Vítkovice – Třinec 1:4 (kon.) | Plzeň – Mountfield HK 3:2 (kon.) | Litvínov – Sparta 1:4 (kon.)
Jihlava – Chomutov 3:2 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Zlín 3:1 (kon.)
Liberec – Olomouc 3:0 (kon.)
HC Kometa Brno
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Berani Zlín
Pátek 26.01.2018, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 43. kolo

To je od nás vše, díky za pozornost a hezký víkend. (20:35:27)

Střely na branku: (ve 3. třetině) 12 – 11
    Střely na branku: (celkem) 39 – 28

Hokejisté Komety si ve třetí třetině pohlídali své vedení, uklidňující branku zaznamenal v 55. minutě Ondřej Němec. Brňané dnes utnuli sérii třech proher a v tabulce poskočili na čtvrté místo tabulky před Vítkovice, Zlín naopak potřetí v řadě prohrál a klesl na desátou pozici, na níž má stejný bodový zisk jako dnes vítězný Liberec.

Nejlepším hráčem utkání na straně Komety vyhlášen Jakub Krejčík (1+1) na straně Zlína Zdeněk Okál (1+0).

59:40
    Domácí se nikam neženou a ve vlastní přesilovce kontrolují dvoubrankový náskok.

58:48
    Ondřej Němec si mohl zlepšit střeleckou bilanci, ale z levého kruhu přesouvajícího Kašíka nepřekonal. Výborný zákrok zlínského gólmana.

58:02
    Dnešnímu utkání přihlíží vyprodaná DRFG Arena (7700 diváků).

58:02
    Hosté zřejmě definitivně přišli o šanci na zvrat v utkání. Do konce normální hrací doby budou hráč ve čtyřech poté, co dvě minuty za sekání obdržel Jiří Ondráček.

57:47
    Domácí hrají v plném počtu.

57:19
    Ke střele zblízka se dostal Ferenc, Čiliak ale dokázal vyrazit puk mimo nebezpečí.

57:03
    Do Okálovy přihrávky vložil hůl padající Ondřej Němec.

56:29
    Obrana Komety opět blokovala střely zlínských hráčů, kteří vzápětí přišli o pásmo.

55:47
    Šance pro hosty. Rozhodčí poslal na trestnou slovenského reprezentanta Marcela Haščáka na dvě minuty za nedovolené bránění.

55:05
    Domácí ještě neskládají zbraně a jsou aktivní směrem dopředu. Žižkův projektil od modré čáry Čiliak nejen zachytil, ale vzápětí puk rozehrál.
    54:41 Ondřej NĚMEC - 3:1

54:41
    Kometa právě vstřelila branku!
    Erupce radosti v DRFG Areně, kde domácí udělali možná rozhodující krok k výhře! Hruška nahrál zpoza brány na pravý kruh svému parťákovi z obrany ONDŘEJI NĚMCOVI, jenž prostřelil jinak velmi spolehlivého Kašíka. Asistence: Jan Hruška, Jakub Krejčík.

53:54
    Zakázané uvolnění Komety. Buly před Čiliakem.

52:48
    Šťastný se s Bukartsem utrhl do přečíslení dva na jednoho, ovšem lotyšský forvard ve službách Zlína nedokázal zpracovat přihrávku svého parťáka z útoku.

52:38
    Matějíček je zpátky na ledě, Zlín se ubránil další přesilovce Komety a dál živí naději na to, že si z Brna odveze body.

52:20
    Kometě se nedaří vytvořit si soustavný přesilovkový tlak.

50:38
    V rovnovážném počtu se nehrálo příliš dlouho. Martin Matějíček dostal dvě minuty za podražení a přesilovku si zahrají pro změnu domácí.

50:38
    Kometa hraje v plném počtu.

50:38
    Matějíčkovo zakončení bylo v obou případech zblokováno. Dobrá práce bránících hráčů Komety.

50:23
    Slovenský gólman ve službách Komety měl náročnou práci až nyní. Ondráček dorážel zblízka, puk přes brněnského gólmana neprocedil.

50:00
    Domácím se v tomto oslabení daří bez problémů vyhazovat puky pryč z pásma. Čiliak ještě ani jednou nemusel zasahovat.

