Charleroi – Antverpy 1:1 (kon.) | Kortrijk – Eupen 0:0 (kon.) | Waasland-Beveren – Waregem 2:2 (kon.)
Genk – Sint-Truiden 1:1 (kon.)
Waasland-Beveren
2:2 (1:0)
SV Zulte-Waregem
Sobota 27.01.2018, 20:00 • Freethiel Stadion, Beveren • Belgická liga • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ve 24. kole belgické Jupiler League se proti sobě utkají týmy Waasland-Beveren a SV Zulte-Waregem. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi měsíci na půdě Waregemu. Waasland-Beveren si z ní ale odvezl tři body po výhře 5:2. Nyní se bude hrát na Freethiel Stadionu v Beverenu. Tento stánek nabídne kapacitu pro 8 190 diváků.

Waasland-Beveren:

Waasland-Beveren se momentálně nachází na osmém místě s dvaceti devíti body a skóre 42:40. V posledním utkání zavítal na půdu Anderlechtu. Už v 11. minutě se překvapivě dostal do vedení, když se prosadil Ampomah. Ovšem nakonec se šlo do šaten po první půli za stavu 1:1, když se v 40. minutě prosadil domácí Teodorczyk. V 81. minutě ale šli hosté opět do vedení, jelikož Thelin proměnil pokutový kop. Toto vedení jim ale netrvalo dlouho a o dvě minuty později srovnal Saief. V 90+3. minutě dostali domácí velkou možnost získat tři body, ale Saief neproměnil pokutový kop. Utkání tak skončilo 2:2 a Waasland-Beveren si odvezl cenný bod. Nejlepším střelcem nejen Waasland-Beverenu, ale i celé belgické ligy se dvanácti góly Thelin.

SV Zulte-Waregem:

Waregem je aktuálně na dvanáctém místě s dvaceti šesti body a skóre 35:41. V posledním utkání přivítal na své půdě St. Lutych. Ve 26. minutě se domácí dostali do vedení, když se prosadil Doumbia. Až v 73. minutě hosté srovnali gólem Emonda. V 88. minutě dostal hostující Junior druhou žlutou kartu a předčasně zamířil pod sprchy. Už vypadalo, že zápas skončí remízou, ale opak byl pravdou a v 90+1. minutě zajistil, že tři body zůstanou doma Saponjić. Waregem tak zvítězil 2:1. Nejlepším střelcem je se šesti góly Leya.

Waasland-Beveren: Roef – Camacho (C), Caufriez, Demir, Schryvers – Opoku Ampomah, Jans, Angban, Morioka – Mmaee, Kiese Thelin.
    Náhradníci: Goblet – Aït-Atmane, J. Cools, Dierckx, Buatu Mananga, Myny, Ndiaye.

SV Zulte-Waregem: Bossut – Baudry, de Fauw (C), Derijck, Hamalainen – Coopman, I. Doumbia, Kaya, Marcq – Olayinka, Harbaoui.
    Náhradníci: Bostyn – De Pauw, De Sart, Heylen, Leya Iseka, Šaponjić, Walsh.

Rozhodčí: Bram van Driessche – Jeroen Walschap, Mathias Hillaert.

Hráči již jsou na hrací ploše a za pár chvil zápas začne.

1

1
    O úvodní rozehrávku se postarali hosté, kteří nyní drží míč na levé straně hrací plochy.

2
    Od začátku utkání se začíná pozvolna a do kombinace Waasland-Beverenu se zapojil i brankář Davy Roef.

4
    Waregem vybojoval autové vhazování na pravé straně.

6
    Šlapákem se provinil jeden hráč z domácího týmu a u míče tak opět budou hosté.

8
    Centr z levé strany domácích skončil v zámezí za bránou Bossuta.

9
    Nyní hosté vybojovali volný kop, který bude zahrávat Onur Kaya.

10
    Hamdi Harbaoui si skvěle naběhl na centr svého kolegy a z voleje zakončil k levé tyči, ovšem Davy Roef předvedl skvělý zákrok a následuje rohový kop.

11
    Byla nařízena penalta pro Waasland-Beveren.

11
    Hostující gólman Sammy Bossut podrazil domácího hráče, který se v protiútoku chtěl dostat kolem něj a dostal žlutou kartu.

