozorný.

00:29
    Appleby kryje střelu Bonina z předbrankového prostoru.

00:01

New Jersey Devils: Appleby (Blackwood) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Lovejoy, Butcher – Palmieri, Zacha, Bratt – Rooney, Stafford, Zajac (A) – Noesen, Hischier, Wood – J. Hayes, Boyle (A), Coleman.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Jemelin, Irwin, Ekholm (A) – Arvidsson, Johansen, Åberg – C. Smith, Turris, Hartnell – Järnkrok, Bonino, Fiala – Watson, Sissons, Salomäki.

Rozhodčí: Lambert, Pollock – Murphy, Sericolo.

Oba týmy jsou již na ledě, zápas může začít.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Zápas v Prudential Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Pavel Zacha (NJD) 12 (3+9)

Lídři kanadského bodování

P. K. Subban 35 (11+24)
    Filip Forsberg 34 (15+19)
    Kevin Fiala 29 (13+16)

Hostům patří druhé místo v Centrální divizi s 63 vybojovanými body. Na Wedoucí Winnipeg ztrácí pouhé dva body. Tým v minulém utkání uzavřel pětizápasovou šňůru na svém ledě a teprve v tom pátém duelu našel přemožitele. Nashville podlehl Tampě Bay 3:4 po prodloužení, když se za domácí trefili Ellis, Arvidsson a Subban.

Nico Hirscher 29 (8+21)

Domácí tým je na třetím místě Metropolitní divize, když ve 47 utkáních posbíral 56 bodů a na vedoucí Washington má pouze pětibodovou ztrátu. Forma ale v posledních duelech mužstvo opustila, tři zápasy v řadě totiž skončily porážkou. New Jersey neuspělo na ledě Philadelphie, doma s Detroitem a naposledy na ledě Bostonu, kde utkání skončilo 3:2 pro domácí. Za New Jersey se trefili Wood a Severson.

NY Islanders – New Jersey 1:4
    New Jersey – Washington 4:3 pp
    Philadelphia – New Jersey 3:1
    New Jersey – Detroit 0:3
    Boston – New Jersey 3:2

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy New Jersey Devils a Nashville Predators.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 30. P. K. Subban (Ekholm, Johansen), 46. Ekholm (Fiala, Arvidsson), 56. Arvidsson (P. K. Subban)

Rozhodčí: Lambert, Pollock – Murphy, Sericolo

Diváci: 14 039