49:16
    Freibergs nedokázal zpracovat puk před modrou čárou a hosté přišli o pásmo.

48:46
    Buly vyhráli domácí a Hynek Zohorna vyvezl puk do středního pásma.

48:38
    Pátá přesilovka pro Berany. Leoš Čermák dostal dvě minuty za sekání a Berani mají šanci na vyrovnání.

48:25
    Zajímavě rýsující se přečíslení Zlína nakonec skončilo na tom, že Šťastného projektil z mezikruží zblokoval jeden z hráčů Komety.

47:58
    Vincour v době, kdy už Zlín hraje v plném počtu, mohl zakončovat do odkryté klece. Brněnský forvard se zkušenostmi z NHL ale minul zlínskou svatyni.

47:33
    Další přesilovkovou kombinaci zakončil Erat z pravého kruhu, Kašík vyrazil do rohu kluziště.

46:50
    Krejčíkova střela byla zblokována, následně se dostal k zakončení Erat, který ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi. Tlak Komety nicméně pokračuje.

46:25
    Vondráček skáče na led, Kometa je kompletní a začíná ji téměř minutu a půl trvající početní převaha.

46:16
    Ofsajd hostujícího týmu.

45:55
    Přesilovka Zlína je u konce. Dvě minuty za napadení dostal Jakub Ferenc.

45:46
    Na druhé straně mohl v oslabení skórovat Dočekal. Řízný brněnský forvard nabral nevídanou rychlost, přebruslil zlínskou obranu a ocitl se sám před Kašíkem, jehož ale nepřekonal.

45:17
    A další projektil od Okála. Tentokrát zkušený zlínský forvard napřáhl zpoza pravého kruhu, Čiliak musel zasahovat a vytěsnil puk.

44:33
    Freibergs nabil do pravého kruhu Okálovi, který napřáhl a svou dělovku z pravého kruhu poslal na zadní mantinel.

44:25
    Čtvrtá přesilovka Zlína v dnešním utkání. Dvě minuty za hru vysokou holí obdržel Tomáš Vondráček. Berani využili jednu z dosavadních třech početních převah.

44:12
    Dočekal zkusil štěstí střelou od levého mantinelu, Kašík vytáhl beton a puk poslal do rohu kluziště.

42:46
    Hruška se vrátil na led a domácí hrají kompletní.

42:21
    Valentovu střelu od modré čáry zblokoval Mallet.

41:29
    Hosté dlouho otáleli se zakončením, než si vzal puk Šťastný a z mezikruží z otočky vypálil mimo bránu.

40:46
    A hosté si zahrají na úvod třetí třetiny početní převahu. Dvě minuty za držení obdržel Jan Hruška.

40:46
    Nebezpečný úvodní protiútok Zlína zakončoval z levého kruhu Okál, Čilak zasáhl betonem.

40:01

Střely na branku: (ve 2. třetině) 11 – 10
    Střely na branku: (po 2. třetině) 27 – 17

Druhá část byla patřičně emočně vyhrocená, jak bývá u moravského derby zvykem. Většinu třetiny se hrálo v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Oba týmy dokázaly využít jednu přesilovku. Ve 31. minutě zvyšoval ve prospěch Komety Krejčík, hosté reagovali ve 38. minutě kontaktní brankou Okála. Třetí část začne zhruba v 19:52.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:00
    Začala se poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Vojtěch Němec překvapil Kašíka střelou z osy hřiště, zlinský gólman měl velké problémy, ale nakonec zakročil.

38:16
    Ondřej Němec vypálil od modré čáry z první, Kašik nastavil beton a vytěsnil puk do rohu kluziště.
    37:13 Zdeněk OKÁL - 2:1

37:13
    Zlín právě vstřelil branku!
    Hosté svou přesilovku proměňují a dávají kontaktní branku. Šťastný našel u pravé tyče nikým nehlídaného ZDEŇKA OKÁLA, jenž měl do odkryté klece jednoduchou práci. Asistence: David Šťastný, Roberts Bukarts.

36:59
    Následně si Lotyšové v dresu Zlína role vyměnili. Freibergs nabil Bukartsovi, jenž ale minul.

