Philadelphia – Tampa 1:5 (kon.) | New Jersey – Nashville 0:3 (kon.) | Pittsburgh – Minnesota 6:3 (kon.)
Montreal – Carolina 5:6 (kon.) | Florida – Washington 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 1:5 (kon.)
Ottawa – Boston 2:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:1 (kon.) | Dallas – Toronto 1:4 (kon.)
Edmonton – Calgary 4:3 (2:1 po s.n.) | Arizona – Columbus 1:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – NY Islanders 1:2 (kon.) | Vancouver – Buffalo 0:4 (kon.) | San Jose – NY Rangers 5:6 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:3 (2:0, 2:0, 2:3)
Minnesota Wild
Pátek 26.01.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

50:15
    Jean-Sébastien Dea dostal dvě minuty za sekání a Wild si po reklamní přestávce zahrají pátou přesilovou hru.

41:28
    Alex Stalock zasáhl proti střele Penguins od modré čáry a Matt Dumba vzápětí dostal dvě minuty za sekání.

37:18
    Dominik Simon se stal druhým hráčem Penguins, které dostal ddvě minuty za sevření puku rukou. Další přesilová hra Wild.

33:11
    Patric Hörnqvist v levém rohu obranného pásma Penguins pod tlakem Joela Erikssona Eka stáhl puk ze vzduchu rukou, jenže ho podržel déle, než by bylo zdrávo, a dostal dvě minuty za sevření puku rukou. Netradiční vyloučení. Wild ale mají další přesilovou hru.

21:25
    Obránce Pittsburghu Kris Letang vyfasoval dvě minuty za hrubost a Wild si v úvodu druhé třetiny zahrají druhou přesilovou hru.

15:12
    Ryan Suter si najížděl před bránu na přihrávku Mikaela Granlunda z levého kruhu a Carl Hagelin ho zezadu fauloval. Útočník Penguins dostal dvě minuty za hákování a Wild si zahrají první přesilovou hru.

08:37
    Jason Zucker na levém křídle podrazil během forčekingu jednoho z protihráčů a dostal dvě minuty za podražení. Penguins si po krátké reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 4. Simon (Crosby, Cole), 10. Malkin (Crosby, Kessel), 30. Hagelin (Malkin, Kessel), 31. Dumoulin (Crosby, Hagelin), 42. Malkin (J. Schultz, Kessel), 43. Simon – 49. E. Staal (Prosser, M. Foligno), 51. Mikael Granlund (Suter, Zucker), 52. Brodin (M. Foligno, E. Staal)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Cole, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Guentzel, Sheahan, Kessel – Kühnhackl, Dea, Rust. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Minnesota Wild: Dubnyk (31. Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Winnik, E. Staal, Parise (A) – Rau, Coyle, J. Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Ennis. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Justin StPierre, Francois StLaurent. Čároví: Lonnie Cameron, Scott Driscoll

Diváci: 18453