HC Litvínov – Zlín 5:3 (kon.) | Sparta – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Kladno – Kometa Brno 3:4 (kon.)
Mladá Boleslav – Liberec 2:5 (kon.) | Chomutov – Olomouc 2:3 (kon.) | Slavia – Třinec 3:5 (kon.)
Č. Budějovice – Pardubice 6:4 (kon.) | K. Vary – Jihlava 3:4 (kon.)
BK Mladá Boleslav
2:5 (1:1, 1:2, 0:2)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 26.01.2018, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 35. kolo

Z města automobilů je to pro tento den vše. Přeji pěkný zbytek večera, klidný víkend a pokud teprve půjdete k volbám, tak především zdravé uvážení. (19:02:34)

Utkání je přesně po dvou hodinách u konce. I přes velký tlak ve druhé třetině ze strany Mladé Boleslavi zvítězili v derby junioři Liberce, kteří byli efektivnější a potrestali chyby domácího celku v obraně. Pro Mladou Boleslav to bylo poslední utkání v základní části, Liberec má před sebou ještě jedno.

59:19
    Puk je převážně ve středním pásmu, nic významného se už nejspíš nestane.

58:15
    Zápas už se tak jen dohraje, zbývají necelé dvě minuty.

58:15
    Liberec právě vstřelil branku!
    Pátý gól v boleslavské síti. Po zakázaném uvolnění navýšil při skrumáži vedení Bílých Tygrů JIŘÍ PRŮŽEK. Asistence: Václav Burda, Martin Starosta.

58:09
    Michal Krofta chtěl už odjet na střídačku, jenže Bruslaři poslali puk na zakázané uvolnění, což je v současné situaci pro domácí celek krajně nevyhovující.

56:56
    Po přerušení se vhazuje před Matějem Žajdlíkem. Domácí mají poslední desítky sekund na to, aby se zápasem něco udělali.

54:55
    Boleslavští se na několik sekund dostali do útočného pásma, nedokázali se ale prosadit.

53:00
    Jan Kotyza měl další šanci, ale puk skončil daleko od boleslavské brány.

51:52
    Je už nejspíš definitivně rozhodnuto. Hosté dostali puk rychle zpoza brány a pohotovou střelou překvapil Michala Kroftu VÁCLAV BURDA. Asistence: Jiří Průžek.

49:51
    Michal Krofta přerušil hru. Třetí třetina je už ve své polovině.

49:22
    Po Pawliczekově střele byl už puk před betonem Matěje Žajdlíka, gól z toho však nebyl.

48:18
    Brankář Mladé Boleslavi rozehrává, týmy mezitím vystřídaly.

47:17
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

47:10
    Na domácích je vidět snaha se stavem utkání něco udělat, Liberec jim k tomu ale moc šancí nedává.

45:16
    Jiří Průžek si najel k tyči a chtěl zblízka Michala Kroftu překonat, nakonec ale minul.

43:28
    Domácí se zatím marně snaží dostat do útočného pásma, Liberec si hlídá modrou čáru.

41:37
    Po zakázaném uvolnění se vhazuje před Michalem Kroftou.

41:19
    Začátek druhé třetiny nabízí rychlé tempo na obou hráčských stranách a časté protiútoky.

40:59
    Patrik Straka objel s pukem libereckou bránu, k zakončení se však nedostal.

40:01

Zatímco závěr první dvacetiminutovky se Středočechům povedl, tentokrát vstřelili gól do šatny hráči Liberce. Ačkoliv byli domácí po většinu druhé třetiny lepším týmem, Liberec ji vyhrál a ve ŠKOENERGO Aréně vede.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:00

39:53
    Druhé dějství se dohrává před Michalem Kroftou.

39:32
    Boleslavští neustáli nátlak Bílých Tygrů v bezprostřední blízkosti brankoviště, Michalu Kroftovi navíc spoluhráči téměř nepomohli. Jednu střelu ještě boleslavský gólman vyrazil, ale poté nasměroval kotouč do prázdné RADIM PIROUTEK. Asistence: Matěj Krejsa, Jiří Průžek.

39:14
    Hosté vyhráli buly, ale domácí je šikovně zatlačili na několik sekund k mantinelu.

39:06
    Za držení protihráče dostal menší trest Jan Jindra (MBL).

38:31
    Druhá třetina se blíží ke konci, v jejím závěru mají více ze hry Liberečtí, kteří jsou aktivní v útočné třetině a často střílejí.