36:20
    Bukarts nabil na modrou svému krajanovi z Pobaltí Freibergsovi, jehož zakončení od modré eliminoval Čiliak lapačkou.

36:04
    Pro změnu početní převaha pro Zlín. Dvě minuty za držení hole dostal Tomáš Malec.

35:30
    Nahodil nahrál při rychlém útoku pod sebe Dočekalovi, jehož střelu z pravého kruhu si Kašík pohlídal.

34:47
    Klhůfek se vrátil na led, a Zlín tentokrát oslabení přečkal. Kašík neměl jediný zákrok během uplynulých dvou hracích minut.

34:28
    Erat vypálil zpoza pravého kruhu těsně mimo svatyni Libora Kašíka.

33:50
    Domácím se zatím nedaří v této početní převaze rozvinout přesilovkový tlak.

32:54
    Hosté vyhráli buly a poslali puk přes všechny čáry.

32:47
    Další početní převaha pro domácí. Dvě minuty za držení obdržel Pavel Klhůfek.

32:05
    Čiliak raději přerušil hru po nahození kotouče jednoho ze zlínských hráčů ze středního pásma.
    30:19 Jakub KREJČÍK - 2:0

30:19
    Domácí přesilovou hru využívají a dostávají se do dvoubrankového vedení! JAKUB KREJČÍK poslal svou střelu švihem neomylně přes všechny hráče včetně Kašíka do brány. Asistence: Martin Erat, Martin Zaťovič.

30:00
    Zohorna nabil Vincourovi, jehož zakončení z mezikruží Kašík vykryl.

29:50
    Zaťovič zakončoval zblízka do připraveného Kašíka.

29:47
    Krejčík od modré čáry pálil mimo bránu.

29:22
    Početní převaha pro Kometu. Hosté špatně vystřídali a chvíli hráli v šesti. Střídačka hostí dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na led. Trest odpyká benjamínek Jan Václavek.

29:16
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

28:23
    Gulašiho dělovku od modré čáry Kašík vytěsnil.

27:14
    Na ledě jiskří emoce, rozhodčí vylučuje za další osobní střed hráče z každého týmu. Dvě minuty za hrubost obdrželi Tomáš Malec (KOM) a Pavel Kubiš (ZLN) za hrubost. Osobní trest na deset minut za nesportovní chování dostal Tomáš Žižka.

27:12
    Vondráček se rozjel po pravém křídle a vypálil zadní tyč, Kašík vytěsnil puk mimo bránu.

26:55
    Domácí první oslabení přečkali bez úhony a již hrají v plném počtu.

26:19
    Šťastný napálil Gulašiho, jenž se svíjel v bolestech na ledové ploše, načež Zlín pokračoval v kombinaci v útočném pásmu. Rozhodčí nepřerušoval hru, což se vůbec nelíbilo fanouškům v DRFG Areně, kteří spustili mohutný pískot. Hra už je přerušena.

24:55
    Domácí špatně vystřídali a poprvé budou hrát oslabení. Domácí střídačka dostala dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Tomáš Vondráček.

24:10
    Poté, co Illo skočil na led, zapojil se do útoku svého celku a z pravého kruhu vyzkoušel Čiliaka, jenž si na střelu zlínského forvarda povyskočil a puk vyrazil.

23:55
    Illo se vrátil na led a Zlín přečkal bez úhony i druhé oslabení v zápase.

23:51
    Ofsajd domácího týmu těsně před koncem přesilovky.

23:05
    Malletovi nevyšla riskantní křižná přihrávka zpoza brány na pravý kruh a domácí přišli o pásmo.

22:56
    Krejčík to zkusil od modré čáry. Kašík neměl zakrytý výhled a puk eliminoval lapačkou.

22:21
    Erat to zkusil střelou z osy hřiště, Kašík si celou situaci pohlídal.

22:05
    Čermák zakončil první přesilovkovou kombinaci z levého kruhu mimo bránu.

21:55
    Druhá přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Radoslav Illo.

21:41
    Fryšara se v útočném pásmu protáhl až před Čiliaka, jehož tváří v tvář nepřekonal.