12
    Waasland právě vstřelil branku!
    ISAAC KIESE THELIN se postavil k pokutovému kopu a střelou k pravé tyči poslal domácí tým do vedení! Brankář Sammy Bossut šel na druhou stranu.

13
    Ryan Mmaee se málem ve vápně dostal do skvělé šance, ale hostující obránce mu odkopl mí a následuje rohový kop.

14
    Další skvělá akce Waaslandu, ale střela Rjōta Morioky skončila jen u zákroku Bossuta.

16
    Domácí hráči vybojovali rohový kop.

17
    Další velká šance domácích, ale finální střela skončila těsně vedle levé tyče!

20
    Hosté se po autovém vhazování dostali do vápna, ale ke střele už ne. Po chvíli ale už vystřelil přibližně z dvaceti metrů Onur Kaya, ale jeho pokus skončil vedle levé tyče.

22
    Peter Olayinka se skvěle uvolnil přes domácího obránce a následně ve vápně vypálil, ovšem Davy Roef předvedl senzační zákrok a následuje rohový kop!
    22. Olayinka se skvěle uvolnil a vypálil, ale Davy Roef předvedl skvělý zákrok.

25
    Po skvělém centru z pravé strany se dostal ve vápně do zakončení naprosto osamocený útočník Waaslandu, ale nezakončil nejlépe a míč skončil mimo bránu.

26
    Nana Opoku Ampomah nabral skvělou rychlost na levé straně a poté e dostal do zakončení, ovšem jeho střela k pravé tyči šla těsně vedle ní.

28
    Nyní hosté vybojovali rohový kop z levé strany.

31
    Hosté se při snaže zakončit v šestnáctce dopustil faulu.

32
    Skvělý obranný zákrok nyní předvedl domácí obránce, který znemožnil zakončit hostujícímu útočníkovi.

33
    Následně se dostal hostující hráč do zakončení, ale Roef předvedl skvělý zákrok a následuje rohový kop.

34
    Tak to bylo obrovská šance, ve které se ocitl Marvin Baudry! Po rohovém kopu se dostal na značce pokutového kopu úplně sám ke střele, ale svou pumelici poslal těsně nad bránu Waaslandu!
    34. Baudry ve skvělé šanci těsně přestřelil.

35
    Isaac Kiese Thelin se pokoušel projít přes hostujícího obránce, ale ten ho zfauloval a domácí tak mají přímý kop ze skvělé pozice.

36
    Následný přímý kop byl sehrán na signál a Waasland vybojoval rohový kop z pravé strany.

37
    Po rohovém kopu se dostal do zakončení hlavou Maximiliano Caufriez, ale přestřelil hostující bránu.

39
    Po faulu domácích má Waregem přímý kop z nějakých dvaceti osmi metrů, který bude zahrávat Onur Kaya.

40
    Centr hostujícího hráče sice našel svého kolegu, ale jeho zakončení hlavou nebylo razantní a s chycením míče neměl Davy Roef žádný problém.

42
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Davy de Fauw, přichází Sandy Walsh.

42
    Po rohovém kopu domácích se někdo z týmu Waaslandu provinil faulem a Sammy Bossut má odkop od své svatyně.

43
    Další faul domácích, tentokrát ve středu hrací plochy.

44
    Nana Opoku Ampomah si naběhl na centr z pravé strany, ale následně hlavou zakončil vedle brány.

45
    Nyní měli rohový kop hosté, ale i když se dostali do zakončení tak si se vším poradil brankář Roef.

45
    Onur Kaya přerušil rychlý protitok domácích a dostal žlutou kartu.

45+1
    Rozhodčí nastavil jednu minutu navíc.

45+1
    Nyní následuje rohový kop pro Waasland.

45+1

První půle je u konce a domácí vedou těsně 1:0. Zatím vidíme velmi atraktivní fotbal, ale utkání je vyrovnané, i když vede domácí tým Waasland-Beveren. Ve 12. minutě se hostující gólman provinil faulem ve svém vápně a s následnou penaltou si poradil Isaac Kiese Thelin.

