Groningen – Heracles 3:3 (kon.) | Twente – Eindhoven 0:2 (kon.) | Zwolle – Arnhem 1:2 (kon.)
Breda – Venlo 0:1 (kon.)
FC Twente
0:2 (0:1)
PSV Eindhoven
Sobota 27.01.2018, 19:45Nizozemská Eredivisie • 20. kolo

Hostující fotbalisté potvrdili roli favorita, a tak vyhrávají tento zápas 2:0. První branku vstřelili ve čtvrté minutě, a pak na konci druhého poločasu navýšili své vedení. (21:36:47)

90+4

90+4
    Probíhá poslední nastavená minuta.

90+3
    Hosté mohli přidat další branku, ale obrana Twente si dokázala poradit.

90+3
    Hostující celek překazil domácí akci, a tak se směr hry rychle otáčí.

90+2
    Žlutou kartu dostává Adam Maher (FC Twente).

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.
    90. Santiago ARIAS - 0:2

90
    PSV právě vstřelilo branku!
    Je to jasné, hostující celek tento zápas vyhraje. Po aktivní hře domácích se prosazují hosté. Míč poslal z blízkosti přesně k tyčce SANTIAGO ARIAS.

87
    Dostáváme se do finální fáze poločasu.

86
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Hidde ter Avest, přichází Jos Hooiveld.
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Bart Ramselaar, přichází Mauro Júnior.

84
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme dobrou obrannou hru ze strany PSV.

82
    Marco van Ginkel mohl přidat druhou branku svého týmu, ale do výraznější střelecké pozice se nedostal.

81
    Oussama Assaidi se marně pokoušel propracovat do střelecké pozice, hostující obrana si poradila na výbornou. PSV hraje velmi dobře defenzivně.

80
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Cristián Cuevas, přichází Adnane Tighadouini.

78
    Twente pokračuje v aktivní hře a marné snaze se stabilněji dostat do střelecké pozice.

76
    Jorrit Hendrix kombinuje se svými spoluhráči na útočné polovině. Hosté ale o balon přišli a tak hrají domácí.

75
    Patnáct minut hry zbývá do konce zápas, domácí celek prohrává o jednu branku a nemůže se propracovat do zakončení.

74
    Centr se snesl před branku, ale domácí brankář dobře vyhodnotil situaci a balon vyrazil.

73
    Joël Drommel rozehrává od své branky, sledujeme rychlý přechod domácích na útočnou polovinu. Richard Jensen vede akci Twente.

72
    Dostáváme se do poslední dvacetiminutovky zápasu. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

71
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Derrick Luckassen.

69
    Hráči v červeném se propracovali do dobré střelecké pozice, ale akce Oussama Assaidia byla obranou zablokovaná.

68
    Nyní sledujeme velkou taktickou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat. Mnoho šancí k vidění není.

66
    Domácí celek se pokouší o vyrovnání, ale proti době hrající obraně to nemá vůbec snadné.

65
    Střídání v týmu FC Twente: ze hřiště odchází Tom Boere, přichází Mounir El Hamdaoui.

64
    Více ze hry mají nyní hostující fotbalisté, kteří se pokouší navýšit své vedení.

62
    Adam Maher zakončoval dobrou akci spoluhráče, jeho rána ale postrádala přesnost.

61
    Hostující obrana si poradila jen za cenu rohového kopu. Ten byl rozehraný na krátko.

60
    Oussama Assaidi po dlouhé kombinaci zakončoval domácí akci, ale pálil mimo branku. Zkoušel to na vzdálenější tyč.

58
    Adam Maher skvěle vypálil, jeho projektil na první tyč vyrazil brankář Jeroen Zoet na rohový kop. Obrana PSV si poradila.

57
    Hraje se na polovině hrací plochy, mnoho šancí k vidění není. Mírnou převahu mají domácí.

56
    Twente to zkoušelo z ostrého úhlu, míč brankáři propadl, a tak musel zasahovat obránce, který byl na správném místě a míč odehrál do bezpečí.

55
    Jeden z domácích hráčů vypálil ze střední pozice, jeho rána byla dobrá. Zasahovat musel brankář.

54
    Adam Maher kombinuje se svými spoluhráči, jenže obrana PSV hraje zodpovědně.

52
    Fotbalisté v červeném zlepšili hru, proti prvnímu poločasu mají optickou převahu, ale do výraznější šance se domácí dostat nemohou.

50
    Úvod druhého poločasu nabízí aktivní hru domácích, ale hostující defenziva podává dobrý výkon.

50
    Blesková protiakce PSV končí postavením mimo hru. Rozehrávat tak budou domácí obránci od své branky.

49
    Rohový kop domácích byl odvrácený, ale akce pokračovala dál. Thomas Lam vypálil z dobré pozice, balon kryje hostující brankář. Akce Twente končí zákrokem brankáře.

48
    Na obranné polovině mají k dispozici autové vhazování hosté.

47
    Zápas pokračuje druhým poločasem, oba týmy hrají v nezměněných sestavách.

46

Hostující celek potvrzuje roli favorita, díky brance ze 4. minuty vede o jeden gól. Eindhoven má více ze hry.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+0

45
    Hirving Lozano pálil nepřesně.

44
    Mnoho času už do konce poločasu není, sledujeme klidnější pasáž hry, příliš šancí k vidění není.

43
    Haris Vučkić hledal naběhnutého spoluhráče, ale pas postrádal přesnost.

42
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nikam nežene.