20:33
    Erat nahrával před bránu, ale žádný z jeho spoluhráčů se k puku nedostal.

20:21
    Hosté hrají v plném počtu.

20:01

Střely na bránu: 16 – 7

Úvodní část je minulostí a pro Zlín je současný stav hodně milosrdný. Kometa měla zejména ve druhé polovině místy drtivou převahou a nebýt vynikajícího Kašíka mohlo být skóre v prospěch domácího týmu výraznější. Zlínského gólmana ale dokázal překonat pouze Vondráček v 11. minutě, a duel je tak před druhou třetinou, která začne v 18:53, naprosto otevřený.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:51
    Hruška poslal střílenou přihrávku před bránu, kterou tečoval Vojtěch Němec, Kašík zakročil.

19:00
    Začala se poslední minuta první části.

18:57
    Illo s Gulašim se vrátili na led a Kometa v této chvíli hraje klasickou početní převahu pět na čtyři.

18:56
    Erat nabil Ondřeji Němcovi, který od modré čáry přestřelil bránu.

18:29
    Hokejisté Zlína vyhráli buly a vyvezli puk pryč, načež se dopustili ofsajdu.

18:19
    Kometa si zahraje první přesilovku zápasu, přičemž bude 38 vteřin v poměru čtyři na tři, poté pět na čtyři. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Valenta.

17:15
    Při přečíslení Komety dva na jednoho zakončoval Erat z pravého kruhu, Kašík vytáhl zákrok betonem a opět podržel svůj tým.

16:57
    Rozhodčí nakonec za potyčku potrestal Radoslava Illa, jenž dostal dvě minuty za hrubost . Na straně Komety už sedí za katrem Michal Gulaši dvě minuty taktéž za hrubost. K tomu sudí udělil desetiminutový osobní trest Robertsi Bukartsovi za nesportovní chování. Hraje se čtyři na čtyři.

16:57
    Hra byla přerušena kvůli potyčce ve středním pásmu.

15:58
    Z následného protiútoku Zlína zakončoval Kubiš. Čiliak měl po delší době práci, ale bez problémů zakročil.

15:55
    Na zlínskou bránu se teď valí jeden nebezpečnější útok za druhým. Vojtěch Němec v útočném pásmu vybídl ke skórování Haščáka, jenž zblízka přestřelil bránu.

15:08
    Do rychlého protiútoku se utrhl Erat, brněnský forvard zakončoval mezi lapačku a tělo Kašíka, zlínský brankář si tento prostor pohlídal.

14:27
    Velké emoce vzbudil ostrý zákrok Ference na Čermáka, který rozhodčí nechal bez povšimnutí.

14:25
    Nyní se fanoušci v DRFG Areně chytají za hlavu poté, co Ondřej Němec z levého kruhu napálil břevno Kašíkovy svatyně.

14:01
    Krejčík si najel do mezikruží, stahovačkou si vypracoval pozici, ale jeho pokus byl zblokován.

12:12
    Gulaši pálil nebezpečně od modré čáře, ale těsně minul vzdálenější tyč.

11:58
    Kometa je po úvodní brance při chuti. Nejprve Ondřej Němec pálil z levého kruhu na zadní tyč, přičemž Kašík dokázal puk vytěsnit lapačkou. O chvíli později zakončoval nebezpečně Erat. Nyní mají více ze hry domácí.
    10:52 Tomáš VONDRÁČEK - 1:0

10:52
    Velká radost v zaplněné DRFG Areně. Skóre zápasu otevírají domácí! Mallet na sebe za bránou natáhl dva hráče Zlína, kteří úplně zapomněli na dojíždějícího TOMÁŠE VONDRÁČKA, jenž po přihrávce svého kanadského spoluhráče stanul tváří v tvář Kašíkovi. Zlínského gólmana překonal střelou mezi betony. Asistence: Alexandre Mallet.

09:20
    Krejčík pálil od modré čáry nad bránu.

09:13
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

09:01
    Dočekal nahodil z pravého kruhu puk na Kašíka, jenž přerušil hru.

08:40
    Kometa vzápětí reagovala tlakem v útočném pásmu. Dvakrát nebezpečně zakončoval Čermák. Kašík si v obou případech poradil.