36:02
    Domácí jsou i nadále usazení v útočné třetině, většina střel však míří na Matěje Žajdlíka z dálky.

35:43

34:43
    Bílí Tygři působí v oslabení zatím sebevědomě a Bruslaře téměř k ničemu nepouštějí.

34:22
    Kryštof Linhart nezvládl na modré čáře udržet puk, proto Středočeši ztratili několik sekund.

34:11
    Boleslavští kombinují v útočném pásmu, zatím moc nestřílejí.

33:43
    Za hákování dostal menší trest Vítek Turský (LIB).

33:39
    Výhoda pro domácí.

32:39
    Ondřej Najman jel sám na gólmana, kterého si rozhýbal a mohl zakončit, jenže trestuhodně přestřelil.

31:29
    Chvílemi to na ledě vypadá jako by Mladá Boleslav hrála přesilovou hru. Domácí drží soupeře pod tlakem, jenže Bílí Tygři poměrně úspěšně blokují střely a dobře jim chytá brankář.

30:13
    Před přijíždějícím Michalem Juščákem přikryl Michal Krofta puk a přerušil hru.

29:54
    V polovině zápasu jsou častěji na kotouči Středočeši, kteří se snaží dostat opět do vedení.

27:20
    Puk prolétl brankovištěm Bílých Tygrů, ale do sítě nezamířil.

26:50
    Bruslaři mají tlak. Z levého kruhu vystřelil Ondřej Najman a brankář Bílých Tygrů jen stěží udržel kotouč mezi betony.

26:29
    Po inkasovaném gólu jsou naopak aktivní Středočeši a drží se více času před Matějem Žajdlíkem.

25:48
    Další gól od modré čáry. ADAM CHARVÁT se až u vlastní střídačky napřáhl, přičemž Michal Krofta měl zakrytý výhled. Ve ŠKOENERGO Aréně je tak znovu vyrovnáno. Asistence: Jan Kotyza, Jiří Vlach.

25:35
    Hosté jsou ale aktivní a znovu v pásmu.

24:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    JAN DVOŘÁK před utkáním sliboval, že vstřelí gól. To se mu nakonec skutečně podařilo. Odchovanec Bruslařského klubu spolu se svými spoluhráči uzamkli Bílé Tygry v útočné třetině a po přesné střele nakonec otočili skóre utkání. Asistence: David Jirásek, Matěj Krejčík.

23:06
    Ačkoliv se už hraje pět na pět, i nadále mají převahu Severočeši a jsou opticky silnějším týmem, který je častěji v útočném pásmu.

22:25
    Dnešní utkání sleduje 110 diváků.

21:47

21:14
    Bílí Tygři se drží poblíž Michala Krofty a počínají si nebezpečně, zatím ale přesilovku nevyužili.

20:07
    Boleslavští po chvíli vyhodili puk přes všechny čáry.

20:01
    Liberci zbývá téměř celá přesilovka.

20:01

V první třetině měli o něco více ze hry Liberečtí, ale Bruslaři dokázali pohotově využít jednu z přesilových her a vyrovnat. Juniorské derby tedy může nabídnout další dvě zajímavé třetiny.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:00

19:47
    David Jirásek (MBL) dostal dvouminutový trest za podražení.

19:19
    Bílí Tygři se snaží dostat zpět do vedení, znovu se dostali rychle do útočného pásma.

19:08
    Domácí početní výhodu po 15 sekundách zužitkovali. Přes stínící hráče vystřelil od modré čáry FRANTIŠEK UŘIDIL a radoval se z gólu. Gólman Liberce měl totiž zakrytý výhled. Asistence: Petr Foerster, Ondřej Najman.

18:53
    Bruslařům začíná početní hra. Pokud ji nevyužijí, část trestu se přenese do druhé třetiny.

18:52
    Za podražení dostal menší trest Petr Had (LIB).

18:11
    Matěj Krejčík mohl jet sám na bránu, jenže než nabral patřičnou rychlost, obral jej protihráč o puk.

17:51
    Liberečtí jsou častěji na puku a také v útočném pásmu.

15:54
    Patrik Straka mohl dát gól, jenže než puk zpracoval, Matěj Žajdlík se pohotově přesunul. Ani další dorážka nebyla úspěšná. I proto Středočeši stále o jeden gól prohrávají.

14:22
    Středočeši se chvíli usadili v útočném pásmu, jenže Liberečtí se dobře soustředí na obranu předbrankového prostoru. Tam se Bruslařům nedaří.