40
    Rohový kop pro domácí celek. Balon byl ale příliš přetažený.

38
    Volný kop rozehrával Marco van Ginkel. Málem prostřelil brankáře a navýšil tak vedení svého celku. Skvěle zasáhl Joël Drommel.

37
    Domácí obrana má značné problémy, ale defenziva FC si poradila jen za cenu faulu.

36
    Hosté podnikli rychlý brejk, ale domácí brankář situaci zachránil.

35
    Tlak Twente trvá dál, nyní bude rozehrávat rohový kop. Tom Boere centroval před branku, ale obrana si poradila. Následná rána byla zablokovaná.

34
    Hosté se dopustili obranného faulu, a tak budou rozehrávat domácí volný kop.

33
    Marco van Ginkel kombinuje se svými spoluhráči na polovině hrací plochy. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

32
    Eindhoven potvrzuje roli prvního celku v tabulce, má více ze hry, navíc vede o jednu branku.

30
    Jeroen Zoet rozehrává od své branky, následovat bude dlouhý výkop.

29
    Domácí fotbalisté se musí bránit aktivní hře soupeře, Twente hraje pro fanoušky nepříliš atraktivní fotbal.

27
    Hraje se na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice.

26
    Oussama Assaidi skvěle vypálil. Jeho projektil z dobré střelecké pozice výborně vytěsnil mimo branku hostující gólman.

25
    Fotbalisté v červeném rozehrávají od své branky, nikam se neženou, čekají na chybu soupeře.

24
    Hostující celek se nyní dostal do střelecké pozice, ale projektil Hirvinga Lozana byl zablokovaný domácím obráncem.

23
    Hraje se na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není,

22
    Nepřesná akce PSV končí u domácího brankáře, Joël Drommel bude rozehrávat od své branky.

21
    Domácí celek se nyní usadil na útočné polovině, ale byl vytlačen na svou část trávníku. Střel mnoho k vidění není.

20
    Dvacet minut hry, hostující celek zatím potvrzuje roli favorita, neboť vede o jednu branku.

19
    Fanoušci Twente stále vytvářejí parádní atmosféru.

19
    Hostující brankář vykopává od své branky, Jeroen Zoet se rozhodl pro dlouhý výkop, čímž pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

18
    Hraje se ve středu hrací plochy, ani jeden celek se bezhlavě do zakončení nežene. Více ze hry mají hosté.

16
    Eidhoven má k dispozici autové vhazování na útočné polovině. Po nepřesné kombinaci ale o balon přišel.

15
    Hráči ve tmavých dresech pokračují v aktivní hře, naopak domácí celek se nemůže stabilněji propracovat do zakončení.

13
    Optickou převahu mají hostující fotbalisté, kteří jsou papírovými favority.

13
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce chybovat.

11
    Santiago Arias centroval do předbrankového prostoru, kde byl Luuk de Jong, ale ten na balon nedosáhl.

10
    Twente plní sice roli outsidera, ale má ve svém kádru hráče, kteří umí z minima vytěžit parádní příležitost.

8
    Hraje se nyní na polovině hrací plochy, sledujeme aktivní hru domácích, ale nemohou se propracovat do výraznější střelecké pozice.

6
    Hostující celek pokračuje po vstřelené brance v aktivní hře, naopak se domácí celek musí bránit tlaku soupeře.

4
    Hostující celek se dostává do vedení, po bleskové akci se hlavou prosazuje obranou domácího mužstva neobsazený HIRVING LOZANO. Centroval Steven Bergwijn.
    4. Hirving LOZANO - 0:1

4
    Jeroen Zoet kryje míč po rychlé akci domácího celku, sledujeme rychlý fotbal, fanoušci Twenty vytvářejí parádní atmosféru.

3
    Eindhoven se odhodlal k zajímavé akci, ale pas na nabíhajícího hráče byl hodně nepřesný.

3
    Jeroen Zoet se zapojuje do rozehrávky svého týmu, PSV se nikam nežene, zejména nechce chybovat.

2
    Hostující celek rozehrává na své polovině, nikam se nežene.

1
    Domácí hrají v červeném, hosté ve tmavé kombinaci dresů.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Twente odehrálo 19 zápasů s bilancí 4-4-11, získalo 16 bodů a v tabulce je na patnácté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo jediný. Poradilo si s Bredou 2:1. Nestačilo na Den Haag 2:3. Remizovalo s Vitesse 1:1, Excelsiorem 0:0 a Rodou 1:1.

PSV Eindhoven odehrál 19 zápasů s bilancí 16-1-2 a získal 49 bodů. V tabulce soutěže je na prvním místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Poradil si s Den Haagem 3:0, Vitesse 2:1 a Heraclesem 2:1. Remizoval s Groningenem 3:3 a nestačil na Ajax 0:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky nizozemské Eredivisie. V tomto zápase proti sobě nastoupí FC Twente a PSV Eindhoven.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.