07:57
    První velká šance utkání! Obrana Komety propadla na vlastní modré čáře a Veselý se dostal do samostatného brejku. Se svou forhendovou kličkou si na Čiliaka nepřišel.

07:06

06:43
    Zlín si vypracoval pozici v útočném pásmu, ale Ondráček přihrál před bránu přesně na hůl Martina Erata, který založil protiútok.

06:21
    Po buly pálil mimo bránu Řezníček.

06:16
    Nakonec Okál přeci jen zakončil, jeho střelu z pravého kruhu si Čiliak pohlídal lapačkou.

06:01
    Bukarts nahodil puk před bránu, Okál mohl zakončovat z otočky, to se mu ale nepovedlo.

04:50
    V těchto chvílích se dlouho hraje bez přerušení, ale také bez šancí a střeleckých pokusů.

03:12
    Eratův projektil od modré čáry omylem zblokoval Hruška.

02:49
    Zaťovič se prokličkoval do mezikruží, ke střele se ovšem nepropracoval.

01:55
    Rychlý kontr Komety zakončoval z levého kruhu Dočekal, Kašík jeho projektil eliminoval.

01:45
    První zákrok brněnského gólmana v zápase, který vytáhl proti střele jednoho ze zlínských hráčů svou lapačku.

01:13
    Při protiútoku Zlína nahrával před bránu Fořt. Do jeho přihrávky vložil hůl Štencel a odrazil nadějně vypadající akci hostujícího týmu.

00:13
    Po dalším vyhraném buly Komety, tentokrát v útočném pásmu, pálil od modré Ondřej Němec. Kašík vyrazil puk k mantinelu.

00:08
    Domácí vyhráli úvodní buly a jeden z hráčů Komety nahodil puk na Kašíka. Ten raději přerušil hru.

00:01

Obě mužstva už jsou na ledové ploše, za malou chvíli začínáme.
    Okál nastoupí ve formaci se Šťastným a Bukartsem.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Aukro Berani Zlín

Hokejisty Zlína čeká ještě tuhý boj o udržení pozic zaručujících alespoň předkolo. Beranům patří osmá pozice tabulky, ale ve velmi vyrovnané pasáži mají náskok jen třech bodů na jedenáctý Liberec, který má navíc zápas k dobru, a čtyřech bodů na dvanáctý Chomutov. Podobně jako Kometa ani Zlín nemá za sebou povedené poslední dva zápasy. V neděli Berani schytali debakl v Liberci 0:7 a v úterý na domácím ledě podlehli Mladé Boleslavi 1:3.

Kometa Brno

Hokejisté Komety sice na přelomu roku dokázali vyhrát devětkrát v řadě, což byla jejich rekordní série po návratu do české nejvyšší soutěže od roku 2009, ale v posledních třech zápasech třikrát klopýtli a propadli se na pátou pozici tabulky. V posledních dvou zápasech nejprve v neděli prohráli v Mladé Boleslavi 2:5 a o dva dny později v Liberci 2:6. Modrobílým by mohl prospět návrat na domácí ledovou plochu. Ve své DRFG Areně naposledy Brňané nebodovali 20. prosince, od té doby čtyři zápasy vyhráli a přesně před týdne těsně prohráli s Hradcem 3:4 po prodloužení.

Hezký páteční podvečer při sledování online přenosu ze zápasu 43. kola extraligy, v němž poměří v třaskavém derby své síly moravští rivalové Kometa Brno a Aukro Berani Zlín.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 11. Vondráček (Mallet), 31. J. Krejčík (M. Erat, Zaťovič), 55. O. Němec (Hruška, J. Krejčík) – 38. Okál (Šťastný, Roberts Bukarts)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs – Zaťovič, Hruška, M. Erat – Vincour, V. Němec, Haščák – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Valenta, Nosek, Řezníček, Žižka – Roberts Bukarts, Šťastný, Okál – Klhůfek, Fořt, J. Ondráček – O. Veselý, Fryšara, Kubiš – Illo, Popelka, Václavek.

Rozhodčí: Úlehla, Kubičík – Barvíř, Blümel

Diváci: 7700 (vyprodáno)