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

46

46
    Domácí se dostali krátce po začátku druhé půle do zakončení, ale Bossut předvedl skvělý zákrok.

48
    Nepřesná přihrávka skončila u brankáře Bossuta.

49
    Domácí hráč nyní potřebuje ošetření lékařů na hřišti.

51
    Střela domácího hráče skončila jen v zámezí za bránou Bossuta.

52
    Laurent Jans nyní potřebuje ošetření na hrací ploše a hra je opět přerušena.

53
    Následný rohový kop Waregemu skončil střelou vedle domácí svatyně.

55
    Další střela hostujícího hráče skončila vedle brány.

56
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Jur Schryvers, přichází Jens Cools.

57
    Erdin Demir se provinil faulem na půlce Waregemu.

59
    Příliš dlouhý centr hostů skončil jen u domácího brankáře Roefa.

60
    Nyní má Waregem volný kop.

60
    Waregem právě vstřelil branku!
    K volnému kopu se postavil Onur Kaya, který krásným centrem do vápna našel HAMDI HARBAOUIHO a ten si poradil a hlavou zakončil k pravé tyči! Stav je tak srovnaný na 1:1.
    60. Hamdi HARBAOUI - 1:1

62
    Cools se dopustil faulu, za který dostal žlutou kartu.

65
    Onur Kaya opět poslal skvělý centr do vápna, kde si na něj naběhl PETER OLAYINKA a skvělou hlavičkou k levé tyči otáčí stav utkání na 2:1 pro Waregem!
    65. Peter OLAYINKA - 1:2

69
    Hosté se provinili faulem a Waasland má přímý kop z nějakých třiceti metrů.

71
    Ovšem z následného přímého kopu nic nebylo a míč skončil jen v zámezí za bránou Bossuta.

73
    Nyní se hosté snažili projít po levé straně, ale nepřesná přihrávka skončila jen u obrany Waaslandu.

75
    Obránce Waregemu skvěle zblokoval přihrávku domácích, ale opět je to Waasland kdo jde dopředu.

76
    Onur Kaya nyní leží na zemi po souboji s domácím hráčem.

78
    Domácí poslední minuty drží míč, ale stále se nemohou dostat do žádné větší šance.

80
    Waasland vybojoval rohový kop z levé strany a může srovnat stav utkání.

81
    Po rohovém kopu se jako první dostat do zakončení hlavou Ryan Mmaee, ale trefil pouze pravou tyč, od které se míč odrazil k domácímu hráči, který vystřelil z bezprostřední blízkosti, ale Sammy Bossut předvedl skvělý zákrok, následně ale šel balón přímo na nohu JENSE COOLSE, který neměl problém zakončit do prázdné brány a srovnat stav utkání na 2:2!
    81. Jens COOLS - 2:2

82
    Příliš dlouhý centr domácích skončil jen za bránou Bossuta a ten se postará o odkop od své svatyně.

84
    Hosté nyní vybojovali rohový kop z pravé strany.

85
    Davy Roef ale předvedl pěkný zákrok a chytil míč.

85
    Maximiliano Caufriez se dopustil faulu a dostal žlutou kartu.

86
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Ryan Mmaee, přichází Tuur Dierckx.

87
    Zulte-Waregem sice vstřelil gól, ale hostující hráč se ocitl v ofsajdu a tak dorážka Hamdiho Harbaouiho neplatila!
    87. Neuznaná branka Harbaouiho.

89
    Nyní skončil míč u domácího brankáře, který rozehrál další akci.

90+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90+2
    Hodně nepřesná přihrávka domácích skončila v zámezí.

90+3
    Střídání v týmu Waasland-Beveren: ze hřiště odchází Nana Opoku Ampomah, přichází Olivier Myny.

90+3
    Hosté ještě vybojovali autové vhazování na polovině Waaslandu.

90+3

Je konec. Utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou 2:2. Ve 12. minutě se hostující gólman provinil faulem ve svém vápně a s následnou penaltou si poradil Isaac Kiese Thelin. V 60. minutě si Harbaoui naskočil na centr Kaya a srovnal. O pět minut později byla totožná situace, když centroval Kaya, ale tentokrát zakončil Olayinka. V 81. minutě využili domácí rohový kop, na jejímž konci dorážel balón do prázdné brány Cools. V 87. minutě vstřelili hosté gól, ale ten neplatil kvůli ofsajdu.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (21:55:20)