14:03
    Po dalším ofsajdu přerušil čárový rozhodčí hru.

13:35
    David Chujac velice povedeným hitem srazil u mantinelu k zemi Adama Charváta. Hlavní rozhodčí neshledal zákrok jako nedovolený.

13:06
    Domácí se do útočného pásma nedostali, byli v ofsajdu.

12:02
    Středočeši jsou v útočné třetině, František Uřidil má puk na hokejce, ale Bílí Tygři jej zatlačili do rohu, nemohl tedy ani vystřelit.

10:20
    David Chujac nepřenechal puk na modré čáře ideálně, Bruslaři tak do útočného pásma nepronikli.

09:36
    Pěkně sehraný útok Bílých Tygrů svůj tým zaslouženě poslal do vedení. Jednu ze střel dokázal Michal Krofta ještě vyrazit, ale na dorážku MARTINA STAROSTY nestačil. Asistence: Jiří Průžek, Václav Burda.

08:38
    Hra se vrací před Matěje Žajdlíka, Liberec vyhodil kotouč na icing.

07:03
    Nechybělo mnoho a z rychlého protiútoku Liberce mohl být gól. Václava Burdu ale nakonec domácí k efektivnímu zakončení nepustili.

06:37
    Velká skrumáž u Kroftovy branky gólem neskončila, následuje střídání obou týmů.

06:33

06:19
    Liberci přesilovka také vůbec nevychází.

05:30
    Boleslavským se podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

05:14
    Severočeši jsou před domácím gólmanem, do větší šance se však prozatím nedostali.

04:33
    Kryštof Linhart (MBL) dostal dvě minuty za podražení.

04:17

03:11
    Liberec hraje oslabení dobře a drží Bruslaře v jejich obranném pásmu.

02:26
    Domácí vyhráli vhazování a přihrávají si v útočné třetině.

02:17
    Za sekání byl vyloučen nedlouho po startu zápasu Martin Starosta (LIB).

01:50
    Čárový rozhodčí přerušil hru – Boleslavští vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

01:34
    Bílí Tygři se drží v útočném pásmu, o puk se bojuje nedaleko boleslavské branky.

00:01

Rozhodčí a hokejisté jsou na ledové ploše, za několik sekund začínáme. Domácí odehrají poslední utkání základní části, Bílí Tygři předposlední.

Předzápasové rozbruslení je u konce, hokejisté se na start utkání budou v nejbližších minutách připravovat ve svých kabinách. V 17:00 bude vhozeno úvodní buly.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Linhart, Uřidil (A), Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka (A), Kalaš, Najman, Krejčík (C), Křížek, Jindra, Pawliczek, Maršoun

Bílí Tygři Liberec: Žajdlík (Novák) – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Had, Starosta (A) – Rychlovský, Holenda, Průžek, Vlach, Juščák, Piroutek, Nezbeda (C), Jursa, Burda, Kotyza, Bouřil

Rozhodčí: Jechoutek – J. Svoboda, Z. Svobodová.

Na stadionu je něco přes půl hodiny do začátku utkání živo, ještě před rozbruslením hraje hudba z domácí kabiny, někteří hráči se ještě rozcvičují na suchu.

Po náročném a vypjatém lednu, kdy bylo na programu mnoho zápasů a mnozí hráči z této soutěže měli mimo jiné i například náročné studijní povinnosti, nastává velice náročná a důležitá závěrečná fáze soutěže. Mladou Boleslav a Liberec čeká závěrečné derby a souboj o šest bojů – Bílí Tygři mají totiž zatím jen o bod více než jejich páteční soupeř. Oba týmy po základní části postoupí do nadstavbových skupin.

Pěkný pátek všem příznivcům ledního hokeje, zejména DHL Extraligy juniorů. Ta má před sebou závěrečný víkend, v němž se rozhodne o tom, jaké týmy a z jakých pozic postoupí do play off. Mladá Boleslav a Liberec už mají ale účast ve vyřazovacích bojích jistou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 20. Uřidil (Foerster, Najman), 25. Dvořák (Jirásek, Krejčík) – 10. Starosta (Průžek, Burda), 26. Charvát (Kotyza, Vlach), 40. Piroutek (Krejsa, Průžek), 52. Burda (Průžek), 59. Průžek (Burda, Starosta)

Rozhodčí: Jechoutek – J. Svoboda, Z. Svobodová